Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>jestem ciekaw czy jest i jeśli tak ,to jaki wzmacniacz lampowy łączyłby w sobie zalety Yaqina B100

>i Amolifona nie mając ich wad-może ktoś wie-słuchał

 

 

Ja wiem ja wiem.....manley stingray.

Brawo nautilus81 piątka z plusem możesz wracać do ławki.

 

A może ktoś z Państwa zna inny przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

 

zamierzam kupić Amplifona WT40 . Posiadam kef iq3 jak myslicie nie bedzie koca. Słuchałem Wt40 z focalami ...ale narazie nie mam 8 kzł na monitory.

 

Ogolnie zauroczył mnie ten wzmacniacz. Obecnie słucham na advance acoustic MAP105 i cd Advance Acoustic MCD 203II.

 

pozdr

 

Rastuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to amplifon bez problemu napędzi te kolumny i nie powinieneś odczuwać niedostatku mocy.ja mam 2,5 drożne kolumny na scan speakach firmy akustyk i jest super-to świetny wzmacniacz za te pieniądze jedynie ,co mnie martwi to czy kiedyś nie będzie problemu z nabyciem lamp końcowych ,bo nie są przez nikogo produkowane

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam -mam do WAS pytanie,od jakiegoś czasu gdy słucham amplifona wt 40 II (kupiłem go pół roku temu u p.A.Piwowarczyka)niezależnie od głośności przy jednej z lamp końcowych zapala się czerwona dioda i wzmacniacz się wyłącza-gdy włączę go np.za 5lub10 minut znów gra i nieraz po godzinie znów się zapala czerwona dioda i się wyłącza a nie raz gra 3 godz. i nic się nie dzieje-przesłuchałem na nim może z 300 godz.-czy to możliwe aby padała jedna z lamp i jeśli tak ,to nie zauważyłem osłabienia dynamiki,mocy,brumu -proszę o odpowiedź lub radę-pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, lampa.

 

Zauważyłem, że jak się trafi na słabsze elementy szybko sie zużywają.

 

Mam 2 szt., które mam od początku, czyli jakieś 3,5 roku. A dwie co ok. pól roku wymieniam.

 

Stawiam, że jak się trafi :(

 

Choć (odpukać) ostatni zakup się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz dudzinski, 1 Lut 2010, 18:40

 

>Ja na Twoim miejscu nie kupował bym tego egzemplarza ze wzgledu na rok produkcji . Podejrzewam że

>jest to egzemplarz na starych trafach , który nie gra tak dobrze jak nowy po 2000 roku.

 

Nowe transformatory są stosowane od 2004 roku chyba albo 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna używanych wzmacniaczy to takie jak ten z aukcji allegro ma pewnie z 10 lat a taki okres czasu wpływa na elementy i dzwięk. Nowe amplifony nie są aż takie drogie i jest gwarancja , zdecydowanie lepsze podzespoły (nie tylko transformatory) , serwis ale ja nigdy nie miałem awarii tego urządzenia. Jak kupować używanie to tylko te z ostatnich czasów produkcji.

U mnie też narazie tranzystorowo i tak zostanie - srednia klasa tranzystorowa plus dynaudio focus a drugi sysytem będe budował w oparciu o lampę 300b (diy na hi endowych podzespołach) plus wysokoefektywne koumny. Słuchałem kopi wzmacniacza Audio Note 300 b na starych tannoyach i dzwięk jest taki że amplifonami, manleyami, yaquinami itp się takiego czegoś nie osiągnie (aspekty wierności dzwięku , głębi i budowania sceny) oczywiscie do konkretnej muzyki taki system. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem oazje posluchac Unison Research S9 z kolumnami Piega CL120 X jak zrodlo Music Server Olive 4HD.

Prosze panstwa to byl dzwiek poezja. Nawet moja malzonka powiedzila , ze gralo jak na koncercie.

Dynamika, przestrzen, kontrola basu, detal, piekne wokale etc.

post-1391-100002991 1265561226_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Amplifona.

 

Po dłuuugiej przerwie, w czasie której mój system pozostawał nienaruszony, nastał czas na drobną, ale istotną zmianę. Chcę zmienić swoje druty głośnikowe vdH Magnum na kable, które lepiej okiełznają bas, szczególnie jego niskie rejestry, dodadzą nieco masy jego średniemu zakresowi, poprawią dynamikę przekazu i jego namacalność, ale (i to jest bardzo istotne!) nie wprowadzą nadmiernej ostrości i natarczywości.

Z pewnością będę chciał wypróbować HotLine Blue, bo wiele dobrych słów padło pod jego adresem. Może ktoś spośród posiadaczy Amplifona 30II ma z nim doświadczenia, którymi byłby skłonny się podzielić?

No i oczywiście chętnie powitam Wasze typy co do połączenia Amplifona z Monitor Audio Silver 8i...

 

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odzew...

mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mood-najpierw wymień lampy.Z tego co widzę używasz RFT -a to chyba jedne ze słabszych lamp.Wybór jest spory -Telefunken, Mullard,RCA. Polecam również wymianę 6N1P na jakieś 6CG7.

 

Uważam że zmiana kabla nie jest dobrym wyjściem tym bardziej że masz całkiem niezły kabel.Pomijam sprawę wymiany na chińszczyznę bo to wyrzucanie kasy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawi-w sprawie kabli jesteś błędzie.Chińszczyzna wykosiła u mnie markową konkurencję np.Talk Concert,VdH wind,hybrid,Das monitor LS1200.I nie ma konkurencji w przedziale cenowym 1000-1200 za parę.Siltech G6 z Chin to oczywista podróba bo przewodnikiem jest srebrzona miedż solid core(drut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

triode nie w tym problem jak to gra choć napewno nie gra jak orygnialny kabel.Problem co z tym później zrobić-rzadko ktoś świadomie kupuje taki fake.

 

Mialem kiedyś możliwość porównać u znajomego Tara Labs Air 1 którą kiedyś posiadałem ze sprowadzoną z chin naprawdę wierną przynajmniej wizualnie kopią Tary. No i niestety w żaden sposób nie przypominało to Tary choć ogólnie nie był to zły kabel.Jeśli o takie coś chodzi to się zgadzam-te podróbki nie są złymi kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.