Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegos choc zawsze cos tam zastępczego mam - w tej chwili monitorki dynaudio- takie sobie w porównaniu np ze swietnymi AP virgo 2 czy z rewelacyjnymi akustykami rr2.

Planuje kupno czegos dobrego i ładnego z second hand najchętniej AP tempo 6 bądz zrobienie czegos na nowych illuminatorach scanspeaka .

Czas pokaże na razie odkładam pieniądze i czekam na gm 70 od Amplifona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Swego czasu porównywałem Genalexy Gold Lion, Shuguangi KT88-98 i Electroharmonixy. Genalexy były lepsze...o włos. Różnica minimalna w detaliczności i precyzji, mozliwa do wychwycenia w porównaniu łeb w łeb, ale IMHO zupełnie nieistotna w normalnym użytkowaniu. Przynajmniej nie na tyle żeby warto było wydawać taką kupę kasy na Genalexy.

Chińskie Shuguangi okazały się bardzo dobrymi brzmieniowo lampami. Nie odstawały nic od Electroharmonixów. Jednakże ze względu na zdarzające im się niespodziewane awarie polecałbym raczej zakup Electroharmonixów bądź Sovteków. Te są pancerne i niemal niezniszczalne, a nawet jak któraś padnie to RCM pomierzy i dobierze lampę do pary do tej pozostałej przy życiu i nie trzeba będzie wymieniać całej kwadry (co już trochę trzepie po kieszeni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

U mnie w jednej z kolumn zaczelo delikatnie brumiec ale trzeba przylozyc ucho na ok 20-30 cm. Wczesniej tego objawu nie bylo.

 

6C33C-B, 22 Paź 2009, 20:01

 

>Wiesz co, a wyjmij lampy stopni wejściowych, włącz wzmaka i zobacz czy dalej brumi.

 

Po wyciagnieciu lamp sterujacych i uruchomieniu brumu nie slychac.

Gdzie moze tkwic przyczyna.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jako ,ze bede sie wkrotce "przesiadał" na VTL IT - 85 lub Accuphase e-450 ( bede wdzieczny za opinie na ich temat ) , bede mial na zbyciu moj WT40 .Ma jeszcze gwarancje producenta do 27 grudnia br.

Zainteresowanych zapraszam na [email protected]

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z brumieniem sie rozwiazal - po dokladniejszymprzyjrzeniu sie lampom mocy zauwazylem ze sa powkladane bez uwzglednienia 'parowania'

po malej korekcie wszystko wrocilo do normy - czyli male pierdniecie po przejsciu ze standbay'ja do trybu pracy i cisz jak makiem zasial

 

dal ciekawostki, czy ktos zganie, co to jest (prosze nie czytac tych malych napisikow na srodku obudowy ;)

post-21833-100001510 1257196413_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dawno mnie nie było, witam wszystkich :)

 

Przyszła chyba pora na mnie i na kupno nowych 6S33S do mojego WT40II, mam dziwny objaw i nie wiem czy to wina wady, czy zużycia, ale po ok 300h grania, to raczej mało prawdopodobne, żeby już się skończyła.

Objaw jest taki, że po włączeniu wzmacniacza, gra kilka/naście minut na 9 max 10, jest pyknięcie w głośniki i przełącza się w tryb stendby, zapala się czerwona dioda za jednym diabełkiem i koniec. Wyłączam sprzęt, włączam po minucie i gra, po kilku minutach ponownie to samo i tylko z jedną. Przestawiłem jej miejsce i jest to samo, czyli padła sztuka wg. mnie.

 

Co sądzicie? Kupować komplet 4szt czy tylko jedną parę? Dodam, że jak gra, to wszystko idealnie, żadnych zniekształceń, brumienia, nic, po prostu ideał. Trochę mnie to dziwi, bo naprawdę używam sporadycznie, delektując się każdą chwilą i tu taka niespodzianka.

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w cichutko "zgasły" mi 2 lampki mullarda 6080.I żeby było śmiesznie to po jednej na kanał.A żeby było jeszcze śmieszniej wzmacniacz grał dalej tyle że mulasto.

Zastanawiam się co w zamian wstawić aby nie stracić nic na dźwięku w stosunku do mullardów ale też aby żywotność ich była zdecydowanie większa nić tych ostatnich. Tylko nie podpowiadajcie mi ruskich 6n13 bo tych się dosłownie boję-raz jak mi dupnęła (dosłownie) jedna lampa to bezpiecznik uwaliło we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy WT 30 probowal podlaczac elaktrostaty Martin Logan czy trzydziestzka jest w stanie je napedzic?? Dokladnie chodzi o model Vista.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram teraz z lampami 5814WA RCA ``black plates`` 61r na wejściu.Doskonała rozdzielczość,przestrzeń ,kawał basu(po latach użytkowania monitorów,energiczne przytupy moich Aries dają niesamowitą frajdę).Ciekawe,że mój wt-30,który cichutko mruczy,zachowuje się jakby nieco ciszej.W sumie kolejna bardzo dobra lampa,nie drenująca nadmiernie kieszeni.

post-20288-100008306 1260274275_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tacd jest zestrojony do wt-40 i do wt40 nie ma lepszego odtwarzacze. Słuchałem wielu podobnie jak szlufik a nawet kilku odtwarzaczy razem w salonie i zawsze tacd w tej konfiguracji wygrywało. W przypadku innych wzmacniaczy niz wt40 inne cd mogą sie lepiej sprawdzić. Chcę podkreslić jeszcze ze szlufika cd był lepszy niz mój ze względu na lepsze lampy sterujące i kondy mundorfa silver oil zresztą podobnie jak wzmacniacz. Ostatnio miałem przyjemność porównac mojego manleya z zestawem szlufika i klasyka jak i wokal w jego zestawie amplifona chyba lepiej wypadały niz u mnie w stingray plus naim. Jedynie szybsza muzyka gdzie liczy się tempo u mnie wypada lepiej - szybszy twardszy bas.

Słuchałem zestawu ayona i szczgólnie się tym zestawieniem nie podniecałem podobnie jak ostatnio zestawu accuphase z sonus faber toy tower. Bardziej mi się podobało zestawienie manley plus sonus faber electa amator 1 - miodzio bo była sama muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to zestaw amplifona lubi dobre i niestety drogie kolumny. Słuchałem go z z wieloma i wypadało srednio np usher x719- zle , proac studio 140- słabo ,triangle antal - zle nie wiem czemu często łączą to zestawienie dla mnie to bardzo słabe i rozjaśnione kolumny , avance signature3 mk2 - srednio . Swietnie wt40 gra z akustykami rr2 oraz Ap Tempo 6 (ale tylko podpięta pod 8 ohm ). Jeden uzytkownik chwali badzo z zestawieniem studio 16 hertz - aries ale na scanspeakach illuminatorach i mu wierze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.