Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to się porobiło..Miało być o kablach, a tymczasem jak bumerang powraca kwestia lamp;-)

Widzę, że jesteście zgodni co do tego, że zamiana lamp sterujących da większy efekt niż zabawa drutami. Zastanawia mnie tylko kwestia "słyszalności" zmian brzmienia, w sytuacji, gdy posiadany przeze mnie kabel ma własną, dość charakterystyczną sygnaturę brzmieniową - duży, "misiowaty" niski bas.

Jaka ecc82 najlepiej sprawdziłaby się w takich okolicznościach, zakładając, że poszukuję zestawienia, które dociążyłoby nieco średni zakres basu (niższą średnicę) i dodało muzyce nieco dynamiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 23031970,

 

Przez dwa lata moje Electry 1037 be napedzal Amplifon WT 40. Wczesniej WT 30II napedzal przez 4 lata Focale Point Source 5.1 ( chyba 91 db efektywnosci)

Wszystko pieknie gralo w pomieszczeniu ok 25 m kw. Znane zalety Amplifonow : piekna srednica, znakomite wokale jazzowe, muzyka instrumentalna w niewielkich skladach :wiele udanych wieczorow zimowych<

ale : muzyka symfoniczna i rockowa - w zaleznosci od poziomu nagran - czesto gorzej niz na sprzecie za 2-3 tys.

Kiedy przenioslem zestaw do duzego pokoju w zwiazku z przeprowadzka, bylo jeszcze gorzej. Brak dynamiki byl az nadto wyrazny, mimo, ze Elektry maja efektywnosc deklarowana na poziomie 93 db.

Sadze, ze Amplifony napedza przyzwoicie zachowujac swoje zalety kolumny niezbyt wielkie i w nieduzych pomieszczeniach. Dobre monitory w pokoju do 20 m kw to wg mnie to, do czego sa stworzone.

Takiego klimatu nie odnajduje nawet teraz w moim nowym , duzo drozszym torze odsluchowym.

Tak czy inaczej : Jm lab pasuje do Amplifona( moze sa lepsze , ale mnie ten zestaw przekonywal przez dlugi czas).

Pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 14 Lut 2010, 10:57

 

>trzeba posłuchac ale u mnie często 4 ohmowe kolumny grały lepiej podpięte pod 8 ohm (wieksza

>dynamika)

 

A to nie grozi uwaleniem czegoś we wzmacniaczu?

 

Pytam bo moje Dali maja właśnie 4 ohmy i z ciekawości

się zastanawiałem czy nie podpiąć ich na odczepy 8 ohm

ale w instrukcji doczytałem że można spitolić wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem amplifona wt 30 II. nie uzywam go od 4 lat, gdyz w zadnym moim systemie sie nie sprawdzil. i zawsze buczal. w dodatku producent przyslal mi go z uszkodzonym wejsciem cd. i tak stoi uszkodzony, bo nigdy mi sie nie chcialo zajmowac schrzanionym klocem. wkrotce opisze swoja przygode z tym modelem lampiszona na swojej stronie audiolifestyle.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.