Skocz do zawartości
IGNORED

Gryphon Callisto 2200... i co dalej?


pepe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem reaktywować wątek, który kiedyś tu widziałem. Nie udało mi się go odnaleźć więc zakładam nowy pod bliźniaczym tytułem. Myslę, że zainteresuje on nie tylko posiadaczy Gryphonów. Mocne „tranzystory” - które nie uchodzą przecież do rzadkości - mają inne upodobania niż lampowa amplifikacja co do sprzętu towarzyszącego. Liczę więc na aktywność wszystkich zainteresowanych, a lampową brać proszę by z wyrozumiałością patrzyła na te rozważania. Sam od dłuższego czasu posiadam Gryphona Callisto 2200. Po okresie fascynacji takimi aspektami brzmienia jak dynamika, precyzja, kontrola czy bas (mega!) szukam kolumn, które wniosłyby do brzmienia nieco wypełnienia i ciepła średnicy. Tak, średnica to podstawa – skraje pasma mogą być podporządkowane „środkowi”. Wymiana wzmacniacza na razie odpada, bo Callisto posiada zestaw cech, z których nie chcę rezygnować. Poza tym mam ochotę poznać cały potencjał jaki to urządzenie posiada. Słucham jazzu i klasyki. Pomieszczenie odsłuchowe to całe 40m2 więc muszą to być pełnozakresowe trójdrożne zestawy w cenie do 30 000zł. Będę wdzięczny za Wasze sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś po prostu wymienić CD. Krell + Gryphon to nie jest optymalne zestawienie IMO.

 

Spróbój CD MBL 1531, a jestem pewien, że przyjemność słuchania muzyki powróci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> pepe

 

Do Gryphona na pewno sprawdza sie Dynaudio. Zarowno podlogowe Contour'y jak i Confidence C2 - wyzej nie ma co. Inna sprawa, czy taki dzwiek Ci akurat odpowiada. Mozna pojsc droga wrecz przeciwna i postawic w domu Thiel CS 2.4, lub patrzac na Twoje pomieszczenie Thiel CS6. Mozna sprobowac Wilson Benesch - im wyzej, tym lepiej. Ciekawie tez zapowiadaloby sie zestawienie z ProAc Response 3.8 (wiele osob sie temu dziwi, ale ja bardzo te glosniki lubie).

 

Pewnie ktos zaproponuje jeszcze jakies rozwiazania.

 

W kwestii CD - nie bardzo lubie MBL 1531, ale tym razem zgodze sie z Elberothem - do Gryphona powinien pasowac bardzo dobrze, na pewno jest to zrodlo o co najmniej klase lepsze od posiadanego przez Ciebie Krella.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, żeby zakup kolumn z eksponowaną średnicą był dobrym rozwiązaniem. W pewnym momencie to usłyszysz i będzie przeszkadzało.

Z moich spotkań z Callisto 2200 wspominam zestawienie z niedrogimi monitorami Elac - to zagrało pięknie. Elac, który oferuje również większe konstrukcje podłogowe - to jeden trop.

Można poszukać innych głośników z tego typu tweeterem, np. podłogowców Adam opartych na wysokotonowcu AMT i średnio-niskotonowych Etonach (stoją w warszawskim Audiopunkcie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolejny mój typ to ATC SCM-35 lub 40 - chyba nie ma u dystrybutora (Decibel).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żadne z tych kolumn nie będą miały dogrzanej średnicy, ale będę miały bardzo rzetelnie wyrównane pasmo i będą lubiły waty Gryphona :)

post-28-100005896 1174475804_thumb.jpg

post-28-100005897 1174475804_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac z drugiej reki Dali Helicon 400 sluchalem swego zakupu wlasnie z kompletem Gryphona - Calisto 2200 + CDP o ladnej nazwie (wyleciala mi z glowy). Wlasciciel gryphonow wymienil Dali Helicon 400 na Dali Euphonia MS4.

 

Wrazenie wlasnie bylo takie, jakiego oczekujesz - wiele subtelnych detali, barw, sliczna i zupelnie nieostra gora, znakomity bas i rzadko spotykana, pewna scena. Weglug mnie Dali z gornego zakresu dobrze pasuja do gryphona. Okablowanie bylo srebrne, jakiejs dunskiej firmy.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Thiel+Gryphon? no nie wiem wydaje mi się,że to zbyt szkliste połączenie.Krella wywal to poprostu słabe źródło i plejerki za 10 patyków potrafią zagrać od niego o niebo lepiej,może Opus?

 

Co do kolumn,posłuchaj Sonusów,Isophonów,oraz Dueveli,wszystko ładnie zagra z Gryfim pozostają tylko twoje osobiste preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ciężka sprawa. Trudno "dogrzać" kolumnami. 100% się zgadzam, że bez średnicy bieda ! Ja spotkałem się z tym problemem przy krellu 400xi. Niestety musiałem wymienić wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbym tropem CD i sprawdził co się dzieje przy innych playerach, rzeczony MBL lub nawet Audio

Aero, może to wystarczy. Jeśli będziesz myśłał też o kolumnach do listy podanych dokoptowałbym Totemy od Forestów w góre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje MBL? I do tego będa kolumny DIY?

Ja jednak spasowałbym układ wzmacniacz-głośniki-pomieszczenie w pierwszej kolejności. A potem MBL nie zaszkodzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Papamek

 

Trudno sie z Toba niezgodzic, ze celowe uwypuklanie srednicy przez kolumny nie bedzie dobrym pomyslem. Wszystkie jednak wymienione przeze mnie kolumny (moze oprocz Response 3.8) oferuja raczej srednice rzetelna i prawdziwa. Na srednicy dzieje sie wiekszosc wydarzen przekazu muzycznego. Sposrod kolumn, o ktorych pisalem, jedynie Thiel CS 2.4 ma wyraznie plaska, lub nawet osuszona srednice - z Gryphone moze jednak zaczac zyc.

 

Co do ATC - brak zastrzezen. Duza klasa i rzetelnosc przekazu - nie kupowac bez sprawdzenia w swoim systemie.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem zestawu Krell 300il + CD280 na neutralnych kolumnach z takimi scanami i miałem podobne zastrzeżenia jak kolega do swojego systemu. Wcześniej tą samą integrę z Thetą, zupełnie inaczej. Skoro kolega tak zeatawił sysystem, czymś się kierował. Oczywiście można zacząć od kolumn, ale za CD po prostu łatwiej i szybciej da sie to zrobić, przecież nie musi od razu kupować, sprawdzi co wnosi zmiana Cd , sprawdzi nastęnie co daje wymiana kolumn (ale to więcej zabawy, a jak dostanie nówki z kartonu to z tydzień musi pograć zanim zacznie słuchac)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pepe

na hifi.pl sa Dynaudio CONFIDENCE 5, slyszalem je z duzym dzielonym Makiem i mi sie podobalo, w Twoim systemie moglyby zagrac jeszcze lepiej. Napisz jeszcze jakie masz okablowanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się takiego odzewu... Sądziłem, że zmiana kolumn to najlepszy sposób na wprowadzenie zmian brzmieniowych w systemie. Zmiany okablowania nie przyniosły, aż tak istotnych różnic bym mógł zapomnieć o wspomnianych "problemach" (Cardasa Golden Ref. i głośnikowe Neutral Ref. sprawdziły się najlepiej). Zmianę odtwarzacza też biore pod uwagę, ale na kolumny mam już chętnego (mój brat!) i od nich chcialem rozpocząć zmiany. Odtwarzacz planowałem zmienić w drugiej kolejności ale widzę, że może jednak od tego powinienem zacząć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu - taj jak ktos to już wcześniej trafnie zauważył - kolumnami stosunkowo trudno jest "dogrzać" szarawą średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pepe

zobacz tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , firma krakowska, warto sprobowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos chyba juz o tym wczesniej wspominal, ale dla pewnosci jeszcze powtorze: wysokie modele Elaca z przetwornikami 4pi - np. były flagowiec Spirit of Music (najlepiej w wersji Mk. I) to jak dla mnie pewniak do 40m w tym zestawieniu, albo model 215 4pi z lat '90 ale zdobycie go w dobrym stanie moze byc dosc trudne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe >

 

Skoro Ty jestes tym człowiekiem od Callisto 2200 i kolumn Akustyka, a jestem tym człowiekiem który kiedyś miał Callisto 2200 to zapewne na ostatnim Audioshow spotkaliśmy przy okazji pewnej imprezy i trochę dyskutowaliśmy. Pozdrawiam :))

 

"... Sądziłem, że zmiana kolumn to najlepszy sposób na wprowadzenie zmian brzmieniowych w systemie...... Zmiany okablowania nie przyniosły, aż tak istotnych różnic....."

 

Ależ oczywiście. Wszystkie głosy które podpowiadają Ci wymianę w pierwszej kolejności odtwarzacza czy kabli należy olać. Callisto 2200 to wzmacniacz który zasługuje na porządne kolumny, a jeżeli masz to (nie)szczęście, że posiadasz duży pokój odsłuchowy to oznacza, że kolumny muszą być duże i dobre ....czyli niestety drogie. Krótko mówiąc – BEZWZGLĘDNIE ZACZNIJ OD KOLUMN.

 

"...Po okresie fascynacji takimi aspektami brzmienia jak dynamika, precyzja, kontrola czy bas (mega!) szukam kolumn, które wniosłyby do brzmienia nieco wypełnienia i ciepła średnicy..."

 

Oj uważaj, bo znajdziesz się po przeciwnej stronie barykady , czyli nadmiernie ocieplony dźwięk może Ci się znudzić. Uważam, że należy dążyć do brzmienia neutralnego , które może przy pierwszym kontakcie nie robi wrazenia , ale na dłuższą metę nie nudzi. Callisto 2200 jest neutralny i zasługuje na neutralne kolumny. Ja bym Ci proponował na początek telefon do pana Jasika w Nieporęcie aby dowiedzieć się gdzie posłuchać podłogowych kolumn Dynaudio Contour S5.4 oraz Confidence C2 ( obie mają znakomite wysokotonowe Esotary ) . A jak już uda Ci się namierzyć te kolumny, to po prostu posłuchaj. Na poczatku być może uznasz dźwięk za mało ekspresyjny, ale po godzinie słuchania być może się w nim zakochasz.

A jak się nie spodoba to przynajmniej będziesz mieć jedno doświadczenie odsłuchowe więcej :-)))))

 

pozdr.

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe, zamiast pchać się w ogromne koszta wymieniając kolumny spróbuj zainwestować w coś zupełnie oczywistego. Wymiana kolumn to też ryzyko niedostrojenia całego zestawu ;)

 

Najlepiej zmień kabel zasilający na "cieplej i muzykalniej" brzmiący. Myślę że wszystko czego Gryphonowi potrzeba to muzykalna sieciówka ;) i będzie pozamiatane. Możesz też pomyśleć o muzykalnej listwie zasilającej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olewicz ten od Nieplacz Ewka kupil do swojego gryphona focale beryliu. bardzo ladnie to zagralo na koncertowym roku. Niezwykle naturalnie. Doslownie tak jak na koncercie. A ze facet z branzy wiec wiedzial co mu pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie pamietać osoby, którą dwukrotnie oklaskiwałem podczas gal laureatów konkursów organizowanych przez czasopismo "Audio". Pamiętam również naszą rozmowę, która właściwie dotyczyła tematu tego wątku. Bardzo mi miło, że Ty pamietałeś moją osobę.

 

W pierwszym zdaniu muszę wyjaśnić, że brzmienie mojego aktualnego systemu oceniam bardzo dobrze. Tak więc zamiar kupna nowych kolumn to chęć upgradu a nie rewolucji brzmieniowej. Po drugie Callisto 2200 to wzmacniacz, który z pośród co najmniej dwudziestu jakie miałem przyjemność słuchać (w tym również konstrukcje lampowe) podobał mi się (ściśle ujmując jego walory brzmieniowe) najbardziej. Słucham wyłącznie jazzu (70%) i klasyki (30%). Rytm i ekspresja Callisto to cechy bez których jazz jest po prostu nudny (chyba, że ktoś ogranicza się jedynie do damskiej wokalistyki jazzowej). Na dobrze zrealizowanych płytach z muzyką klasyczną (brzmienia przecież wyłącznie akustyczne) rzadko obseruje się hiper-szczegółowy przekaz, który mógłby męczyć nadmiarem informacji lub nadmierną agresją. I w tym miejscu Callisto świtnie odnajduje się ze swoją precyzją, neutralnością i rozdzielczością. Jak widać moje zastrzeżenie, że wymiany wzmacniacza nie biorę pod uwagę mają silne podstawy (oczywiscie w moim mniemaniu).

 

Moje wątpliwości z którymi chciałem podzilic się tworząc ten wątek polegają na tym, że mam niewielkie rozeznanie jeśli chodzi o kolumny. Prawdę mówiąc nie wiem nawet jak realizacje projektów Akustyka mają się do firmowego brzmienia takich firm jak Sonus, Dynaudio, Focal. Nie spotkałem się bowiem z takimi porównaniami (oj rzadko mozna natrafić na rzetelne recenzje, które wykorzystywałyby walor porównawczy w stopniu pozwalającym na określenie choć podstawowych różnic dotyczących kolumn różnych firm). Nie pozostaje nic innego jak odsłuchy, ale z kolumnami jest najwiekszy problem bo rzadko kiedy można posłuchać ich u siebie w domu (kiedyś po odsłuchac w małym studio byłem zachwycony AudioPhysicami, a kiedy wstawiłem je do mojego dużego salonu rozczarowanie było okrutne). Trzeba jednak będzie trochę powalczyć (żeby tego czasu wolnego było troche więcej...)

 

Dziękuję wszystkim za swoje uwagi i obiecuję podzielić się swoimi refleksjami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe,

 

nie neguję kwestii, że warto dać tej integrze inne kolumny ,ale proponuję zacząć od CD, łatwiej, szybciej i chyba taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Żadne kolumny nie poprawią tego co psuje wzmacniacz ani też nie wzbogacą. ŚREDNICA to słabość Gryphona ,tylko ale niestety jak widać a raczej słychać wzbudza zaniepokojenie.TRUDNO PRZYZNAĆ się do porażki. Mimo nieraz chłodnych kalkulacji -za i przeciw -musimy zaufać intuicji.Ja bym kupił FM lub ARC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Danii, ktora jest 'ojczyzna' gryphona bardzo popularne i zalecane przez tutejszy autorytet audio polaczenie to

2200 + Dali Euphonia MS4 lub MS5. Wprawdzie sa to bardzo drogie kolumny ale kogo stac na gryphona tego stac i na Euphonie. Podobno swietna synergia bo klasa wysokich tonow w tych kolumnach jest nie do zepsucia ;-)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zestawienie faktycznie ma szansę zagrać - Dali to dość ciepłe głośniki, z wyjątkowo przejrzystą górą (dzieki wstędze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Arek_45

 

Napisałeś: "TRUDNO PRZYZNAĆ się do porażki"

 

Osobiście nie stanowi to dla mnie specjalnego problemu. Mam też świdomość, że jakakolwiek pasja (w tym audiofilizm również) polega na ciągłym drązeniu, poszukiwaniu i uczeniu się (również na własnych błędach). Ktoś kto się tego boi powinien unikać jakiejkolwiek konfrontacji. Nie powinien też ujawniać swoich preferencji i w żadnym wypadku nie dzielić się z innymi forumowiczami swoimi dylematami i wątpliwościami. Staje się wówczas łatwym obiektem ataku tych, którzy zamiast podjąć merytoryczną dyskusję - mędrkują.

 

W kwestii samego tematu - Ty uważasz, że zmiana kolumn nie ma wpływu na brzmienie systemu. Wcześniej inny forumowicz stwierdził, że zmiana sieciówek rozwiąże wszystkie "moje problemy". Za obie uwagi dziękuję i obiecuję poddać je krytycznej analizie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe,

 

no nie moge sie powstrzymac - takze 'nowe' jest wartoscia. 'Nowy' dzwiek niezaleznie od tego czy lepszy czy gorszy - wystarczy, ze inny a juz slyszy sie inne rzeczy i jest bajkowo ;-)

 

pzdrw

 

soso

 

PS

 

Rozumiem Twoj sarkazm - 'zmiana kolumn nie ma wplywu na brzmienie systemu' - niezle! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" ... ŚREDNICA to słabość Gryphona ..."

 

... Najlepiej zmień kabel zasilający na "cieplej i muzykalniej" brzmiący ... "

 

Gdybym był na miejscu pepe to po przeczytaniu takich bredni chyba przestałbym czytać to forum.

Pepe, skoro jak piszesz masz małe doświadczenie z kolumnami to weż 2200 pod pachę i odwiedź kilka warszawskich sklepów. Jestem ABSOLUTNIE pewien , że różnica w brzmieniu różnych kolumn Cię zadziwi.

 

Przy okazji dyskusji o Gryphonie mam pytanie do posiadaczy Gryphonów lub osób które dobrze znają ich brzmienie:

Czym różni się brzmienie Callisto 2200 od tańszego Callisto 2100 lub starszego modelu Tabu ?

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>TUX

Zwróć się do guttena. On chorował na 2200, próbował zadowolić się 2100 i nie dało się ;)

Gdzieś o tym pisał na forum.

Papamek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.