Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie dotyczące sprzętu..


cypher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przepraszam jeśli pytanie się pojawiało (szukałem w archiwum ale bez rezultatów)..

Gram na tranzystorach już bardzo długo i wraz z decyzją sprzedaży jednego ze wzmacniaczy pojawił się mglisty pomysł na zakup lampy. Słuacham na paczkach AA Mimas II, pytanie do doświadczonych kolegów czy z kwotą 1,5 tys max 2 tys (nieprzekraczalna kwota) jest sens poszukiwania jakiejś lampy?? Czy z tym budżetem warto jest w ogóle zawracać sobie głowę ??..

A jeśli tak czego i gdzie szukać, może jakieś rekomendacje.

Będę wdzięczny za każdą opinię ..

Dziękuję,

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, nie ma sensu, chyba, że coś kupisz z drugiej/trzeciej ręki (Cayin/Spark np model 765A), ewentualnie DIY. Polecam również sprzęt Mingdy (np. model MC34B - na lampach 6L6 - jak się postarasz z szukaniem, to kupisz nowiutki do 2200 zł).

 

Nie chcę się wymądrzać, ale słyszałem kiedyś u jednego z forumowiczów jak Mimasy grają z lampą (jeden z niższych modeli Jolidy) i grać to nie grało w ogóle.

 

Jeśli jesteś w pełni świadom przejść na lampę, to osobiście sugerowałbym zmianę kolumienek na inne (np. JMLaby, Cabassy), a jeśli nie chcesz przechodzić trudnych chwil z takim procesem (odsprzedaż Mimasów, próby matchowania/poszukiwania sprzętu etc), to może lepiej jest te max 2kPLN przeznaczyć na lepszy wzmacniacz tranzystorowy z 2-giej ręki (tu Ci nie pomogę, bo generalnie odszedłem od tranzystora).

 

Pozdr i życzę mądrych/własnych decyzji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

cypher - Mag99 przez pewien czas grał na najtańszym Daredzie VP-16 i AA Hyperion 3 i było OK. Pogadaj z Nim i postaraj się posłuchac tego lampiaka - na allegro nówki chodzą po 1400 - 1600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypher, zafop,

moim daniem w budżecie do 2 tys. pln warto czegoś ma lampach poszukać, choćby tak dla sportu - wiadmo, że także w tranzystorach nic wielce ciekawego nie będzie, a lampa, to lampa ;-)

trzeba się pogodzić, że taki wzmacniacz lampowy, to nie będzie to ósmy cud świata, typu monobloki na 300B w SE, a raczej będą to proste zintegrowane konstrukcje PP na lampach 6l6, 6p3s lub el34, ale nie brzmią one źle czy gorzej, niż wzmacniacze tranzystorowe w założonym budżecie do 2 tys.

przed ew. poszukiwaniami i zakupem niedrogiego lampowca należy tylko odpowiedziećsobie na pytania:

- czy aa mimas II nie będą trudnym obciążeniem dla lampowych wzmacniaczy o mocy do ok. 30W ;-)

- czy akceptujemy sprzęt z II ręki, a jeśli tak- trzeba nie dać się "zrobić w trąbę" i kupować od sprawdzonych osób ;-)

- mało jest wzmaków lampowych w budżecie do 2 tys. pln, ale pojawiają się: z krajowych - amplifon wl25, mam i polecam ;-) albo np. coś z oferty S&Audio a zchińszczyzny - m.in. używane sparki, prima luna czy opera consonance lub ming da.

xanax

z rozmysłem nie wspominam tu o mocno ostatnio promowanych na forum wzmacniaczach na "P..." oraz "L..." ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->cypher

Za 2000zł to może być dobra propozycja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Doświadczony konstruktor i pewnie możliość wnikliwego odsłuchu. Gdzieś na forum są chyba zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinnie..

Wiem że należy słuchać sprzętu, ale czasem zastanawiam się jak bardzo to stwierdzenie jest realne w warunkach jakich żyjemy.

Sprzedawcy nowych klocków bardzo żadko godzą się na wypożyczanie do odsłuchów, wzmacniacze lampowe są drogie i trudno dostępne. A sprzęt używany, cóż osobicie wątpię aby sprzedający chciał ryzykować wysyłkę po polsce tak delikatnych urządzeń..

BTW. Może ktoś z 3city lub z okolicy był by w stanie wpaść na odsłuchy do mnie ..;-))

Przewożenie 40 kg paczek jest problematyczne berdziej niż wożenie wzmaka..;-))

Pozdrawiam,

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypher,

nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma, w sklepie trzeba zapytać - co to za różnica, czy za kaucją wypożyczasz wzmacniacz tranzystorowy, czy lampowy? wszak oba tak samo łatwo można popsuć ;-)

no i chyba w trójmieście i okolicach jest kilka osób z forum ze wzmacniaczami lampowymi - popytaj, poszukaj, umów się na odsłuchy... a potem kup jakąś lampę ;-)

x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dramatyzuję, w 3city tylko w jednym sklepie udało mi się wypożyczać sprzęt do odsłuchu (oczywiści za kaucją) niestety nie handlują lampami. W innych sklepach możliwe było zwrócenie towaru ale nie zwracali pieniędzy trzeba było kupić coś innego ..

Tak czy inaczej, będę się starał coś zorganizować..

Dziękuję za podpowiedzi..

Pozdrawiam,

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoje piece mają wejścia zewn. przedwzmacniacza? Jeśli tak,mógłbyś spróbować jak zachowałby się tranzystor z moim pre. Jestem z 3miasta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>zildjian

Idealnia propozycja,

aktualnie słucham na NAD2200 (koncówka mocy) z pasywką. Podaj do siebie jakiś kontakt proszę, jestem jak najbardziej zainteresowany....

POzdrawiam,

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypher, 11 Kwi 2007, 20:57

 

>Witam,

>Przepraszam jeśli pytanie się pojawiało (szukałem w archiwum ale bez rezultatów)..

>Gram na tranzystorach już bardzo długo i wraz z decyzją sprzedaży jednego ze wzmacniaczy pojawił się

>mglisty pomysł na zakup lampy. Słuacham na paczkach AA Mimas II, pytanie >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

czesć,

ten sprzedawca z linku poniżej ma też identycznie wygladające 12Watowe wzmacniacze ale na lampach KT88, słuchałem tego i nie wierzyłem własnym uszom. Odsłuchiwalismy na ESA Ostinato2. Grał z nimi bez żadnych kompleksów piekna barwą charakterystyczną dla tej lampy.

Udany produkt to jest bardzo, a prawdopodobnie tak jak w przypadku mojego chińskiego MusicAngela845 po małej operacji / żółty człowiek-niewolnik pracujący za 1$ dziennie zawsze coś knoci / będziesz miał dzwięk marzenie. Cena tego jest 1200zł i sprzedawca jest gotów wypożyczać za kaucją na tydzień testów.

Popróbuj bo to okazja jak cholera. Gra to jak UnisonR. za 12 tys.

Poważnie. zgrzeszysz jak nie spróbujesz

artur

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaja sobie robisz czy poważnie pytasz?

KT88 daje lepkośc i plastelinę w średnicy- wyzwala magię która powoduje że aby wstać z fotela np. do pracy trzeba użyć dzwigu :) oraz znakomitą szczegółowośc sopranów nie powodujacą jednocześnie krwawienia uszu. Bas jak to bas, jak jest papierowa duża membrana to spowoduje trzęsienie ziemi , jeśli mała to zaznaczy swoja obecnośc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artPaw, 17 Kwi 2007, 21:11

 

>jaja sobie robisz czy poważnie pytasz?

> KT88 daje lepkośc i plastelinę w średnicy- wyzwala magię która powoduje że aby wstać z fotela

>np. do pracy trzeba użyć dzwigu :) oraz znakomitą szczegółowośc sopranów nie powodujacą jednocześnie

>krwawienia uszu. Bas jak to bas, jak jest papierowa duża membrana to spowoduje trzęsienie ziemi ,

>jeśli mała to zaznaczy swoja obecnośc.

 

W jakim wzmacniaczu tak grają? Które konkretnie marki - JJ, EH, Sovtek, Svetlana, Golden Dragon, Gold Lion, chińskie, a może wszystkie?

 

Twój zachwyt jest ujmujący, ale czy to nie przesada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artPaw, 17 Kwi 2007, 21:11

 

>jaja sobie robisz czy poważnie pytasz?

 

Emłotikona nie dałem więc chyba poważnie?

 

> KT88 daje lepkośc i plastelinę w średnicy- wyzwala magię która powoduje że aby wstać z fotela

>np. do pracy trzeba użyć dzwigu :) oraz znakomitą szczegółowośc sopranów nie powodujacą jednocześnie

>krwawienia uszu. Bas jak to bas, jak jest papierowa duża membrana to spowoduje trzęsienie ziemi ,

>jeśli mała to zaznaczy swoja obecnośc.

 

No i gra gitara! Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

toptwenty, 17 Kwi 2007, 21:18

>>>>>Twój zachwyt jest ujmujący, ale czy to nie przesada?>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

tak gra taki wzmacniacz jak z linku powyżej, tylko w wersji KT88, na lampach chińskich jakie daje producent, a jeszcze lepiej /w basie/ zagrał na tanich svetlana

wiem że to przesada, do pracy trzeba chodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś wirtualny wzmacniacz? Gdzie zdjęcie itd itp?

 

Nie wierzę na słowo.

 

Od 25 lat miewam różne wzmaki na KT88, przerabiam, poprawiam, psuję, majstruję. Dlategom ciekaw, o jakich to konkretnie markach mowa. Układ triody, tetrody-pentody, SE, UL, OTL? Jakie lampki sterujące?

 

Jak dotąd najlepiej grały u mnie brytyjskie Gold Lion, a teraz słowackie JJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toptwenty, 18 Kwi 2007, 13:52

 

>To jakiś wirtualny wzmacniacz? Gdzie zdjęcie itd itp?>>>>>>>>

>

bez nerwów ichopie i czytaj co napisane, sprzedawca ten handluje też blizniaczymi na KT88, trzeba się z nim kontaktować,

nie jestem jego agentem więc nie będę się angazował za kogoś. Kumpel go kupił i po 100 godzinkach rozgrzewania, zagrał tak że kopara opada. Zawada z ESY też go słuchał i miał te same wrażenia. 1200zł a dzwięk za 12Kzł. Pewnie że na słowo to nikt nie wierzy. Trzeba samemu sprawdzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Toptwenty, jakie są twoje doświadczenia dźwiękowe z tą lampą połączoną w triodę, w układzie SE?

 

Jeśli chodzi o KT88 w układzie triody, używam tego połączenia we moich monoblokach Push-Pull Dynaco Mk3. Oryginalne w nich są tylko obudowy, układ ujemnego napięcia i trafa głośnikowe. Reszta, to znaczy trafa zasilające, front-end i odwracacz fazy całkowicie zmienione. Moim zdaniem KT88 są stworzone do triody Push-Pull.

 

Natomiast nie mam zbyt dobrych doświadczeń jeśli chodzi o KT88 w SE. Tutaj lepiej mi się sprawdzają EL34. Upgradowałem taki nieduży wzmacniaczyk 2x8 W, wejście i sterowanie na dwóch połówkach 6SN7, z prostownikiem silikonowym. Zarówno KT88 jak i 6550 grają w nim jakoś niemrawo, ale może to kwestia niedopasowania. W każdym razie EL 34 w układzie SE graja tutajmocnym, czystym dźwiękiem, a KT88/6550 kiepsko. Nie chciałbym uogólniać, nie mam zbyt dużego doświadczenia w ogóle jeśli chodzi o SE. Wynika to z tego, że moje kolumny mają tylko 84 dB skuteczności, więc duża moc jest mi niezbędna. Dynaco Mk3 w układzie triody wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artPaw

 

>Trzeba samemu sprawdzać.

 

Gdzie mogę to sprawdzić, zanim kupię? Poprosze o adres tego kumpla i p. Zawady z ESY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jajcarz z ciebie,

sprzedawca z allegro daje tydzień na posłuchanie, masz prawo do zwrotu.

tak czy siak moi znajomi są w Warszawie tak samo jak ten allegrowicz, więc uderzaj do hadlarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się "rozchodzi" o KT88. Zrobiłem i puściłem w obieg kilka wzmaków na KT88 według planu WAD KAT/KIT88 i żeby dobrze grały nie mogły w detalu kosztować 1.200 PLN.

 

Chyba że 2 watowe, ale po co do tego KT88?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spociłem sie już, ale jeszcze raz powtórzę

blizniaczy wzmacniacz ale na KT88 jest u tego sprzedawcy. akurat nie ma go na aukcji.mailować do niego, nie bać się.

jeżeli robią to chińczycy za 1$ dziennie to cena-jakość jest realna.dystrybutorzy z hongkongu kupują to u producentów pewnie po 50 dolców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za uwagi, co do propozycji artPaw napisałem do człowiek za Allegro zapytanie dwa dni temu, niestety nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi..

Jak tylko coś się wyjaśni na pewno napiszę na forum..

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wygrzebalem gdzies zakonczona aukcje u tego sprzedawcy, chodzi o ten wlasnie klocuszek

probuj artur

pzdr

artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie interesujący wzmacniacz, 15 W w klasie A. Ciekawe, że nikt go nie kupił. Może sprzedawca powinien znów go wystawić i przyzwyczaić publikę do takich rzeczy? Wygląda na triodę SE albo UL.

 

Swoją drogą KT88 nie słynęła jako trioda SE. Gdyby wsadzić tam EL34?

 

Muszę się tym bliżej zaintersować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.