Skocz do zawartości
IGNORED

magnetofony NAGRA


Kilup

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyszku !

A może podesłać Ci kilka kilometrów taśmy 1/2" (BASF - chrom, AMPEX - żelazo) do przecięcia na pół ? Taśmy są używane ale zawsze coś wybiorę. Proszę zerknąć na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jest niedziela i radzę odwiedzić tak zwane pchle targi i usiłować kupić coś takiego jak Kuter Splitting Trimmer [ w betach do fimu 2x8] i zobaczyć dokładnie co z tego śmietnika się do 1/4" po małej adaptacji może się przydać. Można ciąć nieruchomym skalpelem ruchomą taśmę, ruchomym nożem krążkowym ruchomą taśmę i przy pomocy wyżej wymienionego na wstępie ustrojstwa.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm, wiem że trochę nie w temacie, ale macie może jakieś dane o tym sprzęcie ??? - Sony APR-5000.

Wojtek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14754-100009830 1182246962_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie w temacie dwuślad stacyjny z mozłiwością nagrywania na taśmach 1/4" i 1/2" piękny i solidnej konstrukcji.

Nie wiem czy nawet nie znajdował się przez przypadek jeden takowy w Warszawie w studio nagrań PR .

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc odpytaj Mulsa z całości i na temat myj liż smaruj nie rozkręcaj ściągaj literaturę zwłaszcza instrukcje obsługi i serwisową

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Tak jak sądziłem, będzie to słomiany ogień w tym temacie... Ja w chwili obecnej walczę z dwoma Revoxami B77 MK II dwuścieżkowymi z prędkościami 38/19 cm/s. Walka polega na razie głównie na czyszczeniu, ponieważ trochę kurzu zaległo w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w przypadku innych ja z uporem trzymam się tych wątków,które mnie interesują mimo, że forum pada nie można z poziomu szukaj wpisów autora sięgnąć poza str 1 Nagra to nie tylko sprzęt audio ale także i przedewszystkim sprzęt do tak zwanej automatyki przemysłowej aparatura diagnostyczna i wykonawcza dla medycyny [projekty dla cywili i wojska]

Pozdrawiam

Zbyszek.

PS.

Dzisiaj patrzę na 4200 jak źrebrna klacz w lustro

 

Wykopiemy kwiaty z naszych łąk

Wyszarpiemy z ciszy w każdym lesie

Aż się zamknie wreszcie kredy biały krąg

I nas jesień po lesie rozniesie

 

Wilczych jagód gorzko kwitnie kwiat

Dojrzewają w sercach muchomory

Był nietoperz ale w blasku padł

Mszalnych aren gdzie sam Bóg był chory

 

Pozrywało uwiązane sny

I jak żebrak ktoś minuty liczy

Poplątana obroża i smycz

Rdza je zżarła i morze goryczy

 

 

To jest niedoskonały rezultat odpalenia go nawet nie z baterii [te trzymam na coś znacznie lepszego] tylko z zasilacza na około 28 minut 19cm/sek na Nagrze IV S ta zabawa by trwała dłużej [była takowa na kilka godzin u mnie do umycia i przekonserwowania]

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno nie ważne jak je zwał Nagra Uher Orbita Mechlabor Sony...czy jeszcze inaczej należy je poprostu kochać i czynić wszystko aby nie były jeszcze jednym zoombie za szybką tylko nadal żyły.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Przyjeciele w ulubionym wątku.Co prawda jest późno, ale nigdy za późno na pozdrowienia. OPrócz pozdrowień. Pytanie - rozmagnesowywać głowice w tych szpulowcach czy nie. Zastanawiam się czy kupić jakiś demagnetyzer. Wiem, że większość to robi, ja na razie nie czułem, żeby coś się pogarszało, a maszyny pracują codziennie. Czy głowice takie jak w Revoxie B-77 i Akai * szklane) należy tak często rozmagnesowywać? Akai pracuje od trzech lat u mnie , nigdy nie rozmagnesowywałem mu głowic, nie zauważyłem pogorszenia jakości nagrań.

PS Wreszcie jest pogoda pełna powietrza.

PS2 Moja psina śpi na plecach i ostro chrapie.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich - Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj rozmagnesowywuje się napewno co kilkadziesiąt godzin pracy głowice nagrywające i odtwarzające tak zwane klasyczne permalojowe na temat tak zwanych "szklanych" czyli ze szkliwa metalicznego niczego mądrego

nie doradzę, odpytaj dokładnie z całości materiału innych, do demagnetyzacji głowic kiedys Unitra produkowała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

był on przeznaczony do demagnetyzacji głowic w kasetowych ale ze szpulowymi też nie miał klopotów, pokiziaj psinę ode mnie, moja też śpi na grzbiecie z nóżkami na motylka a łapkami na misia i łebkiem uśmiechniętym nieco w bok skręconym.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gorąco i nasze psiaki szukaja chłodu i starają się to jakoś przejść oczywiście najlepiej przedrzemać,mój jak jest możliwość wchodzi mi pod biurko i tam ma dodatkowy daszek który "chroni" go dodatkowo od słońca

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upał upałem ale życie życiem delikatnie mówiąc mam nóż na gardle muszę sprzedać jednego z UHER-ów CR-210 z mikrofonem UHER-M514, z zasilaczem UHER NETZTEIL Z 131 oraz słuchawkami Manta 4000 ruszcie głową i pomyślcie.[Dokładam kasety z tym co kiedyś mojego nagrałem]

Pozdrawiam

Zbyszek

PS. Czasem jest człowiekowi ciężko kiedy porwie się z motyką na słońce, ale cóż zawsze mogę co boskie Bogu co cesarskie cesarzowi i golić się bez spluwania na lustro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jacku.Ja też nie zauważyłem pogorszenia jakości zapisu ,ale dzieje sie tak ,ponieważ ten proces zachodzi bardzo powoli.Natomiast jak zdobyłem odpowiedni przyrząd i w końcu rozmagnesowałem głowice to poprawa była od razu odczuwalna.Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek-41> Marku witaj.Ale rozmagnesowywałeś tym swojego szpulowca? I co - też było lepiej natychmiast? Lepiej - to znaczy co - pasmo, dynamika czy inne sprawy? Serdecznie pozdrawiam - Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmagnesowywałem i szpulowca i kaseciaka.Znacznie wyrazniejszy efekt był w kaseciaku,ale się tego spodziewałem.Kaseciak ma znacznie trudniejsze warunki pracy i dlatego jest bardziej wrazliwy na wszelkie nieprawidłowości .Dzisiaj dowiedziałem się ,ze musze jeszcze poczekac na swojego szpulowca na duze szpule.Coraz bardziej sie niecierpliwie,jak go dostane to sobie odrobie zaległości.Tasmy juz czekają.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze spadnie Ci poziom szumu po drugie polepszy się dynamika a góra stanie się wyższa i czysta, pamiętaj o tym że demagnetyzując magnetofon szpulowy musisz demagnetyzować nie tylko głowice ale także rolki prowadzące i kołki przesuwu [w magnetofonach wysokiej klasy przeważnie są wykonane ze stali] Pozdrawiam

Twoich Bliskich i Ciebie

Zbyszek

Dopracowałem i uprościłem jednocześnie cięcie taśmy magnetowidowej na 2 x 1/4"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, Zbyszku - wielkie dzięki. Rozejrzę się za jakimś demagnetyzerem, POzdrawiam serdecznie. Dzisiaj zdychałem na tym upale, ale teraz już odżywam i psy także.

PS Sprzęt się grzeje dużo szybciej. Nie chcę niczego przegrzać. Jednak chyba na lato trzeba pomyśleć o jakimś klimatyzatorze. Czyli demagnetyzer i klimatyzator - niezłe jaja. Jeszcze raz pozdrawiam i życzę dobrej nocy - Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Jacku Namiary na demagnetyzator US - 1515 Unitra Elmasz już masz podane jedyny obecnie na Allegro fabryczny z wystarczająco mocnym polem aby rozmagnesować i odpowiednio słabym aby nie namagnesować nie tylko głowic magnetofonu ale i noży w kredensie piętro niżej u sąsiada.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin> Zbyszku, czyli mógłbym tego Elmasza sobie zaaplikować.? Chyba spróbuję. Dziękuję i serdeczne pozdrowienia dla Ciebie i Twoich bliskich - Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wystarczająco silny i obadany ostatnio nic się innego na Allegro nie pojawiło.

Pozdrawiam Twoich Bliskich i Ciebie

Dbaj o Psiny w czasie burzy

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jacka

Zrobiłem pod Halą Targową w Krakowie na Grzegórzkach dokładny regularny obchód śmietnika ale niczego nie było, znajomy handlarz który miał mi przynieść szpule stlilonowskie czarne trzynastki wtyki i orginalny demagnetyzator Unitry najzwyczjniej olał i nie przyszedł. Pamiętam albo zrobię albo kupię i Ci wyślę

Kiziajmy Psy

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna NAGRA III z dwóch wystawionych została sprzedana za 900 złp + transport jednemu jedynemu chętnemu.

Pozdrawiam

Zbyszek

PS drugiej od 1 złotego nikt nie licytowal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell>Nie kupiłem - przegrałem aukcję - niestety, ale nie martwię się - jest tyle ważnych spraw o które mogę się codziennie zamartwiać , więc brak demagnetyzera nie wpływa na moje samopoczucie negatywnie - kiedyś kupię inny. Serdecznie pozdrawiam - Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

To mój pierwszy wpis mimo że obserwuje tematy dotyczące magnetofonów od roku. Nadszedł czas żeby zasięgnąc języka. Kupiłem właśnie szpulowca Sony TC-377, póki co wszystko ładnie gra chociaż przeczyściłem mu tylko głowice:). Mam kilka pytań dotyczących konserwacji - wiem że było już mówione sporo na ten temat, ale proszę mi wierzyć że jeśli chodzi o sprawy techniczne to moja wiedza na ten temat jest równa zeru... kupiłem kontakt wl, kontakt pr, super video do głowic, kontakt oil tylko kurcze co dalej? Panowie, ja z trudem odróżniam diode od potencjometra! Wiem że trzeba zmatowić rolki gumowe - czy nadaje się do tego papier 400? No i czy matujemy zgodnie z kierunkiem obrotu rolki czy w poprzeg? Może ma ktoś serwisówke do tego modelu (instrukcje obsługi mam po angielsku) - tu kłaniam się Kasjelowi => ma pan tc-399, podejrzewam że to podobne modele, może jakaś podpowiedź, co, gdzie i jak w nim wyczyścić i nasmarować, wymienić paski.

No i oczywiście muszę kupić demagnetyzator, no ale wszystko z czasem. Mam nadzieję że ktoś poświęci trochę czasu na "łopatologiczne" wytłumaczenie mi tych rzeczy:) Najważniejsze że teraz będą się u mnie kręcić szpule!

 

Gorąco wszystkich pozdrawiam

Darek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.