Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer


gotyk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 58 od kilku tygodni jako naped.Wstawilem Synergistic Research bezpiecznik.Alez frajda!

 

Możesz rozwinąć temat ? o co chodzi z tym bezpiecznikiem i napisz proszę, czy jesteś happy z tego klocuszka i czy testowałeś już SACD multichanel ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.in. Synergistic Research oferuje specjalizowane bezpieczniki.Dystrybucja Audiofast.Na ten temat watek na hiend.

 

Testowalem 4 playery i Pioneer wygral pewnie.

Slucham tylko z coax do daca Nad M51.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info, znajdę wątek i dokształcę się :-). Bluray 58 dotarł i już na półce ale...jak bluray to i nowy ampli do niego i jutro odbieram SC-LX 58 do kompletu a co :-), jak się bawić to na całego :-) czyli w klubie Pionka obecnie posiadam 4 nowe klocki : CD PD-50, Bluray LX-58, Streamer DAC n-70a i od jutra ampli kina SC-LX-58.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle, aż jestem ciekawy jak gra ten amplituner w porównaniu do mojej Yamahy AS1000:P

 

Musiałbyś wpaść do mnie z tą Yamaszką i wtedy byśmy mogli ocenić na żywo :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kino to taki konieczny dodatek z którego korzystam kilka razy w roku :-), preferencje to stereo i muza a wiadomo, że muzy nie słuchamy na kinie :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info, znajdę wątek i dokształcę się :-). Bluray 58 dotarł i już na półce ale...jak bluray to i nowy ampli do niego i jutro odbieram SC-LX 58 do kompletu a co :-), jak się bawić to na całego :-) czyli w klubie Pionka obecnie posiadam 4 nowe klocki : CD PD-50, Bluray LX-58, Streamer DAC n-70a i od jutra ampli kina SC-LX-58.

 

A jak gra LX-58 w porównaniu z PD-50 i N-70???

Bo ich funkcje się powtarzają :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gra LX-58 w porównaniu z PD-50 i N-70???

Bo ich funkcje się powtarzają :(

 

Kolego, N-70A mam drugi dzień, bluray dostałem dzisiaj, ampli LX-58 przychodzi jutro więc trochę za wcześnie na napisanie czegoś konkretnego :-).

PD-50 mam już troszkę i jak zapuściłem mu dźwięk przez coaxa do Vincent DAC-1 gra cudnie, oczywiście jedno wyjście jest przez coax a drugie idzie bezpośrednio po analogu do integry, przełaczając wyjście słuchać różnicę znacznie a więc ludziki nie zadowolone z tego CD powinni zastosować dac i będą bardzo happy odnosząc się jakość/cena bo wiadomo, że to cd dupy nie urywa i nie jest to jakiś hiendzik a normalny CD z opcją słuchania SACD niestety tylko w trybie dwukanałowym, bluray LX-58 już obsługuje SACD w trybie multichanel, zamówiłem takie płytki na testy ale proszę o chociaż tydzień na jakieś odniesienie się do Twojego pytania. Na testy N-70A też potrzeba trochę czasu bo nie można walić marketingu i pisać bzdur po kilkunastu godzinach :-).Tak jak już pisałem, dla mnie osobiście duża różnica jest w odniesieniu do N-50 które prawie rok używałem, nie ta bajka i podłączając N-70 powiem na razie tylko tyle : nagle usłyszałem stereo którego do tej pory nie było, nagle pokazała się scena której trudno było doszukać się w N-50, nowy duży wyświetlacz już fajnie widać nawet z daleka, szybkość pracy softu znacznie lepiej niz w N-50 nawet po aktualizacji do najnowszego softu,, wbudowany sensowny wzmacniacz słuchawkowy wg. producenta obsługujący słuchaweczki do 600om !!. Natomiast wielki minus za brak obsługi NTFS i nadal tylko Fat32 sprzed 140 lat :-). Dodam, że różnice na jakości dźwięku pomiędzy N50- a N-70 słyszę na tych samych głośniczkach czyli Dali Ikon 7 i 5, nie zmieniałem ich.

Pozdrawiam.

 

P.S. PD-50 nie obsługuje SACD multichanel, LX-58 obsługuje ale ani na jednym ani pewnie na drugim nie da się puścić ich przez DAC :-), żadnej płytkiI sacd i nie wiem jeszcze dlaczego tak jest, funkcje się powtarzają ale to jednak CD i bluray obsługujący 4K i 3D więc dość subtelna różnica do CD :-) a N-70 to zupełnie inne urządzonko więc nie wiem gdzie tu powtarzalność :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzalność w drugą stronę :) tzn to co potrafi PD-50 potrafi również LX-58 czyli PD-50 chyba nie potrzebny jeśli nie gra lepiej? a DAC jest w N70 i LX-58.. czy używasz jednak zewnętrznego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzalność w drugą stronę :) tzn to co potrafi PD-50 potrafi również LX-58 czyli PD-50 chyba nie potrzebny jeśli nie gra lepiej? a DAC jest w N70 i LX-58.. czy używasz jednak zewnętrznego?

 

No tak, nie załapałem :-). Zewnętrznego czyli N-70A używam do PD-50 i VINCENT DAC-1 do słuchania z kompa a LX-51 jeszcze nie testowałem jak zagra solo i jak po DAC zewnętrznym:-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nagle usłyszałem stereo którego do tej pory nie było, nagle pokazała się scena której trudno było doszukać się w N-50"

 

cholerka, nagle poczułem nagłe ukłucie zazdrości - cena N-70A na razie poza moim zasięgiem...

Można się dowiedzieć na jakim nagraniu zmaterializowały się te akustyczne cuda? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nagle usłyszałem stereo którego do tej pory nie było, nagle pokazała się scena której trudno było doszukać się w N-50"

 

cholerka, nagle poczułem nagłe ukłucie zazdrości - cena N-70A na razie poza moim zasięgiem...

Można się dowiedzieć na jakim nagraniu zmaterializowały się te akustyczne cuda? :)

 

Kolego....to są moje odczucia i porównania na moim sprzęcie i mojej akustyce czyli małej dziurze i mnie to w zupełności zadawala i jestem happy, u Ciebie wcale nie musi tak być więc namierz salon w którym mogą to mieć, mogę Ci wypożyczyć i sam sprawdź oraz napisz jakie są Twoje doznania. Ukłucie zazdrości ? :-), nie mam czegoś takiego bo zawsze sa sprzęciki lepsze i gorsze i nic tego nie zmieni :-) więc wiadomo, że N-70A jest fajny, sa od niego gorsze modele ale i jest cała masa lepszych natomiast w porównaniu do proporcji cena zakupu/jakość/funkcjonalność, nie ma już tak wielkiej konkurencji i robi się ciekawie, mówię o realnych cenach zakupy czyli 4.200 a nie 5.400 u Polskiego dilerka :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W wątku " magnetofon " dodałem fotki jak wyglądają bardzo mało używane mechanizmy w magnetonach Pioneera na przykładzie CT - 939 i CT-S710

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , racja .

Tyle że nie podawałem linków do aukcji a propozycja , zwłaszcza cenowa była dla forumowiczów z tego wątku .

Decki których fotki mechanizmów wkleiłem w wątku zostały sprzedane przed ich wstawieniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

W wątku " magnetofon " dodałem fotki jak wyglądają bardzo mało używane mechanizmy w magnetonach Pioneera na przykładzie CT - 939 i CT-S710

http://www.audiostereo.pl/magnetofon_25751.html/page__view__findpost__p__3349956

 

Tak , i w post nr 36323 co masz do sprzedania i co będzie w najbliższym czasie .

 

No , racja .

Tyle że nie podawałem linków do aukcji a propozycja , zwłaszcza cenowa była dla forumowiczów z tego wątku .

Decki których fotki mechanizmów wkleiłem w wątku zostały sprzedane przed ich wstawieniem .

 

Obłudą wieje ,wróć jeszcze do zakladki magnetofn , twój post nr36302 w odpowiedzi na post > sk-victor , co ? twój Denon-2020-AE już ci się nie podoba ? że niby kolega chce sprzedać , jakby co to proszę na Priva .

 

Tak to wygląda , a wczoraj zaatakowałeś Kolegę że zamieścił tu wpis co ma do sprzedania w zakładce ogłoszenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Denon ma się dobrze i nie jest do sprzedania .

Takiego sprzedaje Kolega - poczytaj sobie detektywie w klubie Denona .

EOT z mojej strony .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Poproszę, jest to różnica bardzo słyszalna, nie mowie ze jest to wada tylko "inaczej" czy jest to normalne ? w porównaniu np. z jednostka BOSE czy Advance Acoustic X-Uni które miałem podłączone pod ten sam wzmacniacz brzmi właśnie tak jak opisałem

Pod koniec lat 70-tych wchodziły na rynek [bardziej masowo] ,,kaseciaki" , a one miały straszne problemy z górą pasma i nie tylko..Dział techniczny swoje , a oczekiwania klientów to inna bajka......Same kaseciaki nie decydowały ostatecznie o charakterze dżwięku...Fakt jest taki , że SA-8800 , którego mam i znam od średnicy do góry gra wyrażnie ostrzej---akurat mi się podoba...Trenowałem kilka kombinacji :pre Accu C-275 do ampa w 8800---bajka,,,,,pre z 8800 do ampa P-7100[klonik]---też bajka....Jeszcze parę egzotycznych testów--m.in.----pre z 8800 do A-858-----o klasę lepszy dżwięk....Sam 8800 i pewnie 7800 [Rydz testował] tak po prostu gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer bdp-lx58 ma chyba niewiele wspólnego z jakimikolwiek kaseciakami .

 

Czy ja tylko mam odczucie ze pioneer bdp-lx58 ma średnie i wysokie ustawione jako podstawa a niskie trzeba skorygować o +2, porównywaliście z innym odtwarzaczem ?

Ma po prostu takie wycieniowane od dołu brzmienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś pisał o braku humoru na forum.

Usmiałem się :-)

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Zdradzisz nam jak to zrobiłeś skoro A-858 nie ma możliwości pracy jako zewnętrzna końcówka mocy?

Masz rację ----Podpiąłem pre. aut. z 8800 tak , jak korektor graficzny do 858 ------masakra , bo volume na 858 był na -18 i lekki ruch gałką 8800 mało co , a by go zjarał..Manewr był idiotyczny , ale po małym szoku [ polocard ,kawa , papieros , grzebień] delikatnie ustawiłem volumy w bezpiecznej pozycji i posłuchałem efektu----efektem było m.in. rozjaśnienie dżwięku , a w 858 tego mi brakowało.....To , że 8800 jest pre.+ amp., a 858 to formalna integra to fakt .......Manewr idiotyczny , ale wykonalny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ----Podpiąłem pre. aut. z 8800 tak , jak korektor graficzny do 858 ------masakra , bo volume na 858 był na -18 i lekki ruch gałką 8800 mało co , a by go zjarał..Manewr był idiotyczny , ale po małym szoku [ polocard ,kawa , papieros , grzebień] delikatnie ustawiłem volumy w bezpiecznej pozycji i posłuchałem efektu----efektem było m.in. rozjaśnienie dżwięku , a w 858 tego mi brakowało.....To , że 8800 jest pre.+ amp., a 858 to formalna integra to fakt .......Manewr idiotyczny , ale wykonalny....

Tak , dziwny manewr . Serie 6x6 , 7x7 , 8x8 mają niesamowitą budowę , moc i tyle . Mulą z podbitym basem i wykastrowaniem z detali . Jak do tego w szeregu podpinamy kolejny wzmak / preamp który tych detali na nie doda a kolejne wykastruje , jedynie rozjaśni to i tak razem zagra to jak zagra . Może " przyjemnie " ale z dobrym graniem to nie będzie miało wiele wspólnego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.