Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer


gotyk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cena jest kompletnie zaporowa a brzmieniowo też nie najlepiej , jak wynika z opinii:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak już patrzysz na Antypody, to w Australii jest za 800 $. To połowa ceny z E-baya, a koszt przesyłki pewnie podobny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem kolumn CS-7070 i zestawu klocków Pioneer. W tych kolumnach pięknie chodzi bas - jest głęboki i pełny. Brakuje mi jednak nieco góry i średnich. Moje pytanie dotyczy modyfikacji "zwrotnic" jeśli tak można nazwać 2 kondensatory przy głośnikach średnio i wysoko-tonowym. Czy ktoś z szanownych forumowiczów próbował modyfikować rozwiązanie seryjne? Wygląda ono tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastosowane przetworniki:

 

Woofer H25FC88-53E

Mid-range P77CP60-52D

Tweeter P66AP45-80F

 

Mam trochę części ze starych zwrotnic (np. cewki i kondensatory z kolumn SPACE 86), mam też komplet głośników z kolumn HX-70 TONSIL-a (w tym tubowe głośniki wysoko-tonowe). Chcę wstępnie wykorzystać oryginalne głośniki.

Proszę o sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Witam

 

To mój pierwszy post na tym forum i serdecznie witam wszystkich użytkowników, a w szczególności fanów marki Pioneer do których się zaliczam. Wprawdzie nigdy nie miałem nic home audio, ale za to wiele produktów CA i video własnie tej firmy. W każdym razie pora nadrobić zaległości i mam pierwsze pytanie.

 

Znalazłem na angielskim ebayu taki o to CD. Nie znam niestety tego oznaczenia. Czy to jest odpowiednik PD-93? Czy coś innego?

http://cgi.ebay.co.uk/PIONEER-PD-T07HS-Limited-CD-Player-/200553326565?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_CDPlayerSeparates&hash=item2eb1e8e7e5#ht_1268wt_698

 

 

Pozdrawiam

 

 

Podchodziłbym do niego ostrożnie. Powstał w czasach kiedy w zasadzie wszystko było już jasne. W Europie topowym modelem stał się PD-S 904 (sic!) i czekano na budżetowego następcę PD 95 (PD-S 06). Z tego co wiem dźwiękowo przypomina bardziej nieudanego PD-77 niż PD-75, 93 czy 95. PD-77 sytuowany był w katalogach poniżej 75. Grał zimno, beznamiętnie. Był detaliczny ale nie wpisywał się w ówczesną definicję typowego dźwięku firmy. Zresztą na audioreview ktoś pisze że nie dał rady Sony CDP-X 55 ES. Ten sam odtwarzacz został dosłownie wchłonięty przez PD-73. Na koniec drobna uwaga: po analizie budowy PD-T 09 wspólnie z człowiekiem który zajmuje się od lat zawodowo serwisem Pioneera stwierdziliśmy że europejski PD-95 jest zbudowany lepiej, Jak to się przekłada na dźwięk? Nie wiem bo nie odsłuchiwaliśmy w jednym czasie PD-T 09 i PD-95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam. jestem posiadaczem radia Pioneer DEH-2300UB i mam nastepujacy problem. w ustawieniach nastawiam sobie eq, bass, wyswietlanie, itp - wszystko tak, jak chce. zatwierdzam zmiany i wychodze na 'glowny pulpit' (wyswietla mi, co obecnie leci). wyjmuje kluczyk ze stacyjki, odpalam radio i... wszystkie ustawienia sie anuluja, sa fabryczne. poradzi mi ktos, jak zapisac wybrane przeze mnie ustawienia? :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem posiadaczem radia Pioneer DEH-2300UB i mam nastepujacy problem. w ustawieniach nastawiam sobie eq, bass, wyswietlanie, itp - wszystko tak, jak chce. zatwierdzam zmiany i wychodze na 'glowny pulpit' (wyswietla mi, co obecnie leci). wyjmuje kluczyk ze stacyjki, odpalam radio i... wszystkie ustawienia sie anuluja, sa fabryczne. poradzi mi ktos, jak zapisac wybrane przeze mnie ustawienia? :(

a dobrze masz podpięte zasilanie bo zwykle są 2 przewody i jeden powinien mieć zasilanie na stałe z akumulatora a drugi podłącza się za stacyjką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pytałem już na ogólnym ale mam nadzieję iż wątku pioneerowskim uda mi się uzyskać odpowiedź: mam CD Pioneera S505. Wiem że to żadne mistrzostwo ale lubie go podobnie jak i całą klasyczną wieżę. Zauważyłem jednak że od pewnego czasu podczas odtwarzania płyt napęd cicho terkocze. Przy czym przy niektórych płytach działa wysunięcie i wsunięcie talerza - wówczas terkot znika a przy innych terkot nie daje się zlikwidować (być może kwestia wyważenia płyty). Pytanie: co powinienem w napędzie oczyścić/przesmarować na początek by znów chodziło gładko i cicho?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już na ogólnym ale mam nadzieję iż wątku pioneerowskim uda mi się uzyskać odpowiedź: mam CD Pioneera S505. Wiem że to żadne mistrzostwo ale lubie go podobnie jak i całą klasyczną wieżę. Zauważyłem jednak że od pewnego czasu podczas odtwarzania płyt napęd cicho terkocze. Przy czym przy niektórych płytach działa wysunięcie i wsunięcie talerza - wówczas terkot znika a przy innych terkot nie daje się zlikwidować (być może kwestia wyważenia płyty). Pytanie: co powinienem w napędzie oczyścić/przesmarować na początek by znów chodziło gładko i cicho?

 

 

Jest taki tależyk dociskowy płyty CD. Talezyk jest umieszczony od góry nad płytą. Sam tależyk utrzymywany jest przez mostek. Można przesmarować pomiędzy tym mostkiem a tależykiem ale dosłownie minimalna ilość oleju, który stosuje się do dużych obrotów w elektronice. Ten sam, który niektórzy używają do smarowania osi silnikowych w elektronice. Można także zastosować olej produkcji ( KONTAKT Chemie), ale są tańsze zamienniki. Jak to nie pomoże to można pokusić się o wyczyszczenie całego mechanizmu prowadzenia płyty i przesmarować w miejscach pracujacych. Należy pamiętać że na miejscach styku metal/plastik nie wolno stosować żadnych smarów przemysłowych tylko takie jak w konserwacji elektroniki. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Ale tu ucichło ...

Czyżby spadło zainteresowanie tą firmą ?

Szukam wzmacniacza z serii A616 , 656 , 676 lub serie "7" zwykłe bądź MKII

Czyli wysokie kanciaki z napisem Reference Stereo Amplifier

Może być uszkodzony , bez trafa , końcówek i radiatorów . Najważniejszy jest dla mnie stan wizualny.

Może ktoś z Was chce się pozbyć takiego ładnie utrzymanego rodzynka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Od niedawna mam amplituner VSX-D510 zakupiony na allegro. Podpiąłem pod wejście cyfrowe laptopa (SPIDF) i przez kilka dni było super. Aż do imprezy karaoke......

Na następny dzień po podpięciu laptopa wzmacniacz przestał wykrywać sygnał cyfrowy. Cały czas wyświetla analog-po wciśnięciu "signal select" brak przejścia na digital.

Zresztą podobnie nie reaguje na podpięcie "satelity". Czyżby "coś" się spaliło??? Miało związek z karaoke?-jaki?... Proszę o diagnozę i przybliżone koszty naprawy.....Jest możliwość "awaryjnego"podpięcia laptopa? Z laptopa jest wyjście mini jack-dotąd wzmacniacz wykrywał go jako TV/SAT. Z góry dziękuję za pomoc....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez spory okres czasu miałem problem z miom A-656. Mianowicie dźwięk schodził raz na lewo raz na prawo. Kanały nie grały równo, a podczas przełączania kolumn z A na B nie raz lewa kolumna potrafiła niełączyć. Jakoś z tym żyłem ale ostatnio kiedy w ręce wpadł mi inny wzmak, Pioneer trafił na półeczkę i się kurzył. Postawnowiłem więc doprowadzić go do ładu. Po przeczyszczeniu przekaźników załączających kolumny które były mocno zaśniedziałe (aż czarne) problem ustąpił od ręki i... wzmak zmienił się nie do poznania! Pojawiła się mocna, wyrazista góra (na moich kolumnach czasami za mocna sic!) i dużo więcej szczegółów. Dźwięk się otworzył i nabrał powietrza. Bas też mi się wydaje jakiś taki bardziej różnorodny. Ogólnie wszystko na plus tak jakbym przeszedł o klase wyżej.

 

Na forum jest opinia, że te wzmaki są zamulone i bez życia. Potwierdziło się to i w moim przypadku w porównaniu do HK PM665, który już po kilku sekundach rozłożył Pionka we wszystkim, a zwłaszcza w górze pasma. Posiadam urządzenie do podpięcia dwóch wzmaków do jednej pary kolumn. W porównaniu łeb w łeb ciężko mi teraz wychwycić jakieś znaczące różnice, a może jestem głuchy. NIe wiem. Może mam za słabe kolumny albo CD ale wcześniej wiem co słyszałem. HK był znacznie lepszy...

 

Chcę się więc dowiedzieć czy taka zmiana nastąpiła tylko u mnie, czy u innych użytkowników też. Ktoś miał podobne odczucie po wyczyszczeniu przekaźników w Pioneerach A-6x6? A może nikt tego nie robił? Zachęcam wiec do próby i napisania co się u Was zmieniło. :) Dla mnie to całkowicie inne urządzenie. Ludzie czyście w dwudziestoletnich wzmakach przekaźniki! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LouD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 656 i teraz 616 - jako dawcę obudowy dla innego wzmaka :)

W 616 były rozbierane i czyszczone wszystkie przekaźniki .

Nadal jes to muł .

 

Analizowałem serwisówkę z której teoretycznie wynika ze powinien dobrze grać - mała ilość elementów w torze.

Prawdopodobnie wina leży po skaszanionych końcówkach - może to ten scalak muli ?

Co ciekawe kupiłem też 550R i ten gra zupełnie inaczej.

550R dla mnie jest najładniejszym wzmakiem Pioneera.

Do tego fajny bajer z obracającą się gałką sterowaną pilotem :)

Niestety pójdzie do ludzi bo jest za mały dla moich końcówek .

 

A brzmienie w drugą stronę - przeciwieństwo 6x6.

Bbardzo żywo , dynamicznie z dużą iloscią detali . Bas trzymany za mordę . Punktowy i szybszy.

Całkiem inne brzmienie.

A model z niższej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 656 i teraz 616 - jako dawcę obudowy dla innego wzmaka :)

W 616 były rozbierane i czyszczone wszystkie przekaźniki .

Nadal jes to muł .

 

Analizowałem serwisówkę z której teoretycznie wynika ze powinien dobrze grać - mała ilość elementów w torze.

Prawdopodobnie wina leży po skaszanionych końcówkach - może to ten scalak muli ?

Co ciekawe kupiłem też 550R i ten gra zupełnie inaczej.

550R dla mnie jest najładniejszym wzmakiem Pioneera.

Do tego fajny bajer z obracającą się gałką sterowaną pilotem :)

Niestety pójdzie do ludzi bo jest za mały dla moich końcówek .

 

A brzmienie w drugą stronę - przeciwieństwo 6x6.

Bbardzo żywo , dynamicznie z dużą iloscią detali . Bas trzymany za mordę . Punktowy i szybszy.

Całkiem inne brzmienie.

A model z niższej serii.

 

To jest właśnie pewien problem, że na próżno szukać wzmacniaczy Pioneera z serii Reference, które miałyby pilota. Nie wiem, czy A-70xR (już nie wspomnę o niższych) do takich mogą się zaliczać - dlatego ciekawe jest to, co piszesz. A pilot jednak czasem się przydaje - nie trzeba za każdym razem podnosić dupska z fotela czy zza biurka, żeby np. przełączyć źródło. Ten sam zgryz mam z moim Sony TA-F550ES.

 

A tak przy okazji, nabyłem w końcu drogą kupna tuner (F-91) i odtwarzacz (PD-9700). W obydwu przypadkach stan (techniczny i wizualny) ponoć perfekcyjny - jeszcze nie przekonałem się o tym naocznie, bo klocki są w drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu :)

 

Ja dokupiłem jeszcze PD8700 jako drugie źródło ( łączony optykiem do Arcama rDACa i gra to fajnie ) przy krzątaniu się po domu.

 

A ubiegłej nocy w końcu trafiłem CT 979 w stanie jak nowy :)

I też jest w drodze - jutro będzie.

 

Tak wiec jak ktoś chce to mam do oddania również w stanie sklepowym CT 777 .

 

A na chwilę obecną mam :

 

PD9700 - główne źrodło , a raczej napęd do Arcama rDACa po coaxialu

PD8700

PDR05 - dwie sztuki :)

Tuner 656

Korektor 777

Wzmak 616 i 550R

CT 777

CT 979

 

:)

 

Wracając do wzmaka...

Ja w obudowę Pioneera chce wsadzić monobloki UGODA .

I do tego celu kupiłem 550R - niestety nie wejdą radiatory :/

Oraz 616 i tu wejdzie na styk .

 

701r ma pilota. Ale nie ma już tego ładnego napisu.

 

Nie wiem czy jeszcze będę coś zmieniał.

Chociaż korci mnie Pioneer z bursztynowymi wyświetlaczami.

Cuś pięknego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44 ładny masz zestawik. Ja na obecną chwilę mam A-656 jako wzmak, decki to CT-757, CT-S740S i dwukasetowy CT-W830R (niezły kombajn i całkiem nieźle brzmiący, a kosztował grosze), tuner także F-656, cd też PD-8700, a korektor GR-555. Miałem polować na jakiegoś wzmaka ale na razie mi przeszło bo 656 według mnie gra bardzo dobrze. Nie wiem, może u mnie dobrze się zgrał z dość mocno jasno brzmiącymi kolumnami Quadral Amun Mk IV które mają tytanową kopułkę... Ale fakt faktem przeczyszczenie przekaźników bardzo mu pomogło.

 

Co do CT-979 to wolałbym CT-959 i kiedyś nawet na niego polowałem. Sporo osób tu na forum twierdziło, że 979 to krok w tył w stosunku do 959. muda44 napisz czy odczułeś różnice po przesiadce z CT-777.

 

Chattab słyszałem, że F-91 to najlepszy tuner w historii firmy wieć napisz coś o brzmieniu jak paczka dojdzie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

muda44 gdzie trafiłeś CT-979? Mam na niego ochotę;-)

979 faktycznie jest odrobinę gorszy dźwiękowo od 959. Dodatkowo nie ma możliwości kontroli kalibracji poziomu zapisu (podobnie zresztą jak CT-93). 959 moim zdaniem ma dokładniejszą kalibrację ale 979 lepiej wygląda. Na pewno nie jest to krok w tył. Później były jeszcze takie modele jak 910 czy 920S o CT-95 nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco ktoś tu na forum kiedyś tak pisał. Miał je oba i porównywał. 979 ma na pewno 100 razy lepszy wyświetlacz bo te wskaźniki poziomu w 757/959 są fatalne. Mi tam jednak brzmieniowo w zupełności wystarczy 757. Może jeszcze kiedyś sobie dokupie coś z późniejszej serii: 710 albo 820S. Zacne klocki :)

 

Disco a nie wiesz może czy przypadkiem 900S to nie jest dokładnie to samo co 777 tylko z dołożonym DolbyS?

 

A tak dla porównania 959 i 979 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LouD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44 gdzie trafiłeś CT-979? Mam na niego ochotę;-)

 

A widzisz uparcie szukałem tu i ówdzie...

Wczoraj mniej więcej o tej samej godzinie wlazłem na allegrosza ...

Patrzę JEST !

No to " klik " i jest mój.

Cena nie była niska ( 850zł ) .

Rano dostaję telefon i okazuje się że kupiłem go od sprzedawcy u którego niedawno kupiłem w perfekcyjnym stanie korektor 777.

Ledwo został wystawiony i trafiłem na niego.

No i jedzie do mnie - jutro , a właściwie dzisiaj będzie.

Ma wymienione paski bo ponoć stał kupę lat i zmurszały.

 

Co ciekawe mój CT777 nie miał wymienianych pasków a śmiga bez zastrzeżeń.

 

Nie tak dawno były dwa 959 w mniejszej cenie.

Ale macie racje - tak paskudny wskaźnik wysterowania i mnie odpychał.

 

Dla mnie i tak najładniejsze wskaźniki wysterowania ma Technics w modelach 606. 707 . 765 , 965 itd.

 

Ale praca mechaniki i brzmienia Pionka to inny świat.

 

Aha - szkoda że 979 nie jest w miedzi :/

 

A tak wygląda .

 

Sprzedawca chyba się nie obrazi :)

 

Sam szukałem fotek tego modelu może innym się przyda.

Fajnie widać wyświetlacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, czy gdybym zakupił wzmacniacz Pioneera (np. A-702R lub A-550R) z możliwością podłączenia i sterowania z pilota systemowego innymi klockami tej firmy, to obsłużę w ten sposób tuner F-91 (chodzi mi o przełączanie i strojenie stacji radiowych)? Sam tuner nie ma sterowania z pilota, ma natomiast takie gniazdo do podłączenia ze wzmacniaczem (fachowo to się chyba nazywa SR czy jakoś tak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje;-) Polecam Ci 920S lub 910. Brzmieniowo oczywiście;-)

 

U mnie i tak to będzie tylko stał .

 

Przyszła paczka.

Deck ładnie utrzymany , ale mój CT777 wygląda jakby grał z kilkanaście godzin. Nie więcej.

Nawet zakurzony w środku ( to co widać po otwarciu kieszeni ) nie jest

Będę się marszczył którego zostawić :/

 

Tak czy inaczej fajny bajer z samo obracającą się gałką od BIASu w trakcie kalibracji.

Do tego ta malutka czerwona dioda w tej gałce :)

Lubie takie klimaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, czy gdybym zakupił wzmacniacz Pioneera (np. A-702R lub A-550R) z możliwością podłączenia i sterowania z pilota systemowego innymi klockami tej firmy, to obsłużę w ten sposób tuner F-91 (chodzi mi o przełączanie i strojenie stacji radiowych)? Sam tuner nie ma sterowania z pilota, ma natomiast takie gniazdo do podłączenia ze wzmacniaczem (fachowo to się chyba nazywa SR czy jakoś tak).

 

Powinno działać bez problemu. Wszystkie urządzenia posiadające znaczek SR są ze sobą kompatybilne.

 

 

muda44 a brzmienie? 979 dużo lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LouD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku zaznaczę że do tej pory nie miałem styczności ze wzmacniaczami Pioneer-a. Od dłuższego czasu posiadam wzmak Denon PMA 480r i chciałbym go zmienić na coś innego. Po przeczytaniu tego tematu pomyślałem o Pioneerze. Zastanawiam się nad modelami A 616 oraz A 656. Słucham głównie muzykę metalową, a kolumny jakie posiadam to Quadral All Craft 150 oraz Koda AV 51v2. Wiem że to nic szczególnego,ale coś lepszego będzie za kilka miesięcy. Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić odnośnie w.w wzmacniaczy lub zaproponował inny z tej "stajni" byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 01:50

Witam. Na początku zaznaczę że do tej pory nie miałem styczności ze wzmacniaczami Pioneer-a. Od dłuższego czasu posiadam wzmak Denon PMA 480r i chciałbym go zmienić na coś innego. Po przeczytaniu tego tematu pomyślałem o Pioneerze. Zastanawiam się nad modelami A 616 oraz A 656. Słucham głównie muzykę metalową, a kolumny jakie posiadam to Quadral All Craft 150 oraz Koda AV 51v2. Wiem że to nic szczególnego,ale coś lepszego będzie za kilka miesięcy. Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić odnośnie w.w wzmacniaczy lub zaproponował inny z tej "stajni" byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

 

Przecież już wszystko masz dokładnie opisane w tym wątku.

Do metalu 616 , 656 to ZUPEŁNIE się nie nadaje.

Pisze to nie dlatego ze sprzedaję swojego 550R .

Ale 550R i mu podobne ( nie jestem pewien ale chyba 450R i 501r ) grają z pazurem a nie misiowatym plumkaniem do poduszki.

I w tych modelach szukaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam 502r

Jeżeli budowa ( PCB , schemat ) jest podobna do 550R to powinien grać dobrze.

Bierzecie też poprawę na zużycie.

Dwa takie same klocki z różnym stopniem zużycia mogą brzmieć INACZEJ

 

Co mogę doradzić to patrzcie na tą złotą poziomą kreseczkę na włączniku.

Jeżeli nie jest wytarta to jest szansa że dany klocek był mało włączany.

Choć czasem może być to mylne bo powiedzmy dane urządzenie mogło być zasilane listwą bez używania włącznika albo poprzez załączane gniazda wzmacniacza. Lub pilotem jeżeli jest taka opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

A co Panowie powiedzieć możecie o modelu a 602r ? Mogę go mieć za nieduże pieniądze ( 250 zł ) z pilotem w dobrym stanie. Nie będę miał możliwości odsłuchu. Jak ogólnie wypada dźwiękowo i jak się ma do a 616 mk2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie powiedzieć możecie o modelu a 602r ? Mogę go mieć za nieduże pieniądze ( 250 zł ) z pilotem w dobrym stanie. Nie będę miał możliwości odsłuchu. Jak ogólnie wypada dźwiękowo i jak się ma do a 616 mk2 ?

W porównaniu do buczypudeł 616, 656, 676, 717, 777 bas jest dynamiczny i bardziej punktowy, nieco ostra góra i średnie tony pod kocem, w sam raz do techno :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.