Skocz do zawartości
IGNORED

Śliczne Tunery


mlodylukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się podoba, że powoli rozpoczyna się wymiana uwag z niezadowoleniem z jakości podawanego sygnału na nasze tunery. Myślę, że te uwagi i kolejne powinny być przekazywane poprzez jakąś otwartą platformę właśnie do ludzi, którzy decydują o jakości nadawania.

Oni muszą wiedzieć, że my jesteśmy niezadowleni z jakości ich sygnału.

Nigdy nie słyszałem w mediach o takich uwagach czy wręcz niezadowoleniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM69=> już pisałem , ale powtórzę, nie liczy się jakość tylko ,aby jakoś było ;-(

I obawiam się , że będzie tylko gorzej ;-(

 

 

Kto pamięta ten kawałek Omegi "Dziewczyna o perłowych włosach" ?? ;-)

Właśnie leci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM69, 1 Sty 2008, 18:02

Możesz sobie pisać do prowadzacego audycje i wtedy jest jakaś reakcja (pod warunkiem że sprzętowo podołają i coś psującego zastąpią czymś sprawnym) Wyżej to raczej ciężko, no cóż za wysokie progi dla zboczonych audiofilii. I na przykład Imagine Johna Lennona nie jest takie piknie jakie znam z niektórych nagrań brak tego powietrza,Czesiek Niemen jednak z vinyla mi lepiej gra ,przedwczoraj go właśnie tak sobie słuchałem .No i jeszcze jakby Pan Piotr nie właził z głosem na utwory, kiedyś to się jednak liczyli ze słuchaczem no a dzisiaj chcecie to sobie kupcie płytę,no ale po co mi cała płyta jak jeden utwór to perełka a reszta to chłam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słucha jeszcze Trójki?

Właśnie leci Wish You Were Here - słucham w Krakowie na niedawno zakupionym hitachi ft-340.

Jak dotąd nie słuchałem jeszcze tak dobrego dźwięku nawet s CD...

A tunerek nabyłem za 60zl;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz fani Trójki cały rok czekają na tę Top listę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi aż wstyd:)

Od bardzo dawna posiadam trzy tunerki ( jeden lampowy i dwa tranzystorki z górnej półki) i z lenistwa jeszcze ich nigdy nie podłączyłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dobra podpucha nie jest zła...

Zastanawiam sie czemu nie ma Niedźwieckiego i dla czemu sie zainstalował w Radiu Złote Przeboje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem chłopaki. Jednak od czasu jak mam ST-S730ES szlak mnie trafia kiedy słucham tego chłamu. A może nie powinienem się tak denerwować w Nowy Rok?

Cholera jasna- ulżyło mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - co do był za ytwór który przed chwilką puszczali w liście w PR3 bezpośrednio przed Queen? Trwał około 20 minut. Proszę o podpowiedź. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Marek-41, 31 Gru 2007, 16:27

 

>T-1000 działa tak;analogowy sygnał radiowy jest zamieniany na sygnał cyfrowy i cała demodulacja i dekodowanie sygnału odbywa się na drodze cyfrowej.

(ciach)

Takie podejście umozliwia uzyskanie takiego sygnału jak z idealnie zestrojonego analogowego tunera,tylko,ze nie potrzeba niczego stroić i elementów do budowy potrzeba o wiele mniej.

(ciach)

 

 

Tak się zastanawiam, czy aby komputerowa karta TV/FM Hauppauge MCE 150, która kurzy sie w mojej szufladzie od dwóch lat nie robi aby dokładnie tego samego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz

Wyjście z nadawania analogowego i przejście na cfrowy sygnał wymaga dużych nakładów. Radio w większości jest państwowe, a prywatne stacje nadwcze nie stać na taki duży skok technologiczny. Przez ostatnie 2 lata 13 premier zbudował tylko 8 km autostrad w kraju gdzie jest ponad 10000000 samochodów. więc kto ma to zrobić. Jedyna nadzieja w UE i pewnych dużych projektach jak n.p. f.Delphi, że ten obszar zacznie sią zmieniać. Jednak potrzeba jeszcz kilku lat i zmian własnościowych w tym sektorze.

Tak czy tak zmiany przyjdą z nieba (czytaj z satelity).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm69,uważam,że przejście na nadawanie cyfrowe niczego nie zmieni i nie są to wcale duze nakłady po stronie nadawczej,a raczej po odbiorczej.Tam trzeba wymienić kilkanascie nadajników ,a tu kilkadziesiąt milionów odbiorników.Reszta wyposarzenia ma już odpowiedni standart.Cyfrowo mozna sobie juz odbierac z platform cyfrowych i jakośc jest przeciętna.Nikomu już sie nie chce i większośc nadaje sygnał o przeciętnej jakości.Ta lista też była nadawana ze standartową ,czyli niższą jakością.Jeśli chodzi o jakośc,to właśnie tylko kilku osobnikom z państwowych stacji się jeszcze chce nadawać z wysoką jakością.Komercyjne stacje liczą tylko na kase,jakośc mając gdzieś i ja bym na nich nie liczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SANSUI TU-70 był tunerem komplementarnym do wzmacniacza AU-70. Cześć radiowa jest taka jak w amplitunerach 1000A oraz 500A i wyróżnia się przede wszystkim rewelacyjną głowicą UKF na dwóch nuwistorach 6CW4 i jednej ECC85. Czułość referencyjna, na kawałku przewodu kilkadziesiąt stacji, doskonała stabilność i separacja odbioru. Co wyróżnia TU-70 od amplitunerów to zastosowanie tzw. magicznego oka, bowiem 1000A i 500A miały wskaźniki wskazówkowe. W pierwszych wersjach żarówka stereo włączana była przekaźnikiem, w późniejszych stosowano układy tranzystorowe.

Wymagał wymiany kilkudziesięciu kondensatorów i minimalnego dostrojenia. Jak na 40 lat to niewiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16484-100004933 1199218770_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho moim zdaniem sztuczne wpakowanie w torze analogowym najpierw przetwornika A/C a potem w nastepnym klocku C/A przyniesie tylko pogorszenie jakości przy dużych kosztach takiej operacji. Oczywiście mówie o rozwiązaniach budżetowych a nie high-endowych. Ale pamietajmy, że sprzet robi się dla masówki a nie promila ludzi tak naprawdę zainteresowanych dobrym odbiorem.

 

Oczywiscie w przypadku DAB to zupelnie inna sprawa, gdyż tam od razu mamy sygnał cyfrowy. Ale zmiana nadawania to nie tylko zmiana nadajników, ale również wygospodarowanie pasma w eterze na nową usługę.

Z tego co pamiętam jeszcze sporo pasma uwolnionego w UE m.in. pod takie cele jest w PL zajęte przez wojsko. Stąd również wlokący się pomysł DVB-T czyli telewizji cyfrowej naziemnej, która na obecną chwilę mogłaby być nadawana tylko na kilku wyspach.

 

Poza tym bądźmy szczerzy, mamy do wybudowania całą infrastrukturę pod Euro 2012, w tym drogi, więc nie sądze, aby ktoś do tego czasu zaprzątał sobie głowę w PL DAB-em lub DVB-T, które bez wsparcia państwa ciężko będzie przepchnąć.

 

Co do stacji dla mnie nieustannie najgorszym g ... jeżeli chodzi o jakość nadawania jest Eska Rock, nie wiem z czego oni to puszczaja, ale tego rzęrzenia się nawet w samochodzie nie da słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jaka jest zasada pracy tunerów PCI?

Jest to klasyczny tuner analogowy sterowany poprzez szynę PCI. Nie spotkałem się jeszcze z obróbką cyfrową toru analogowego. Mam takich kilka, ale do takiego celu jaki stawiasz serdecznie... nie polecam.

 

Co do obróbki cyfrowej sygnału analogowego FM - hm... Sprawa wygląda tak: Nie przeskoczymy fizyki, czyli założeń teoretycznych - pasmo kanału toru FM, wymagań jakościowych, charakterystyki dekodera stereo. Nie są to z założenia wysokie progi, jeśli chodzi o dekoder to wręcz marne. Z założenia chodziło o wykorzystanie istniejących możliwości technicznych przy ówczesnych możliwościach utrzymania niskich kosztów produkcji. Bez kłopotu to omijamy stosując pełny odbiornik cyfrowy, ale o tym już pisałem:) Póki co mamy tutaj analogię do słuchania płyty analogowej, która z założenia w trakcie produkcji płyty-matki zostaje wykastrowana z pasma i dynamiki, a mimo to wspaniale jej się słucha:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>barni

>Imho moim zdaniem sztuczne wpakowanie w torze analogowym najpierw przetwornika A/C a potem w nastepnym klocku C/A >przyniesie tylko pogorszenie jakości przy dużych kosztach takiej operacji.

Dużo prawdy w tym co piszesz, a koszty optymalnego dopracowania takiego układu do - co tu kryć - bardzo wąskiego kręgu odbiorców są baardzo wysokie.

 

>Oczywiscie w przypadku DAB to zupelnie inna sprawa

Dab to od początku była fajna sprawa, ale jak widzisz mimo oczywistych zalet nie doczekała i chyba nie doczeka się szerszej ekspansji, względy ekonomiczne stawiają jej opór, o ile pamiętam już 20 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek-41

 

I tak i nie. Przykładem może być rynek angielski z platformą DAB. Chcąc upchać jak najwiącej na jednym transponderze jakość pojedynczego kanału po dekompresji jest powiedzmy średnia. Nie liczy się jakość końcowa tylko max. wykorzystanie wolnych/wykupionych pasm na satelicie. Czysta komercja. A producenci już w większości lepszych lunerów umieszczają; moduł cyfrowy. Ja mam radio w samochodzie Pioneer P90DAB za 1/2 Acc 7-1000. I co z tego? Jedynie mogę sobie posłuchać nagrań z CD bo ma odtwarzacz dobrej jaości i nie przeskakuje. Żeby posłuchać DAB muszę jechać do wolnego kraju Bawaria na co mnie za często po prostu nie stać.

Masz racie, że koszty może nie są duże ale śmietankę zbiera ten kto wydaje /sprzedaje kocesje. Produkcja wódy też nie jest droga i co z tego?

A koszty ponoszone prze zwykłego Kowalskiego. No cóż, kto się tym przejmuje?. Chyba tylko przysłowiowy Kowalski czyli n.p. ja.

Pamiętam sygnał z Kopernikusa. Piękna sprawa wówczas i się nie przyjął. Myślę Marku, że tutaj potrzebne są jakieś szersze rozwiązania systemowe bo jeżeli będzie tak dalej jak teraz to ja będę dalej starał się poprawić jakość odbioru mojego ST-S730ES (gdyż mimo wspaniałych jego parametrów) jeszcze nie udało mi się wycisnąć z niego to co daje fabryka i to mnie trzyma przy nadzieji.

Z drugiej strony czytam sobie utyskiwania kolegi z Gdańska, który ma maszt na strzał z procy i ma kłopoty w odbiorze dobrego sygnału na chyba najlepszym obecnie tunerze na rynku światowym.

Podsumowując.

Nie jest sztuką posiadanie Porsche 911 ale jest sztuką przejechanie nim w 2 minuty z ronda im de Gaulle do rodna przy Rotundzie w godzinach szczytu. A może wystarczy tylko rasowany Fiat Grande Punto na przykład.

Dlatego próbuję na forum jakoś zdefiniować ten problem.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

HM69 z mojej perspektywy masz całkowitą rację.

Na chiny ludowe wydanie takiej kasy kiedy praktycznie jakośc transmisji radiowej jak i sama ramówka polskich stacji jest taka jaka jest.

Co do mnie - dla samej dwójki której jeszcze słucham, kupno wypasionego tunera to czyste marnotrastwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście każdy ma jakiś wybór.Można jechać po Warszawie w korku fiatem punto ale można też mercedesem.Droga i czas przejazdu ten sam , ale który czuje się lepiej?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekL3

Być może masz rację (ja nigdy nie miałem Mercedesa). Jednak w moim poście przenośnia nie dotyczyła tego, kto ma miękko w 4 litery tylko chodziło o wpływ warunków zewnętrznych, które są i na które my nie mamy wpływu mimo podgrzewanych foteli.-rozumiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomym jest, że parametry nadawania są gorsze od parametrów bardzo dobrych tunerów.Jest jeszcze ten czynnik posiadania takiego tunera , nawiasem mówiąc sam chciałbym mieć takowy.Najgorsze jest to , że coś nie działa tak jak powinno (a to by mnie bardzo wkur....ło).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko - co to był za utwór który puszczali w liście w PR3 bezpośrednio przed Queen? Dokładnie w przedziale czasowym 19:00 - 19:30 Trwał około 20 minut. Kawałek z bardzo fajnym motywem na harmonijce ustnej. Proszę o podpowiedź. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Też mi się podoba, czasem nocą puszczają...

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.