Skocz do zawartości
IGNORED

Lubuskie - odsłuchy.


lucmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Zukzukzuk!

Wielką radością i olbrzymim zaszczytem będzie gościć u siebie taką sławę hi-endu, jak Ty! Odsłuchy w Nowej Soli bez Ciebie? Tak się oczywiście nie da...

Mam nadzieję, iż mocno nie przeinaczyłem Twych słów, wypowiedzianych u Luc'a? ;-)

Do możliwości posłuchania Metaxasa tęsknię i wzdycham, więc wiadomość fantastycznie pomyślna.

Pozdrawiam serdecznie!

PS.Jacku, a może przy okazji podasz mi na priva adres? Chciałbym wreszcie spełnić swą obietnicę...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berberys >>>

Sławę hi-endu ? Jestem nieco przygłuchawy, zwłaszcza jeśli chodzi o superwysokie częstotliwości (na szczęście !).

Tak jak napisałeś - podczas pierwszego odsłuchu u Luc-a - Dynki z Omakiem wypełniły poddasze odpowiednio wielką masą dżwięku bardzo dobrej jakości ! Jak na tak małe membranki - dźwięk był imponujący (ciśnienie !).

To lubię...

Thiele pokazują bardziej kolorowy i zróżnicowany obraz dźwięku. Dużo, dużo niezłej góry (żywię nadzieję będziesz miał okazję skonfrontować ją ze wstęgami Infinity - jak tylko zagra Metaxas). Choć osobiście przesunąłbym środek ciężkości nieco w dół. Ale - już tak mam. Poza tym - było bardzo dobrze !

Z niecierpliwością czekam na Twoje zaproszenie...

Muzyka to jedno. Ale najważniejsze jest to, żeby spotkać LUDZI !

Pozdrawiam wszystkich ! I oczywiście odezwę się na pw.

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie Jacku, że się odezwałeś :)

czekamy z niecierpliwością cóż ten Metaxas pokaże z Twoimi "Twin Towers".

jak pamietam takiej ściany dźwieku jak u Ciebie (Infinity + Omaki) nie słyszałem jeszcze nigdzie.

pozdrawiam.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak trochę off topic...

zaglądasz Jacku na konkurencyjne Forum? wiem, że już o kablach czytałeś, ale co więcej dowiedziałem się ze zdumieniem przecierając oczy i uszy, że Xindak którego słuchaliśmy w Szprotawie miał zagrać w niektórych aspektach lepiej od Omaków...

jeżeli ten gościu tak to faktycznie słyszał, to znak że naprawdę żadnym cudzym opiniom nie wolno ufać...

 

pozdr.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off topic...

Cóż...

Każdy słyszy to co słyszy, albo... to co chce.

Rafał robi niezłą prasę dla Xindaka. Ale to nie jest wzmacniacz, który mnie zachwycił. Brzmi podobnie do Caina. Brak mu oddechu, wypełnienia. Ktoś napisał, że pobiera jakieś 900-100 Wat ???! Na mój gust - ze trzy razy mniej . Przynajmniej tak gra.

Ostatnimi czasy, jakoś nie mam przekonania do chińczyków... Żałuj, że nie słyszałeś Phastów (Phase) - też GRAJĄ - tylko mocowo słabsze.

Xinadak nie ma porównania z ukraińską lampką !

No i Jego cd jest bez wyrazu. Słabiutki, budżetowy Technics...

Razem brzmiało to wszystko strasznie "wyrównanie" - bez dynamiki (którą zarzucał mojemu CD Sony ???), nudno i jednostajnie...

Uważam również, że kabelki to przerost formy nad treścią.

Ale pokój super ! I najważniejsze- system gra ! (dla Niego )

A - trzeba Mu podziękować za gościnę...

Pozdrawiam.

 

P.S.

Zadzwonię jutro - pogadamy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

pokój marzenie (przynajmniej dla mnie). bez dwóch zdań słychać tam jak wielką rolę akustyka odgrywa w słuchaniu i słyszeniu. ja jednak będę sie upierał, że to nie wszystko...

wizytę w Szprotawie wspominam również bardzo miło.

ciekawa jest dla mnie również ta kwestia brumienia i przydźwieku z sieci. kie licho? u mnie praktycznie nic, a tam słychać z dwóch metrów.

pozdr.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Widzę, że odsłuchy odbywają się jeszcze bliżej mojego miejsca zamieszkania. W końcu do Szprotawy mam tylko 15km. W każdym razie czy przy najbliższej okazji mogę liczyć na małe "zaproszenie"?? Oczywiście jak już wcześniej wspominałem do Nowej Soli rónież chętnie wpadnę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

Viniu - ja w Szprotawie byłem też "na trzeciego", bo tego Kolegę zna bliżej zukzukzuk. jak będzie ponowne zaproszenie to będę pamietał o mozliwości "doproszenia" Ciebie.

jak widać jest nas tu kilka osób, co cieszy.

jakbyś był uprzejmy i choć na PW podesłał mi numer komórki do siebie, to łatwiej byłoby wszystko zorganizować.

pozdr.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viniu,

ewentualnie jakbyś chciał posłuchać u sibie Omaków ze swoimi HB4, zanim jeszcze małe dziecko skutecznie Cie zblokuje (chyba że to już nastapiło), to pewnie też byłoby to zorganizowania.

pamietam z innego wątku, że wnętrze urządzone masz bardzo zachęcająco :)

pozdr.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lucmaster

Omaki z Heybrookami... to mogło by byc ciekawe doświadczenie. Co do organizacji odsłuchu u mnie - dzisiaj postaram się zorganizować jakiś dzień (oczywiście uzgodniony z chętnymi do odsłuchów) dla mojej rodzinki, bo dzieciątko zdecydowanie nie znosi zwiększonych głośności. A jeśli to się to uda, postaram się namówić brata kolegi HYBRYD z Żagania, który dysponuje Delta kt88 (ponoć mocno przebudowany) z równie ciekawymi (nie pamiętam w tej chwili jakimi) kolumnami.

O wynikach "negocjacji" natychmiast poinformuję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie i prośbę, czy Ktoś z Państwa jest w posiadaniu nagrań Macieja Wróblewskiego [ z Zielonej Góry] poszukuję trochę już mam ale to jeszcze zbyt mało.

Pozdrawiam

Zbyszek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie!

Widzę, iż udało się nieco zaktywizować środowisko lubuskich audiofanów!

Luc' - brawa dla Ciebie przeogromne!

Chyba czas na zmianę nick'a na "animatormaster" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze, to jednak musze sie zabrac za moje szerokopasmowce :D coby miec co pokazac ;) pzdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproscie jeszcze McGyvera ;) wtedy bedzie fajowo! na 100% bede ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viniu, 24 Wrz 2007, 08:58

 

Chcialbym sprostowac,

Znacznie przebudowana Delta Studio Kt88 (lampy electro harmonix) posiadam ja. Rzeczywiscie, obecnie ten wzmacniacz to zupelnie inna klasa dzwieku w porownaniu do seryjnego modelu. Zostalo wlozone w ten wzmacniacz naprawde wiele pracy, a modyfikacja jeszcze jest nieskonczona (!)

 

Seryjny model Delta Studio kt88 (lampy JJ) posiada moj brat (baq85). Wlasciwie jest troche poprawiony. U producenta zostal wymieniony potencjometr na czarny Alps i tu rowniez dzwiek zyskal znacznie na jakosci (!)

 

Obecnie moj brat posiada bardzo ciekawe glosniki, ktore przejal po mnie.

Sa to znacznie poprawione Minas Anor na 2xVifa M18WH + DynaudioEsotec D260, w zwrotnicy bardzo drogie kondy (okolo 400zl sztuka) Mundorf Silver Oil Supreme + Millsy. Bardzo ciekawa konstrukcja.

 

Brat obecnie jest w Żaganiu i trzeba sie z nim skontaktowac.

 

Jesli chodzi o moj sprzet (patrz w o mnie) to zapraszam na odsluch do Wroclawia.

Jesli Viniu zorganizuje odsluch w Żaganiu w "odpowiedni" weekend, to moze uda mi sie jakos dotrzec do rodzinnego miasta, zabiore chociaz ze soba CD i kabelki ;) Reszta jest zdecydowanie za ciezka ;)

 

pozdr

hybryd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich was serdecznie witam!

Jak mozecie w dniu odsłuchu przygarnąć jeszcze jedną audio-owieczkę będę niezwykle szczęśliwy.Do mnie też zapraszam choć warunki lokalowe skromne(pokój 17m2)

Andrzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już Hybryd napisał - jestem po dość poważnej wymianie sprzętu, wszystko jeszcze się rozgrzewa. Zapraszam wszystkich zainteresowanych odsłuchem do Żagania, więcej info. na e-mail.

 

Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odsłuchy u mnie to sprawa wygląda następująco: dwa najbliższe weekendy niestety jestem poza Żaganiem (wesele w tę sobotę, ogólnopolski zlot fanów marki Rover w kolejną), ale praktycznie każdy następny proszę bardzo. Moje warunki odsłuchowe uważam za nienajgorsze: pokój 35m2 łącznie z otwarta kuchnią, na podłodze dość gruby dywan, dość masywne kanapy, a i cięższe zasłony małżonka obiecała założyć ;) Jeśli chodzi o sprzęt: no cóż... w moim "o mnie" widać, że poza Heybrookami nia ma się czym pochwalić, więc jeśli dysponujecie sprzętem, który chcielibyście zaprezentować (z kablologią i listwologią włącznie) to bylbym zobowiązany. Oczywiście Wasza płytoteka również mile widziana :)

 

Nie chciałbym jednak burzyć wcześniej zakreślonej kolejności, bo kilkanaście postów wcześniej wstępnie umawialiśmy się u kolegi na "b" (znowu zapomniałem nik'a). Ale oczywiście to sprawa do przedyskutowania :)

 

Pozdrawiam i już cieszę się na najbliższy odsłuch :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> iwok, 23 Wrz 2007, 22:48

 

>cześć lucmaster

>

>> dysponuję Akg 701

>

>To znaczy, że zdradziłeś grado? :-)

 

 

witam, witam. Twoje Grado i wzmacniacz gdzieś tam do W-wy powędrowały. co do zdrady marki to powiem w ten sposób: "RS to nie były", ale frajdy z ich słuchania miałem dużo. po prostu przestały wystarczać (taka przypadłość audiofilska :).

miło je wspominam.

pozdrawiam.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylu Kolegów sie uaktywniło w tym wątku, że wygląda iż po naszych lubuskich ulicach to praktycznie co drugi to audiofil :)

a tyle czasu żyłem w przekonaniu, że mnie jednego to spotkało tu na Zachodzie ... :)

 

cóż Panowie to może faktycznie zacznijmy?

jak rozumiem Kolega Viniu proponuje 13 lub 20 października. jeżeli nie byłoby wczesniejszych propozycji to może faktycznie zacznijmy od niego?

 

zapraszam Gospodarza do podania warunków brzegowych, czyli głównie ilu nas przyjmie?

potem może zadeklarujmy swoją obecność i ewentualnie kto co przywiezie. ze swego doświadczenia wiem, że porównywanie więcej niż 2 lub 3 elementów systemu w czasie jednego spotkania mija się z celem bo zytni natłok wrażeń się robi, a i muzyki warto czasem ciut dłużej posłuchać.

 

pozdr.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na Ziemii Lubuskiej zapowiada się audiofilska jesień!

Proszę nie zapomnijcie o mnie i moim zaproszeniu!

Co prawda nie potrafię się zadeklarować już w tej chwili co do ewentualnej daty (straszliwie pedantycznego mam fachowca - chwała mu za to), lecz sądzę, że, o ile wszystkim chętnym by to pasowało, możemy już wstępnie planować spotkanie od 6 października i później...

Co do ilości sprzętu - rację ma Luc' (jak zwykle), ale przecież "Pierwsze Audiofilskie Szerokie i Otwarte Spotkanie w Nowej Soli" możemy rozpocząć wcześnie, tylko po to, by późno skończyć...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie jeszcze nie jestem gotów na takie spotkanie (żółtodziub), ale w przyszłości-mam nadzieję, że nie zapomnicie o mnie, pozdrawiam i życzę miłych odsłuchów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

Panowie, niektórym już mówiłem, ale przypomnę, że 05 października o 20.00 w "Winiarni" w Zielonej Górze jest koncert Riverside.

może bysmy tak całą gromadą tam uderzyli? ja już kilku kolegów z pracy namówiłem na wyjazd kiedys do Wrocławia i teraz idą również.

pozdr.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.