Skocz do zawartości
IGNORED

Lubuskie - odsłuchy.


lucmaster

Rekomendowane odpowiedzi

nom znajome zdjęcia ;)

 

Żałuje, że nie mogłem się stawić na odsłuchu. No i Panowie sobie do końca nie posłuchali bo lampka zakończyła swój żywot, a szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w domu cedek gral na podstawkach. Jakos tak sie przyzwyczailem stawiac na cokolach. Kiedys postawilem byla poprawa no i tak zostalo. Gralismy tak 1 h, pozniej zabawa u Viniu.

35m2 pokoju o ciekawej akustyce !. Szkoda tylko, ze sciany niesymetryczne (z jednej strony prawie 3m, a druga kolumna niecaly metr).

 

Oczywiscie u Vinia zagralo lepiej, ale byla inna akustyka, kable itd..

 

Zaskoczylo mnie porownanie CEC 51XR z moim starym poczciwym Sony CDP555esd (po modyf autorskiej marekzawa). Krotko mozna opisac to tak:

Cec ciekawszy barwowo, przy spokojnym jazzowym plumkaniu gral lepiej niz Sony, jednak gdy przyszlo do dynamicznej muzyki, cos mocniejszego rockowego SONY gral dynamiczniej z wiekszym wypelnieniem, werwa.

 

Zaluje, ze nie moglismy porownac seryjnej Delty z Omakami. Omak to zacna koncowka o poteznej mocy, i bardzo dobrej dynamice.

 

pozdr

hybryd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Kolegów z lubuskiego ! Pogranicznik.

Na wstępie chciałbym złożyć ukłony Gospodarzowi i małżonce za bardzo miłe przyjęcie. Słowem - czym chata bogata !

Co mnie nieco zdziwiło - to brak reakcji sąsiadów na głośne "wycie" muzyki, kiedy było już sporo po 22-giej. Nikt nie walił w podłogę ani nie tupał w sufit - kolejny sukces !

A co do odsłuchu.

Znać było wpływ kabli zasilających przy odtwarzaczach CD. Nie będę się rozpisywał o nich, bo nie jestem "kablarzem". Może ktoś inny ?

Również, jak pisał Hybryd - zmodyfikowany Sony był bardziej "czytelny", konturowy i dynamiczny od CEC-a. Ale CEC miał wyraźnie lepszą barwę. Był jak piękna blodynka mrugająca zwiewnie niebieskimi oczami ... Gdyby tak połączyć obie zalety, byłoby bardzo bardzo dobre źródło.

Co do kolumn. Bardzo dobre ! Ale mnie osobiście zagrały nieco zbyt "technicznie". Nie było tej radości i barwności w muzyce, jaka słyszałem w połączeniu Omaka z Thielami czy monitorami Dynaudio u Łukasza. Dołożyłbym też trochę przestrzeni. Być może nie spasowały sie do końca z resztą systemu... (wiadomo - przypadkowe zestawienie). Choć przynaję, że im bliżej końca, grało coraz lepiej (niestety - nie piłem !).

Moim zdaniem, to jeden z podstawowych dylematów audiofila. Czy głośnik ( system) ma grać tak jakbyśmy chcieli, czy maksymalnie wiernie odtwarzać cyferki na płytach ? Każdy musi sam wybrać. Bowiem o usłyszeniu muzyki "na żywo" raczej nie ma mowy... I to nie tylko w budżetowych systemach.

Bardzo, bardzo szkoda, że nie było nam dane słyszeć wzmacniacza Delty Studio. Robi wrażenie i budzi zaufanie piękną bryłą, solidnością wykonania. No i waży ! Mam nadzieję, że kiedyś posłucham.

A najważniejsze jest to, że można było poznać się i pozrozmawiać osobiście ! Muzyka łączy ludzi !

Oby tak dalej.

Wszystkim dziękuję raz jeszcze !

To tyle na początek.

Pozdrawiam.

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodac, ze dzieki adamk mielismy okazje posluchac listwy sieciowej i sieciowek firmy ENERR (widac kartony na zdjeciu). Viniu wstaw reszte zdjec z odsluchu u Ciebie. Powinny byc fotki - zblizenia na kabelki.

Cen kabli nie podano, adamk mowil ze kable za kilka KZł. Podobno sieciowki "nie graja". Tutaj nie bylo watpliwosci, ze maja wplyw na system. Pytanie tylko czy przy tej klasie sprzetu jest sens wydawac tyle pieniadzy na takie kabelki?. IMO lepiej dolozyc do zrodla czy kolumn. Moim zdaniem dobre sieciowki to ostatni szlif systemu.

 

pozdr

hybryd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

po wielu porannych dzisiejszych perturbacjach, mam i ja mozliwość zameldować się i zdać wstępną relację z tego co słyszałem w dniu wczorajszym.

 

Viniu dziekuję za zaproszenie i gościnę. Ukłony dla Małżonki, która dzielnie znosiła stado facetów dywagujących na cokolwiek ezotyczne dla normalnych śmiertelników tematy.

Mam nadzieję, że Sąsiedzi jeszcze na twoje "dzień dobry" odpowiadają :) Jeżeli tak to pewnie pogwizdują pod nosem tematy z "Dzieci Sancheza" :)

 

na wstępie: temat który wzbudził chyba najwięcej dyskusji - czyli CEC 51XR kontra modyfikowany Sony 555 ES. Nie będę oryginalny jak powiem, że oba grały inaczej, który "lepiej" - kwestia gustu. Cec to prezentacja spokojna, ułożona, o ładnych barwach. Sony to wulkan dynamiki, z lekko podkreślonymi skrajami pasma. Dla każdego cos miłego.

 

pod drugie: jak dla mnie próba porównania czy sieciówki "grają" nie wyszła w tym sensie, że jak dla mnie uchwycenie różnic w tym aspekcie wymaga więcej czasu i pewnie potestowania w znanym mi systemie. Nie zmienia to faktu, że sieciówki firmy Enerr zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenia co do wykonania. Podobnie jak listwa tego producenta. Szacunek!

 

Wolne impresje:

Grały nam przez wiekszość czasu kolumny Regis Audio, nie wiem co za model, zapamietałem, że wysokotonowy to kopułka Dynaudio. Omak sterował nimi bez problemu. Brakowało mi troche "mięsa" na dole, mam wrażenie, że góra była momentami trochę jednostajna.

Przy takiej samej reszcie toru Heybrooki HB4 pokazały dół ciekawszy, bardziej mi odpowiadający. Niestety im wyżej z dżwiękiem tym HB odstawały od Regisów i to raczej bezdyskusyjnie.

 

Samo spotkanie kapitalne. Miło było poznać się i pogadać, wymienić trochę doświadczeń. Co dla mnie ważne - pozbałem trochę nowej muzyki wartej zakupu i posłuchania.

 

Pozdrawiam.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny to Minas Anor Premium, dodatkowo zmodyfikowane przez Marekzawa i Hybryd (użyli kondensatorów olejowych i kabli Veluma które sumarycznie były chyba droższe niż woofery ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery obecnie już nie do kupienia. Jest to Vifa M17WH49-09 które były kiedyś produkowana na potrzeby Dali do słynnego modelu 450. Grają lepiej niż seryjne M17WH a także M18WH. Swego czasu tak mi się spodobały, że "kanałami" ściągnąłem kilka kompletów z serwisu Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że mi brakowało zejścia niżej na tych kolumnach. czuć było że chciałyby ale nie mogły. mam takie jeden testowy kawałek z basami i pamietałem jak grały to moje Thiele. wiem, że tu mozna jeszcze "piętro" niżej zejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia priorytetów. Te głośniki można zestroić tak, żeby grały potężniej, ale zawsze jest coś kosztem czegoś. Niższe zejście i więcej "mięsa" w tym wypadku będzie oznaczało gorszą kontrolę basu.

Mimo rozmiarów te kolumny nie były projektowane pod duże pomieszczenia. Czują się dobrze już od 15 metrów wzwyż. Natomiast Thiele o których wspominasz w 15 metrach obawiam się że wywołałyby powódź basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile to kwestia sposobu budowy tych Thieli (model CS 1.5) ale bas oceniam jako wzorowy, zarówno w 20 metrach jak i 10. przypomnę że nie jest to obudowa typu BR ale rozwiązanie z bierną membraną. Bas jest mięsisty, dobrze kontrolowany, schodzący "do piwnicy". nic nawet w 10 metrach sie nie wzbudza, ani nie sprawia wrażenia stłumionego. Taki sposób prezentacji mi odpowiada, tego też brakło mi w tych Minasach.

 

co więcej pod względem basu lepiej "pasowały" mi Heybrooki HB 4 , choć juz pozostałym zakresem pasma - już nie.

 

pozdr.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja się wypowiem jak właściciel minasów. Bass rzeczywiście w tej konstrukcji jest inny, niż np w minasach które posiadałem wcześniej na innej vifie chyba tej 18 (?) tam z kolei jak na mój gust było go za dużo. W obcnej konstrukcji basik jest OK. Myślę że co nie co można poprawić jeszcze okablowaniem, co z czasem uczynię, ale teraz teraz czeka mnie wydatek na nowe lampy ;) - szkoda że Hybyrd nie pofatygował się o przywiezienie głośnikowych velumów ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> baq85.

 

szkoda, że nie udało się "face to face" porównać Twojej Delty z Omakami. bardzo byłem tego porównania ciekawy. jeżeli Delta gra choć w połowie tak dobrze jak wygląda to musi byc miodnie :)

 

jeżeli będziesz miał ochotę to zapraszam w imieniu Bartka (berberysa) do Nowej Soli w najbliższą sobotę. Omaki i Thiele będą do zobaczenia i posłuchania.

 

pozdr.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>lucmaster

 

Bardzo chętnie, ale problem polega na tym, że ciągnę dwa kierunki na studiach i ciężko z czasem. Mam nadzieje, że innym razem się uda.

 

P.S Zawsze chciałem posłuchać tych Thieli, ale nie tym razem ;(

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromny zdaniem bas w MInasach byl duzo lepszy niz w Heybrookach. W minasach bardziej zroznicowany, punktowy, w heybrookach masa basu rozmytego i kluchowatego. Taki przekaz po prostu mi nie podchodzi. Lubie pas mocny, szybki i punktowy. Taki np jak w Focal JMlab electra926 :)

 

Berberys zauwazyl, ze Minasy mialy ponoc malo przestrzeni i slaba stereofonie. Bylo to zwiazane ewidentnie z pokojem. Juz o tym pisalem wyzej (jedna kolumna od sciany niecaly metr, druga prawie 3 metry). Po mocnym dogieciu kolumn, poprawilo sie znacznie. Dynaudio Esotec potrafi w dobrym ustawieniu rysowac bardzo ladna gleboka przestrzen.

 

Rownieaz uwazam i mowilem o tym na odsluchu, ze Minasy nie nadaja sie do pomieszczenia w ktorym sluchalismy. 35 m2 to dla nich za duzo. Mimasy to male podlogowki. Mimo to i tak mnie zaskoczyly na plus !

 

VINIU gdzie te zdjecia ! :)

 

pozdr

hybryd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehh - też odniosłem w czasie odsłuchów wrażenie, że kolega Hybryd woli inna prezentacje niż ja, zwłaszcza na dole pasma. Ale nie odebrałęm basu Heybrooków jako kluchowatego, tylko raczej jako miękki i ciepły w porównaniu do Minasów. No i zdał mi się głębszy.

Zdaje sobie sprawę, że to subiektywne odczucia, tym dziwniejsze, że Heybrooki maja kevlarowe głosniki nisko-średnio tonowe, a więc ciepła tam raczej nie powinno sie szukać.

pozdr.

Łukasz

 

 

ps. powtórzę za Hybrydem:

VINIU GDZIE ZDJĘCIA????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą wrzucam zdjęcia z drugierj części odsłuchów, która miała miejsce już u mnie.

 

Przy okazji chciałem w imieniu własnym oraz koleżanki małżonki podziękować za odwiedziny, za prezentację prawdziwego dźwięku i za miło spędzony czas. Jeszcze raz serdeczne dzięki :)

Fot. 1

Ogólna prezentacja sprzętu,

Fot. 2

Również lecz z innej perspektywy,

Fot. 3

Omaki Lucmastera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3936-100002530 1192376909_thumb.jpg

post-3936-100002531 1192376909_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucmaster, 14 Paź 2007, 17:40

 

 

>Zdaje sobie sprawę, że to subiektywne odczucia, tym dziwniejsze, że Heybrooki maja kevlarowe

>głosniki nisko-średnio tonowe, a więc ciepła tam raczej nie powinno sie szukać.

 

Oj, oj. Zaczynasz już brnąć w stronę szkodliwych uogólnień. Czy aby nie wyrobiłeś sobie stereotypu brzmienia kevlarowego na podstawie odsłuchów głównie kolumn B&W serii 600, tudzież Avanców serii Epsilon w których grają źle zaaplilowane kewlarowe Scan-Speaki? Posłuchaj choćby Radmorów LS40 z kewlarowym Davisem, czy Wilson Benesch z serii Act na kewlarowych Skanach... generalnie nie należy wszystkich kewlarów wrzucać do jednego worka z napisem "chłód" ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zestaw:

fot. 4

C.E.C Luckastera i Sony baq85 (brata HYBRYD'a)

fot. 5

Delta KT 88 baq85, która niestety poległa. Osobiście jest mi niezmiernie przykro, że uległa uszkodzeniu.

fot. 6

Cała aparatura w pełnej krasie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3936-100002527 1192377113_thumb.jpg

post-3936-100002528 1192377113_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>> McGyver

 

staram sie właśnie nie brnąć w uogólnienia :)

generalnie jednak opinia jest taka, że kevlar to chłód. natomiast moja notka to tylko przyczynek to tego, że najlepiej pisać i opisywać tylko to co sie słyszało na własne uszy.

 

pozdr.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viniu drogi, a masz tam może jakieś "nad-oświetlone" zdjęcie Omaków?

bo wyglądają smutniej nawet niż w rzeczywistości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia przedstawiają:

fot. 7

Listwa ENEER

fot. 8

kablologia firmy ENEER, Velum i głośnikowe Luc'a (nie pamiętam modeli)

fot. 9

Nasza ekipa:

góra od lewej: Lucmaster, Berberys,

dół od lewej: zukzukzuk, adamk, HYBRYD, Viniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3936-100002524 1192377354_thumb.jpg

post-3936-100002525 1192377354_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie wrzucę jeszcze jedno obiecane berberysowi: z gospodynią :)

 

Jednocześnie chciałem przeprosić, że wrzucam je dopiero teraz, ale niedzielne "obowiązki rodzinne" to coś, czego nie mogłem uniknąć... :)

 

Luc... już szukam czegoś lepiej doświetlonego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lucmaster... nie wiem czy to poniżej jest lepiej doświetlone... Generalnie jak widziałeś starałem się unikac robienia zdjęć z lampą... pojawiają się wtedy dziwne refleksy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W THIEL CS1.5 bas jest rzeczywiście wzorcowy, tak jak w każdym innym modelu tej firmy.

To konstrukcja zamknięta oparta na grubej sztywnej membranie biernej.

Przez pewien okres grałem na modelu CS3.6 i wiem co to rozwiązanie potrafi.

Wadą starych modeli THIELA jest niestety słaby głośnik wysokotonowy w postaci modyfikowanej aluminiowej Vify D25 /D26/.

Zatem THIEL 1.5 będzie nieco lepszy na dole a Minasy na górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aluminiowa Vifa to i tak bardzo sympatyczny tweeter, śmiało może powalczyć nawet z dwu-trzykrotnie droższymi tweeterami od konkurencji, ale już nie z Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryd

 

Znam tego Soniaka jak nikt inny, więc radzę go postaić na czymś bardziej miękkim a zagra barwniej.

Kamień pod źródłem to kamienny dzwięk :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.