Skocz do zawartości
IGNORED

na jakich CD-R nagrywac?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

profee, 5 Paź 2007, 11:52

 

>A kwestia brzmienia czy sygnatury dźwiękowej do końca nie jest jasna.

>Wiele osób przychyla sie do hipotezy, ze bierze sie ona ze specyficznego dla danego rodzaju blanka

>rodzaju i ilości błędów, z którymi z kolei (tymi błędami) rozmaicie sobie poczynają różne

>odtwarzacze klocki i odtwarzanie komputerowe. Powoływanie się na porównywania kopii z oryginałami za

>pomocą komputerów z napędami CDROM, ktore to porównania mówia o identyczności - bit w bit - nie

>uwzględniają tego, że odtwarzacze CD będą inaczej traktować jedne i drugie ze względu na odmienną

>strategię czytania CDDA przez odtwarzacz CD i komputer. Zatem różne odtwarzacze CDDA klocki mogą

>rozmaicie odtworzyć kopię: od braku odtwarzania do brzmienia, które może znaleźć admiratorów,

>poprzez zapewne wszystkie stadia pośrednie.

 

O, to, to. Zgadzam się z kolegą w całej pełni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na jakich CD-R nagrywac?"

 

-Na czystych

Na takiej odpowiedzi powinien zakończyć się ten wątek. A odtwarzacze które mają problemy z prawidłowym odczytem płyt zwyczajnie są do dupy. Odtwarzacz Petera który czytał płyty na granicy utrzymania się ścieżki miał tak wiele błędów podczas odczytu że nie powinien on znaleść zastosowania w sprzęcie audio. Ale jesli nie w audio to w jakim? No właśnie, w żadnym. Można zwalić winę na płytę, nagrywarkę, ale ta sama płyta w normalnym/dobrym odtwarzaczu nie będzie robić żadnych problemów, w komputerze tak samo. Ilość dokonywanej korekcji błędów odczytu w tak ekstrmelnym przypadku jak u Petera być może była słyszalna jako owa sygnatura dźwięku. Ale nie mówimy o prawidłowo działającym sprzęcie bo jak inaczej to nazwać? Każdy prawidłowo działający czytnik z rozsądną ilością błędów podczas tansmisji z nośnika (których nie da się uniknąć w CDDA) nie ma słyszalnego wpływu na brzmienie. Można to porównać do jazdy 100km drogą prostą, mijając po drodze jedno przejście dla pieszych i na tej podstawie twierdzić że jechało by się znacznie lepiej gdyby nie ta "przeszkoda"

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację. Jeśli odtwarzacz przeskakuje na czyściutkiej, nie porysowanej płycie to albo kopia jest wypalona źle, albo ten typ odtwarzacza nie radzi sobie z odczytem konkretnego nośnika. Ale to nie ma znaczenia, bo jest to jest po prostu wadliwe działanie, a nie żadna "sygnatura" dźwiękowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem trzy modele płyt Tayo Yuden:

- "zwykłe", z zielonkawym podkładem, za około 1,89 sztuka,

- czarne - niby specjalne do muzyki,

- "gold",

 

Goldy grają troszkę cieplejszym dźwiękiem, bardziej jakby aksamitnie. Jednak jest to na granicy percepcji.

Nie widzę różnicy między czarnymi a zwykłymi. Porównywałem kopie i oryginały i ze znajomymi audiofilami w moim systemie nie widzimy różnicy. Kopiuję z prędkością 8, używam Exact Audio Copy. Mój sprzęt to: Linn Genki, IC Albedo Monolith, Acoustis Zen Satori + Audio Note AN-L, Pocahontas Classic, QBA Sobieskie, Ansae Muluc oraz Ansae Power Tower.

 

Jeden z moich znajomych audiofili ma super grający sprzęt, Nordosty + Ansae Muluc + Ansae Power Tower, Kappa Inifinity + 3 * Copland. No i tam podobno słychać różnice miedzy kopiami a oryginałami. Faktycznie Jego sprzęt jest do bólu wierny i przejrzysty.

 

W każdym razie, Tayo Yuden nigdy mnie nie zawiodły. Z innymi było różnie - najczęściej nie były dobrze wyważone lub troszkę ostro grały.

 

Kupuję je a Nowe Media. Kiedyś próbowałem też np. Maxeli "muzycznych" itp. Troszkę za ostro mi to niestety grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziec czemu wątek p.t. EAC jest na bocznicy (!) . Mam problemy z wypalaniem pod tym programem i tam je opisałem, zeby ktoś moze mi pomógł. Ale chyba prędzej tutaj ktos z kolegów znajdzie lekarstwo na moje bóle, więc powtórzę tutaj swój wpis z prośba o porady:

>Chciałbym i ja poprosic o pomoc kolegów o większym doświadczeniu niz moje. Mój problem z EACem jest taki:

Zaraz po rozpoczęciu palenia, gdy wskaźnik postępu nagrania pokazuje zapis w obszarze LeadIn wyskakuje, ze Error sending CUE: invalid field in parameter list. Chciałem samodzielnie poedytować plik cue, może wg opisu na cdrinfo.pl bo sam nie rozumiem co jest źle. Jednak obrazy akurat tych ekranów EACa, które chciałbym obejrzeć na tej stronce nie dają sie powiększyć. Jak się najedzie na nie kursorem to pojawia się napisik "Warto by powiększyć" albo "Może trzeba by powiększyć" ale sie nie daje tego zrobić.

Kiedyś nie miałem takich klopotów, ale od jakiegoś czasu nie udało mi sie wypalić ani jednej płyty. No chyba, że jako Image, ale tego nie lubie, bo chcę mieć kolejne numery na wyświetlaczu przy odtwarzaniu na CDplayerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profee, zrzucaj na dysk za pomocą EAC ale wypalaj innymi programami np. Feurio.

 

Co do kopii robionych przez EAC, fakt, że na dysk jest idealnie zrzucony materiał. Błędy występują przy wypalaniu płyty. Powód prosty słabe programy. To powoduje, że są różnice pomiędzy kopią a oryginałem.

 

Najlepsze kopie z jakimi sie spotkałem robi Plextor Premium2 z otyginalnym programem Yamahy, daje on mozliwość robienia wręcz studyjnych kopii, które przebijają EAC i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek P.

Dziękuję za bardzo konkretna odpowiedź. Skąd najlepiej ściagnąć Fuerio? A na plextory to ja juz dawno zwróciłem uwagę i chyba wrócę do koncepcji zeby sobie takiego kupić ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Plextor Premium2 z otyginalnym programem Yamahy

Lub jeszcze bardziej oryginalna Yamaha CRW-F1... Zapewne trudna do zdobycia na rynku wtórnym ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

byc moze ktoś sie skusi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>profee

Miałem niedawno podobny problem z EAC V0.99. Starsza nagrywarka CD działała normalnie ale nowsza DVD (Pioneer DVR-112D) nie chciała wypalać w tym programie. Okazało się, że to wina sterowników ASPI.

Powinien być zainstalowany komplet sterowników Adaptec, a u mnie były dwa pliki z Adapteca, jeden z Nero i jeden niewiadomo skąd.

Sterowniki Apapteca można pobrać stąd:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest tam też program aspichk.exe, którym można sprawdzić jakie sterowniki mamy zainstalowane i powinno to wyglądąć jak na załączonym obrazku.

Trochę trudno się te sterowniki instaluje w XP. Trzeba wybrać w Akcesoriach - C: Wiersz Polecenia i uruchomić plik Install.bat XP32 we właściwym katalogu posługując się komendą DOS cdnazwakatalogu

post-4967-100003207 1191623317_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to powinno wyglądać, bo coś widzę, że w tekście tu zamieszczanym pomijana jest kreseczka po cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmaj,

dziękuje za zyczliwe zainteresowanie. Ja też myślałem, że problemy może wzięły sie ze zmiany komputera, ale uświadomiłem sobie, ze na obecnym komputerze i wypalarce z początku bylo wszystko OK. Jednak owo notoryczne wywalanie owego komunitaktu Error sending CUE. zaczęło sie dopiero od jakiegoś czasu. Zrobiłem więc takie doświadczenie: wypaliłem ponownie płytkę, którą zgrałem na HD w owych czasach gdy z wypalaniem było dobrze. I co? Wypał poszedł bez najmniejszych problemów ! W międzyczasie nic nie majstrowałem z oprogramowaniem. Czyli co się dzieje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wypaliłem ponownie płytkę, którą zgrałem na HD w owych czasach

A jakim programem? Przykładowo nero moze korzystac z własnych sterowników aspi i działa nawet wtedy gdy eac odmawia współpracy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie mam pojęcia... czasami w pliku cue może być zapisane inne rozserzenie plików dźwiekowych np .ape zamiast .wav, a to uniemozliwia nagranie. Ale tu chyba nie mamy do czynienia z takim problemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka moich ideologii:

- plyta for audio lub zwykly cd-r (bledy c1 i c2 to nie wszystko, jeszcze sa bledy jitter i beta. przy dobrej plycie bledy c1 beda niskie nie bedzie bledow c2, jitter bedzie niski (chyba w nero dopuszczalny jitter to 12% ale oczywiscie im mniejszy tym lepiej). mamy jeszcze pity i landy ( musza byc odpowiednio rozmieszcone wzgledem sciezki na plycie oraz odpowiednia glebokosc, szerokosc i dlugosc). przydalby sie ktos, kto wytlumaczylby czym sa bledy jitter oraz czy jego wielkosc ma zwiazek z wymiarami oraz jakoscia wypalu pitow i landow.

- clone cd nie robi doslownie klona bit po bicie (w takim wypadku po co byloby tyle formatow obrazow plyt mds mdf nrg iso itd.) jakies roznice chyba sa. gdyby robil idealna kopie to skopiowalby wszystko. tutaj taka propozycja dla uzytkownikow clone cd, aby sprobowali skopiowac jakas plyte zabezpieczona starforcem w najnowszej wersji... zycze powodzenia ;) a gdyby sie komus udalo oczywiscie prosze sie pochwalic na forum jak to zrobic za pomoca clone cd. wielu uzytkownikow komputerow bedzie bardzo wdziecznych.

- gdyby na plycie audio byly dane cyfrowe wszyscy byliby szczesliwy bo dane da sie skopiowac bez wiekszych problemow. pliki wave to juz dane. ale na plycie audio sa SCIEZKI, a nie dane. (temat bede musial zglebic. zastanawiam sie czy ktos skorzystal z linku??:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

polecam najpierw przeczytac, bo to co sie uwaza nie do konca musi byc prawda. ja do niedawna tez myslalem, ze mozna skopiowac plyte audio idealnie. nie jest to ani takie proste, i nie wiem nawet czy w ogóle wykonalne. ale sie dosc sporo naczytalem o zabezpieczeniach plyt, nagrywaniu, technologiach, nagrywarkach itd.

- korzystam z nagrywarki plextor px-760A (nagrywarka dvd z niektorymi funkcjami jakimi charakteryzuje sie plextor premium 2, kupilem ja z dwoch powodow, potrzebowalem czegos do nagrywania muzy i czegos do nagrywania dvd za w miare rozsadne pieniadze, maniacy audio maga sie pokusic o plextor premium 2 koszt smiesznie niski w porownaniu do cen niektorych sprzetow audio. z takich ciekawostek napedy potrafia nagrywac dluzsze pity i landy dzieki czemu odczyt takich informacji jest latwiejszy dla pozostalych napedow/czytnikow, teoretycznie powinien byc mniejszy jitter. osobiscie nie przeprowadzalem doswiadczen z plytami, w takim wypadku musialbym kupic kilka/kilkanascie plyt najlepiej na szpindlu w folii. posiadac jakis material zrodlowy i nagrywac po 2/3 plyty z takim samym ustawieniem funkcji odpowiedzialnej za dlugosc pitow i landow. po 2/3 plytach zmienic ustawienie na nieco wieksze pity i landy i nagrac kolejne 2/3 plyty itd. po nagraniu testowac i przeanalizowac wyniki glownie jittera (byc moze rowniez i bety). dlaczego jittera?? bo podejrzewam, ze to moze miec wplyw na jakosc dzwieku (zakladajac ze bledy c1 sa w normie c2 nie ma. naped czyta dobrze i nie jest wadliwy, a plyta nie jest porysowana).

- do myslacych o kupnie plextora nagrywajacego przy okazji dvd, radze najpierw sprawdzic jaki to naped bo niestety chyba wszystkie obecnie napedy dvd-rw plextora to oem'y innych firm (zdaje sie, ze obecnie siedza tam napedy neca). nie dziala w nich dosc sporo funkcji oprogramowania plextools. i sa to o wiele gorsze napedy od px 716A px 755A px 760A (chyba px 750A tez byl oem'em). a wiec najpierw radze poczytac przed zakupem i zainteresowac sie tematem.

- "haslo jestem audiofilem, ale nagrywam obojetnie jakim programem". nie ma tak latwo. kazdy program moze nagrywac z rozna jakoscia, a tym bardziej audio. nie poleca sie stosowac do tego celu nero, czy eac'a. polecane jest narzedzie plextools jesli chodzi o nagrywarki plextor lub feurio jesli chodzi o inne napedy, niektorzy stosuja do tego celu program burrrn (maly, latwy w obsludze, z pewnoscia sie lepiej sprawdzi niz nero lub eac), zauwazyc nalezy ze feurio ma rozne sterowniki do nagrywania dla roznych napedow. jesli nie ma w bazie naszego napedu kombinujemy z innymi sterownikami sprawdzajac, ktory z nich gwarantuje najlepsza jakosc wypalu. wiec nie jest tak, ze kazdy program nagrywa tak samo!!! ale nikogo nie chce do niczego zmuszac. jesli ktos chce, to oczywiscie niech nagrywa plyty audio za pomoca nero lub eac nie instalujac przy okazji sterownikow aspi adapteca w systemie windows xp. byc moze jest tak, ze jesli nie wie sie o problemie, to tego problemu nie ma?? ;)

- sygnatury dzwiekowe nagrywanych plyt?? zawsze istnieje fizyczna mozliwosc wytlumaczenia pewnych zjawisk. byc moze ma tu znaczenie rozny jitter na roznych plytach producentow nagrywanych na takiej, a nie innej nagrywarce. skoro brzmia inaczej, to mozna roznice zmierzyc. zalozmy ze mamy material zrodlowy - dzwiek 1000hz pochadzacy z wiolonczeli lub innego instrumentu. w takim razie na roznych plytach, szczegolnie tych z roznymi sygnaturami dzwiekowymi, ten dzwiek bedzie brzmial inaczej. rozklad harmonicznych sygnalu bedzie sie zatem roznil, co przeciez mozna zmierzyc. tylko nie rozumiem skad takie roznice mialyby sie wziac?? moze ktos by to wytlumaczyl??

- plyty ze zlotem... plyty co prawda posiadaja rozny material uzyty na lustro. ale lustro nie jest materialem na ktorym zapisywane sa informacje. warstwa na ktorej wypalane sa pity i landy to barwnik, substancja chemiczna w postaci cyjaniny ftalocyjaniny, azocyjaniny (stosowanej chyba tylko przez mitsubishi. mitsubishi domieszkuje ftalocyjanine jakas substancja ze stawonogow, ale glowy za to nie dam) lub inne substancje, o ktorych nie wiem/ nie pamietam. zloto sie nie utlenia wiec pozyje dosc dlugo. ale na odczyt i zapis nie powinno miec wplywu na zasadzie, poniewaz mam zlote lustro, to moja plyta bedzie brzmiala lepiej. i tu kolejna uwaga dotyczaca predkosci nagrywania. nalezy sprawdzic samemu, przy jakiej predkosci nagrywania na konkretnej plycie, jaka jest jakosc zapisu danej nagrywarki. moze sie okazac, ze plyta z ftalocyjanina (a wiec barwnikiem przystosowanym do duzych predkosci nagrywania) nagrana predkoscia 24X bedzie miala lepsza jakosc (mniejsze bledy) niz ta sama plyta nagrana predkoscia 8X i to nie ze wzgledu na wade nosnika nagranego osemka, ale wlasnie ze wzgeldu na taka konstrukcje plyty i dana nagrywarke. nie jest to regula w 100% trafna. nalezy samemu to zmierzyc lub nagrana plyte dac znajomemu ktory bedzie w stanie przetestowac. gdy nie mamy mozliwosci rzetelnego przetestowania (wszystko poza plextorem da mniej wiarygodne wyniki) mozna sie oprzec na testach zamieszczanych w internecie i wyciagnac wnioski. linki cdrinfo.pl cdlab.pl cdrinfo.com sa mi znane. cdrinfo.com zdaje sie, ze posiada maszyne datarius do testowania jakosci nagrywanych plyt przez poszczegolne nagrywarki.

- osobiscie jesli bede nagrywal muzyke na plytach kompaktowych to uzyje do tego plyt co najmniej z fabryki mitsubishi a najlepiej od taiyo yuden. nie beda to cd-audio tylko tansze cd-r (bo w moim przypadku nie ma to roznicy, roznica jest w cenie, wiec po co mam przeplacac??) co innego gdy ktos ma sprzet, ktory zle sobie radzi z cd-r, ale ja takiego sprzetu w zyciu nie kupie. hardkorowo moglbym uzyc verbatimow medidisc, sa tansze od zlotych ultradiscow, a watpie aby byly duzo gorsze a tym bardziej "gorzej graly"

- czyszczenie plyt. paskudny kurz ma to do siebie, ze potrafi dostac sie wszedzie. plyty nalezy czyscic od srodka do krawedzi wzdluz promienia okregu, nigdy wzdluz krawedzi suwajac reka wokol otworu . powstale ewentualne rysy spowoduja bledy odczytu. w pierwszym wypadku beda lepiej korygowane niz w drugim przez naped odczytujacy. ja czyszcze szmatka z mikrofibry, mozna pedzelkiem z delikatnym wlosiem.

- w najblizszym czasie mam zamiar przestudiowac architekture plyt cd z linku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zeby nie pisac pozniej voodoo.

 

pozdrawiam wszystkich fanow nagrywania plyt :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat, ale jednak problem podobny.

Na jakich HDD nagrywać muzykę? Pytam, bo może ktoś już robił jakieś testy odsłuchowe. W moim dysku (Samsungs) przeszkadza mi lekko poluzowany bas i nie do końca długie wybrzmienia instrumentów. Jaką sygnaturę dźwiękową mają np. Seagate'y i Maxtory? O WD nie pytam, bo słyszałem już, że dosyć mocno zamulają dźwięk i zawężają scenę dźwiękową, jednocześnie mają fajny, sprężysty i zwarty basik z dobrą kontrolą.

 

P.S. A może to nie dysk winny, lecz kabel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj myślę że mam lekarstwo na Twoj problem. Wystarczy podłączyć dwa dyski i zastosować dzielenie pasemkowe, wtedy bity parzyste są na jednym dysku a niepatrzyste na drugim. Można w ten sposób kształtować brzmienie stosując powiedzmy WD dla dobrej podstawy basowej i Maxtora dla kalrownej góry i dobrej sceny dźwiekowej. Nie muszę dodawać że zyskasz również na szybkości transferu danych ale stracisz minimalnie na czasie dostępu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> opteron

A jak myślisz? Może wystarczy mojego Samsunga podstawić na jakiś np. Vibrapodach i będzie lepiej?

 

"Wystarczy podłączyć dwa dyski i zastosować dzielenie pasemkowe"

A jakie kabelki w tym momencie polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie zaboserwowałem jakiejś drastycznej zmiany na innych kablach. Dodam że nie używam SATA. Ale dla zwykłych IDE mozna kupić takie zawijane taśmy, ich zdecydowanie NIE polecam, mulą okropnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby postawić macierz dwudyskową i kanał lewy nagrywać na jednym dysku, a prawy na drugim, to czy poprawi się wtedy separacja kanałów? I jaka powinna być minimalna odległość pomiędzy dyskami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward pomysł nie jest głupi, na prawdę. Ale trzeba by chyba użyć dysków o jednakowej prędkości obrotowej i najlepiej z tej samej serii aby się fazy nie rozjechały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.