Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś zweryfikować swoje zdanie, gdybyś posłuchał głośników szerokopasmowych.

 

 

Dobrze brzmiacy glosnik szerokopasmowy to jak bialy jednorozec - wszyscy slyszeli ze niby jest ale nikt nie widzial . Fizyki nie da sie oszukac. Zjawisko lamania i rezonansu membrany jest scisle zwiazane z rozmiarami membrany. Jedyne co konstruktor glosnika moze zrobic to probowac zminimalizowac te rezonanse. Ale i tak kazdy glosnik szerokopasmowy "drze ryja". Aby darcie ryja bylo mniej bolesne to podlacza sie do glosnikow szerokopasmowych wzmacniacze lampowe ktore swoimi znieksztalceniami troche maskuja to darcie ryja. Efekt taki sam jak dodawanie cukru do kiepskiego kwasnego wina. A ze sa odoby ktorym smakuje tanie slodzone wino ....

 

TUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz skrajow pasma w glosnikach szerokopasmowych tracimy takze srednice ... ktora jest krzykliwa i podbarwiona.

Jednym słowem do kosza z nimi...ani skraje pasma, ani krzykliwa średnica?

Posłuchaj tych dobrych, to odechce się Tobie takich uogólnień.

 

Jeśli piszę w tym wątku o szerokopasmowcach, to ich nie mitologizuję. Mają pomóc kolegom zrozumieć, ile dźwięku tracimy przez zwrotnicę. Tylko tyle.

Inna sprawa, że jak się posłucha tych dobrych, to można zadać sobie pytanie: czego ja do tej pory słuchałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o full range to tracimy znacznie wiecej niż w klasycznych 3 lub 4 drożnych kolumnach a mianowicie skraje pasma są ułomne������.

Mam w planie zrobić kolumny w stylu trenner friedl duke tyle, że na dole chcę zastosować moduły basowe na głośnikach w odgrodzie tybu H frame i zasilane z osobnego wzmacniacza z dsp a monitor z lampy.

Zależy mi na szybkosci basu dlatego odgroda może ewentualnie sprawdzę w obudowie zamkniętej.

Tobie to dobrze. Ile obecnie masz kolumn ?

 

 

 

Jafi

Nie ma głośników szerokopasmowych wysokiej jakości. Są tylko kiepskie lub przeciętne.

 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest wątek o monitorach. Zresztą znajdź mi podłogówkę za 5-10 kzł, która będzie ważyć więcej niż 30 kg. Dobry stand będzie ważył ze 35 kg. Monitor za 70% ceny takiej podłogówki prawie zawsze przebije ją jakością wykonania obudowy. Kolumna na standzie z prawdziwego zdarzenia zawsze, przy normalnej cenie, będzie solidniejszą konstrukcją niż podłogówka. A bas to najbardziej zmitologizowane pasmo, sam fakt, że większość wspomina coś o "masażu brzucha" już wiele mówi...

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

witam.chciałbym zapytac o wspomnianą wage standow.Mianowicie mój jeden waży 25kg bez monitora,jednak kiedy go rozkrecilem zauwazylem ze jest jeszcze w nim sporo miejsca.Czy jest jaki kolwiek sens dosypac balastu???????czy te dodatkowe kilogramy cos wniosą???? Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
witam.chciałbym zapytac o wspomnianą wage standow.Mianowicie mój jeden waży 25kg bez monitora,jednak kiedy go rozkrecilem zauwazylem ze jest jeszcze w nim sporo miejsca.Czy jest jaki kolwiek sens dosypac balastu???????czy te dodatkowe kilogramy cos wniosą????
Generalnie nie powinno się sypać na maksa.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj ewentualnie 200 kg kolumnę betonową zbrojoną żelazem i kamieniami... Postaw na niej specjalne podkładki eliminujace wibracje... aaaa i jeszcze pomiędzy kolumnę betonową a podłogę najlepiej wkładkę antywstrząsową umieścić...

Będzie perfecto:))

Przepraszam za szyderczy ton ale naprawdę muzyka nie gra od standów

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj ewentualnie 200 kg kolumnę betonową zbrojoną żelazem i kamieniami... Postaw na niej specjalne podkładki eliminujace wibracje... aaaa i jeszcze pomiędzy kolumnę betonową a podłogę najlepiej wkładkę antywstrząsową umieścić...

Będzie perfecto:))

Przepraszam za szyderczy ton ale naprawdę muzyka nie gra od standów

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj ewentualnie 200 kg kolumnę betonową zbrojoną żelazem i kamieniami... Postaw na niej specjalne podkładki eliminujace wibracje... aaaa i jeszcze pomiędzy kolumnę betonową a podłogę najlepiej wkładkę antywstrząsową umieścić...

Będzie perfecto:))

Przepraszam za szyderczy ton ale naprawdę muzyka nie gra od standów

mądre to to nie bylo ale po polakach wszystkiego mozna sie spodziewac.Juz nie bede o nic pytal

 

Generalnie nie powinno się sypać na maksa.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

dzięki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pytaj proszę od tego jest to forum... ja sam pytam bardzo często... Ale na litość nie o tak oczywiste sprawy
Co jest oczywiste? Że "muzyka nie gra od standów"? Fakt. We płycie muzyka gra od muzyka, a we domu muzyka gra od głośnika...

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę muzyka nie gra od standów

Taaak...., postaw monitory na byle czym i zagrają. Pytanie tylko jak?

Nie ma głośników szerokopasmowych wysokiej jakości. Są tylko kiepskie lub przeciętne.

Posłuchaj tych, które nagromadziłem i będziesz miał do nich więcej pokory...

Podaj może kilka pozycji tych dobrych ja jestem otwarty na różne konstrukcję.

Podejdź, podjedź:)

Posłuchasz i ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak...., postaw monitory na byle czym i zagrają. Pytanie tylko jak?Posłuchaj tych, które nagromadziłem i będziesz miał do nich więcej pokory...Podejdź, podjedź:)

Posłuchasz i ocenisz.

Do szerokopasmowych - zero pokory

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się, których słuchałeś.

Tannoy Westminster Royal, Canterbury GR, Stirling GR Bodnar Sandglass, Hornton. wiele kolumn na szerokopasmowych Fostexach i Lowtherach - wszędzie to samo - brak wysokich tonów czyli niuansów, alikwotów, barw, brak basu czyli barw, dynamiki itd, średnica jest - ale zawsze tragiczna

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które miałeś u siebie lub odsłuchiwałeś w kontrolowanych warunkach, gdzie byłeś sam ze sprzętem i miałeś dużo czasu? Po prostu sprzęt do swojej dyspozycji.

 

Na pewno Tannoy Westminster :-)

(który nie zalicza się do szerokopasmowych!).

A te "wiele" Fostexów i Lowtherów to zapewne dzieła DIY.

 

@babatular, ty jesteś fantastą sądzącym, że może wpłynąć na opinię innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które miałeś u siebie lub odsłuchiwałeś w kontrolowanych warunkach, gdzie byłeś sam ze sprzętem i miałeś dużo czasu? Po prostu sprzęt do swojej dyspozycji.

 

Na pewno Tannoy Westminster :-)

(który nie zalicza się do szerokopasmowych!).

A te "wiele" Fostexów i Lowtherów to zapewne dzieła DIY.

 

@babatular, ty jesteś fantastą sądzącym, że może wpłynąć na opinię innych...

Na Twoją opinię na pewno nie wpłyne - tylko głośniczki WLM. Ty już dałeś "pokaz" z komentarzem po wizycie u Rafała. Poza tym to jakieś przesłuchanie ?

 

I jeszcze jedno - Fostexy i Lowthery to przecież tylko DIY - o ile rozumiesz o co mi chodzi.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a topowa konstrukcja od polskiego AkustyKa ILRM za 8000zl od wiadomo (i to nie byle) kogo?

Same przetworniki sa z (prawie) najwyzszej polki i kosztuja chyba 5000zl w detalu wiec naprawde "uczciwa" konstrukcja chyba prawda?

 

Czy ktos mial okazje je porownac one do innych monitorow typu

-Chario Sonnet,

-Totem Mani-2,

-Dynki Special 25,

-Xavian XN250EVO,

-Diapason Adamantes III 25th

-GamuT L3

?

 

Charakterystyka czestotliwosciowa jest "wykonturowana na basie" stad kolumna kierowana chyba do wiekszosci 'normalnie sluchajacych ludzi' (a nie purystycznych audiofili gdzie 'ma byc plasko jak stol'), a zwlaszcza dla tych ktorzy sluchaja kolumn cicho, po nocach a nie bardzo glosno - co dla mnie osobiscie jest super sprawa bo nie mam liniowego ucha ;)

 

Zastanawia tylko ze 'nie schodza za nisko' bo punkt -6dB jest przy 42Hz a jest dosc sporo monitorow ktore schodza nawet ponizej 30Hz prawda? (KEF Ref 1, Xavian Orfeo itd)

Edytowane przez Kaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.