Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników dobrych monitorów


Arkadix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu posiadam sonus faber minima amator to co wyprawiają w moich 13m2 jest nie do opisania mozna słuchać godzinami często chce sobie posłuchać z godzinkę a kończy sie na kilkugodzinnym odsłuchu pozdrawiam wszystkich fanów monitorów :)

Fanem monitorów może nie jestem bo warunki mieszkalne zmusiły mnie do tego. Sonusy zawsze wyglądały dla mnie obłędnie. Z czym u Ciebie grają te monitorki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał, że ma Pylon Audio Diamond 28, tym się sugerowałem.

Jest jeszcze wersja premium oraz signature

Ciekaw jestem jakie kolumny staną u niego następne. Coraz więcej polskich konstrukcji z pochlebnymi opiniami. Jest jednak w podświadomości coś takiego co hamuje tą fascynacje. Przynajmniej ja tak mam. Nie uważam że polskie to gorsze czy lepsze ale coś takiego mam.

Poza tym kto powiedział, że nie sprawdzą się w danym pomieszczeniu.

Obrał bardzo dobrą drogę, graty do domu i odsłuch U SIEBIE ze SWOJĄ elektroniką, WŁASNĄ akustyką (jak ja ją przeklinałem niegdyś) i na SWOJE ucho.

 

Dzięki za propozycje i posty.

Oczywiście dam znać co wybrałem, choć zdaję sobie sprawę że droga daleka i wyboista - tym bardziej, że sprzęt z rynku wtórnego ciężko obsłuchać w domu.

 

Mixy, dlaczego jesteś zdziwiony że Canto Grand też biorę pod uwagę. To jest lokalna manufakturka której sprzęt jest b. dobrej jakości - widziałem Minasy Anory III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchać trzeba koniecznie. Wykonanie Diapasonów piękne. Cano Grand z tego co mi wiadomo dobrze sie uzupełniają z lampą. Ale to prawda jak sie miało piękne paczki to na zwykłe kwadratowe skrzynki nie da sie patrzeć. I tu nie pomoże nawet egzotyczny palisander.

Naprawde rozglądałem sie troche i do kwoty 10Kzł nie ma co kupić :)

 

Witam, po przygodach z podłogówkami przyszedł czas na monitory, zapisuje się z Spendor S100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 10k bierzesz Karis NW Diapasona i masz kolumne ktora masz na lata (dekady) ktora i gra i miazdzy wygladem/wykonaniem.

 

Moim celem nei bylo zniechecnie Ciebie - ja sie tylko dziwie jak mozna zestawic na liscie do przesluchanie Canto Grand z jednym z najbardziej udanych monitorow Dynaudio dwoch ostatnich dekad. Tylko tyle.

 

Jak chcesz koniecznie sluchac Canto Grand to zrob ich A/B z RLS Callisto IV. Bedzie to 'ciekawe doswiadczenie' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 10k bierzesz Karis NW Diapasona i masz kolumne ktora masz na lata (dekady) ktora i gra i miazdzy wygladem/wykonaniem.

 

Moim celem nei bylo zniechecnie Ciebie - ja sie tylko dziwie jak mozna zestawic na liscie do przesluchanie Canto Grand z jednym z najbardziej udanych monitorow Dynaudio dwoch ostatnich dekad. Tylko tyle.

 

Jak chcesz koniecznie sluchac Canto Grand to zrob ich A/B z RLS Callisto IV. Bedzie to 'ciekawe doswiadczenie' ;)

 

Zdaje sobie sprawę że poprzeczka jest wysoko, ale spróbować nic nie szkodzi.

 

Myślisz że Karisy zmiażdżą Pylony? Widziałem ze ktoś sprzedaje Adamantesy w cenie poniżej 10tyś. Okazja?

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cano Grand z tego co mi wiadomo dobrze sie uzupełniają z lampą

 

To prawda. Z lampą grają bardzo dobrze. S16Hz robi też monitory na lepszych głośnikach (Illuminator, Revelator), ale to na zamówienie więc gorzej będzie z odsłucham. Daj znać jak posłuchasz Canto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 10k bierzesz Karis NW Diapasona i masz kolumne ktora masz na lata (dekady) ktora i gra i miazdzy wygladem/wykonaniem.

 

Moim celem nei bylo zniechecnie Ciebie - ja sie tylko dziwie jak mozna zestawic na liscie do przesluchanie Canto Grand z jednym z najbardziej udanych monitorow Dynaudio dwoch ostatnich dekad. Tylko tyle.

 

Jak chcesz koniecznie sluchac Canto Grand to zrob ich A/B z RLS Callisto IV. Bedzie to 'ciekawe doswiadczenie' ;)

Karisy piękne jak każde Diapasony. Do 10K udało mi sie kupić SA Pandion 2, których bym nie zamienił na Karis. Sprzedałem swój wzmacniacz a teraz poszukuje coś co dobrze sie zgra z nimi. Najlepiej lampa. Są pewne ograniczenia do amplifikacji bo lubią mocne wzmacniacze więc szukam i szukam dalej. Przy okazji odsłuchów będę chciał bezpośrednio porównać je z innymi monitorami (jak sie uda). Jeszcze wróce do wspomnianych Karisów. Jak jest z basem w tych monitorach? Średnica niskotonowego mała. Takie CG z niskotonowym 18cm będą miały z pewnością lepszą podstawe basową. Widziałem zwrotnice jak wygląda i badziewia też tam nie ma. P. Grzegorz ma duże doświadczenie w tym co robi także podejrzewam że są również dobrze zestrojone.

Z takich mini monitorów typu Karis najbardziej podobało mi sie jak zagrały ProAc DB1 (z tych co odsłuchiwałem do tej pory)

Panowie napiszcie prosze w swoich postach również z jaką amplifikacją grają wasze monitory. Bo to też jest istotne. Jak widać zdania, opinie są podzielone.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marek.K - aktualnie sonusy grają z hegel h80 oczywiście świadom jestem ze nie pokazują pełni mozliwosci jestem na etapie spokojnego poszukiwania czegoś mocniejszego minimy to 4 sonusy których słuchałem wcześniej concertino, concertino home które mam oraz toy tower ale minimy jak dla mnie deklasuja poprzednie również w Warszawie niedawno słuchałem w audiopunkcie kilku kolumn monitor audio silver 6 (podlogowki) dynaudio 40 special , toy tower, oraz jakieś budżetowe dynaudio za około 4k i najlepiej zagrały te 40 special słuchaliśmy ich we 3 ale to bylo duże studio natomiast porownywalismy minimy które grają w moich 13m2 i zdanie jest u nas jednoznaczne grają na poziomie tych dynaudio ani lepiej ani gorzej po prostu nieco inaczej w dynaudio nieco bardziej wycofane wysokie i trochę przebasowiony dźwięk ale kultura brzmienia bardzo wysoka no ale one kosztują 13k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marek.K - aktualnie sonusy grają z hegel h80 oczywiście świadom jestem ze nie pokazują pełni mozliwosci jestem na etapie spokojnego poszukiwania czegoś mocniejszego minimy to 4 sonusy których słuchałem wcześniej concertino, concertino home które mam oraz toy tower ale minimy jak dla mnie deklasuja poprzednie również w Warszawie niedawno słuchałem w audiopunkcie kilku kolumn monitor audio silver 6 (podlogowki) dynaudio 40 special , toy tower, oraz jakieś budżetowe dynaudio za około 4k i najlepiej zagrały te 40 special słuchaliśmy ich we 3 ale to bylo duże studio natomiast porownywalismy minimy które grają w moich 13m2 i zdanie jest u nas jednoznaczne grają na poziomie tych dynaudio ani lepiej ani gorzej po prostu nieco inaczej w dynaudio nieco bardziej wycofane wysokie i trochę przebasowiony dźwięk ale kultura brzmienia bardzo wysoka no ale one kosztują 13k

Ciekawy odsłuch. A z jakim wzmacniaczem grały Special 40 w salonie? Tzn. czy odsłuchiwałeś te wszystkie monitory z jednym wzmacniaczem czy zmienialiście też amplifikacje? Pytam bo też wybieram sie do Wa-wy na odsłuch, liste kolumn mam a do amplifikacji nie mam pomysłu. Będe startował a lampą Cayinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dysponowali różna elektroniką wybrałem wzmacniacz który sam posiadam hegel h80( mieli również 4x droższy h360) wszystko grało na tej samej amplifikacji kable chord odyssey ale jednak nic nie zastąpi odsłuchu we własnym pomieszczeniu bo co mi po studiu odsluchowym np. 30m2 jak ja mam 13m :) wg. Moich niewielkich doświadczeń około 2lat walki z ustawieniem kolumn akustyka kablami źródłami itp. Nic nie da takiego wymiernego efektu jak dobór kolumn do wielkości pomieszczenia oraz odpowiedniej akustyki i uwierzcie mi nie trzeba drogich pochlaniaczy i wynalazków. ważne tez kto jak lubi słuchać muzyki bylem na odsłuchu u pewnego Pana w moich okolicach który w około 15m2 miał podłogowe elac ale dokładnie nie wiem jaki model nie dało sie tego słuchać dudnienie i przebasowienie. Co do toy tower to była jedna z 2 podlogowek drugie wspomniane monitor audio silver 6 toye wręcz zmiazdzyly skalą dźwięku i jakością te audio 6 jedyne uwagi mieliśmy do wysokich które były zupełną odwrotnoscia niż dynaudio 40 se to juz zalezy kto co lubi np. Ja uwielbiam wolake które wręcz niosą się wraz z powietrzem a w 40se sa wycofane co nie oznacza ze brak im szczegółów , nie wiem jak z rockiem bo słucham głównie jazzu klasyki country ogólnie instrumentalna muzyka tam toye zagrały ładnie Diana Krall Miles Davies a nawet licha płyta conan the barbarian zagrała przyzwoicie . Generalnie słuchałem 3 czy 4 podlogowek i zdecydowanie wolę monitory wole piękne wokale i soczysta średnice bas nie musi być duży byle jakością nie grzeszyl . Przez 2 lata słuchałem malutkich concertino Home i gdyby nie okazja z minima amator w życiu bym ich nie zamienił ale z kolumnami skończyłem juz wątek :) piszcie dzielcie sie opiniami każda na wagę złota w tym mało popularnym hobby pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość aRBio

(Konto usunięte)

Dopisuje się do klubu z moimi Proac Tablette 50 Signature - szukam dobry standów coś w stylu Rogoz - kiedyś robił super standy p.Dawid Sphinxaudio ale niestety zaprzestał - może coś poradzicie. amoże ktoś ma namiar na StandArt - nie mogę ich znaleźć - nie istnieją?

post-70955-0-71772700-1524068727_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Słuchajcie, muszę o tym napisać, bo byłem dzisiaj w szoku.

Słuchałem w salonie w Bydgoszczy monitorów Jean Marie Reynaud. Nazywają się LUCIA.

Monitorki zagrały doskonale, piękną barwną naturalną średnica, podstawa basowa, dociążenie jak z dużo większych pudełek, przestrzeń , powietrze itp.

A szok polegał na tym, że okazało się, ze kosztują (para) 2800 zł. IMO śmiało mogą stawać w szranki z konkurencją do 10 kilo złotych.

 

Piszę o tym, bo pomyślałem, ze gdy ktoś szuka głośników w tym przedziale cenowym lub do drugiego zestawu (np. do sypialni itp), to koniecznie należy wziąć je pod uwagę.

post-56888-0-83200800-1525824700_thumb.jpg

post-56888-0-51876300-1525824712_thumb.jpg

post-56888-0-17376100-1525824756_thumb.jpg

post-56888-0-71076700-1525824770_thumb.jpg

post-56888-0-50373900-1525824816_thumb.jpg

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ale w nich są plastikowe głośniczki niestety.

 

Nie wiem z czego i jak są zbudowane.

Słuchaliśmy kilku płyt na tych białaskach,

zauważyłem, że w trakcie rozmowy, kilkukrotnie mimowolnie głowy (wzrok) skręcaliśmy w ich kierunku,

zaskakiwały oddaniem brzmienia saksofonu, trąbki czy fortepianu (w tym przedziale cenowym i nie tylko).

 

A z resztą, dobra, nie ważne, .... byłem, widziałem, słyszałem.

Ja nie kupię, bo mam głośniki, mam lepsze speakersy, ale pomyślałem, podzielę się tą informacją z tymi co może szukają w tych pieniądzach.

Jak się komuś, ta informacja przyda, to jego zdrowie i zadowolenie ....... relacja money for value wybitna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwego Roku 2012 dla wszystkich miłośników dobrych monitorów.

Aby spełniły się Wasze marzenia i aby w Waszych pokojach stanęły na solidnych podstawkach wymarzone Monitory.

 

A moje marzenia spełniły się w roku 2011 :-))))))))))))))))))))))))

 

Po wielu latach poszukiwań, setek godzinach odsłuchów, niezliczonej ilości kolumn wnoszonych po schodach do mieszkania na odsłuchy w końcu znalazłem kolumny ostateczne - Sonus Faber Guarneri Memento.

O brzmieniu nic nie napiszę, bo jako rozentuzjazmowany posiadacz nie jestem zdolny do obiektywnej opinii ( może gospodarz tematu coś napisze bo słuchał ) .......

 

Jeszcze raz wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 

TUX

 

 

Po ponad 7 lat użytkowania zapadła decyzja o sprzedaży Guarneri Memento. To wspaniałe kolumny i wiele nagrań brzmi na nich bajecznie, ale niestety nie są to kolumny uniwersalne, mają swój charakter ... Zdecydowałem się poszukać czegoś bardziej neutralnego. Pomyślałem o monitorach studyjnych ale dwa modele których słuchałem ( Genelec, Opal Event ) nie dawały przyjemności przy dłuższym słuchaniu , trudno to wytłumaczyć , to jakiś brak magii, brak muzykalności w muzyce - przynajmniej w klasyce której głównie słucham. No i w końcu trafiłem na kolumny łączące przyjemność ze słuchania i prawdę o nagraniu.

Nazywają się ART Loudspeakers Emotion Monitor. Kolumny mają ponad 10 lat, stan idealny, poprzedni właściciel grał na nich z lampy i grało pięknie, ja gram z tranzystora i też jest pięknie. Będąc przyzwyczajony do interpretacji nagrań przez Memento teraz wiele nagrań odkrywam na nowo i tak sobie myślę podczas odsłuchów z ARTów: aaa więc to tak brzmi na prawdę...

Mam nadzieję, że teraz przez kolejne 7 lat nie będę szukał nowych kolumn :-) Pozdrawiam miłośników kolumn podstawkowych, a w szczególności Pana który odkupił ode mnie Memento - proszę o nie dbać ;-)

 

TUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 7 lat użytkowania zapadła decyzja o sprzedaży Guarneri Memento. To wspaniałe kolumny i wiele nagrań brzmi na nich bajecznie, ale niestety nie są to kolumny uniwersalne, mają swój charakter ... Zdecydowałem się poszukać czegoś bardziej neutralnego. Pomyślałem o monitorach studyjnych ale dwa modele których słuchałem ( Genelec, Opal Event ) nie dawały przyjemności przy dłuższym słuchaniu , trudno to wytłumaczyć , to jakiś brak magii, brak muzykalności w muzyce - przynajmniej w klasyce której głównie słucham. No i w końcu trafiłem na kolumny łączące przyjemność ze słuchania i prawdę o nagraniu.

Nazywają się ART Loudspeakers Emotion Monitor. Kolumny mają ponad 10 lat, stan idealny, poprzedni właściciel grał na nich z lampy i grało pięknie, ja gram z tranzystora i też jest pięknie. Będąc przyzwyczajony do interpretacji nagrań przez Memento teraz wiele nagrań odkrywam na nowo i tak sobie myślę podczas odsłuchów z ARTów: aaa więc to tak brzmi na prawdę...

Mam nadzieję, że teraz przez kolejne 7 lat nie będę szukał nowych kolumn :-) Pozdrawiam miłośników kolumn podstawkowych, a w szczególności Pana który odkupił ode mnie Memento - proszę o nie dbać ;-)

 

TUX

O pozbyłeś się Memento - piękne kolumny. ARTy przy nich wyglądają tak sobie :)

 

Aczkolwiek ART Emotion ma lepszy tweeter od Memento no i midwoofer jest papierowy:)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aRBio

(Konto usunięte)

Dopisuje się do klubu z moimi Proac Tablette 50 Signature - szukam dobry standów coś w stylu Rogoz - kiedyś robił super standy p.Dawid Sphinxaudio ale niestety zaprzestał - może coś poradzicie. amoże ktoś ma namiar na StandArt - nie mogę ich znaleźć - nie istnieją?

Teraz już całość po zmianach - Yamaha AS 2100 zastąpiona przez Audia Flight Three Phono (Yamaha - sorry ale za dużo testów szkodzi).

Dotarły standy Rogoz - robione pod Proac-a - jakość, wykonanie super warto było poczekać (StandArt to teraz Wile jeśli ktoś szuka)

post-70955-0-39542300-1526818967_thumb.jpg

Edytowane przez aRBio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość aRBio

(Konto usunięte)

I jak spisują się Tabletki?

 

super sprawa mimo braku niskich reszta to nadrabia. chociaż gram w 24m2 jest wystarczajco głosno. szukam teraz przyzwoitego rca do gramofonu . miałem tara labs decade i żałuje że sprzedałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.