Skocz do zawartości
IGNORED

TDA1543T


lancaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, (nie)przecietniak said:

To jedyny układ DAC, który pozwala na konwersję prądu na napięcie za pomocą konwencjonalnego rezystora, uzyskując napięcie wyjściowe do 1 V przy zniekształceniach nieprzekraczających dziesiątych części procenta.

Napisać można wszystko tylko że to nie jest prawda. Podłącz obciążenie 20kR i sprawdź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już dawno potwierdzono . A jak zastosować 4 czy 8 TDA1543 równolegle to rez. konwersji mają niewielkie wartości . Zaczął Kusunoki , w Polsce rozpowszechnił Peter Daniel ( podobno najlepiej brzmi ale nie słuchałem ) i nawet nasz były ,,forumowy" kolega Traxman - jego projekt zbudowałem ( nawet kilka ) i grał ... chociaż to nadal druga liga ( moim skromnym zdaniem oczywiście 🤭) .

Tu przykład :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pójdę jeszcze dalej, gdyż nie wiem dlaczego Artur akurat nie zapodał tego linku (nie znał?):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przetłumaczcie sobie całość, ja wkleję tylko parę zdań:

"dźwięk AH uzależnił mnie.
Ma coś, czego czasem brakuje innym DAC-om. To jest baaardzo muzyczne.
W dźwięku jest „więcej dźwięku”. Więcej w nim duszy. Nie wiem jak to opisać.
Weźmy śpiewanie – jeśli porównamy pojedynczego wokalistę do ośmioosobowego chóru, chór brzmi ciekawiej, ale solo wokalisty jest łatwiejsze do zrozumienia. Ma większą koncentrację.
Myślę więc, że 8 przetworników traci pewną chirurgiczną precyzję, ale zyskuje muzykalność chóru. Naprawdę to kocham. Dorównuje najlepszemu przetwornikowi DACS, jaki w życiu słyszałem. A uderzenie basu zapiera dech w piersiach."

Czymże może być więc zdanie osób, które nie słyszały 1543 ? Druga liga ?, może i druga - pod warunkiem, że w pierwszej i drugiej jest po jednym zespole 😉 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Czymże może być więc zdanie osób, które nie słyszały 1543

Jesli teraz zachwycasz sie 1543 to poczekaj az kiedys posluchasz czegos lepszego, z tego wynika ze jeszcze masz duzo do odkrycia - czego Ci szczerze zycze. To tez srednio swiadczy o jakosci tych chinskich wynalazkow typu pcm56 i inne ktore wrzucasz tutaj co jakis czas.

Jak widac kazdy przechodzil taka droge - Lampizator tez... spojrz na date tego wpisu. Pozniej byly zachwyty nad 1541, 1865... az skonczylo sie na DS ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o Lampizatora chodzi, to trzeba wiedzieć, że jest on marketingowcem i jego pojęcie o elektronice jest, łagodnie mówią nie najlepsze.

Więc jaki autorytet takie opinie 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Daniel_68412 napisał:

az kiedys posluchasz czegos lepszego

"Zdradź" mi tą tajemnicę dzisiaj 😉 

26 minut temu, Daniel_68412 napisał:

z tego wynika ze jeszcze masz duzo do odkrycia - czego Ci szczerze zycze. To tez srednio swiadczy o jakosci tych chinskich wynalazkow typu pcm56 i inne ktore wrzucasz tutaj co jakis czas.

Jak widac kazdy przechodzil taka droge

Moja droga nie jest tajemnicą. Lampizatora też jak widać, Artura także - nie ma się co wstydzić poszukiwań. Teraz jest "podniecony" PCM1701 i dobrze (zresztą już w zakładce "Hi-end" mowa jest w jednym z wątków o chińskiej płytce na kilku PCM1701). Tylko tak naprawdę chyba nie dotknął najlepszych rozwiązań na TDA1543.

"Chińskie wynalazki" generalnie są ok, są lepsze i gorsze od tych b. dobrych. Wszystko w pierwszej kolejności zależy od konkretnej kości przetwornika.

Nie każdy przechodzi taką drogę. Niektórzy, moim zdaniem,  od razu "wywalają" grube tysiące na jakąś konstrukcję, a potem ciężko im się z tego wycofać z honorem.

26 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Pozniej byly zachwyty nad 1541, 1865... az skonczylo sie na DS ;]

Nie wiemy czego słucha w domu.

Jak się nie posłuchało wszystkich przetworników R2R to ciągnie aby sprawdzać kolejne, ale jest to zbiór skończony - potem należałoby wybrać/wrócić do tego we własnej ocenie najlepszego i po wewnętrzym odczuciu "pokoju ducha" rozeznać, że dokonało się właściwego wyboru.

Przyznam się "bez bicia", że nie słuchałem TDA1541 w trybie NOS a chciałbym posłuchać - zna ktoś jakiś "chiński (albo nie) wynalazek", który się do tego najlepiej nadaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, (nie)przecietniak said:

"Chińskie wynalazki" generalnie są ok, są lepsze i gorsze od tych b. dobrych. Wszystko w pierwszej kolejności zależy od konkretnej kości przetwornika.

to nie jest prawda - roznice pomiedzy koscmi jesli te sa poprawnie zaplikowane (slowo klucz) sa bardzo delikatne... to juz bylo nie raz podnoszone - jak ktos uzywa niepoprawnie wykonanej aplikacji dac i np dodaje sobie 1% drugiej harmonicznej to moze odniesc takie wrazenie tylko, ze wtedy stroimy prawdopodobnie zle zbudowany lub slaby system jako calosc

38 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Nie każdy przechodzi taką drogę. Niektórzy, moim zdaniem,  od razu "wywalają" grube tysiące na jakąś konstrukcję, a potem ciężko im się z tego wycofać z honorem.

a to z kolei jest prawda i tez nie uwazam zeby na dac trzeba bylo wydawac 30k gdzie caly sensowny system mozna w tych pieniadzach ogarnac tylko trzeba wiedziec co robic zeby sie nie zakopac

39 minutes ago, (nie)przecietniak said:

"Zdradź" mi tą tajemnicę dzisiaj

Ty nie szukasz dobrego daca tylko stroisz system - jak mam Ci cos poradzic to zbuduj sobie odgrode 2way aktywnie dzielona w stylu tego co proponuje Grzegorz7 lub upoluj jakies solidne glosniki typu kinoton cinema 200, do tego sobie pozniej dobierz sensowny wzmacniacz i dac sie sam wybierze. Wybor kosci magicznie nie naprawi bolaczek innych i wazniejszych elementow toru.

43 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Przyznam się "bez bicia", że nie słuchałem TDA1541 w trybie NOS a chciałbym posłuchać - zna ktoś jakiś "chiński (albo nie) wynalazek", który się do tego najlepiej nadaje?

Od wielu lat to samo a bedzie jeszcze gorzej - no producenci nie robili nos bo nie sa poprawne technicznie, na ali nie upolujesz juz ori 1541 a 1543 wlasnie w innej obudowie, albo odkupisz od kogos kto sie chce pozbyc albo wyczaruj 1541 z odtwarzacza i zlec komus zlozenie. Jak juz pisalem nie lubie nos ale jak juz musisz to raczej z lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

to nie jest prawda - roznice pomiedzy koscmi jesli te sa poprawnie zaplikowane (slowo klucz) sa bardzo delikatne... to juz bylo nie raz podnoszone

Bardzo kontrowersyjna co najmniej teza. Każda kość, jeśli, w jakiejkolwiek aplikacji, powoduje, że z głośników wydobywa się Muzyka a na twarzy słuchacza jest uśmiech i zadowolenie - jest prawidłowo zaaplikowana, gdyż ostatecznie spełnia swoją rolę i zadowala odbiorcę muzyki. I każda kość, z której muzyka powoduje grymas na twarzy słuchacza, znudzenie lub zniechęcenie - nie jest godna zainteresowania nią.

2 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

Ty nie szukasz dobrego daca tylko stroisz system

Szukam i ....znajduję. Za każdym razem jest progres, co w sposób, nawet dla mnie "zaskakujący" ale realny, "pokazują" moje budżetowe kolumny (jedynie ze stuningowaną zwrotnicą) - okazując się przy tej okazji jednak "niebudżetowymi" 🙂 

2 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

Jak juz pisalem nie lubie nos ale jak juz musisz to raczej z lampa.

Mam oryginalne TDA1541A i zamienniki - chciałbym posłuchać nosa, musze to jakoś ogarnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, (nie)przecietniak said:

Bardzo kontrowersyjna co najmniej teza. Każda kość, jeśli, w jakiejkolwiek aplikacji, powoduje, że z głośników wydobywa się Muzyka a na twarzy słuchacza jest uśmiech i zadowolenie - jest prawidłowo zaaplikowana, gdyż ostatecznie spełnia swoją rolę i zadowala odbiorcę muzyki. I każda kość, z której muzyka powoduje grymas na twarzy słuchacza, znudzenie lub zniechęcenie - nie jest godna zainteresowania nią.

nie sluchacza tylko Twojej i to w tym pokoju w ktorym sluchasz

Bardzo krzywdzisz te biedne kosci - wprowadzasz sobie korekte do systemu np takim pcm56 lub 1543 ktore powoduja wiecej harmonicznych a taki 1860 z opkiem jest nudny tylko dlatego ze np system jest ulomny jako calosc, nie zal Ci tego biednego 1860? ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Daniel_68412 napisał:

a taki 1860 z opkiem jest nudny tylko dlatego ze np system jest ulomny jako calosc, nie zal Ci tego biednego 1860

Wszystkie: PCM56/61, AD1856/60/61 oraz YM, które mogę jako NOS stosować zamiennie - każdy z nich gra trochę inaczej ale wszystkie one są jako NOS-y - bardzo ciekawe brzmieniowo, podobnie z filtrem, ale w tym ostatnim przypadku, choć jest całkiem dobrze, ale w porównaniu do NOS-a TDA1543 - jest "chudziej", a NOS-y tych pierwszych 16 i 18 bitowców mają mniej zróżnicowany bas i troszkę średnicę, ale one mają za to WO. TDA1543 na dzień dzisiejszy są moim niezaprzeczalnym faworytem brzmieniowym. W moim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, arturp napisał:

Zaczął Kusunoki , w Polsce rozpowszechnił Peter Daniel ( podobno najlepiej brzmi ale nie słuchałem )

Ma to coś, ma oczywiste wady jak pisałem nie należy doszukiwać się w dźwięku niuansów, ale ogólny odbiór jest taki, że braki na spokojnie się mu wybacza. Co jakiś czas do niego wracam. Pozwala na słuchanie muzyki , a nie szukanie nie wiadomo czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Trochę zainspirowany Panów dyskusją o wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce.

Dawno dawno temu na form bardzo popularny był DAC Petera Daniela W tym mniej więcej czasie u pewnego znajomego słuchałem DAC na TDA1543 ale z aktywna konwersja .Znajomy opowiadał ze DAC powstał na podstawie informacji i wskazówek od pewnego japonczyka

Pamiętam ze układ był prosty , w stopniu wyjściowym były 3 tranzystory na kanal

Nie mam żadnej pewności ze to ten układ:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niemniej ten właśnie układ postanowiłem zbudować.

Jako ze muzyki słucham tylko z plików wiec USB jako format wejściowy jest wyborem naturalnym

Wybrałem jakiś niedrogi chiński Xmos ( pseudo Amareno  czy jak to tam zwal) USB to I2S Zapłaciłem okolu 20E

Mam co prawda JLsound I2S over USB ale to wydało mi się zbyt drogim rozwiązaniem na start

Najpierw były próby na płytce uniwersalnej , dobór elementów , korekcje itp Wyszło na tyle ciekawie ze zrobiłem swoja PCB dodając zupełnie zasilanie.

Z grubsza- prostownik na szybkich diodach -filtr CRC- pierwsza regulacja na LT1764 ( 12V) dalej dwie niezależne regulacje na LT3080 -  7.5V dla TDA1543 i tez na LT 3080  -  10V dla analogu.

Gotowy prototyp gra już naście godzin i bardzo mi się podoba.

Stary jazz ( lata 50 60) brzmi bardzo klimatycznie

Na plus - dużo detali , stereofonia ( zwłaszcza głębia) naprawdę ciekawy bas Barwa dęciaków naprawdę fajna

Biorąc pod uwagę ze całość kosztowała mnie jakieś 50E jestem bardziej niż zadowolony i sie nie dziwie ze wielu osobom takie granie sie podoba

Puki co - na kawałku blachy alu

Ale moze doczeka się obudowy

Kondensatory to Elny z odzysku

 

PS

Pomiarów ( zwłaszcza drugiej harmonicznej) NIE BEDZIE  😉 

1.jpg

2.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Scott L.F.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, Scott L.F. said:

Wybrałem jakiś niedrogi chiński Xmos ( pseudo Amareno  czy jak to tam zwal) USB to I2S Zapłaciłem okolu 20E

Ostatnio testowałem jeden taki klon i było wszystko ok aż do 8x (np 352khz) Jaką częstotliwość maksymalnie przyjmuje 1543? Kiedyś chciałem coś podobnego sklecić ale zdaje się że 1stopien niżej łyka niż 1545.

Może chcesz się gerberami podzielić? Jakbym je jakoś modyfikował to też podeślę.

30 minutes ago, Scott L.F. said:

Pomiarów ( zwłaszcza drugiej harmonicznej) NIE BEDZIE

Szkoda bo z gerberem i schematem pewno całość by miała dużą wartość jak ktoś chce coś prostego na start. Pasma też nie będzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem , zeby robić z tego jakiś publiczny projekt.

Co do udostępniania Gerberow- raczej nie jako  załącznik na Forum- ze względu na niejasne dla mnie  kwestie praw autorskich.

Poza tym - nawet gdybym się zdecydował - to musiałbym porobić poprawki (zrobilem malego babola- mi nie przeszkadza ), opracować instrukcje uruchomienia  i regulacji  , BOM itp itd

Zobaczę jak będzie  u mnie z wolnym czasem, ale nie obiecuję...

Pomiary- znasz chyba juz moje zdanie na ich temat .... 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Scott L.F. said:

Co do udostępniania Gerberow- raczej nie jako  załącznik na Forum- ze względu na niejasne dla mnie  kwestie praw autorskich.

Kwestie autorskie w przypadku takich prostych projektów to w miarę banalna sprawa - masz dwie drogi, pierwsza: zrzekasz się ich publikując na Domenie Publicznej [1] ale wtedy najlepiej na github.com bo takiego mechanizmu w polskim prawie nie ma no ale jak jako autor stwierdzisz ze chcesz taka licke to przeciez nikt juz Cie o to scigac nie moze - nie ma bardziej liberalnej. W skrócie to jakbyś zrobił coś genialnego i zostawił to na ulicy do wykorzystania dla każdego ani bez praw Twoich ani też bez szansy na dochodzenie czegoś w Twoim kierunku.

Druga droga to licencje CC [2] szeroko wykorzystywane na wiki, opensource itd. Wtedy zachowujesz uznanie autorstwa i np zastrzegasz ze nie mozna na podstawie danej licencji zamknąć twojego tworu.

[1] 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[2] 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

21 minutes ago, Scott L.F. said:

Poza tym - nawet gdybym się zdecydował - to musiałbym porobić poprawki (zrobilem malego babola- mi nie przeszkadza ), opracować instrukcje uruchomienia  i regulacji  , BOM itp itd

Nie musiałbyś - możesz publikować cokolwiek "as is" z zastrzeżeniem, że na własne ryzyko i są błędy. W mojej dziedzinie (it) gdyby tylko choć 10% ludzi tak myślała...

26 minutes ago, Scott L.F. said:

Nie myślałem , zeby robić z tego jakiś publiczny projekt.

Powiem Ci jak to w IT działa. Dawno temu w kulturze hackerskiej Richard Stallman, ESR i wszyscy swięci od GNU budowali projekty w stylu katedra czyli cegiełka po cegiełce - plan, cyzelowanie czyszczenie narzędzi bla bla.. i wtedy czekamy wiele lat na coś co nawet jak wyjdzie to wszyscy wiedzą, że już jest nieaktualne.

Wtedy zjawił się młody fin imieniem Linus i wrzucił na forum kawałek czegoś co ani nie było ładne ani bezbłędne ale w miarę działało i powiedział: mam tu takie coś jak chcecie to się bawcie - ja to będę dalej rozwijał wiec jak ktoś coś dorobi to dawajcie znać to wrzucę to do swojej gałęzi no i tak powstało podejście typu bazar i zaowocowało chyba już najbardziej wartościowym otwartym projektem na świecie czyli jądrem linux, które pewno większość ma tutaj w telefonie.

A dlaczego tak dobrze to działa? Bo praca się sumuje i przez komityw posuwa się naprzód nawet jak cześć autorów znika z czasem. Np Ty teraz wrzucisz gerbery, ja sobie przerobię podstawkę 1543 na smd, poprawię ten błąd co mówisz, zamówię płytki złożę i przetestuję, pomierzę i wrzucę to wszystko do twojego repozytorium np. Mi się nie chce zrobić pracy wejścia a Tobie nie chce się teraz znowu poprawiać i zamawiać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Daniel za info .

Na razie - przez kilka dni - jeszcze sobie na spokojnie  posłucham .

Może zdecyduje się na choćby zlikwidowanie babola - tak żeby ktoś kto się zdecyduje na polutowanie tego ustrojstwa nie musiał zaczynać od ciecia dwóch ścieżek i dolutowywania kabelków 😉 Ale najwcześniej za kilka dni . Musze swój czas dzielić miedzy rodzinę , prace  i hobby.....

Za takie coś - w publicznie dostępnym projekcie - spaliłbym się ze wstydu .

Jeszcze jedna uwaga - prototyp na płytce uniwersalnej był zasilany prostszym zasilaniem

Słychać spora poprawę - tak mi się przynajmniej wydaje . Dwustopniowa regulacja robi robotę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Scott L.F. said:

Słychać spora poprawę - tak mi się przynajmniej wydaje . Dwustopniowa regulacja robi robotę !

W tda1541 mam na nogach zasilanie z szumami zdecydowanie poniżej 1mV wykorzystując oryginalny 7805 od ti, dużo odsprzegow no i crcrc za trafem, jeden stopień. Jestem ciekaw czy z regulatorem lt3042 blisko nogi tda (parę mm) da się zejść w okolice 10-20uV szumu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem poprawki na mojej PCB , dodałem opcję zastosowania TDA1543T ( smd) od spodu plytki , oraz dodałem dodatkowy stabilizator na  5V- przewidziany do zasilania "pseudo- amareno" -z pominięciem zasilania przez USB

Właśnie poszło zamówienie do chińczyka 😉

Jak płytki dotrą - uruchomię , sprawdzę i - jeśli będzie wszystko OK- wrzucę gerbery .

Pozdrowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.