Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  645 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg danych jest KSS271A :) ale te dopiski mogą świadczyć o tym, że BYĆ może pasuje tam kss151

 

pzdr. Łukasz

 

Dobra. Załóżmy więc, że pasuje ten 151. Czy te diody można by w razie bidy wymienić? Jest taka możliwość?

Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już całkiem nic nie wiem, co tam w końcu jest? 151, 270 czy 271?

 

Prawdopodobnie ten odtwarzacz cd ma user "neomammut". Zapytaj jego, powinien wiedzieć co tam siedzi. Ja ze względu na wiek odtwarzacza stawiałbym na KSS-270A, ale nie mam dowodów.

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Załóżmy więc, że pasuje ten 151. Czy te diody można by w razie bidy wymienić? Jest taka możliwość?

Tu masz ES-a z dostępnym laserem:

 

http://allegro.pl/sony-cdp-xa3es-szampanski-i2054230017.html

A wymiana samej diody może nic nie dać - takie moje zdanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ES-a z dostępnym laserem:

 

http://allegro.pl/sony-cdp-xa3es-szampanski-i2054230017.html

A wymiana samej diody może nic nie dać - takie moje zdanie.

Pozdrawiam

 

 

z tym XA3ES z allegro to bym uważał, ledwo został sprzedany 3 tygodnie temu (dokładnie 23.12 - też na allegro) a znowu się pojawił na aukcji, ciekawe dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj na Allegro tylko gdzieś w Niemcowni, mniejsza szansa na takiego rodzyna.

 

XA30ES z taniutkim KSS-213B.

http://www.ebay.de/itm/Sony-Esprit-CDP-XA30ES-champagner-High-End-CD-Player-/110807189144?pt=DE_Elektronik_Computer_Audio_Hi_Fi_CD_Player&hash=item19cc9f8698

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg danych jest KSS271A :) ale te dopiski mogą świadczyć o tym, że BYĆ może pasuje tam kss151

 

pzdr. Łukasz

 

jakaś mądra głowa w tym wątku już kiedyś stwierdziła, że to są podobno bliźniacze lasery i może dlatego można je stosować wymiennie

na e-bayu sprzedają same diody laserowe do kss151a, tylko czy to można w łatwy sposób wymienić i czy później trzeba wyregulować cały laser

 

http://www.ebay.co.uk/itm/5pcs-Sony-KSS-151A-Laser-Lens-LD-Laser-Diode-KSS151A-/260766943230?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cb6ebc7fe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przekopać kilka for niemieckojęzycznych - jeśli dioda załatwia sprawę jest o tym głośno. Jeśli to szukanie łosia to będzie cicho, albo znajdzie się parę wypowiedzi wyjaśniających czemu to lipa. Nie mam żadnego es z tym laserkiem także nie kopię (lenistwo - wiem). Do wypowiedzi rodzimych guru podchodziłbym z dużą ostrożnością...........

 

W "niemcowni" zakupy są bezpieczniejsze niż u nas (acz też trzeba uważać i dobrze jest znać język pani kanclerz)

Edytowane przez Shrek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przekopać kilka for niemieckojęzycznych - jeśli dioda załatwia sprawę jest o tym głośno. Jeśli to szukanie łosia to będzie cicho, albo znajdzie się parę wypowiedzi wyjaśniających czemu to lipa. Nie mam żadnego es z tym laserkiem także nie kopię (lenistwo - wiem). Do wypowiedzi rodzimych guru podchodziłbym z dużą ostrożnością...........

 

W "niemcowni" zakupy są bezpieczniejsze niż u nas (acz też trzeba uważać i dobrze jest znać język pani kanclerz)

 

Porównałem wnętrza XA30ES i na moje oko niewiele różni się od posiadanego przeze mnie 930QS. Natomiast 55 ES już kupiłem, za kilka dni dotrze i tam tej elektroniki wewnątrz jest sporo więcej, 2 trafa itd. więc można spodziewać się czegoś więcej. Napisałem PW do kolegi neommamut co tam jest za laser. Sam się na tym nie znam, jeśli jest możliwość wymiany diody to fajna sprawa, można bu dwukrotnie przedłużyć życie tego CD-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wczesniej że te stare KSSy często wystarczy wyregulować (T.offset, T.gain itp.) i nie wymieniać na pałę lasera. Niemolestowane pograją jeszcze z dekadę.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale by było, co? Gdyby tak udało się zaaplikować diodę z takiego 213, 150A czt 240A do tych KSS-27x

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do znawców:

Ostatnio moja końcówka ma mały problem z jednym wskaźnikiem, problem polega na tym że jedna wskazówka się ,,zawiesza" tzn po włączeniu nie pracuje, jak przełącznikiem meter wyłączę wskaźniki i włączę to pracuje normalnie aż do ponownego wyłączenia końcówki(na dłuższy czas). Co może być przyczyną? Jakiś kondensator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do znawców:

Ostatnio moja końcówka ma mały problem z jednym wskaźnikiem, problem polega na tym że jedna wskazówka się ,,zawiesza" tzn po włączeniu nie pracuje, jak przełącznikiem meter wyłączę wskaźniki i włączę to pracuje normalnie aż do ponownego wyłączenia końcówki(na dłuższy czas). Co może być przyczyną? Jakiś kondensator?

 

Znając życie pewnie ten przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

 

Jak widac na "zalaczonym obrazku" aukcja zakonczyla sie 15.stycznia.2012 o godz. 20:14:02 i wzmacniacz został wylicytowany za 801,00 Euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z tranzystora wyleczyłem, nic nie zagra tak jak dobra lampa! Więc moje końcóweczki stoją odłogiem, to samo spotkało los TA-N86B. Nie ma co kombinować, dobrze zaaplikowana lampa to dynamika tranzystora plus ciepło, plus życie!

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o zawieszający się wskaźnik wysterowania: jakieś pytania? Przełącznik to nie jest... Ogólnie zauważyłem jeszcze że wskaźnik zaczyna delikatnie działać przy większej głośności tzn np prawy podskakuje do 1 a lewy do 0,01... Ma ktoś w ogóle schemat tego ta0n77es?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj na Allegro tylko gdzieś w Niemcowni, mniejsza szansa na takiego rodzyna.

 

XA30ES z taniutkim KSS-213B.

http://www.ebay.de/itm/Sony-Esprit-CDP-XA30ES-champagner-High-End-CD-Player-/110807189144?pt=DE_Elektronik_Computer_Audio_Hi_Fi_CD_Player&hash=item19cc9f8698

 

może mnie ktoś objaśnić jak zarejestrować się na e-bayu nie mając telefonu stacjonarnego, bo chyba numer takiego tam trzeba wpisać, próbowałem nr komórki ale nie przyjmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponoć już nie dostępne..... a tutaj nawet w przystępnej cenie:

 

 

KSS-151A

ten używany ale sprawny, gość już trochę sprzedał(tylko ile pochodzą ?

http://www.ebay.co.uk/itm/KSS-151A-Laser-lens-AIWA-DENON-TEAC-WADIA-SONY-/270718926441?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f081afe69

 

 

KSS-151A

a ten nowy ale cena już nie taka fajna :) i do tego aukcja

http://www.ebay.co.uk/itm/Sony-KSS-151A-laser-pickup-TEAC-ESOTERIC-DENON-WADIA-SONY-CDP-/140682764726?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20c158a1b6

Edytowane przez audiotone

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.