Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  645 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na niemieckim ebayu poszedł prawie dziewiczy kaseciak tck s990 es za 805 euro koniec swiata co mają powiedzieć klamociarze z allegro

 

oto link http://www.ebay.de/itm/SONY-TC-K990ES-NEW-NEU-ORIGINAL-BOXED-/260983558512?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3cc3d51170&autorefresh=true

 

niesamowite, a ilu licytujących było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprzęcik z Niemiec dotarł, ogólnie stan bardzo dobry, wizualnie ( i wagowo) robi duuuuuże wrażenie, po szybkim przesłuchaniu 2 płyt jestem bardzo zadowolony, coś więcej napiszę jak troszkę się osłucham. Pewnie przyda mu się SPA ;), Muzg daj znać jak będziesz miał trochę wolnego :-) Boczki odkręciłem ponieważ nie mieścił mi się do szafki ze sprzętem :)

 

post-33573-0-67277100-1332967583_thumb.jpg

post-33573-0-36278600-1332967968_thumb.jpg

post-33573-0-81176000-1332967986_thumb.jpg

Edytowane przez przemoslupsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Te boczki tylko szpecą i osmieszją ten sprzet. Tez zawsze je wywalam. Nigdy nie rozumialem zechwytu nad boczkami.

dodam tylko jeszcze że pracowałem kilka lat w branży stolarskiej i to zwykły MDF oklejony PCV...

Edytowane przez przemoslupsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bezużyteczny kawałek blachy z napisem ES :-)

Szkoda że znowu bezczelnie zdjęcie robione z boczkami i dopisek "boczków nie sprzedaje"

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak załatwisz mi namiar na kogoś kto pozbędzie się TA-N80ES i TA-E80ES tylko i wyłącznie w stanie idealnym i kolorze czarnym to odsprzedam Tobie swoją 770es :)

 

Moją kolekcje soniaczy właśnie wzbogaciłem o TA-F800ES. Jego waga to jedyne 28kg :)

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony TA-F800ES

Sony TA-F700ES

(1987 - 1989)

 

Sony's first 1980s big integrated amps that "looked" like big integrateds (bar the 1983 TA-F777ES). Part of the units designed by the first official ES team assembled as such in 1986. Incredible as it may seem but there was no such "fixed" team since... 1965 !

 

Sony's first units to sport the Gibraltar chassis made of polyester, calcium and carbon. Trivial differences between the 700ES and 800ES are the mention of DAT as possible tape source and minor lettering layouts. The real differences lie in the F800ES' second power transformer and triple Sanken output push-pull ; the F700ES only has a double push-pull but the devices are the same: Sanken A1186/C2897. Available with sideburns depending on the market and sold in Japan as TA-F333ESX (F700ES) and TA-F555ESX (F800ES).

 

What is interesting, in retrospect, is that many are always willing to bash Sony for not ever having made serious audio. Sure. But these amplifiers sold extremely well, worldwide. The proportion of equivalently priced Pioneer, Onkyo or Sansui must be around 1 to 5, if not more: there are thousands and thousands and thousands of F800ES and F700ES everywhere. Especially in Germany. And especially in Japan ! Now, Sony didn't force people to buy their amps so the latter must have had some qualities, right ?

Well, selling as they did, the F700ES and F800ES gave way to a series of integrated amplifiers which sold even better than the original two, this time within a gradually folding market. Amazing, isn't it? Especially coming from a brand which never, ever, made anything worthwhile besides flashy portable gadgets !

 

 

Z innej beczki,jest możliwość kupna takich wskazników i podłączyć do wzmacniacza ?[/color][/size][/font]

 

5rpr.png

Edytowane przez lws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolekcji zawsze można kupić, 80 zł to cena pilota. Zapytaj sprzedawcę czy odtwarza CD-R, bo wyższy model 725 ma zablokowany odczyt nagrywanych płyt (ale tylko CD-R, natomiast nagrywane DVD odtwarza). Czy ten też - nie wiem.

Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam okazję kupić DVD SONY dvp-s715 za 80 zł . Stan idealny z pilotem podwójny optyka i tor audio ,na transformatorze r-core .Głównie do odtwarzania cd . Co o tym myślicie ?

 

Nie polecam kupować starych CD/dvd często jest to sprzet mocno wyeksploatowany z dostepem czytników problem a jakośc audio Sony sie nie popisuje co innego wzmacniacze.

Edytowane przez lws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobry i w miare tańszy cd to YAMAHA CD-S300 lub Denon DCD-710AE grają z wzmacniaczami Sony i nie tylko bardzo ładnie.

 

no to żeś poradził koledze że hej

taką jamaszkę lub danonka kupisz za 80 zeta?

 

Nie polecam kupować starych CD/dvd często jest to sprzet mocno wyeksploatowany z dostepem czytników problem a jakośc audio Sony sie nie popisuje co innego wzmacniacze.

 

wiesz to z autopsji czy naczytałeś się na forach

mam "pełnoletniego" Marantza, który przekroczył już 20-kę, Soniak to na razie nastolatek (16 lat), ale obydwa śmigają żwawo jak na swój wiek, jeśli chodzi o dźwięk to pewnie niejeden budżetowy odtwarzacz wymięka przy nich i ta jakość wykonania zwłaszcza Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena "grosze" za tego Soniaczka.

 

Bobaj,

Tu nie ma co porównywać bo te pełnoletnie klocki jeszcze nas przeżyją, kiedy większość tanich odtwarzaczy Bluray czy DVD bo 2-3 latach można wywalić.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No reasumując to cena za pilota . Kiedyś ten DVD kosztował 4000 bez złotówki . Optyke ma ta samą co DVP-7700 . Posiadalem kiedyś DVP-S525D i sporadycznie odtwarzałem dvd a cd wcale bo miałem cdp-xa3es . Ale 3 sprzedałem bo miała jakieś przydzwięki na niskich tonach i laser gubił ścierzkę (k-ss240A) . Więc szukam coś w miarę dobrego i taniego bo es z alledrogo to za drogo jak za takie stare graty ( popatrzcie na ceny z trzech czterech lat w tył ) a seria QS też ma ceny z kosmosu . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dziś przyszedł mój najnowszy nabytek... Sony TA-F800ES oraz drugi już kompakt Nakamichi OMS-5E :) I tylko patrzeć jak półka runie. Słuchany jak narazie 15 minut i moge stwierdzić że w swoich poszukiwaniach idealnego japońca już znalazłem lepszego od 770es. Yamaha M-4 jak narazie dorównuje dźwiękiem ( o dziwo...) 770es ale jest to końcówka więc ma minus za brak wejść z tyłu. 800ES ma jak narazie minusa za brak wyjścia PRE-OUT. Dwa trafa robią na mnie wrażenie...

 

i jeszcze kilka...

 

a tak został potraktowany sony 559es kiedy do mnie przyszedł. Kupiłem go od zbieracza złomu elektronicznego i został ocalony za śmieszne pieniądze od zezłomowania (jedno szczęście) Zresztą 90% sprzetu który do mnie trafia jest tak potraktowany. Dodatkowo SONY 500es kupiony niecały miesiąc temu w stanie rzekomo idealnym. W rzeczywistości spalony jeden kanał i porysowany w wielu miejscach. Będą jeszcze z niego ludzie... :)

post-18153-0-50098500-1334097628_thumb.jpg

post-18153-0-06027300-1334097700_thumb.jpg

post-18153-0-91683700-1334097760_thumb.jpg

post-18153-0-40701800-1334098334_thumb.jpg

post-18153-0-15364500-1334098353_thumb.jpg

post-18153-0-50803700-1334098629_thumb.jpg

post-18153-0-78537300-1334098814_thumb.jpg

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to żeś poradził koledze że hej

taką jamaszkę lub danonka kupisz za 80 zeta?

 

 

 

wiesz to z autopsji czy naczytałeś się na forach

mam "pełnoletniego" Marantza, który przekroczył już 20-kę, Soniak to na razie nastolatek (16 lat), ale obydwa śmigają żwawo jak na swój wiek, jeśli chodzi o dźwięk to pewnie niejeden budżetowy odtwarzacz wymięka przy nich i ta jakość wykonania zwłaszcza Sony

 

W tym wypadku raczej z praktyki i nie tylko mojej za 80zł to możesz kupić wiesz co...

Dobre i stare modele CD by sie ceniły jak wzmacniacze do tej pory a nie za 80zł a te dwa modele które ja podałem słuchałem i wiem jak grają z Soniaczem więc proponuje i tobie sprawdzić.

Co do starych sprzętów zgodze się jakość wykonania nie to samo co dziś natomiast laser w cd ma swoją żywotność i nie 20 lat chyba że sporadycznie słuchasz.Przeszło połowa CD z allegro nadaje sie tam wymiana czytnika.Miałem równierz cd ES-ke (nie pamiętam modelu) 6 lat temu chodził po niecałe 3tyś zł ceniony za jakość + mechanizm-precyzja wykonania itp.sprzedałem bo laser nawalał choć nie powiem dzwięk był ok.Już nie wspomnę o koledze ktory zakupił 3 odtwarzacze z allegro średnio od 200-500zł i też klękły lasery,może powiesz mielismy pecha ;)

  • 0

Edytowane przez lws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś miał XA20/30/50ES? Tam pierniczyło się serwo, padał jakiś niedostepny kontroler i trzeba bylo szukać dawcy.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale google ma każdy ?

Jaki problem sprawdzić co siedzi w tym dvd i czy da się kupić ?

 

a jakośc audio Sony sie nie popisuje co innego wzmacniacze.

 

Przepraszam Kolegę ale to się nadaje co najwyżej na tekst pani od jajek na ryneczku osiedlowym.

Pomijam iż wzmacniacze to też audio - ale rozumiem przejęzyczenie. Sam nie raz większe gafy strzelam.

 

Sony robiła (jak wszystkie dawne koncerny) świetne klocki i chłam. Widziałem ES za które nie dałbym 200 zł kilka lat temu i nie tylko CD, a widziałem również tzw. budżetowce które grały lepiej od niskich ES. (widziałem i słyszałem gwoli ścisłości.

 

Co do laserów, do niektórych soniaków są i nie kosztują kroci. A czy warto dać powiedzmy 300-400 za niezły CD mając nawet w perspektywie wymianę laserka za 60 zł ? To każdy sam musi ocenić. Dla jednego to ciężki grosz, dla drugiego nie starczy na jedno wyjście z kobietą, dla innego coś wartego zakupu zaczyna się od 20000 zł i pana w sklepie który będzie się płaszczył i pieścił ego. A dla czwartego Manta za 80 zł z MM zagra lepiej niż klocek za xx tysięcy. Co kto woli panie ;P

 

A na Allegro wymianę lasera trzeba zakładać, że tak powiem z urzędu - niezależnie co i jakiej firmy kupujemy. Oczywiście wyjątki są. Wyjątki......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś miał XA20/30/50ES? Tam pierniczyło się serwo, padał jakiś niedostepny kontroler i trzeba bylo szukać dawcy.

 

Naprawdę nie jestem w stanie sobie przypomnić który to był bo troche przewineło sie tego.

 

Ale google ma każdy ?

Jaki problem sprawdzić co siedzi w tym dvd i czy da się kupić ?

 

 

 

Przepraszam Kolegę ale to się nadaje co najwyżej na tekst pani od jajek na ryneczku osiedlowym.

Pomijam iż wzmacniacze to też audio - ale rozumiem przejęzyczenie. Sam nie raz większe gafy strzelam.

 

Sony robiła (jak wszystkie dawne koncerny) świetne klocki i chłam. Widziałem ES za które nie dałbym 200 zł kilka lat temu i nie tylko CD, a widziałem również tzw. budżetowce które grały lepiej od niskich ES. (widziałem i słyszałem gwoli ścisłości.

 

Co do laserów, do niektórych soniaków są i nie kosztują kroci. A czy warto dać powiedzmy 300-400 za niezły CD mając nawet w perspektywie wymianę laserka za 60 zł ? To każdy sam musi ocenić. Dla jednego to ciężki grosz, dla drugiego nie starczy na jedno wyjście z kobietą, dla innego coś wartego zakupu zaczyna się od 20000 zł i pana w sklepie który będzie się płaszczył i pieścił ego. A dla czwartego Manta za 80 zł z MM zagra lepiej niż klocek za xx tysięcy. Co kto woli panie ;P

 

A na Allegro wymianę lasera trzeba zakładać, że tak powiem z urzędu - niezależnie co i jakiej firmy kupujemy. Oczywiście wyjątki są. Wyjątki......

 

Logiczne że pisałem o CD i nie narzekaj bo jajka drogie.

 

Tak są wyjątki tyle że stare odtwarzacze jak sam napisałeś "Widziałem ES za które nie dałbym 200 zł kilka lat temu i nie tylko CD, a widziałem również tzw. budżetowce które grały lepiej od niskich ES. (widziałem i słyszałem gwoli ścisłości."-mogę sie zgodzić jeśli dotyczy odtwarzaczy.

Sony graja jak grają ale szału nie ma w jakości sygnału jaki zapodają w stosunku do tańszych dziś odtwarzaczy które zdecydowanie grają lepiej.Takie są realia w świecie CD pomijając ten fakt w wzmacniaczach jest na odwrót.

Wracając do cd-ków masz przy nowym gwarancje i nie martwisz się o czytnik czy też inny element który siądzie chociażby jak kolega wyżej wspomniał.

Dał bym ci więcej przykładów ale nie warto każdy zrobi co uważa za słuszne i co mu się podoba a tym bardziej nie przekonasz kolekcjonera ;) :)

 

Bartek masz fajną maszyne 800ES ja ze swojej też super jestem zadowolony pozdro 700ES :)

Edytowane przez lws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.