Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  645 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

hazel

o mnie | ignoruj | PW

stat: 873 / 346 / 1

 

12 Sty 2008, 21:46

Moje pytanie, czy numerki oznaczają coś w serii ES? Można wnioskować że 5-- jest starszy od 7-- ? W jakim roku produkowano 530ES? Kiedyś sie dowiedziałem że w 1990 i nie wiem czy to do końca prawda.

 

 

 

Wzmacniacze z serii ES maja swoje serie i polki cenowe. Zaczyna sie zwykle od 5 potem 6 7 i 8. Im wyzej tym drozej. Modele 500 ES i 700 ES pojawily sie na przelomie 1987 i 1988 roku. Nieco pozniej doszedl 34kg potwor na dwoch trafach 800 ES. W 1990 roku ukazala sie seria x30 a wiec 530 630 ESD z przetwornikiem 730 i 830. Potem byla x50 ale ze nie bylo modeli 750 i 850 wiec wypuszczono 550 i 650 ESD a topowe modele pozostaly bez zmian (1991). Kolejna seria to x70 i tutaj mamy juz wszystkie 570 670 770 i 870. Potem x90 ale takze nie bylo ani 790 ani 890 wiec w produkcji pozostaly 770 i 870. I wreszcie na koncu seria 505 606 707 i 808 (bodaj 1993-94). Pozniej byly pojedyncze cyferki czyli FA 3 ES 5 ES itp. Jesli myle sie prosze mnie poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tej 505Es o której powyzej mowa, to na zdjeciach wszystko jest OK. disco oczywiscie znowu pisze pierdoly "sprzęt wyeksploatowany" itd itd. jasne jasne, to juz wiemy, najlepsze jest to co ma discomaniac71. najlepsze sztuki, normalnie nówki z salonu. a wszystkie inne są BLE, bo nie nalezą do disco.

a jakby tej 505tki nie sprzedawano za 400zł, tylko powiedzmy za 550, to szum wielki by był, ze tak drogo.

k*&wa ludzie litosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczam ze to nie moja 505tka dla jasnosci.

heh, paradoks : 400zł za wzmacniacz: za tanio, pewnie "WYEKSPLOATOWANY".

550 za taki sam: "za drogo, nienormalny ten sprzedający, wydaje mu sie ze niewiadomo co ma, a to wzmak który ma 15 lat"

 

czy cos pominałem halooooooo..............?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne grono ES!

Chcę przeczyścić przekaźniki przełącznika A/B, lecz nie chciałbym coś uszkodzić. Niestety czarne plstikowe ochrony na wspomnianych stycznikach (F670ES) nie chcą cię ściągnąć. Czy należy je wylutować do takiej operacji, może jest inny sposób by jeściągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre japońskie wzmacniacze mają na panelu przyciski z opcją "mute (ew. attenuator") - 20db".

Czy ktoś zna zamysł producenta, w jakim celu umieszcza ten sposób obniżenia poziomu głośności?

 

Dodam, że w posiadanym niegdyś Onkyo też ta funkcja była (pod nazwą attenuator) i obniżała poziom o 20db. Co ciekawe na pilocie do niego była funkcja mute która całkowicie (a nie o 20db) odcinała sygnał.

Zakładam, że funkcja mute w pilocie służyła do tego, aby słuchający mógł w razie takowej potrzeby szybko "odciąć" dźwięk z końcówek (np w celu prowadzenia rozmowy gdy ktoś wejdzie do pokoju, odebrania tel itp).

W takim wypadku jaki jest zamysł owego obniżenia sygnału o 20db i w dodatku umieszczanie niesterowalnego z pilota przełącznika tej funkcji na frontpanelu? Przecież gdy ktoś chce szybko odciąć lub znacząco zmniejszyć sygnał to albo korzysta z pilota i funkcji mute odcinającej sygnał, lub - jeśli siedzi przy samym wzmaku - może ręcznie bardzo szybko ściszyć gałką volume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirgin, 13 Sty 2008, 03:07

 

>Witam zacne grono ES!

>Chcę przeczyścić przekaźniki przełącznika A/B, lecz nie chciałbym coś uszkodzić. Niestety czarne

>plstikowe ochrony na wspomnianych stycznikach (F670ES) nie chcą cię ściągnąć. Czy należy je

>wylutować do takiej operacji, może jest inny sposób by jeściągnąć ?

 

Obudowy powinny się zdejmować, wylutujesz i co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 13 Sty 2008, 10:31

Chyba jednak mimo nie logicznego braku umożliwienia włączenia z pilota jest to przycisk działający zamiast funkcji Mute i ułatwia np.odbiór telefonu,poza tym oszczędza jednak mechanicznie potencjometr. Ja znalazłem inne zastosowanie ułatwia precyzyjniejsze ustawienie głośności czasem się przydaje.Poza tym n.p w mojej TA-F770ES pilot ma aż 9 urządzeń którymi steruje i funkcjonalność jego jest chyba świadomie ograniczona w sumie 41 przycisków i dwa przełączniki czyli i tak sporo bo np.sam tuner sterowany z innego pilota ma aż 31 przełączników ,należy sądzić że to działanie typowo księgowe zaważyło na funkcjonalności

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoltar7, 13 Sty 2008, 10:37

 

>wirgin, 13 Sty 2008, 03:07

>

>>Witam zacne grono ES!

>>Chcę przeczyścić przekaźniki przełącznika A/B, lecz nie chciałbym coś uszkodzić. Niestety czarne

>>plstikowe ochrony na wspomnianych stycznikach (F670ES) nie chcą cię ściągnąć.

>

>Obudowy powinny się zdejmować, wylutujesz i co dalej...

 

A i nic na siłę, te obudowy powinny mieć z boku takie małe zatrzaski, które trzeba delikatnie !!! podważyć jakimś szpikulcem, najpierw z jednej strony później z drugiej przy czym trzeba obudowe delikatnie ściskać palcami od węższych ścianek... no nie potrafię tego jaśniej wytłumaczyć. Próbuj delikatnie i na 100% ci się uda.

A jeżeli ci coś trzeszczy w kanale to niestety trzeba wyczyścić przełącznik źródeł, ale on jest w zasadzie nie rozbieralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

denon.dcd.2560

o mnie | ignoruj | PW

stat: 524 / 844 / 20

 

13 Sty 2008, 00:51

a co do tej 505Es o której powyzej mowa, to na zdjeciach wszystko jest OK. disco oczywiscie znowu pisze pierdoly "sprzęt wyeksploatowany" itd itd. jasne jasne, to juz wiemy, najlepsze jest to co ma discomaniac71. najlepsze sztuki, normalnie nówki z salonu. a wszystkie inne są BLE, bo nie nalezą do disco.

a jakby tej 505tki nie sprzedawano za 400zł, tylko powiedzmy za 550, to szum wielki by był, ze tak drogo.

k*&wa ludzie litosci.

 

 

wiesz jaka jest roznica miedzy nami? JA NIE JESTEM HANDLARZEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem disco, przeciez ty sprzet masz od nowosci zawsze;)

przypomne: kiedys w jednym czasie sprzedawalismy YAMAHE AX-900. gadalismy z tym samym kolesiem, nie wiedział od którego z nas kupic.

CO ZROBIł DISCOMANIAC71?!??

 

NAPISAł KOLESIOWI, ZE MOJ EGZEMPLARZ JEST NA PEWNO BARDZO ZUZYTY, WYESPLOATOWANY I NA PEWNO NAPRAWIANY. na oczy go oczywiscie nie widząc, byleby tylko na wierzchu było to co ma disco.

 

przypomne jeszcze ze na forum pisałes ze mna jakby nigdy nic, a jednoczesnie rąbałes mi dupe byleby tylko sprzedac swoj egzemplarz.

 

TAK ROBI DISCOMANIAC71.

skonczysz jak zydelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Widzisz bo ja nie dorabiam sobie handlem jak Ty. Dlugo szukalem swojej konfiguracji i tyle. Normalnym zjawiskiem jest chyba ze handlarzowi zalezy na zarobku a tak sie czesto dzieje ze kosztem jakosci. Zreszta nie mam powodu zeby Ci sie tlumaczyc. Dzieli nas roznica interesow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartasxx, 13 Sty 2008, 13:13

dałeś w tym gnieżdzie przewód zerowy czy jak w oryginale jest bez zera ? czasem przez to lubi brumieć bo np. inny klocek też ma zerowanie i wtedy masę zamiast mieć spiętą w gwiazdę np we wzmacniaczu to masz masę w układzie trójkąt co na forum opisywano i jest niekorzystne

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaper, 13 Sty 2008, 13:01

 

>Temat zszedł na psy.

>

>Wielcy miłośnicy serii ES, a na parę pytań nie potrafią odpowiedzieć.

 

Reaper ja jako miłośnik serii ES od tygodnia :)) grzecznie cię proszę przestań chrzanić, kup sobie ten amplituner SONY i nam o nim opowiedz... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Reaper

 

Warto spróbować z tym ampli. Tylko pilnuj się aby nie przelicytować za daleko. Jak ci się nie spodoba to odsprzedasz bez jakiejś specjalnej straty. I faktycznie, być może będziesz tu inicjatorem postów dotyczących amplitunerów z serii ES, bo jak do tej pory miłośnicy ES-a mają wąsko wyprofilowane doświadczenia. A tak wszyscy wzbogacą swoją wiedzę o serii ES. Niby wątek o ES, a w sumie tylko cd, wzmacniacze, tunery, ewentualnie jakiś kaseciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi teraz też nie, ale tą reklamkę wychaczyłem już i wczoraj. Czasem przy przechodzeniu na jakąś stronę "odpala" się u góry, wkomponowana w stronę jako dość szeroki baner (a nie jako osobna "nakładka"). Może będziesz miał to szczęście i dane ci będzie dostąpić tego zaszczytu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.