Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>dominion

 

A co do wyglądu tych najstarszych cd ES - wyglądają jak jeszcze kilka lat temu sprzęt bazarowy - dokładnie tak stylistyka. Teraz bazarowe rzeczy są bardzie j zaokrąglane:).

 

MAwiano, że sprzęt creeka jest brzydki jak noc. Nieprawda, creek był minimalistyczny, stare ES-y są wizualnie "bazarowe";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim nabyłem mf a1 miałem yamahe A-500. Sprzęt dobrze zbudowany, ładne kondy, koncówka, zasilacz 380W ale grało beznadziejnie, głównie za sprawą durnego potka o nazwie "loudness". Jakby tym nie krecić to zawsze było do d... Zaznacze że wtedy zamiast głośnikowych naim-ów miałem jakąś tandete ofc 6zł/m. Ale miałem okazję wypożyczyć troche lepszych drutów. Były to qed genesis silwer spiral 2x3m bez konfekcji i jakiś srebrny warkocz na wtykach wbt. I od razu po włąćzeniu jak w morde strzelił...... Zaczęło grać głośniej, wyrażniej, pełniej, wysokie sie poprawiły, full szczegułów, rewelacja. A powtarzam że grało to na A-500 po którym bym sie nigdy nawet w połowie nie spodziewał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dominion

 

kable grają ... kondensatory też;) - to prawda

W tannoiach M1 wystarczy wymienić po 1 kondku i zastąpić te co są Jantzenami o takich samych parametrach. Na papierze wszystko w konstrukcji zostaje jak było a dźwięk ... zdziwiłbyś sięgdybyś usłyszał przed i po wymianie, różnica słyszalna nawet przez mocno przygłuchego.

A o kablach przekonałem się sam przypadkiem. Było to dawno, jeszcze nie siedziałem na żadnym forum, czasem sporadycznie czytałem Hi-fi jednak tematy "kablowe" omijałem szerokim łukiem;). Miałem wzmaka Onkyo 9511 i podpięty technics PG4. Spięte to jakimś konektem typu "drucik od lampki" dołożonym do cd Technicsa. Był krótki. Kupiłem w MM jakieś dłuższe Vivanco, bo chciałem cd przestawić wyżej. Podłączyłem, wieczorem zacząłem słuchać płyt które znam na wylot i było coś inaczej. Mniej ostro i sucho. W tym przypadku nie zadziałała żadna autosugestia a jeszcze dzień wcześniej byłbym gotów pukać się w czoło słuchając jak ktoś mówi o wpływie kabli na dźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dominion

 

We wszelkich "zamiankach" doradzałbym ostrożność. Temat Tannoi akurat był przećwiczony. Jeśli Tobie radzi co do wzmaka ktoś, do czyjej fachowości masz zaufanie i przy tym sam przeprowadzał taką operację na posiadanym (lub posiadanym kiedyś) takim samym egzemplarzu to możesz próbować. Ale tekst typu "słyszałem, że Jantzeny to świetne kondki" i "zamieniaj wszędzie gdzie się da";) to takie rady bym olał. Szkoda wzmacniacza. Dane kondki mogą mieć wpływ na dźwięk (czy we wzmaku mają tego nie wiem, w Tannoiach miały ogromny) ale zmiany mogą podążyć niekoniecznie w kierunku jakiego byś sobie życzył. PRzeróbki sprzętu "na ślepo" raczej do niczego dobrego nie doprowadzą (no chyba, że przypadkiem, ale ten przypadek to niemal jak wygrana w totolotka, gra się najczęściej całe życie i nic, tzn. jest się "w plecy" bo trochę kasy na puszczanie totków poszło:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Zależy mi żeby z mojego amplitunera wyjść za pomocą "Pre out" na dobry wzmacniacz. Chodzi o to żeby zarówno odtwarzacz CD jak i fronty z systemu 5.1 podpiąć pod ten wzmacniacz. Czy są modele Sony .... ES które posiadają gniazda Pre Out oraz Main in. (Myślałem, że w Sony TA-F 530ES Adaptor In oraz Adaptor Out to jet to o co mi chodzi ale kolega hazel stwierdził, że to prawdopodobnie służy do podłączenia korektora).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item289511066_koncowka_mocy_sony_ta_n_55es_czarna.html

 

Pytanie, jak to gra i jak mogłoby potencjalnie zagrać z X222ES+monitory Elac BS.103.2. Proszę o opinię również discomaniaca, mimo iż dopiero wystawiał taką samą końcówkę, tylko proszę o jako taką obiektywność.

 

muzyka głównie kameralna, symfonika, wokalno-instrumentalna (dawna), jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 10 Sty 2008, 10:22

 

>http://www.allegro.pl/item289511066_koncowka_mocy_sony_ta_n_55es_czarna.html

>

>Pytanie, jak to gra i jak mogłoby potencjalnie zagrać z X222ES+monitory Elac BS.103.2. Proszę o

>opinię również discomaniaca, mimo iż dopiero wystawiał taką samą końcówkę, tylko proszę o jako taką

>obiektywność.

>

>muzyka głównie kameralna, symfonika, wokalno-instrumentalna (dawna), jazz

 

przeczytalem tresc aukcji - moje spostrzezenia sa takie :

 

mialem okazje grac TA N55ES i TA N80ES zapietymi do Infinity Kappa9a.

Obydwie koncowki poradzily sobie z niska impedancja,choc nie jednakowo - 80ES zagrala zdecydowanie lepiej (glownie jesli chodzi o bas - byl szybszy,bardziej szczegolowy i nizszy)

 

sadze,ze sterujac Elac'ami ta roznica bedzie pewnie mniejsza i w takim wypadku 55ES sprawdzi sie zeczywiscie zadowalajaco oferujac bardzo dobra scene i srednice.jesli chodzi o bas to pewnie jakims ograniczeniem beda tutaj monitory - na pewno nie koncowka.Niewielkim ograniczeniem moze byc natomiast nieco mniejsza szczegolowosc 55ES.

w kazdym razie najlepiej by bylo gdybys mogl przed zakupem posluchac.....

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>visto

 

dzięki za wpis

Co do basu - z Elacami problemu nie powinno być. Te monitory właśnie potrafią zaskoczyć basem (a nie "bułą") mimo niedużych rozmiarów. Basu powinno starczyć w 20m2 na solidnych podstawkach, tym bardziej, że trzeba go akurat tyle, aby brzmienie nie było suche i miało jakiś fundament.

Faktem jest, że - jak ze wszystkim - najlepiej byłoby posłuchać. Kto mieszka w woj lubelskim i posiada jakieś końcówki sonego (najlepiej tą z nr 55?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze że na każdy ES jest sens zamienić. Jakby nie było jest to klasa wyżej. Tak jak Mercedes 190 a Mercedes jakiejs tam klasy wyższej. Osobiście posiadam 530es od 4 lat, jedyne co mi brakuje chyba w tym wzmacniaczu to lekkiego ciepła. Być może jest to wina kolumn które nie są dobre.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>hazel

 

tak się rozglądam za jakimś wzm. ES i właśnie skłaniał bym się ku ciepłemu. Po pobieżnym na razie przeszperaniu forum uwagę przykuł właśnie 530ES. A ty piszesz, że w nim właśnie ciepła brakuje. JAk to właściwie jest?

 

wzmacniacz (ew. końcówkę mocy) chcę spiąć z X222ES (jasny) i Elac 103.2 (dość zrównoważone, choć bliżej i m chyba do jasnego brzmienia niż do "ciemnego") i obawiam się właśnie, że jak kupię jasny wzmak lub nawet zrównoważony to może być niedobrze. Gdzieś wyhaczyłem czyjąś opinię, że 530ES gra własnie jakby cieplej i ma odrobinę "magii". Nie pamiętam czyj to wpis, bo może jakiegoś handlarza, któy podpuszcza do sprzedawanych przez siebie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

>>>>>clo2, 10 Sty 2008, 15:30>tak się rozglądam za jakimś wzm. ES i właśnie skłaniał bym się ku ciepłemu. Po pobieżnym na razie

>przeszperaniu forum uwagę przykuł właśnie 530ES. A ty piszesz, że w nim właśnie ciepła brakuje. JAk

>to właściwie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>yogi1

 

A tak mi ta 55 zaczęła chodzić po głowie. Elaki są 4 omowe, ale w spadku impedancja spada chyba do 3,2 oma. Potrzebują też sporo prądu (choć soniaczowi nie powinno go zabraknąć). A jak sprawują się z niskimi impedancjami jakieś inne wzmaki sony ES (tylko proszę o takie, które można nabyć w granicach 600 góra 700 zł) i grałyby choć z odrobiną (pożądana większa odrobina:)) ciepła? Są takie modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mój TA-870ES pogrywa ciepło, przez co Stelmach szegółowy i kliniczny jest naprawdę świetnym źródłem. Całość systemu jest muzykalna i przyjemna w odbiorze, a dzięki Stalmachowi dynamiczna i przestrzenna, a może to dzięki kolumnom opartym na przetwornikach Ushera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item296043640_sony_ta_n80es_2x270w_xlr_hi_end_w_wa_836_11_31.html

 

Jak jest cena "rynkowa" (a nie cena za jaką chciałby to opchnąć sprzedający) końcówki mocy N80ES?

Rozmawiałem z jednym z handlarzy z Krakowa i mówił, że w ubiegłym roku miał taką, sprzedał w okolicach 1000 zł i że po tyle mniej więcej chodzą.

 

Czy "wysmarowana" na tej aukcji cena to przypadek taki jak z ceną 1399 zł za MArantza PM-64 MKII;), która to cena jest co najmniej ceną rynkową pomnożoną przez 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>disomaniac71

 

o, skoro cię wreszcie "upolowałem", pytanie

 

Jak końcówka 55ES (masz taką;)) może zagrać z cdp-X222ES (jasny - ale to wiesz) oraz Elacami BS103.2 (monitory - dźwięk w miarę zrównoważony, dość szczegółowy, z mocnym basem ale 4 omowe w "dołku" 3,2 oma)

 

Słuchana muzyka - głównie dawna kameralna, symfoniczna, wokalno instrumentalna, jazz, folk

jest sens to łączyć w taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>marc

 

Gość zerżnął fotki. Albo nie chciało mu się rozbierać, albo ma coś do ukrycia. I tak pewnie kupujący sprzęt (o ile się zdecyduje) weźmie śrubokręt w rękę i pojedzie odebrać osobiście. JA w każdym razie wydając 1700 zł innej opcji bym nie brał pod uwagę, tym bardziej kupując od "obcego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.