Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Pogubiłem się strasznie w kwestii Teac z serii 500 odnośnie wzmacniaczy i cedeków. Gorąco proszę o podpowiedz, kupując wzmacniacz i cd , które z nich ma być z literką "i" a które bez "i".

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać będzie zapewnie wyśmienicie ale ten design!!!

Osobiście cenię minimalizm

 

Moim zdaniem zestaw TEACa prezentuje się całkiem dobrze, chociaż na pewno nie jest to poziom designu jaki zaprezentował Denon przy okazji swojej topowej miniwieży CX-3

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do posiadaczy miniwież Denona i Yamahy PianoCraft. Posiadam Piano MCR 840, ale coraz częściej myślę o wymianie. Niestety w grę wchodzi tylko przesiadka na kolejny system mini. Jakie są zasadnicze różnice w charakterze brzmienia Denona i Piano? Zwrócił moją uwagę ten nowy model Denona: http://www.denon.pl/pl/Product/Pages/Product-Detail.aspx?CatId=Systems&SubId=MiniMicro&ProductId=DF109C

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do posiadaczy miniwież Denona i Yamahy PianoCraft. Posiadam Piano MCR 840, ale coraz częściej myślę o wymianie. Niestety w grę wchodzi tylko przesiadka na kolejny system mini. Jakie są zasadnicze różnice w charakterze brzmienia Denona i Piano? Zwrócił moją uwagę ten nowy model Denona: http://www.denon.pl/pl/Product/Pages/Product-Detail.aspx?CatId=Systems&SubId=MiniMicro&ProductId=DF109C

 

Nie wiem jak gra 109 ale wiem jak gra Piano 840 i Denon 107. Denon gra bardziej średnicą, dźwięk jest jakby z za kotary, nie ma blasku, detali, powietrza - jest raczej spokojny. Piano zaś ma więcej dynamiki, wysokich tonów, jest bardziej dźwięczny - przeciwieństwo Denona. Oczywiście piszę w obu przypadkach o firmowych monitorach.

 

Ja ostatecznie wymieniłem Piano 840 na Denona 107,a a firmowe monitory zamieniłem na Monitor Audio RX1. Te kolumny najbardziej mi odpowiadały w zestawieniu ze 107, a słuchałem kilku kolumn tzn: MA RS1, Usher S520, Magnat Quantum 653, MA BX2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś słyszał jak to gra?

http://outletmaxaudio.pl/pl/teac-cr-h500-amplituner-stereofoniczny.html

niezle promo wystawili chyba - nigdzie nie ma w takiej cenie

sam myślałem na zestaw sypialniany , niestety obie wersje tylko czrna obudowa

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem. Od trzech lat posiadam denka m37, który od roku grał sobie z Missionami MX1. Dziś niestety spadła (oczywiście nie sama) jedna kolumna ze standa i trochę się poobijała. Grać gra jak grała, ale wygląd już nie ten sam.

Więc chciał nie chciał pojawia się opcja by spróbować czegoś nowego, tylko co wybrać. Podobają mi się monitory MA BX2 i MR2, tylko nie wiem jak się by zgrały z takim maluszkiem. Dali Zensor 1 odpadają z powodu fortepianu na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kica

 

Jeżeli masz możliwość odsłuchu zaproponowanych przez Ciebie kolumn w połączeniu z denkiem 37, to koniecznie zrób to.

Czasami kolumny nie zgrywają się ze sprzętem lub są bardzo wymagające i sprzęt ma za mało mocy, żeby kolumny napędzić.

Generalnie słuchałem MA BX2 w połączeniu z denonem 107 i grało to całkiem fajnie. Natomiast Ushery S520 w połączeniu z tym samym denkiem 107 wypadły fatalnie. Dźwięk był płaski, pozbawiony wypełnienia, basu. Denek zwyczajnie nie miał mocy, żeby napędzić te monitory.

Ostateczny wybór pozostawiam tobie, gdyż każdy ma inne preferencje muzyczne i możliwości sprzętowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kica

Dźwięk był płaski, pozbawiony wypełnienia, basu. Denek zwyczajnie nie miał mocy, żeby napędzić te monitory.

Ostateczny wybór pozostawiam tobie, gdyż każdy ma inne preferencje muzyczne i możliwości sprzętowe.

Popieram. Po dluzszm juz uzytkowaniu Denona 107 zauwazam ze to nie jest sprzet uniwersalny i nie zawsze dobrze sie z kolumnami spasuje, co zreszta najlepiej widac na firmowo dedykowanych :) To nawet nie kwestia klasy bo ostatnio porownywalem kolumny dwa razy od niego drozsze i nieraz bylo bardzo nieróżowo :) a czesto zwyczajnie gorzej od tanszych ale lepiej odpowiadajacych charakterem.

Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra 109 ale wiem jak gra Piano 840 i Denon 107. Denon gra bardziej średnicą, dźwięk jest jakby z za kotary, nie ma blasku, detali, powietrza - jest raczej spokojny. Piano zaś ma więcej dynamiki, wysokich tonów, jest bardziej dźwięczny - przeciwieństwo Denona. Oczywiście piszę w obu przypadkach o firmowych monitorach.

Czyli można powiedzieć że PianoCraft gra bardziej bezpośrednio od Denona? Znowu zaczynam kombinować, zastanawiając się czy przesiadka z miniwieży na inną miniwieżę ma sens?

 

Takie spostrzeżenie: kilka dni temu był u mnie znajomy, włączyłem płytę Milesa Davisa - słucha, słucha, po czym stwierdził że perkusję to u mnie prawie widać zwłaszcza blachy, ale kontrabasista to chyba poszedł do domu. Rozbawiła mnie ta fraza. Ale jest słuszna. Dobrze kiedy ktoś z zewnątrz posłucha sprzętu do którego się już bardzo przywykło i przyzwyczaiło ucho. Istotnie kontrabasista gdzieś zanika w gąszczu trąbki i saksofonu. Dlatego zastanawiam się nad dokupieniem subwoofera. Ktoś na forum pisał że w przypadku Piano, można subwooferem sporo zyskać.

Dlatego gdyby czytał mojego posta ktoś kto do PianoCrafta dopasował sobie dobrego suba, bardzo proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Pozdrawiam Wszystkich, Marek - dzięki za odpowiedź o Denku.

Edytowane przez s.z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ s.z.

Dźwięk z piano 840 bardziej mi się podobał. Lubię jak słychać detal, np. gra na gitarze, blachy, itp. W denonie 107 na firmowych kolumnach było to wszystko słychać lecz miało się wrażenie, że dźwięk wychodzi z za jakiejś kotary / koca, nie ma rozmachu i zadziorności, jest bardzo poukładany i delikatny. Ja lubię czuć ten przysłowiowy pazur, np. Dire Straits piosenka Money for nothing i solówka Knopflera na gitarze. Firmowe kolumny w denonie 107 tak zostały zestrojone, że grają w sposób jak opisałem wyżej. Posiadam również denona 38 i tam pomimo tego, że to ta sama marka, dźwięk na firmowych kolumnach jest dynamiczny, otwarty, bardziej detaliczny - bardziej mi się podoba niż w 107. Dlatego zdecydowałem się w 107 na zmianę kolumna na MA RX1 i jestem bardzo zadowolony z takiego połączenia.

 

Wracając do piano 840, to sprzedałem ją ze względu na moją stałą irytacją związaną z obsługą tego zestawu np. gra radio ty wyciągasz płytę, radio przełącza się na cd, fatalna nawigacja po mp3 (pomimo podłączenia do tv), i lakier piano, który jak kolumny są wyjęte z pudełka to zachwyca, a później staje się twoim wrogiem nr 1 gdyż widać każdy pyłek kurzu i linie papilarne odciśniętych palcy ;-)

Co co suba to mój kolega ma piano 810 i suba yamahy (chyba SW030), który jest mimimalnie rozkręcony żeby nie zdominował dźwięku i muszę stwierdzić, że taki sub ładnie się zgrywa, dodaje basu. Jak będziesz rozważał zakup suba, to go wypożycz i ustaw u siebie w pokoju, bo może się okazać, że zamiast poprawy dźwięku przez ładne wypełnienie basem, będziesz miał buczenie i dudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię czuć ten przysłowiowy pazur, np. Dire Straits piosenka Money for nothing i solówka Knopflera na gitarze

To jest ciekawe co napisałeś, bo mnie właśnie muzyka rockowa w wykonaniu PianoCrafta najbardziej irytuje, może nie tyle irytuje, co odczuwam wyraźny brak. Pytanie czego? Jakoś nie łączę tego z deficytem basu. W recenzjach pisano o PianoCrafcie że to dynamiczne i żywe granie, więc nie wiem gdzie jest pies pogrzebany? Wydaje mi się że brakuje mi przejrzystości, słucham gitar i czuję że są za jakąś mgłą, chociaż solówki potrafią zabrzmieć soczyście i z blaskiem. Rocka i gitarowego popu słucham najwięcej, natomiast przy jazzie, klasycznej i utworach np. wokal+gitara akustyczna, jest przyjemnie.

Wymianę kolumn, a raczej próbę wymiany też mam za sobą. Kupiłem kolumny Pylon Pearl, ale po kilku dniach oddałem, mimo że prezentowały zjawiskowo jak dla mnie, wokale, to jednak całościowo nie słyszałem poprawy.

Teraz zastanawiam się co począć dalej? Subwoofer czy może jeszcze spróbować wymienić kolumny. Czytałem w kilku miejscach że PC dobrze się zgrywa z B&W 686, nawet w Top HiFi sprzedają PianoCrafta w takiej konfiguracji jako zestaw.

Myślę, myślę, myślę ... pozdrawiam.

Edytowane przez s.z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano miałem ok 2 lata temu, ale moim zdaniem odczuwasz brak przestrzeni i wypełnienia. Pokombinuj coś z kolumnami. Spróbuj MA BX2 - są łatwo dostępne i nie powinieneś mieć problemu z wypożyczeniem do domu. Jeżeli zauważysz, że dźwięk się zmienił możesz zacząć zabawę w dopasowani konkretnych kolumn do piano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ s.z

 

Witam,

 

Posiadam Piano 640 i suba też Yamaha ale nie jest on potrzebny. Czytałem różne wpisy na temat że kontrabas nie brzmi i nie wiadomo czy to gitara basowa czy kontrabas. Polemikę na ten temat zostawiam innym. U mnie kontrabas jest rozpoznawalny.

Co do płyt " rokowych" 640 różnicuje płyty i to bez względu na materiał, aczkolwiek faktem jest że większość tych z rockiem brzmi bez szału.

Co do kolumienek nie są takie złe.

Od kilku miesięcy moja 640 gra też z podpiętym gramofonem i brzmi to naprawdę nieźle.

 

Proponuję ogarnąć temat związany z akustyką pomieszczenia i ustawieniem kolumienek nawet tych oryginalnych od Piano, można się zdziwić procentową poprawą brzmienia w stosunku do wymiany samych kolumienek na inne.

Słyszałem swoją 640 w innych warunkach akustycznych niż obecne w których gra i różnica była ogromna. W tym miejscu pragnę zaznaczyć iż nie mam na myśli supermarketu tylko pomieszczenie o zbliżonej powierzchni w domu ok 20 m2 lecz o innym " wypełnieniu" typu brak dużego dywanu, bardziej gołe ściany itd, itp.

 

Według mnie tu można więcej osiągnąć niż wymianą kolumienek.

 

 

Pozdrawiam vq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano miałem ok 2 lata temu, ale moim zdaniem odczuwasz brak przestrzeni i wypełnienia. Pokombinuj coś z kolumnami. Spróbuj MA BX2 - są łatwo dostępne i nie powinieneś mieć problemu z wypożyczeniem do domu. Jeżeli zauważysz, że dźwięk się zmienił możesz zacząć zabawę w dopasowani konkretnych kolumn do piano.

@ s.z

 

Witam,

 

Posiadam Piano 640 i suba też Yamaha ale nie jest on potrzebny. Czytałem różne wpisy na temat że kontrabas nie brzmi i nie wiadomo czy to gitara basowa czy kontrabas. Polemikę na ten temat zostawiam innym. U mnie kontrabas jest rozpoznawalny.

Co do płyt " rokowych" 640 różnicuje płyty i to bez względu na materiał, aczkolwiek faktem jest że większość tych z rockiem brzmi bez szału.

Co do kolumienek nie są takie złe.

Od kilku miesięcy moja 640 gra też z podpiętym gramofonem i brzmi to naprawdę nieźle.

 

Proponuję ogarnąć temat związany z akustyką pomieszczenia i ustawieniem kolumienek nawet tych oryginalnych od Piano, można się zdziwić procentową poprawą brzmienia w stosunku do wymiany samych kolumienek na inne.

Słyszałem swoją 640 w innych warunkach akustycznych niż obecne w których gra i różnica była ogromna. W tym miejscu pragnę zaznaczyć iż nie mam na myśli supermarketu tylko pomieszczenie o zbliżonej powierzchni w domu ok 20 m2 lecz o innym " wypełnieniu" typu brak dużego dywanu, bardziej gołe ściany itd, itp.

 

Według mnie tu można więcej osiągnąć niż wymianą kolumienek.

 

 

Pozdrawiam vq.

Witam ponownie, jak trochę ogarnę mój pokój to zrobię jakieś zdjęcia, wcale bym się nie zdziwił gdybyście stwierdzili że Piano nie ma u mnie dobrych warunków na rozwój. Od kilku dni mam standy, tak się zastanawiam dlaczego dopiero teraz je kupiłem. Szału nie ma, 3 profile stalowe, podstawa z mdf-u z dodatkową listwą, blat z litego drewna, zbyt masywne nie są, dlatego myślę czym by tu wypełnić profile, żeby je dociążyć? Co prawda wcześniej kolumienki nie stały na biurku czy gdziś upchnięte na meblu jakimś, ale przyznam że słyszę poprawę. Zastanawiam się natomiast na ile te stojaki spełnią swoją rolę, w przypadku nierównej podłogi, na którą żadnego wpływu przecież nie miałem.

 

Drogi kolego vidocq, czy zmieniałeś okablowanie w swoim PC, czy grasz na zestawowym?

 

I jeszcze jedno ogólne pytanie mam. Ile jest prawdy w tym że prawidłowe ustawienie kolumn to utworzenie trójkąta równobocznego między kolumnami a miejscem odsłuchu. Z uwagi na metraż mojego pokoiku, to byłby pewnie mały trójkąt.

 

Pozdr.

Edytowane przez s.z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s.z

 

Witam, co do kabelków to oczywiście wszystkie wymienione bo te z paczki były bez szału chć przez chwilę grałem na nich.

Poniżej link do lektury, pewnie będzie ciekawy i przydatny.

 

http://audiosystem.com.pl/pozycjonowanie/

 

 

Pozdrawiam vq.

 

 

Dzięki za poradnik! Na jakie kable wymieniłeś? Chodzi mi również o przekrój kabla głośnikowego. Też wymieniłem najpierw na Jamo, a teraz na Ultralinka, ale kończę zabawę z kablami.

 

Znowu jedno pytanie do ogółu mam! Słuchawki do PianoCrafta, jakich używacie. Posiadam obecnie Koss UR-40, ale potrzebuję czegoś lepszego. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcowa nowośc Pioneera , dawno nie goszczącego w kategori przyzwoitych mini . Cena sugerowana europejska 699 za komplet lub osobno po 299 za komponent.

post-8854-0-46525300-1360488977_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

czy ktoś miał może styczność z Sony CMT-GA10 http://www.sony.pl/product/zestawy-micro/cmt-gs10/dane-techniczne#tab ?

Aktualnie posiadam ten model, ale chcę wymienić na coś nowszego.

Przymierzam się do Denon M-39.

 

Czy ktoś może odpowiedzieć mi na takie laickie pytanie, czy różnica pomiędzy w/w zestawami jest odczuwalna (a właściwie "słyszalna") dla zwykłego śmiertelnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yy ile żeś na to wydał...

 

I bardzo dobrze się patrzy jak ktoś samodzielnie myśli i podejmuje decyzje a nie dwie a właściwie jedna marka z mini ...

mastermil kolejka dla Ciebie !

Ogólnie to wiele nie znaczy , ale ten Philips kosztował 2x tyle co teraz a i tak wypadał bdb. na tle konkurencji , sam nad nim myślałem ale na razie jeszcze nie wiem.

P.S. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to nie ma konkurencji , jest tam wszystko włącznie ze sterowaniem z tel. na androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.