Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  119 członków

Dual Klub
IGNORED

Klub miłosników wzmacniaczy DUAL -:)


mzawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i mi się rodzinka Duala rozrosła :) nowy nabytek to CD-1065 (Studio Concept - po naprawie) i CD-5070rc (Audiophile Concept). Szczególnie ten drugi mnie cieszy. Wizualnie oba nie najgorsze, chociaż bardziej mi się 5070 podoba. Co do grania to jeszcze za wcześnie by coś napisać, ale grają poprawnie. Mimo że za punkt odniesienia mają dcd-890 denona (poprawiony przez Piotrka 608), to bronią się dzielnie, ale od razu słychać że dół w denonie jest bardziej rozbudowany. Co do reszty pasma jeszcze za wcześnie by się wypowiadać (5070 dotarł dziś), ale jest porównywalnie dobrze. Niewątpliwie zaletą ich jest to że obydwa czytają bez zająknięcia cd-ry (mam przegranych kilka płyt na które mnie nie stać, lub nie można ich dostać).

Wrzucam fotę rodzinki (wzmak jest obrócony bokiem)

i linki do wnętrza 1065: http://www.audiostereo.pl/Dual_Studio_Concept___co_to_jest_38583.html

i 5070: http://www.hifi-pictures.net/CD/Dual%20CD%205070RC/CD.htm (te nie moje, choć mój ma podobnie wygięte radiatory na tranach !!! Nie ma natomiast tego elementu/płytki na bocznej ściance)

post-12122-100007254 1271188934_thumb.jpg

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

widziałem to ogłoszenie, napisałem do gościa, zarejestrowałem sie na tym forum, odpisał że tak chętnie sprzeda, i minął tydzień ponad i cisza...

nie odpisuje na maile..

poczekam jeszcze trochę ale szukam na nowo ciągle

na razie na otarcie łez kupiłem cv 1400, dostanę jutro lub pojutrze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

rafaljakichmalo --- gratulacje amplitunera---ja też mam dwa---obydwa popsute;-( a mam jedno członkostwo, i do tego sprawnego i pieknego CV 1600;-)) którego w końcu upolowałem;)))))

 

antymalkontent ---nie wiem czy należy okreslać to w kategorii lepszy-gorszy, na pewno trochę inna charakterystyka obu wzmacniaczy, musisz posłuchać i wtedy będziesz wiedział co brać, ,,

 

( ja bym brał cv 441;-))

ten dual ma pilota..?? to ważne bo jak nie ma go sprzedajacy to juz jest CV 441, a nie CV 441 RC..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. Też jestem posiadaczem od dłuższego czasu Dual CR 1780. Ladnie gra nawet na słabej jakości głosniku. Niestety radio mi nie działa (prawdopodobnie trzeba je przestroić). Szukam do niego głośników Dual CL 710 lub 730. Niestety mam takiego pecha że jak są w atrakcyjnej cenie to nie mam funduszy, ale mam nadzieję, ze w koncu uda mi się kupić takie głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody a spróbuj pobawić się z radiem-wydaje mi się że po prostu nie umiesz go ustawić, nie pamietam jak tam się to robiło, ale musiałem go wyłączyć z sieci, wcisnąć manual potem wcisnąć fm, następnie włączyc i rozpocząć automatyczne wyszukiwanie, wtedy łapał stacje bez problemu, bo jak go kupiłem to gość który go sprzedawał mówił że nie działa tuner-a mi się udało. Jeśli zrobisz inaczej to nie będzie łapał żadnych stacji, tak było u mnie...nie wiem jak u ciebie, ale spróbować zawsze się opłaca;-))

 

pozdrawiam i oby działał;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Dopiero niedawno trafiłem na ten klub. :)

Mam CV5670 i chciałbym się dowiedzieć (może ktoś wie), gdzie można kupić do niego przełącznik (selektor) wejść, a właściwie dwa takie przełączniki, bo oprócz input selector to i tape monitor też muszę wymienić. Może ktoś ma takie na zbyciu. Wydaje mi się, że taki sam, albo bardzo podobny jest w CV5600 (ale mogę się mylić :) ). A może pasuje od zupełnie innych wzmacniaczy?

Będę wdzięczny za informacje. :)

Pozdrawiam! :)

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam, trochę zaniedbałem ten temat, ale to wina audiostereo, a w szczególności ich zmian w serwisie w których ciężko się połapać i nie chciało mi się tu wchodzić, ale do rzeczy, mam teraz CV 1600, tuner nie idealnie do kompletu ale ze względu na wygląd tylko CT 1440, cd revoxa S-22 i monitory totema, ))))))

 

fajnie co, szczególnie jeśli chodzi o CV1600, bo stan ma idealny!!1 bez nawet najmniejszej rysy!!!!! ,

co u was DUALOWCY się pozmieniało...???

i pytanie czy PA 5030 i 5060 są obsługiwane z pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Od kilku dni jestem szczęśliwym użytkownikiem amplitunera Dual CR1780. Wcześniej miałem kino domowe Yamaha, które sprzedałem, bo nie podobał mi się dźwięk , kiedy słuchałem radia. Dodatkowo odkupiłem od kolegi kolumny Radiotehnika S-90D. Powiem tak: teraz dopiero mam przyjemność słuchania muzyki.

 

Przyjmiecie mnie do klubu?

 

Pozdrawiam

Bogdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Od kilku dni jestem szczęśliwym użytkownikiem amplitunera Dual CR1780. Wcześniej miałem kino domowe Yamaha, które sprzedałem, bo nie podobał mi się dźwięk , kiedy słuchałem radia. Dodatkowo odkupiłem od kolegi kolumny Radiotehnika S-90D. Powiem tak: teraz dopiero mam przyjemność słuchania muzyki.

 

Przyjmiecie mnie do klubu?

 

Pozdrawiam

Bogdan.

 

Ależ śmiało :)

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak chodzi mi po głowie sprzedaż CR1780 i kupno oddzielnie wzmacniacza i tunera. Bo trochę zaczęło mnie denerwować pasmo radiowe. Mianowicie sięga ono do 104,05 MHz, a w mojej okolicy kilka stacji nadaje powyżej. Jeśli chodzi natomiast o połączenie Duala z Radiotehniką, to jestem pod ogromnym wrażeniem, jak ten zestaw gra. Tak więc, jeśli już zdecyduję się na wymianę, z pewnością będzie to Dual.

 

Pozdrawiam

Bogdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Posiadam Duala CV 1400 już od prawie 10 lat. Ostatnie 3 przestał nieużywany z powodu awarii, nie działa prawy kanał ( na balansie w prawo i na ful głośności słychać w głośniku tylko szept)

Mam pytanie odnośnie tranzystorów ( jestem laikiem w elektronice i nie wiem czy dobrze sprawdziłem).

Na dużym radiatorze są cztery tranzystory ( RCS617), dokonałem ich pomiaru przy pomocy miernika uniwersalnego ustawionego na znaczek diody.

Wyświetliło mi następujące wartości:

Lewy kanał

T1 C-B 555 +na bazie , B-E 565 +na emiter

T2 C-B 555 +na bazie , B-E 566 +na bazie ( +na emiterze nie dawał wyniku)

Prawy kanał

T3 C-B 550 +na bazie , B-E 557 + na bazie ( + na emiterze nie dawał wyniku)

T4 C-B 550 +na bazie , B-E 563 + na bazie ( + na emiterze nie dawał wyniku)

// + czyli czerwony kabel //

Tranzystory na małych radiatorach (BD 140)

Lewy kanał (chyba)

T1 C-B 782 +na kolektorze , B-E 796 + na emiterze

T2 C-B 788 +na kolektorze , B-E 794 + na emiterze

Kanał prawy (chyba)

T3 C-B 784 +na kolektorze , B-E 791 + na emiterze

T4 C-B 793 +na kolektorze , B-E 801 + na emiterze

 

Moje pytanie brzmi czy te tranzystory są sprawne?

Jeśli nie to jakie inne zamontować?

 

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączył kolega jako stereo czy quadro ?

 

jako stereo,

az strach pomyslec co byłoby podczas słuchania nagrania w quadro

a taki pieron niepokaźny był, moim zdaniem to najlepsza konstrukcja Duala,

w tym momencie działa w komplecie z Tunerem CT19,

posiadam również CV121 oraz dopełnienie całości dwie sztuki MV61,

 

można sporo wycisnąć z tego towarzystwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako stereo,

az strach pomyslec co byłoby podczas słuchania nagrania w quadro

a taki pieron niepokaźny był, moim zdaniem to najlepsza konstrukcja Duala,

w tym momencie działa w komplecie z Tunerem CT19,

posiadam również CV121 oraz dopełnienie całości dwie sztuki MV61,

 

można sporo wycisnąć z tego towarzystwa...

Piękne te "klawiszowce" !!! A ten MV61 to rozdzielacz/przekaźnik do kolumn do innych pomieszczeń? Czy jakby to rzec bardziej współcześnie moduł do multiroomu? Jakie kolumny do tego?

Niesamowite jak wtedy kierowano się w stronę quadro.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te "klawiszowce" !!! A ten MV61 to rozdzielacz/przekaźnik do kolumn do innych pomieszczeń? Czy jakby to rzec bardziej współcześnie moduł do multiroomu? Jakie kolumny do tego?

Niesamowite jak wtedy kierowano się w stronę quadro.

szkoda ze nie kontynuowano, ale technologia była jak na tamte czasy zbyt droga i niestety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

To jakby nie ten klub :) ale to są nowe produkty na chińskich częściach, więc większość uniwersalnych powinno działać

 

Witam.

 

Dostałem od kolegi Dual CV 1260. Gra tylko 1 końcówka, w 2 odlutowane są tranzystory. Jak myślicie opłaci się to naprawiać? Czy odpuścić i kupić coś innego? Słyszał ktoś ten model?

 

coś sie pie... z tymi wpisami. To o pilotach to do kolegi od DVD Mlody

a ta dziwnie wklejona ramka to miała być odpowiedź do mihau89, że teraz nie opłaci się renowować tych niższych klocków. Warto kupić np. cv1460 cv1462, może jakiś wysoki cr. Najwyższy CV441 jest jednak drogi (nawet teraz wystawiony na allegro), choć wart każdej złotówki o ile sprawny.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów!

 

Stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Dual CV1600 oraz tunera CT1641 w kolorze srebrnym. Wszystko w stanie tip-top.

Chcę jeszcze dokupić decka C819, gramofon CS 731Q do kompletu. No i może jeszcze tuner CT 1440 z analogową skalą, bo też mi się podoba.

 

Mam jednak "kamyczek w ogródku" bo nie działa jeden przełącznik filtru high. Czy macie wiedzę jak i gdzie kupić nowy lub zamiennik? Co prawda pewnie nigdy nie będę go używał, ale chciałbym mieć 100% sprawny.

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno:

jak jest z regulacją wzmocnienia w tym wzmaku. Podłączyłem pod niego Eltax Liberty 5+ i dojechałem gałką głośności do połowy, a wcale nie jest głośno! Brakuje wykopu, dynamiki.

Proszę o odpowiedź, bo może mam uszkodzony egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.