Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  119 członków

Dual Klub
IGNORED

Klub miłosników wzmacniaczy DUAL -:)


mzawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

pisze aby sie pochwalic swoim zestawem dual'a z poczatku lat 80'tych

 

set:

Wzmacniacz: Dual CV 1450 (1981r.)

Tuner: Dual CT 1450 (1981r.)

Deck: Dual C 822 (1981r.)

Gramofon: Dual CS 1224 (1976r.)

 

kolumny:

Kolumny Dual CL 730 (3 drożne)

 

link do katalogu z 1981r.

https://www.dropbox.com/s/816ciyc2u3gu92b/hfe_dual_programm_1-81_de.pdf?dl=0

post-32124-0-27275500-1428044424_thumb.jpg

post-32124-0-41463700-1428044484_thumb.jpg

post-32124-0-04718500-1428045151_thumb.jpg

post-32124-0-90574400-1428045163_thumb.jpg

post-32124-0-25009900-1428045180_thumb.jpg

post-32124-0-52926600-1428045188_thumb.jpg

post-32124-0-31205000-1428045195_thumb.jpg

post-32124-0-40863100-1428045205_thumb.jpg

post-32124-0-57953300-1428045214_thumb.jpg

Edytowane przez rex_noctu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pisze aby sie pochwalic swoim zestawem dual'a z poczatku lat 80'tych

 

set:

Wzmacniacz: Dual CV 1450 (1981r.)

Tuner: Dual CT 1450 (1981r.)

Deck: Dual C 822 (1981r.)

Gramofon: Dual CS 1224 (1976r.)

 

kolumny:

Kolumny Dual CL 730 (3 drożne)

 

link do katalogu z 1981r.

https://www.dropbox.com/s/816ciyc2u3gu92b/hfe_dual_programm_1-81_de.pdf?dl=0

 

Sprzedajesz, czy chwalisz się?

http://allegro.pl/dual-unikat-zestaw-vintage-1981-gwarancja-i5232203639.html

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za zainteresowanie, tutaj chwale sie i zapraszam chetnych na odsluch by mogli sami powiedziec co ich zdaniem jest to warte ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię niedrogo wzmacniacz Dual z serii audiophile concept :-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam w klubie i prosze o radę.

 

Posiadam CV-1260, który nabyłem do systemu garażowego. Znam problemy z prawym kanałem, występujące w tym modelu. U mnie też się coś dzieje, ale w dość dziwnej formie. W prawym kanale trzeszczy i gra on trochę ciszej, jednak tylko.... na głośnikach, na słuchawkach jest ok. To znaczy ok, jeśli na przełączniku głośników jest "off". Gdy słuchawki grają razem z głośnikami, prawym kanał trzeszczy też na słuchawkach.

Patrzyłem na schemat, ale średnio się na tym znam, może ktoś podpowie gdzie szukać usterki ? Chyba nie będzie to przełącznik głośników, bo po odpięciu kabli głośnikowych słuchawki grają poprawnie w każdej pozycji przełącznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do subiektywnie odczuwalnej dynamiki brzmienia (abstrahując od właściwości pomieszczenia) Czy mogą mieć na to wpływ np. wyschnięte kondensatory, te duże, na końcówkach?

Po raz kolejny odkrywam "Amerykę" i stwierdzam, że wpływu pomieszczenia na końcowy efekt dzwiękowy nie powinno się lekceważyć. Po przeprowadzcce do nowego mieszkania, na nowo odkryłem jak potrafi zagrać komplet Duala. Wcześniej, w starszym domku, z drewnianą i dość podatna na drgania konstrukcją, kartonowymi ścianami, narzekałem na braki w wypełnieniu dolnej części pasma. Był rysunek, kontur, było zejście (acz tylko w niektórych częściach pokoju - pół metra przy odsłuchu robiło znaczna różnicę), ale masa i idąca za nią dynamika (nie chodzi o skoki natężenia dzwięku) nie bardzo. Po przeprowadzce do mieszkania w żelbetowym bloku z lat 90-tych, ze sciankami z cegieł i solidną podłogą, już po wstępnym ustawieniu kolumn (dalekim od teoretycznego ideału), złapałem się na tym, że odruchowo sprawdziłem czy przypadkiem nie mam wciśniętego loudnesa. Obok głebi pojawiła się masa, co spowodowało chwilowe wrażenie nadmiaru basu, jednak co ciekawe (w obudowach zamkniętych to jednak norma) kontur, rysunek pozostały. Ochodząc tam i z powrotem pokój, zataczając ósemki i kółka, nie wykryłem znaczących różnic w głębokosci zejścia, a przede wszystkim nie słyszę buczenia i ciągnięcia się dołu nawet przy głośnym odtwarzaniu, czego przez pierwsza chwilę zacząłem się obawiać. Perkusja i bas Dream Theater to już nie tylko "rysunek techniczny", ale faktyczny młot pneumatyczny. Dodatkowo, wpełnienia doznała także średnica, co zmieniło dość suchy dotychczas przekaz w przyjemną neutralność, a to chyba dla mnie najwiekszy bonus, bo o ile konturowy bas był na swój sposób satysfakcjonujący, to odchudzenie średnicy (choć dopiero teraz słyszę na ile) wskazywało na konieczność zmiany w systemie. Jest dobrze.

Tak swoją drogą, to przez ostatnie blisko cztery lata spędzone w nienajlepszym dla odsłuchów lokalu, zapomniałem jak Duale brzmiały wcześniej, zaraz po skompletowaniu i dlaczego mnie tak od razu urzekły.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich na forum i bardzo proszę o poradę.

Zakupiłem ostatnio wzmacniacz cv 5650. Pięknie gra lecz moje obecne głośniki wymagają zmiany na coś lepszego . Budżet około 1000zł - wybur padł na Magnat quantum 673

Na wzmacniaczu pisze iż głośniki min 8 Ohm. Nie jestem za to pewny dokładnej impedancji tych kolumn na różnych stronach różnie to podają od 4-8 ohm.

Pytanie czy będą o.k i jak się zgrają?

 

Słucham różnych rodzajów muzyki ale od głośności kolumn bardziej wole dużą ilość szczegółów i po prostu żeby ładnie gały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o małą poradę.

Kupiłem niedawno wzmacniacz cv 5650.Jestem bardzo zadowolony z zakupu.Teraz czas pomyśleć o nowych kolumnach

.Z uwagi na brak miejsca muszą być podstawkowe .Budżet to 1000zł

Pytanie czy może któryś z klubowiczów orientuje się jak ten wzmacniacz zgrywał się z MA BX2? Myślałem też o Magnat Quantum 673 lecz z tego co się zorientowałem to są one 4-8 ohm więc pewnie 4 ohmowe a wzmacniacz jest od 8 ohm i trochę się obawiam na dłuższą metę.Może ma ktoś jeszcze jakieś ciekawe propozycje do tego wzmaka?

pokuj 25mkw . Słucham różnych gatunków muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych to Eltax Monitor 3 powinien dobrze zagrać z tym modelem Duala.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Jeśli to kogoś zainteresuję to znalazłem ogłoszenie o zamianie wieży dual na smartfona :

 

http://olx.pl/oferta/zestaw-audio-hi-fi-dual-audiophile-concept-wzmacniacz-cd-tuner-CID751-ID8NPIw.html#f1f7379350

 

Ucinam od razu podejrzenia o reklamę,nie mam pojęcia co i od kogo.

Ja mam cv1460 i jestem zadowolony.

 

hej-cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie w klubie :)

Całkiem przypadkiem stałem się posiadaczem wzmacniacza Dual CV-5600, współpracuje obecnie z kolumnami Celestion F1 i bardzo ładnie się spisuje podłączony do karty muzycznej AIM8000. Będę wdzięczny za info jak powinien działać cd direct w dualu, u mnie odłącza jedynie przełącznik źródeł a nie odcina balansu oraz regulatorów barwy, działają jakby w mniejszym zakresie, może wyłącznik cd direct jest zaśniedziały. Ogólnie sprzęt gra super, jestem mile zaskoczony. Mam porównanie z pioneer a400x po tuningu i wydaje mi się że dual gra bardziej przestrzennie z celestionami i ma większą scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za info jak powinien działać cd direct w dualu, u mnie odłącza jedynie przełącznik źródeł a nie odcina balansu oraz regulatorów barwy, działają jakby w mniejszym zakresie, może wyłącznik cd direct jest zaśniedziały.

Wydaje mi się, ze u mnie działało to podobnie, choć teraz ciężko mi to sobie przypomnieć dokładnie. Na pewno jednak nie był to typowy Direct. Sam klocek bardzo miło wspominam i polecam każdemu kto szuka czegoś na początek (sam bym brał np. do drugiego systemu). Jak już kiedyś pisałem, w tym klocuszku słychać to co rozwinięto w modelach najwyższych, czystą górę i przestrzeń

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, u mnie pracuje jako drugi zestaw przy kompie. Zamówiłem nowe kondensatory elektrolity do wymiany bo wydaje mi się że bas z większymi kolumnami (tonsil fiesta front )trochę nie domaga, dwa były lekko wylane w przedwzmacniaczu, chyba już czas na nie przyszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zdecydowanie Duale, do kompletu :) te klocki świetnie się zgrywają ze sobą. Czasem na aukcjach pojawiają cię niedrogie CL180/CL170, nowsze CL380, CL7XX są też oczywiście OK. Nieśmiertelna ściąga: http://wegavision.pytalhost.com/dual.html

Jakie kubatury i budżet?

 

A dziś wpadło mi w oko takie coś, choć oczywiście to loteria trochę jeśli chodzi brzmienie http://allegro.pl/audiofilskie-monitory-t-a-vify-sliczne-sprawne-i5834260751.html

Lubie takie klimaty :)

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzet 400zł wraz przesylka

40m2

 

http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-heco-precision-100-zobacz-i5831530590.html

obudowy kiepski stan

http://allegro.pl/heco-precision-200-i5829551017.html

te 200 maja troche glosnik niskotonowy cos nie tegez.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzeban pomoc

a więc

udało mi się dostać za Free Duala CD 1045

hm chyba buył zapomaniany, nie używany i żle traktowany

o ile obudowę da radę polakierować o tyle z elektroniką już nie tak prosto

a mianowicie

jest taka wada

CD sie włącza , wyswietlacz sprawny, po włożniu płyty nie odczytuje płyty mieli ją na pocżatku później płyta się zatrzymuje i naciśniećie jakiegokolwiek przycisku nie powoduje startu płyty jak też nic się nie wyswietla na ekranie i terez czy walniety laser KSS 150A czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.