Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.08.2021 o 21:42, sul76 napisał:

M5Si mam własny, a m6si jest zdecydowanie poza założonym budżetem.

Chce dopasować kolumny do m5.

Żałuję, że nie mam jak spróbować triangle i AP, ale bowers jest pod ręką.

Chociaż będę mógł porównać z Fyne.

Pozdrawiam

Cześć.

Mój MF m5si zgrał się z kolumnami BMN. Dokładnie posiadam monitory S2 II (elektronika z wyższego modelu). Dlatego mogę polecić te kolumny. Po odsłuchu w domu można zwrócić w razie czego. Można też posłuchać wybranego modelu u konstruktora w Bydgoszczy. BMNy z m5si potrafią zagrać bardzo naturalnie. Są neutralne i jak pozostałe elementy zestawu audio i realizacja utworu na to pozwalają, potrafią zaskoczyć bardzo różnorodnymi dźwiękami.

Co do wzmacniacza m5si, którego mam już od kilku miesięcy, to przy okazji potwierdzam to co było napisane kilka postów wcześniej, że charakter jego grania zmienił się w znaczący sposób w czasie wygrzewania. Na początku było misiowato, dźwięki zbyt pogrubione, wolno, a po około 70-100 godz. poprawiła się dynamika i zmiany poszły w kierunku neutralności i naturalności. Już myślałem, że go zwrócę, ale dobrze, że się go szybko nie pozbyłem, bo zaczął grać tak jak oczekiwałem i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przyłączam się do  klubu z Musical Fidelity Nu Vista M3. Dla  potomnych kilka  fotek.

Podobno wyprodukowany w  ilosci 500szt.    Zwróćcie  uwagę  na  przewymiarowane zaciski  głośnikowe  jeszcze  sie taka widla  nie  urodziła  która  by  tam  wchodziła😀

P1140217 — kopia.JPG

P1140224 — kopia.JPG

P1140227 — kopia.JPG

Edytowane przez Dawid2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ładny zestaw. Jak to gra?

Jimmy ładny ??? Piękny ! To jest dzielona końcówka mocy z zasilaczem osobnym. To mi się tak podoba że .... A jak zajrzysz w bebechy to jest grubo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Przyłączam się do  klubu z Musical Fidelity Nu Vista M3. Dla  potomnych kilka  fotek.
Podobno wyprodukowany w  ilosci 500szt.    Zwróćcie  uwagę  na  przewymiarowane zaciski  głośnikowe  jeszcze  sie taka widla  nie  urodziła  która  by  tam  wchodziła
676978496_P1140217kopia.thumb.JPG.92feafc6da4ad9bb9759c5565cc28eb0.JPG
539661973_P1140224kopia.thumb.JPG.476b3c4fe41f91c07ff6f996eff38684.JPG
2018814373_P1140227kopia.thumb.JPG.d52871e7161f69a4cad1fa8bc82e420b.JPG

Dawid gratulacje. Zaczynasz przygodę z MF ? Jeśli tak to od razu strzał w TOP.
Piękny zestaw chyba go widziałem na eBay??
Tak srebrne to ponoć limitowana edycja. I do tego PS Audio. Oj ślinka cieknie.
Z jakimi kolumnami gra? I napisz coś o tym jak gra ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mało u nas znane.

To Duntech Marquis.

Trojdrozne paczki w obudowie zamkniętej.

Obecnie firma istnieje pod nazwą Dunlavy.

Dzwiek daje poczucie dużej czystości na średnicy i wysokich rejestrach.Bas nie punktuje jak oszalaly ale jest dobrze wypełniony  i zróżnicowany.Wzmacniacz latwo pokazuje zmiany dynamiczne.Jest to dzwiek jednocześnie silny ale i taki zwiewna ,lotny.Nie myślałem że zwykła kopolka tekstylna potrafi tak detaliczne zagrać.

Duzo dobrej roboty zrobily u mnie srebrne interkonekty polskiej manufaktury MB Audio Cable model Diamond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2021 o 12:44, Kid Rock napisał:

MF m6si (m5si) z Triangle Gaia to sam jestem ciekaw jak to zagra😊

Jak posłuchasz to pochwal się spostrzeżeniami 😁

Witam,

jestem coraz bliższy sprawdzenia Triangle Gaia w moim systemie.

M5Si z Fyne 501 gra bardzo fajnie, brakuje mi jednak trochę jaśniejszej góry i może odrobinę więcej szczegółów.

W necie o triangle Gaia nie ma za dużo informacji, ale z tego co znalazłem mogę się spodziewać poprawy w tych aspektach.

Boję się tylko, żeby nie było znowu za "jasno".

Z racji, że są z drugiej ręki to muszę je kupić i potem ewentualnie jakby nie podeszły to odsprzedać.

I tego się właśnie boję, bo choć cena atrakcyjna, to jednak marka w PL trochę egzotyczna .

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji jest mało, ale faktycznie tak piszą.

Ja nie lubię piskliwej góry i mam nadzieję, że taka nie będzie.

W fyne znowu jest tej góry trochę za mało, a dźwięk jest bardziej dociążony.

Przymierzałem się też do spróbowania Audio Physic 8, ale cena dużo wyższa, góra podobno też bardziej zaznaczona i granie mniej ciepłe.

Tak to jest z zakupem z drugiej ręki, trzeba sprawdzić i w razie czego odsprzedać, co w przypadku Triangle może nie być takie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś parę stron wyżej napisałem to ale uważam że kierunek Triangle to dobry pomysł tzn nie uważam że jedyny słuszny ale wiem ze założyciel MF współpracował z Triagle i nie przez przypadek zgrywają się one bardzo dobrze z MF. Miałem u siebie Borea (może się odezwie klubowicz u którego grają) oraz Delta - też grają "w klubie" :) . Obie pary z M6si i M6500i oraz Nu-Vista 600 grały bardzo dobrze. O Triangle panuje / panowała opinia że na górze są ostre / szorstkie. Może kiedyś tak było, nie wiem ale obecne modele to duża detalicznosc jasna góra i bardzo dobry bas oczywiście na tyle ile można z takiej średnicy wycisnąć. Określiłby je jako dynamiczne i wyraziste ale sam jestem wyczulony na "górę" i wg mnie w połączeniu z MF jest bardzo dobrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Mam jedną sztukę najnowszy model MF M6si500 czarny. Dystrybucja niemiecka, pełna gwarancja 24mce. Jeszcze nigdzie nie wystawiałem więc dla klubowiczów w pierwszej kolejności. Jeśli ktoś z Was myśli o upgrade z M6si to świetny kierunek którym jak wiecie ja poszedłem. Cena jak zawsze - najlepsza dla Was.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2021 o 08:00, sul76 napisał:

W fyne znowu jest tej góry trochę za mało, a dźwięk jest bardziej dociążony.

W takim razie może warto sprawdzić Tannoy Revolution XT6F/XT8F. To może być w punkt to czego szukasz.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Na Temat Audio napisał:

W takim razie może warto sprawdzić Tannoy Revolution XT6F/XT8F. To może być w punkt to czego szukasz.

Pozdrawiam,

Michał

Witam,

z Triangle sprawa się przeciąga.

A jakbyś miał porównać XT6F np. z Audio Physic Classic 8, które jest bardzo chwalone w sieci, to może byłby sens ukierunkować się na nie.

Może bym dołożył pieniędzy, tylko czy to byłoby uzasadnione (różnica w graniu)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, sul76 napisał:

A jakbyś miał porównać XT6F np. z Audio Physic Classic 8, które jest bardzo chwalone w sieci, to może byłby sens ukierunkować się na nie.

Może bym dołożył pieniędzy, tylko czy to byłoby uzasadnione (różnica w graniu)?

To zupełnie inaczej grające kolumny, ciężko mi będzie zarekomendować Ci, które będą lepsze, musisz samodzielnie odsłuchać i ocenić. Do porównania wykorzystam Fyne Audio, które znasz. Grają one dość dynamicznie, mocno podkreślają dół, środek do przodu, góra gładka, niemęcząca. Tannoy ma bardziej miarowy, punktowy bas, również środek do przodu są jednak bardziej rozdzielcze, góra jest żywsza. Tu łatwo to odnieść, bo kolumny są podobne w budowie. Jeśli chodzi o Audio Physic to mają mocny, dobrze kontrolowany bas, średnie tony nie wychodzą tak do przodu, góra jest bardzo szczegółowa ale nie męcząca, nie gra bardzo jasno, to raczej punktowo, neutralnie grające kolumny. Mają rewelacyjną stereofonię za co są często chwalone.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpujący post.

Pozostaje odsłuch xt6f oraz Audio Physic 8 i porównanie z posiadanymi fyne f501.

Na razie z Triangle mi nie po drodze, a boję się zaryzykować zakupu w ciemno.

Zastanawiam się, czy nie dołożyć i nie kupić od razu AP 8 i mieć nadzieję, że na jakiś czas "dogonię króliczka":)

Na jakiś czas przestałbym kombinować i zaczął słuchać muzyki )

Pozdrawiam

Edytowane przez sul76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zachwyt dla marki MF jest wam znany. Postanowiłem więc sięgnąć do absolutnych korzeni czyli tego czym założyciel firmy ostro namieszał na rynku. Ten model owiany jest niemal już kultową aurą i tyle się o nim naczytalem że musiałem go posłuchać. Nadażyła się okazja w postaci sztuki poprostu w idealnym stanie i oto jest
MUSICAL FIDELITY A1
9107cddc6ec44b90f75fd10501608d5e.jpg
b24a3cd7730c6de59f5ff0d654f996e7.jpg

To jest czysta klasa A z 30 watami na pokładzie. Do moich 92dB kolumn powinno być ok.

Czy ktoś z Was ma ? Zna ?

Najpierw będzie kontrola a później granie. Dam znać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czekamy

Najpierw dokładne sprawdzenie bebechów. Kondensatory itp czy nie ma jakiś przebić żeby nie zjarac kolumny bo w tamtych czasach to zabezpien nie było za bardzo a w klasie A to ciepelko takie że ... Na zimę jak znalazł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

My tu gadu gadu a Musical Fidelity ma streamer. MF MX-stream. Szkoda że nie full size. 

big_MX-Stream-sr-00.jpg

big_MX-Stream-sr-03.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim badaniu wychodzi na to ze to przepakowany ProJect Stream Ultra S2. 

Lepsza obudowa to wzrost ceny z 700 do 900E.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oparte na Malinie 3. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, vitaltas napisał:

Dziwna sprawa.  A może MF wykupił ProJect i nic o tym nie wiemy. Bo nie wierzę, żeby firma pozwoliła sobie na takie kopiowanie.

ProJect wykupił MF w 2017r.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2021 o 08:55, vitaltas napisał:

Dziwna sprawa.  A może MF wykupił ProJect i nic o tym nie wiemy. Bo nie wierzę, żeby firma pozwoliła sobie na takie kopiowanie.

To jeden właściciel.

W dniu 3.10.2021 o 10:26, Szogun71 napisał:

Musical fidelity m5si plus monitor audio gold 100 dobre połączenie ?

Może to fajnie zagrać, dobra kontrola na basie, MF lekko wyciągnie środek pasma, góra detalicznie, rozdzielczo ze wstęgi. Warto posłuchać.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, na forum pierwszym wpisem:

Dziękuję Panu Marcinowi Wielgusowi za wsparcie przy zakupie nowego wzmacniacza Musical Fidelity M6si.

Po kontakcie osobistym kolega Marcin w sposób bardzo rzetelny i profesjonalny przeprowadził proces zakupu i realizacji wysyłki będąc w kontakcie bezpośrednim na każdym etapie łącznie z dokumentacją zdjęciową. Nie jest to takie oczywiste jakby mogło się wydawać, iż normą jest dotrzymanie terminu czy słowa, które maja pokrycie w faktach. Kolega Marcin podczas realizacji zamówienia potwierdził wcześniejsze doświadczenia kupujących, iż można polegać na zakupach za jego pośrednictwem. Tak postępują osoby, które po prostu są rzetelne i odpowiedzialnie traktują wysyłany sprzęt. Warto było również ze wzglądu na proponowane warunki cenowe podjąć kontakt i ostatecznie decyzję o zakupie. W przypadku nowych zakupów wrócę do tej możliwości za pośrednictwem kolegi Marcina. Oferta zakupu przez Marcin Wielgus zasługuje na uznanie i najwyższą ocenę. Dzięki za sprawnie przeprowadzoną sprzedaż. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.