Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam egzemplarz wyprodukowany w marcu 2008 więc myślę że te problemy mnie nie dotyczą.Co do porównań z A5.5 to nie słuchałem więc ciężko mi się jednoznacznie wypowiadać ale biorąc pod uwagę cenę początkową 5500 funtów oraz jakość użytych podzespołów(końcowka mocy to w zasadzie KW 500,świetny DAC,super PRE,cd to A5)to raczej wątpię żeby A5.5 grało lepiej.Na stronie Hi-Fi i Muzyki jest test KW 250S gdzie testujący stwierdza jednoznacznie że gra on wyraźnie lepiej od zestawu A5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Hi-Fi nie tyle stwierdza jednoznacznie że kw 250s gra lepiej od zestawu A5, co stwierdza że pewne monitory były za trudne dla A5 (a kw250s pięknie sobie z tymi monitorami poradził!).

 

cytuję

Współpraca z monitorami Dynaudio Contour 1.3 mkII obnażyła także kilka istotnych wad A5. Należało szukać kolumn bardziej „skocznych” i łatwiejszych w prowadzeniu.

 

Jest to oczywiście głos za kw250s, ale czy jednoznaczny?

Poza tym ja pisałem o zestawie 5.5 nie 5, zapewne czymś tam się różnią ten 5 i 5.5 skoro Michelson zmienił oznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mankamentem wydaje się sposób dystrybucji zasilania. Zarówno przetwornik, preamp, oświetlenie nóżek, jak i tuner zasilają te same transformatory, z których prąd płynie do końcówek mocy. Wprawdzie zastosowano oddzielne odczepy, ale do zbyt eleganckich rozwiązań to jednak nie należy. Tym bardziej, że urządzenie wyposażono w lampy, które są wrażliwe na jakość i stabilność zasilania.

 

 

- z tegoż testu HiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Przyłączam się do tego, co pisze Jerry!!!

Nabyłem właśnie MF KW250S i jestem zachwycony. Dotychczas grałem na A220 z CDA3 i Kelly Transducers, które kupiłem jako nowe w AKlanie. Teraz spodobała mi się koncepcja KW250S, a i cena jest już bardzo przyzwoita.

KW250S gra świetnie, jest kiedy trzeba "szybki", kiedy trzeba "wolny", kiedy trzeba "ostry" - i jeszcze tak mógłbym długo wymieniać jaki - bo taka właśnie jest muzyka...

Proszę o podpowiedź użytkowników z jakimi kolumnami próbowali go zestawiać. Na razie gram z Kelly, ale zamierzam je zostawić z poprzednim zestawem i kupić coś na miarę KW250S

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kW250S zagra z wszystkim. U mnie gra z Magnepanami i jest idealnie. Pewnie można lepiej ale trzeba by dopłacić minimum z 5-10K zł a może być nawet gorzej pod względem przestrzeni i wolumenu dźwięku. kW jest neutralny (gra równo) więc można dobierać kolumny wg gustu.

Jeśli chodzi o pre gramofonowe to jest znakomite !!!

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Piopio,

prephono jest z innej planety! Ja mam gramofon z niskiej półki - Denon DP300, który kupiłem do odsłuchu starych czarnych - mam ich kilkadziesiąt kg.

Prawie go nie używałem, bo jakość dzwięku była bledziutka - myślałem, że patefon i wkładka do kitu...

Kiedy podpiołem go pod KW250S odkryłem nowy wymiar!!!

Już myślę o zakupie lepszego phona!!!

Pozdrówka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew jak czytam twoje wypowiedzi to nasuwa mi się skojarzenie ze sformułowaniem "przerost formy nad treścią".W jednym z wcześniejszych swoich postów piszesz "badałem zagadnienie kw 250s",naczytałeś się na forach zagranicznych nie słuchając nawet urządzenia i ty to nazywasz badaniem?Człowieku zastanów się nad sobą i tonem swych wszechwiedzących wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerry, tak, badałem zagadnienie kw250s zapoznając się z doświadczeniami wielu uzytkowników tego sprzęciku. To nie moja wina że ty uważasz doświadczenie wielu użytkowników za niewiele warte w porownaniu ze swoim jednostkowym odsłuchem i potem narzekasz na ton niezbyt przyjemnym tonem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew może wypadało by sprawdzić po jakiej cenie poszły ostatnio trzy sztuki kw na rynku polskim(giełda hi -fi.pl,archiwalne tranzakcje allegro,poszperaj,poszukaj,są tam czesto numery telefonów,adresy email,podzwoń to się dowiesz)bo ja to sprawdziłem i na tej podstawie napisałem o cenie.Pisząc poprzedni post postąpiłem bardzo nierozważnie,zapomniałem o twej nieomylności,wszechwiedzy i niespotykanej wręcz umiejętności badania zagadnienia bez jego osobistego sprawdzenia(proponuje żebyś zatrudnił się w jakimś fachowym czasopiśmie audio,będziesz testował sprzęt na podstawie opinii z forów internetowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerry, gratuluję świetnie grającego sprzętu kupionego po cenie z której jesteś zadowolony. I skoro jesteś zadowolony, a to najważniejsze, nie daj się rozzłościć mojemu badaniu zagadnienia - podaję cytaty z HiFi, link do watku o kw250s - bardzo użyteczny dla czytelników zainteresowanych tym modelem, mamy ceny z Unii (w której jesteśmy) w wątku. Rozzłościła Cię cena która zapłaciłeś albo krytyczne wypowiedzi w watku anglosaskim, ale to nie mój problem tylko Twój - niech zostanie Twoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foni,

 

zwróć uwagę, że 1500 EUR to nie cena tylko startpreis, warto byłoby upewnić się o wersję (1.4?), stan .

Oto linki do innych ofert:

 

http://cgi.ebay.fr/MUSICAL-FIDELITY-kW250s-systeme-un-NEUF-GARANT-/360239639340

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=9400533001&audioauktion=8d3874e11ca02e37d1520f8ff7d084ce

http://cgi.ebay.co.uk/Musical-Fidelity-KW250S-Version-1-4-/110496940731#shId

 

Ja kupiłem w kraju, i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem właśnie test zestawu MF m6 w AudioVideo, pierwszy w Polsce i chyba drugi w świecie na ile zaobserwowałem - nie będę oczywiście odbierać chleba redaktorom którzy dokonali tego przeglądu i nie zdradzę wiele. Powiem tylko że odnotowują odejście od wzorca dawnych lat (to jeśli ktoś liczył na come back dawnego soundu MF) i ogólnie nie wyglądają mi na zachwyconych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie...1500 Euro to była startpreis....a finalpreis to 1620 Euro. Prostuję tym samym.

 

No ale przynajmniej wiemy po ile w EU kupuje się KW-250s. Podkreślam - kupuje - a nie wystawia na sprzedaż (tamte linki to wyłącznie niesfinalizowane ogłoszenia sprzedaży).

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.