Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie miałem takiej możliwości.Chyba w electrach tkwią podobne przetworniki co w cobaltach zmiany chyba są w zwrotnicy i w budowie skrzyń. w każdym razie trzeba uważać na górę pasma ja musiałem zrezygnować w tym systemie z red dawna.U mnie musical a308 z red dawnem zagrał sycząco a z wcześniejszym wzmacniaczem zagrał lepiej od tary labs 2 ser.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o tym, z Focale nie brzmią ostro lecz pokazują jak gra podpięty sprzęt. Focale sa po prostu bardzo przejrzyste i pokazują wszelkie niedociagniecia w tych zakresach.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wygląda ze nowa "6" bedzie jedynym playerem w ofercie MF. Cieszy oczywiści możliwość korzystania jako DAC tylko pytanie ile w nim audiofilskiego powietrza...

Integra z tej serii też ma wejscie USB - co za czasy!

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Za na namową Jakewa w wątku Yamaha 1000 vs MF cd A1 Pro pozwalam sobie zaproponować klubowiczom mój cedek w cenie 4200,- Powód sprzedaży dogadałem wreszcie ! deal z Talk'iem na długo oczekiwany cedek 3.1B,który wzorniczo a i dzwiękowo pasuje do końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Misical Fidelity wykonany z okazji 25 lecia firmy. Ciekawostka.

 

http://www.allegro.pl/item795382600_zegarek_szwajcar_na_25_lat_firmy_musical_fidelity.html

post-17176-100002322 1256489179_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, chcialbym zapisac sie do klubu ze "skromna" Electra E10 (zdjecie później).

 

A po drugie mam pytanie-prosbe do kolegow o sugestie co do cd do tego wzmacniacza. Mam juz pare propozycji od znajomych, ale chetnie poslucham waszych sugestii, czyli osob doswiadczonych w MF. Kolumny na razie - Acoustic Energy Neo 1 - pozostalosc po poprzednim drugim systemie - beda za jakis czas do wymiany, wiec tutaj ograniczen nie ma. Sprzet oczywiscie uzywany bedzie, budzet jednak ze wzgledu na kryzys - tylko 1,5-2k. Brzmienie - calosc ma grac cieplo, muzykalnie. Gdyby ktos z was mial jakies propozycje, to bede wdzieczny. Repertuar - od klasyki (Chopin!) po rocka.

 

Jedna z sugestii, ktora uslyszalem, to Arcam, ale ze starej serii Alpha np. 8SE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

paul_67, 17 Kwi 2008, 20:46

 

>Tyle lat szukałem, przebierałem w sprzęcie i ciągle to było nie to!Męki przechodziłem ogromne czy

>trafię na brzmienie, które mi odpowiada i o którym marzę?Aż usłyszałem Musical Fidelity A2.Już po

>pierwszych dźwiękach byłem szczęśliwy,że wreszcie znalazłem!Dokupiłem jeszcze odtwarzacz CD (bo

>wcześniej była mowa o wzmacniaczu)z tej samej serii i mam spokój!Teraz mogę się delektować swoją

>muzyką i pięknym wyglądem moich ślicznotek!

 

 

...i nic się nie zmieniło, nadal to gra pięknie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.Doradzcie mi proszę jakie głośniki będą najlepsze do MF A300.Pokój jakim obecnie dysponuję ma 18m2 powierzchni.Słucham dużo Electro i Rocka,ostatnio miałem Paradigmy studio 20v3-niestety brakowało mi basu.Zastanawiam się nad jakimiś wolnostojącymi ale mogą być też podstawkowe.Poszukuję czegoś z drugiej ręki do 3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie!

Jestem nowym użytkownikiem forum,

prosze o porade dotyczaca mojego ostatniego zakupu MF elektra 11,

Kupiłem okazało sie ,modyfikowany wzmacniacz nie wiem czy była możliwośc zrobienia ugrade

firmowego czy też ktoś zrobił samodzielną przerobke.

Są cztery kondensatory 2xnichicom uF6800 oraz 2xJamikon 10000uF

oraz duży transformator.

dziekuje za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak te w/w kondensatory Nichicom zmieniły brzmienie E11 vs. te jego oryginalne kondensatory na J? Rozumiem że jakiś upgrade nie downgrade nastapił w wyniku tej zmiany?

 

Druga rzecz, ile m/w kosztują takie kondensatory i czy warto wymienić chociażby ze względu na zużycie po 10 latach długiego grania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.