Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

hej hoooop hooooooop jest tu kto....:)

Co myślicie o Akustyku RR2 do A308 albo Lansjerze

Tak sobie siedzę i słucham mojego zestawiku A308 od miesiąca i mogę powiedzieć ,że jest on bardzo neutralny i cholernie wymagający dla nagrań ,nic nie eksponuje np. średnicy(A3) jest bardzo detaliczny ,co na początku myliłem z wyostrzeniem,vocale nie grają "na twarz" są bardzo naturalne i nie świszczą ......no nie jest to na pewno brzmienie imitujące lampę ,ale wydaje mi się ,że prawdziwsze .A3 był przyjemniejszy w słuchaniu ,bo oszukiwał i to chyba była ta magia mialo się wrażenie,że wszystkie nagrania są zrealizowane w tym samym pomieszeniu akustycznym,bas był poduchowaty,miękki,tutaj jest szybszy i bardziej konturowy.

Ciekawe jak gra Nu vista :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Dołanczam się do grona posiadaczy wszelkiej maści musicala.Ja z tą marką spotkałem się u kolegi w 2001 roku.Zestaw:E11+ cd micromega stage 4 ,kable van den hull,jakie kolumny to nie pamiętam ale coś za 5 tyś zł-monitory.Usłyszałem ten dzwięk i to było to.Obecnie ja posiadam E11 z cdkiem techniksa sl sp 770D,konektory audioquest king kobra , kable głośnikowe XLO ER11.Wadą systemu jest cedek techniksa,który to w przyszłości zostanie zamieniony na micromege st.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

dla miłośników Musicala widziałem dzisiaj w TopHiFi na Nowogrodzkiej w Wawie promocję: nowy Musical Fidelity A1 - http://www.musicalfidelity.com/products/a1/a1.html jest do kupienia za 2999zł. - http://www.tophifi.pl/towar/id/367/a1_amp/ . Jeśli tylko ktoś ma np.Triangle powinien spróbować takiego zestawienia.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Z A1 jest taki myk, że po prostu nie wpasował się w rynek:

- dla przeciętnego Kowalskiego/Smitha ma zbyt mała moc (na papierze) i za mocno się nagrzewa.

- dla zaawansowanych audiofili jest .... za tani.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsmakiem jest nowa seria HiEndowych klocków w czystej klasie A.

Narazie modele szczytowe po ok 6-7tyś funtów za integrę, pre i power.

 

Niewykluczone, że pijawia się modele niższe.

post-8986-100007748 1250847316_thumb.jpg

post-8986-100007749 1250847316_thumb.jpg

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz, 21 Sie 2009, 09:18

 

>Z A1 jest taki myk, że po prostu nie wpasował się w rynek:

>- dla przeciętnego Kowalskiego/Smitha ma zbyt mała moc (na papierze) i za mocno się nagrzewa.

>- dla zaawansowanych audiofili jest .... za tani.

 

Dodam, że w dodatku A1 jest brzydki, co też pewnie ma wpływ na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
http://www.jsaudiorepairs.co.uk/ zajmują się naprawami sprzętu, właściciel pracował kiedyś w Musical Fidelity, jeśli macie jakieś ciekawe linki to zamieszczajcie. I jeszcze jeden link http://www.mhennessy1.f9.co.uk/mf_a1/introduction.htm#history

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla firmy Musical Fidelity pracował Tim de Paravicini spod jego ręki wyszły jedne z lepszych produktów firmy jak wzmacniacz A1, końcówki A470/370, P270,oraz przedwzmacniacz MVX w którym zastosowano specjalne trafa wejściowe do pre gramofonowego zdjęcie ponizej.

post-3650-100006995 1251746847_thumb.jpg

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.