Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A zrobiłem sobie mały tjun E11.Wymienione zostały:

- całkowite usuniecie kondensatorów wejściowych

- wymiana pozostałych kondensatorów w torze na BlackGate N

- wymiana większości kondensatorów zasilających Nichicon MUSE / Panasonic FM

- instalacja dodatkowych kondensatorów filtrujących główne zasilanie MKP 10UF WIMA

 

Teraz długie wygrzewanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość spy

(Konto usunięte)

@majk!

>Witam i z wielką przyjemnością zapisuję się do klubu Musical Fidelity jako szczęśliwy posiadacz

>wzmacniacza M6i.

 

Dzisiaj odsluchiwalem M6i i zauwazylem, ze cokolwiek zaczyna byc slychac dopiero od godz 9.

Praktycznie caly odsluch potencjometr byl miedzy 11 a 12. Na moim A500 chyba nigdy do 11 nawet nie dociagnalem...

 

Czy u Ciebie tez slyszalny zakres zaczyna sie od godz. 9?

 

BTW

Widze, ze masz VA. Odsulchiwalem wlasnie z VA (Haydn) i musze powiedzec, ze rozczarowalem sie totalnie. Dopiero z CM5 wzmacniacz pokazal na co go stac - trzeba przyznac, ze powera ma. Podobnie bylo tez w Audio Analogue Puccini ale tam jekis dziwny wskaznik poziomu glosnosci jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majk!

 

W zeszłym tygodniu słuchałem w Top HiFi Audio Analogue Puccini Settanta V2.0 na Vienna Acoustic Bach i była poezja. Wzmacniacz jest strasznie melodyjny - bardzo wciąga słuchacza. Naprawdę fajny sprzęt. Z ich wysterowaniem AA chociaż mocą nie grzeszy nie miał problemów. Na Mozartach nie słuchałem - to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość spy

(Konto usunięte)

@majk!

>spy a z czym odsłuchiwałeś AA Puccini? Mi się brzmieniowo bardzo spodobał tylko na Viennach się

>wysypał. Niestety nie dał rady ich napędzić.

 

Puccini sluchalem z CM5, byl muzykalniejszy od M6i ale jakby brakowalo mu mocy. Ale brzmienie rzeczywiscie fantastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew, 18 Lut 2010, 11:44

 

>Majk, dzięki za podzielenie się cennymi wrażeniami nt. nowego M6i. Interesuje mnie jakie wrażenia

>uzyskujesz słuchając tego wzmacniacza już bez dedykowanego CD6 - czy nadal jest to o czym napisałeś

>czyli czujesz się otoczony dźwiękiem i tak dalej, itp.

 

@Jakew,

zbieram już kasę na CD natomiast w tej chwili podłączam transport przez DACa Beresforda. Mój salon jest raczej średnio przygotowany akustycznie, ale mimo wszystko stereofonia i scena jest nadal wspaniała. Z dedykowanym CD (lub innym wyższej klasy) może być tylko lepiej. Przydała by się jeszcze lepsza kontrola basu, ale to można poprawić kablami. Mozarty, choć nie wyglądają, na prawdę mają go sporo.

 

@horak

no Mozarty wymagają sporej wydajności od pieca

 

@spy

Od jakiego poziomu słychać to musiał bym sprawdzić jak będę w domu, natomiast czasami słucham sobie cicho muzyki na godzinie 9. Powiem ci szczerze, że nie zwróciłem na to uwagi nim o tym nie napisałeś. Jeśli chodzi o USB to używam tego wbudowanego w DACu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa wyżej od E10, XLR, solidniejsze gniazda, raczej jest to zintegrowny odpowiednik E20-E30 ale w

obudowie nawiazującej do serii A200,A1000 i dzielonego E200-E300. Z tego conwiem jest mocniejszy i bardziej transparentny szybszy odpowiednik A-klasowego A200 ale zachowujący podstawowe cechy MF..

moc 100W/8ohm.

Pisałem chyba gdzies wczesniej o tym wzmaku.

post-8986-100001898 1266519432_thumb.jpg

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax

 

dzieki , szukam i nic nie moge sie doczytac nt tego wzmaka. Jest sporo e10 e11 ale nic nt e100.

Chcialbym go polaczyc z epos es22 i rotel rcd991. Jak myslicie zagra?:) Mam nadzieje ze nie bedzie ostro na gorze.

 

Aha i czy tysiac zl za e100 to uczciwa cena?

 

 

pozdr,Artur

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość spy

(Konto usunięte)

@majk!

>Od jakiego poziomu słychać to musiał bym sprawdzić jak będę w domu, natomiast czasami słucham sobie

>cicho muzyki na godzinie 9. Powiem ci szczerze, że nie zwróciłem na to uwagi nim o tym nie

>napisałeś. Jeśli chodzi o USB to używam tego wbudowanego w DACu.

 

Dzieki za info. Ale jednak zdecydowalem sie na AA Puccini - jutro powinienem juz miec...

Bedzie gralo z CM5 (Piano Black - piekna rzecz).

Do tego zapisalem sie na liste oczekujacych na V-DACa od MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł - pewnie tak, biorąc do prównania ceny E10. Tym bardziej, oba wzmaki dzieli może rok róznicy.

Wzmak bardzo rzadki, a u nas to nawet nie wiem czy był w sprzedazy. Prędzej napędzi eposy niż E10 (chociaz E10 to też dobra wydajność).

Jest bardziej przejrzysty tak więc raczej źródło bedzie tu decydować. E100 jest bardziej uniwersalny i...poważniej wyglada ;)

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość spy

(Konto usunięte)

@maijk!

>No mi w Top Hifi powiedzieli, ze V-DACa wogole nie sprowadzaja, bo maja za malo chetnych i sie nie

>oplaca. Tez mialem na niego chrapke.

 

To wal jeszcze raz, jak bedzie nas wiecej to moze szybciej sprowadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość spy

(Konto usunięte)

@4fury4, 19 Lut 2010, 00:09

>Ja kupiłem tutaj:

>

>http://www.divineaudio.co.uk/hi-fi/accessories/musical-fidelity-v-dac-digital-to-analogue-converter/prod_639.html

>

>pewnie taniej (152 funciaki z przesyłką), niż byłoby w Polandzie, u pazernych dystrybutorów.

 

No troche taniej jest (szczegolnie przy tym kursie funta) :) Ale i tak urzadzenie tanie jest...

Jak gra w porownaniu z Beresfordem? Szczegolnie interesuje mnie USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.