Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze przed zakupem drobne pytanie-

Jak jest z awaryjnoscia serii A3(srebrna)?

Sprzet ma juz ladne pare lat i roznie bywa zwlaszcza chodzi o cd.

Druga nurtujaca mnie sprawa jest kwestia tego jak wypada dzis ten komplet w porownaniu z nowszymi zestawami Musicala oraz czy moze konkurowac z dzisiejszymi klockami po np 5000zl za sztuke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To i ja się zapiszę do klubu ze swoimi pudełkami i walcami od MF:

X-Can V.3 gra z Sennheiserami HD650 (bardzo satysfakcjonujące połączenie)

X-10D (czasami wpinam pomiędzy różne źródła)

X-PRE V.3 - zakupiony tydzień temu do odsłuchów w stereo z duetem NADa: CD NAD M5 i 7-kanałową końcówką NAD M25 (fronty zasilane w bi-ampingu). W porównaniu do preampa NADa M15, MF pokazał zupełnie inny dźwięk - trudno zdefiniować czy lepszy ale na pewno inny (więcej basu i jakoś tak głośniej niż z NADzika).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unique

 

Z tego co wiem wzmaki A3 raczej sie nie psują (czy to srebrny czy złoty), jeśli już to moze zatrzeszczeć potencjometr po latach ale to żadna awaria.

 

CD jak każdy: laser może się zestarzeć.

 

Wypada dobrze nawet w porównaniu z droższymi MF-ami i klockami po 5kzł z palcem w oku.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 15 Maj 2009, 00:22

 

>Philipsy bywają kłpotliwe, natomiast Sony moze być niedostepny (zalezy jaki model lasera).

 

Nie czepiam się tylko pytam z czystej ciekawości:) Co kłopotliwego jest w laserach philipsa? Mam MFa X-Ray v3 z philipsem, primare d20 też z philipsem i nie ma z obsługą tech playerów żadnych kłopotów, o co więc chodzi, skoro wszędzie gdzie jest wybór w laserach sony/philips ludzie piszą : bierz sonego. WHY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gelar

 

Po prostu aplikacje napedów philipsa (te same) w róznych urzadzeniach nie działaja tak samo. Kwestia powtarzalności, oprogramowania i w końcu niechlujnosci producenta. Trzeba uwazać. Czy dotyczy to MF-a? Rzadko kiedy ale już tak zacnych firm jak NAD, Mikromega czy Naim juz częściej.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak chronologicznie powstawały urządzenia MF. Poniżej wnętrze Michaelson Audio modelu Odysseus.

post-3650-100004842 1242564907_thumb.jpg

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jeśli pozwolicie coś o Musical Fidelity ja od 6 lat mam A1 staruszek i do tego po partackiej niemieckiej naprawie , ale naprawiłem go pożądnie i działa cudnie.

Przyszła pora go sprzedac jeśli ktoś by reflektował to zapraszam na allegro

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=636446577

 

Miałem dużo wzmacniaczy w życiu , a ponieważ zajmuję się dzwiękiem zawodowo to pracowałem na nich tak i w studiu nagraniowym jak i na koncertach . Ten A1 mimo niewielkiej mocy świetnie się sprawdza przy obrubce dzwięku da się na nim zrobić w zasadzie wszystko. Nie miałem nigdy problemów ze zgodnością barwową nagranych instrumentów czy głosów , dobra głębia sceny i dobra dynamika .

precyzja w górze trochę za mała do miksowania ALE !!!! Ja mówię tu o zawodowych zastosowaniach .... a to przecież mały wzmacniacz domowy! W między czasie przejechałem 13 innych wzmacniaczy i tamte sprzedałem a tego ciągle mam .... Porównanie A 1 do zawodowych gratów wypada kiepsko dla wielu niby zawodowych wzmacniaczy . Jeśli ktoś ma jakieś pytania to zapraszam do pisania

pozdrawiam

malej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znowu pytanie(-:

Czy 3200zl za MF A3(wersja srebrna) ,ktory posiada karton i pilota z wiarygodnego zrodla to rozsadna cena?

Wzmacniacz jest w b.dobrym stanie i pochodzi z ostatniej serii wypuszczonej przez MF.Zeby bylo smieszniej zostal nabyty dopiero w 2006r i odtad dopiero uzytkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słuchałem ale cena wydaje sie b.dobra. Niegdys czytałem, ze jest to przeciwieństwo brzmienia "musicalowego" jakie proponowały inne modele z serii Electra i A. dosć mocny i szybki wzmak. Do tego pilot i XLR na pokładzie.

post-8986-100003694 1243624459_thumb.jpg

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci artykuł z jakiegoś brytyjskiego pisma opisujący serię Elektra: amplifier E-100, CD E-600 oraz tuner E-500 (wszystkie elementy zdalnie sterowane). Niestety nie znam angielskiego, ale jeśli ktoś z szanownych klubowiczów jest w stanie przetłumaczyć i choć w kilku zdaniach przybliżyć tą serię na podstawie wspomnianego artykułu (w necie w zasadzie brak jest informacji o tych modelach) to chętnie go zainteresowanym prześlę.

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Musical Fidelity prowadzi dziwna politykę, ciężko znaleźć informacje o wielu modelach, zachowują się tak jakby pewne ich wyroby nie istniały. Ciekawe dla czego, potwierdzeniem jest mój pre MXL - niech ktoś mi podeśle jakieś pełne info o nim ??:-) Kupiłem go prawie w ciemno, bo kwota była niewielka, a gra duuużo lepiej od McINTOSH C-25 którego pożyczyłem od znajomego, bo czeka na końcówki mocy tej samej firmy, a kosztował 3 razy mniej.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,mam prośbę posiadam zestaw MF A308,który obecnie gra sobie z polskimi monitorkami Fazakustyka(Morel/Pearless),którym brakuje troszkę dołu,głównie chyba z racji tego ,że grają w dość dużym pomieszczeniu. Jakie polecilibyście kolumny podłogowe, do tego zestawu na 40m2.Dodam,że zestaw gra dosyć jasno ,z o wiele lepiej kontrolowanym basem,przestrzenią i jest bardziej detaliczny, w porównaniu z zestawem MF A3,który posiadałem wcześniej.Myślałem o Dynaudio ,bo na Focalu może być ostro?..... Co sądzicie?....Maksymalna kwota to 15kzł.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......wiem,że gdzieś na forum był już podobny temat, ale z niego za wiele nie wynika, ponieważ moim zdaniem np.MF A3 a np. MF A308 to całkowicie inny charakter brzmienia i nie można dobierać kolumn do A308 ,znająć brzmienie A3 czy innych musicali,dlatego jeżeli jest ktoś na forum kto posiada ten konkretny zestawik(A308) to bardzo prosilbym o wpis z czym to by fajnie współgrało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15kzl to chyba najlepiej cos z oferty akustyka.

A dokladajac 2kzl czyli za 17 kzl to mozna za akustyka o takie zestawy sie pokusic.

post-1391-100002264 1245253613_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzenie w przyszłość - na stronie musicalfidelity.com pojawiły się pare miesięcy temu zdjęcia najdroższych modeli nadchodzącej nowej serii produktów. Klocki są srebruniutkie, estetyka nowej serii przypomina nieco Primare (jeden nazywa się nawet Primo), a więc ładnie to wygląda. Przypuszczam że w tym roku zobaczymy następców modeli 3.5, X-150 itd. i będą właśnie w zbliżonej estetyce - jak flagowe modele na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.