Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

potrzebuje zakupic niewielki gabarytowo, rozwojowy wzmacniacz do malego pokoju. zainteresowalem sie mf z serii x oraz cyrusem 6vs/6vs2. chcialem ponowic zapytanie o wzmak MF X-A1 a dokladniej chodzi mi o jego brzmienie w porownaniu do brzmienia cyrusa. czy to podobna szkola dzwieku / klasa sprzetu?

daleki jestem od wywolywania wojny systemowej, po prostu ciekawy jestem czego moge sie spodziewac po obu urzadzeniach. bede wdzeczny za wszelkie sugestie.

 

pozdrawiam serdecznie!

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, idealnie odpowiada mi dźwięk moich MFidelity - wzmak i cd player - i ponieważ ich już nie robią a każdy nowy model to jednak nowe inne brzmienie - pytanie:

 

Czy i jak długo można wzmacniacz/cd player utrzymywać przy życiu przez jakieś tam wymiany części? (i czy takie wymiany nie zmienią brzmienia??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczesliwym posiadaczem MF A3.2 wzmacniacz i cd Przed tym systemem posiadalem nad C352 i C542 CD , do tego kolumny b&w cdm7se kable vanden hul first i glosnikowy MK II hibryd. Po przejsciu na MF z tymi komponentami oslupialem!!!! Kable pokazaly klase a kolumny rozwinely skrzydla zmienilem upodobania co do muzyki przed sluchalem rocka a teraz tylko jazz .Coz sprzet moze nie najwyzszych lotow ale cieszy ,podoba mi sie a to najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zacząłem rozgrzewać SACD Trivista, na razie tylko jako DAC z Meridianem 508.20 w roli transportu i jestem pozytywnie zaskoczony brzmieniem tego tandemu. Niestety transport Trivisty padł i nie chce czytać płyt. Ale to oferuje w roli daca Musical robi duże wrażenie -absolutnie płynny i dynamiczny, a zarazem analogowo wciągający dźwięk, po prostu wbija w fotel. Chyba wejdę do klubu zadowolonych użytkowników urządzeń Michaelsona :)

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miłośników MF.Jestem posiadaczem wzmacniacza A3 do którego są podłączone Paradigm studio 20v3,jako żródło robi Nad 514,kable głośnikowe Audioquest Gibraltar bi-wire,interkonekty to Eagle Cable 38700.Nie wiem jaka jest przyczyna ale brakuje mi przestrzeni i głębi.Co Sądzicie o tym zestawieniu,i co ewentualnie powinienem zmienić aby uzyskać poprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

witam.chyba to jest klub dla mnie .mam mf e11 i a1 cd zestaw kupiony nie dawno więc dopiero dobieram kabelki.kolumienki to kef q7 .jeżeli ktoś może mi podpowiedzieć w sprawie to chętnie poznam opinie.nie mogę się skontaktować z Darckar Caradrahs w sprawia e 30 a może ktoś ma taką końcówkę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

hej hej,

to ja też się dopisuję z moim e10 podającym prąd do wafli diamond 9.4.

Chcę kupić gramofon jakiś koło 3000 pln i od razu może ktoś doradzi, czy przy moim aktualnym systemie mam inwestować (powiedzmy do 1000 pln) w pre phono zewnętrzny, czy zostać na tym, co mam w e10.

Na razie mam gramofon djski z wkładką sumiko pearl.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A1001, kiedyś chciałem go kupić. Albo A300, ale tu już odstraszała mnie stylistyka srebrna lub jeszcze gorzej z tymi złotymi motywami. Ale mam sentyment do MF, zwłaszcza tych starszych. Bo łatwiej było o czarne? ;)

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam napisze tak MF to bardzo dynamiczny wzmacniacz a VDH WIND MK II dodaje potegi temu systemowi,natomiast kolumny B&W cdm 7se(bardzo zywiolowe) nie tylko pokazaly na co je stac to w 20m sie dusza chce przejsc na srebro Argentum lub Albedo troche uspokoic muzyke , jak to nic nie zmieni , bede kombinowal z monitorami B&W 805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Dopisuję się do klubu ze swoim E10. Teraz gra to w połączeniu jak w "o mnie". Troszkę za dużo jest wyższej średnicy, robi się czasami nieład między średnicą a wysokimi. Czy przejście na Primare CD D20 polepszy sprawę?

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AQ porównywałem z innymi. Te z których porównywałem to Type 4 wypadł najlepiej. Jest to wg mnie kabel sterylny, otwierający uszy na różnorodność tonów wysokich i trzymający bas w ryzach. Jest troszkę może papierowy ale w połączeniu z MF nie jest źle wg mnie. Mam też VDH CS 122 i ten kabel radzi sobie gorzej akurat w tym zestawieniu. Dlatego pomyślałem o wymianie CD. Wstępny wybór padł na Primare głównie za stylistykę i opinie posiadaczy oraz testy.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Witam serdecznie.

 

Niedawno zakupiłem "prosiaka" X10-D i w związku z tym mam do Was pytanie.

Jak w nim jest z "wypalaniem" lamp? Prosiak nie ma żadnego włącznika. Z wrodzonego lenistwa nie chce mi się za każdym razem wyciągać z niego wtyczki zasilacza. Jest włączony 24h/dobę. Czy w związku z tym jest potrzeba wymiany lamp od czasu do czasu? Jeśli tak to co jaki czas i jakiego producenta ECC88 mi polecicie?

 

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

spiler86, 2 Mar 2009, czy MF grają jak NAD-y ?

 

NAD który słyszałem, 352, w porównaniu do MF daje o wiele słabszy bas, średnica to silna strona NADa ale i ona jest słabsza niż w MF - mniej żywa, górę NAD znów wycofuje (jak MF). W sumie MF gra pięknie basem i średnicą, a NAD gra gł. średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołaczam się do klubu miłośników MF z moim E11. Gra on w połączeniu z Yamahą cdx-1050 i tannoyami M4 tuningowanymi przez McGyvera. Zestawienie to, dało brzmienie relaksujące i pozbawione ostrości. Muzyki można słuchać długimi godzinami bez oznak zmęczenia i o to chyba w tym chodzi.

 

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dołączam do klubu MF chyba na dłuższy czas. Jestem w posiadaniu MF kW250S i ten sprzęcik spełnia moje wszystkie oczekiwania. Gra z Magnepan MG1.6/QR i jest bajecznie. Kabelki to Sonus Oliva bi-wire. Teraz z audiofila zamieniam się w melomana ;-) Moja audiofilska droga wiecznych zmian już się zakończyła. Trudno będzie mi teraz przeskoczyć tandem MF/Magnepan nie popadając w cenowe szaleństwo ....

Wcześniej miałem MF A5.5CD - świetny to był CD ... godny polecenia.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.