Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Moi drodzy!

 

Stała się rzecz straszna!!!

Żona odkurzając wysunęła i zwarła kabelki jednej z kolumn. Ja nie zauważyłem tego, włączyłem i cisza nastała... :((((

Mam zestaw MF A220 + CD A2 + Kelly Transducers KT2, kupiony jako nowy w Audio Klanie w 1998 roku.

Jestem nim zachwycony, ale zamilkł...

Czy orientujecie się, kto fachowo mógłby naprawić ten wzmacniacz? Zależy mi na tym, aby zachował stan pierwotny - a może to tylko bezpiecznik???

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników tej marki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy wie ktoś może jakie powinny być napięcia na wyjściach głośnikowych w MF A1 ??? Na jednym mam

0,4V a na drugim 1V a nie znam prawidłowej wartości. Może jest jakiś posiadacz tego wzmaka, który mógłby pomierzyć? Byłbym wdzięczny.

Jeszcze jedno pytanie. Czy w tym wzmacniaczu można jakoś ustawić prąd spoczynkowy? Jeśli tak to proszę o wskazówki. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co można powiedzieć o brzmieniu Musical Fidelity 3.2CD Player ?

Czy ten CD potrafi kreować szeroką scenę, głębię, ukazać szczegóły nagrań a jednocześnie zagrać muzykalnie i nie męcząco? To dość mało popularny CD ale być może, ktoś z klubowiczów dokładnie go przesłuchał ? Czy ma problemy z czytaniem CD-R, a może wolno wczytuje płyty, ciekawe są wszelkie uwagi na temat tego CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.Jakiś czas temu wymieniłem Nada514 na Arcama cd73-niestety cały czas brakuje mi przestrzeni i głębi.Wzmacniacz jaki posiadam to MF A3,głośniki Paradigm studio 20v3,interkonekty- Tara Labs RSC Reference Generation 2,głośnikowe-Audiouest Gibraltar bi-wire.Czy powinienem wymienić głośniki-jeżeli tak to jakie Polecacie,a może wystarczyłaby wymiana kabli głośnikowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik-t

 

Raczej tak

 

mix74

 

Raczej wymień Paradigmy - to są wyczynowce bez wyrafinowania poza tym raczej za małe monitory do tego metrażu

 

MFA3 bardzo dobrze gra z JmLab, HGP, Zoller a jeśli kable to głosnikowe może na Transparent Audio.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orjętuje to A300 i A3 weszły do sprzedaży w jednym czasie tyle że A3 miał następców (coraz mniej udane konstrukcje) a A300 został wycofany z produkcji, podobno był konkurencją dla wyższego modelu bodajże nu-vista który był dwa razy droższy od A300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się A3 i A300 to równoległe produkty z lat 1998(może nawet 1997)-2002 (A3 w wrersji ze srebrnymi ozdobnikami). Wcześniejsze wersje różniły się jeszcze pilotami.

A300 wycofano bo robił nie zdrową konkurencję dla A308.

 

A300 oczywiście jest lepszy od A3 ale tak jak pisałem charakter brzmienia podobny. A300 słuchany porównywany niegdyś przeze mnie moim zdaniem pobił na głowę droższego wówczas Primare A30.2 a nieco później odsłuchany w (niestety w salonie w Warszawie) pobił Krella 300IL.dybać i brać A300

 

Jeśli jesteś w stanie zapłacić wiecej to nie ma co gdybać i brać A300.

Oba modele A3 i A300 każdy w swojej klasie cenowej są bardzo interesującymi wzmakami o niebagatelnych zaletach. Nawet dzisiaj uważam, że gdyby były produkowane sprzedawałyby sie nadal bardzo dobrze.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha - czyli nowsze maja srebrne ,a starsze zlote wstawki(-: zauwazylem wlasnie ze sa dwie rozne wersje a3(-:nowsza i starsza(roznica w kolorze wstawki)

Chce musicala polaczyc z proakiem 125.Waham sie jeszcze nad primare z serii 21.seria 20 bardzo mi odpowiadala dzwiekowo w polaczeniu z proakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare jest chłodniejszy, 20tka moim zdaniemj jest znacznie gorsza od MFA3 i zdecydowanie od A300 , natomiast model A30.2 to poziom A300 z troszkę lepsza przestrzenią i minimalnie lepszą przejrzystościąi chyba jednak lepszym basem. To tyle co pamiętam.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Różnica konstrukcyjna między A3 i A300 jest bardzo niewielka. Płyta główna jest taka sama, bez wlutowanej pary tranzystorów no i w A300 są większe condensatory i trafa.W związku z tym pozwoliłem sobie na przeróbkę A3, ale nie mam jeszcze wlutowanych tranzystorów.

Moja pytanie: CZY ZNACIE MOŻE KOGOŚ KTO PRZEROBIŁ A3 NA A300 PROSIŁBYM O KONTAKT.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.