Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Tytus, miałem KAV-280cd oraz kilka innych modeli i tyłka nie urywały, a moja wypowiedź bardziej bazowała na konstrukcji i zastosowanych komponentach (choćby słabsze kości DAC i układ wyjściowy niż w 280cd). Przyznaję, nie słyszałem Showcasa, więc możesz twierdzić, że nie wiem co mówię, ale podstawowe pytanie brzmi, z czym Ty go porównywałeś, bo ja trochę odtwarzaczy przerzuciłem bardzo różnej maści i według mnie Krell w tej dziedzinie ogólnie raczej nie bryluje.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mol01 napisał:

@Tytus, miałem KAV-280cd oraz kilka innych modeli i tyłka nie urywały, a moja wypowiedź bardziej bazowała na konstrukcji i zastosowanych komponentach (choćby słabsze kości DAC i układ wyjściowy niż w 280cd). Przyznaję, nie słyszałem Showcasa, więc możesz twierdzić, że nie wiem co mówię, ale podstawowe pytanie brzmi, z czym Ty go porównywałeś, bo ja trochę odtwarzaczy przerzuciłem bardzo różnej maści i według mnie Krell w tej dziedzinie ogólnie raczej nie bryluje.

Ja miałem krella tylko z serii kav, model 300cd i wg mnie grał do bani, ale z napędu MD-10 jestem bardziej niż kontent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Na początku przepraszam za zaczepną odpowiedź w sprawie odtwarzacza. Oczywiście, że nie jest to wybitny sprzęt ale sprawiał mi wiele przyjemności na pewno więcej niż Mcintosh MPV 861 który u mnie zagrał najgorzej ze wszystkich odtwarzaczy jakie miałem. Wracając do meritum. Odtwarzacz został naprawiony i gra jak 15 lat temu przynosząc czasami usmiech na twarzy.

 

Pozdrawiam 

Tytus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć.Jestem na etapie zakupu Krell kav-280cd.Decyzja już zapadła.Poproszę szanowne forum o podpowiedź co warto kupić by spać spokojnie przez kilka lat.Na razie sprzęt jest po serwisie.Laser, mechanizm,inne?Jaki model, oznaczenia.Nie mam w tym doświadczenia.

Z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Uli napisał:

Cześć.Jestem na etapie zakupu Krell kav-280cd.Decyzja już zapadła.Poproszę szanowne forum o podpowiedź co warto kupić by spać spokojnie przez kilka lat.Na razie sprzęt jest po serwisie.Laser, mechanizm,inne?Jaki model, oznaczenia.Nie mam w tym doświadczenia.

Z góry dziękuję za wskazówki.

Nowych oryginalnych laserów brak, nic nie kupuj i słuchaj, będziesz szczęściarzem jak ci się do roku coś nie wykrzaczy. Ja tyle szczęścia nie miałem z kav-300cd, ten się psów od początku do końca, to są tandetne jak na krella odtwarzacze, żadnego wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.09.2023 o 12:26, Uli napisał:

Cześć.Jestem na etapie zakupu Krell kav-280cd.Decyzja już zapadła.Poproszę szanowne forum o podpowiedź co warto kupić by spać spokojnie przez kilka lat.Na razie sprzęt jest po serwisie.Laser, mechanizm,inne?Jaki model, oznaczenia.Nie mam w tym doświadczenia.

Z góry dziękuję za wskazówki.

Bardzo dobry wybór. To jeden z lepszych CD jaki można kupić w cenie do 5000 PLN.

Transport i laser na szczęście są bardzo popularne bo to tanie rozwiązanie stosowane w wielu budżetowych Marantzach i Philipsach. Np. w Marantz CD5000 lub Philips 753. Kiedyś takie CD można było kupować za grosze jako dawca oryginalnego lasera i transportu ale inflacja zrobiła masakrę na rynku używek i już nie jest tanio.

Wszelkie zamienniki to chińskie badziewie i nikt nie wie ile to pogra i jaka to jakość. 

W tym 280 po wielu latach mogą wypalać się czerwone cyferki w panelu wyświetlacza, więc warto zaopatrzyć się w taki wyświetlacz VFD na wymianę w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, moreno1973 napisał:

Bardzo dobry wybór. To jeden z lepszych CD jaki można kupić w cenie do 5000 PLN.

Transport i laser na szczęście są bardzo popularne bo to tanie rozwiązanie stosowane w wielu budżetowych Marantzach i Philipsach. Np. w Marantz CD5000 lub Philips 753. Kiedyś takie CD można było kupować za grosze jako dawca oryginalnego lasera i transportu ale inflacja zrobiła masakrę na rynku używek i już nie jest tanio.

Wszelkie zamienniki to chińskie badziewie i nikt nie wie ile to pogra i jaka to jakość. 

W tym 280 po wielu latach mogą wypalać się czerwone cyferki w panelu wyświetlacza, więc warto zaopatrzyć się w taki wyświetlacz VFD na wymianę w przyszłości. 

Nie inflacja, tylko czas podbił ceny, jak sam napisałeś jest tam tandetny napęd i laser, a używki będą go miały równie mocno wyeksploatowane, więc z tym dawcą bym nie przesadzał, dopóki się nie okaże, że z tego zamontowanego, nie koniecznie oryginalnego, nie da się już nic wykrzesać. No i z tymi zaklęciami w stylu naj do 5000zł bym nie przesadzał, z resztą nawet gdyby to była prawda, to co jest dziś warte 5kzł?! Nawet jedna średnia krajowa na rękę to nie jest... drobniaki się zrobiły...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baksiu napisał:

Nie inflacja, tylko czas podbił ceny, jak sam napisałeś jest tam tandetny napęd i laser,

Sugerujesz, że czas podbija ceny, a nie inflacja spowodowana wiadomo jakimi działaniami naszych geniuszy (patrz jastrząb o małych stopach i jego szefowie),

a określenie budżetowy nie znaczy tandetny....

w starych - tak tanich - philipsach były CDM 4, CDM 9 itp.

Do Twojego napędu zapasu też bym tam szukał, tylko wśród tych parę lat starszych cd-ków;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wit-told napisał:

Sugerujesz, że czas podbija ceny, a nie inflacja spowodowana wiadomo jakimi działaniami naszych geniuszy (patrz jastrząb o małych stopach i jego szefowie),

a określenie budżetowy nie znaczy tandetny....

w starych - tak tanich - philipsach były CDM 4, CDM 9 itp.

Do Twojego napędu zapasu też bym tam szukał, tylko wśród tych parę lat starszych cd-ków;-)

różnica między CDM4 i CDM9 w wersji plastikowej i PRO jest przeogromna, te pierwsze to zwykłe tanie napędy i dawców jest pełno za grosze, natomiast PRO dawców praktycznie nie ma, sprzęty z nimi w środku są cenne. Wiadomo, że te budżetowe CDM były dużo lepiej wykonane od dzisiejszej budżetówki, co nie zmienia faktu, że były plastikowe = tandetne. Czas podbija ceny, bo większość tych sprzętów jest już na śmietniku, albo zepsuta, inflacja ma też w tym swój udział, ale bym go nie przeceniał. Tu działa efekt rzadkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, moreno1973 napisał:

Jak już coś musisz komentować to przynajmniej nie kłam.

Nie użyłem słowa tandetny. 

EOT

 

 

To może trzymajmy się faktów i napiszmy, że dawcy cdm-9 i cdm-4 nadal są dostępni i tani, bo co to jest dziś 400zł, dzięki inflacji ta kwota mniej straszy, niż 10 lat temu, natomiast zabawki z napędami philipsa w wersji PRO nigdy nie były tanie, a teraz szczególnie. Laser jest ten sam, ale reszta napędu to inna jakość, dzięki temu napędy PRO są łatwiej serwisowane i trwalsze niż plastikowe, potanione wersje masowe.

23 godziny temu, wit-told napisał:

Sugerujesz, że czas podbija ceny, a nie inflacja spowodowana wiadomo jakimi działaniami naszych geniuszy (patrz jastrząb o małych stopach i jego szefowie),

a określenie budżetowy nie znaczy tandetny....

w starych - tak tanich - philipsach były CDM 4, CDM 9 itp.

Do Twojego napędu zapasu też bym tam szukał, tylko wśród tych parę lat starszych cd-ków;-)

Jeszcze jedno, napęd w moim krellu przeżyje niejeden inny wytwór, w tej materii sam wiesz, że im starszy tym lepszy, sam chyba masz zabawki z lat '90, wydaje mi się, że w thecie data basic jest cdm-9 pro, więc ten krell kav-280 ma poważnego konkurenta w cenie ok 5000zł. Mój md-10 się znakomicie broni w młodszym towarzystwie i na dniach wytestuję jego możliwości po światłowodzie, tutaj młodsze towarzystwo trzeba przystosować do odbioru sygnału w tym referencyjnym standardzie🤑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

no i wytestowane, dla Krella MD-10 najlepszy protokół przesyłu danych to szklany światłowód, transmisja staje się praktycznie niezależna od kabla, tzn kabel nie odciska swojego piętna w brzmieniu. Choć może i światłowody w różnych wykonaniach dają różne brzmienia?! Sprawdzał na razie nie będę, jest najnaturalniej jak do tej pory słyszałem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.09.2023 o 23:10, wit-told napisał:

Sugerujesz, że czas podbija ceny, a nie inflacja spowodowana wiadomo jakimi działaniami naszych geniuszy (patrz jastrząb o małych stopach i jego szefowie),

a określenie budżetowy nie znaczy tandetny....

w starych - tak tanich - philipsach były CDM 4, CDM 9 itp.

Do Twojego napędu zapasu też bym tam szukał, tylko wśród tych parę lat starszych cd-ków;-)

https://www.ebay.com/itm/154549325215?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=5708298c-74e5-11ee-a5ae-313035333933

nowe laserki do mojego i innych napędów w okolicy 1200zł, więc jak by ktoś kochał swój napęd i chciał sobie zrobić zapas, to nie trzeba szukać na szrocie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

Ale to jest tylko sama głowica (która jest bardzo trwała) bez mechanizmu obrotu płyty z silnikiem hallotronowym, który to najczęściej ulega awarii w tych napędach.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mol01 napisał:

Ale to jest tylko sama głowica (która jest bardzo trwała) bez mechanizmu obrotu płyty z silnikiem hallotronowym, który to najczęściej ulega awarii w tych napędach.

Witamy z niebytu! Masz rację, sprzedają goły laser, ale to o jego zawodności najczęściej tu rozprawiano, a i ten halotron co poniektórzy magicy by rozpracowali... chyba że jestem zbytnim optymistą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, baksiu napisał:

ale to o jego zawodności najczęściej tu rozprawiano, a i ten halotron co poniektórzy magicy by rozpracowali... chyba że jestem zbytnim optymistą...

Nie wiem, gdzie były te rozprawki, ale często nieświadomy użytkownik jak słyszy, że mu naprawiano problem z odczytem płyt, to cały napęd uważa za "laser", a te głowice laserowe wystarczy tylko przeserwisować - rzadko kiedy zachodzi konieczność wymiany głowicy.

Czujniki Halla w tymże silniku oczywiście można wymienić, ale jest to iście zegarmistrzowska robota i nie zawsze udaje się rozebrać ten silnik bez uszkodzeń wtórnych. Trzeba mieć w zanadrzu nowe łożyska oraz najlepiej drugi taki silnik na ewentualnego dawcę, więc większość "magików" nie podejmuje tego wyzwania twierdzą, że się nie da, bo ten mechanizm jest od dawna niedostępny (nawet nie podejmując głębszego researchu).

Poza tym widzę, że sprzedawca na innej aukcji sprzedaje tą samą głowicę taniej:

https://www.ebay.com/itm/154687600508?hash=item240419777c:g:eJ0AAOSwstxVHtGd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mol01 napisał:

Nie wiem, gdzie były te rozprawki, ale często nieświadomy użytkownik jak słyszy, że mu naprawiano problem z odczytem płyt, to cały napęd uważa za "laser", a te głowice laserowe wystarczy tylko przeserwisować - rzadko kiedy zachodzi konieczność wymiany głowicy.

Czujniki Halla w tymże silniku oczywiście można wymienić, ale jest to iście zegarmistrzowska robota i nie zawsze udaje się rozebrać ten silnik bez uszkodzeń wtórnych. Trzeba mieć w zanadrzu nowe łożyska oraz najlepiej drugi taki silnik na ewentualnego dawcę, więc większość "magików" nie podejmuje tego wyzwania twierdzą, że się nie da, bo ten mechanizm jest od dawna niedostępny (nawet nie podejmując głębszego researchu).

Poza tym widzę, że sprzedawca na innej aukcji sprzedaje tą samą głowicę taniej:

https://www.ebay.com/itm/154687600508?hash=item240419777c:g:eJ0AAOSwstxVHtGd

Nawet nie wiem czy forumowy kolega @Bumpalump gdzieś nie pisał, że taki halotron naprawił i jeszcze przy okazji potrafi wyregulować kolimator w laserze. Myślę że ten czujnik hala też mozna jakoś serwisować/regulować, tylko potrzeba doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, baksiu napisał:

Nawet nie wiem czy forumowy kolega @Bumpalump gdzieś nie pisał, że taki halotron naprawił i jeszcze przy okazji potrafi wyregulować kolimator w laserze.

No tak, ale on jest ewenementem, który drobiazgowo podchodzi do kwestii laserów - 98% serwisantów jest "wymieniaczami" i jeśli niema dostępnego elementu na wymianę darują sobie pracochłonne zabiegi reanimacyjne tego co jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mol01 napisał:

No tak, ale on jest ewenementem, który drobiazgowo podchodzi do kwestii laserów - 98% serwisantów jest "wymieniaczami" i jeśli niema dostępnego elementu na wymianę darują sobie pracochłonne zabiegi reanimacyjne tego co jest...

To jak mi krell przestanie kiedyś czytać płyty, to wiem do kogo uderzyć... na razie o dziwo problem miał tylko z jedną, nowiutką, wyjętą z pudełka. Wystarczyło ją umyć izopropanolem i czyta bezbłędnie. No i docisk należy chyba lekko zeszlifować pod nowe cieńsze płyty, bo mają poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.