Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witamy w klubie z otwartymi rękami! Napisz coś więcej o stanie. Dla mnie najciekawsze są zawsze głośniki. Jak trzymają się 2121? Gdzie je znalazłeś? Chętnie zobaczę też foto, może być z domofonu. Zagrały już cokolwiek?

 

Cały czas za mną chodzą 43XX i ciągle przeżywam sprzedaż projektu klona 4345 ale równocześnie cieszę się że nowy właściciel już kończy budowę. Jeżeli chodzi o jbl'a to seria 43XX jest statkiem matką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Znalazłem je w prawie fabrycznym stanie od prywatnego właściciela. Głośniki nisko i średnio tonowe wymagały wymiany górnego zawieszenia, po za tym są w bdb stanie. Planuję przemalować fronty z niebieskiego na czarny mat oraz wyszlifować (są małe rysy) i zakonserwować olejem boki na trochę ciemniejszy odcień. Poszukuję jeszcze dobrego wzmacniacza bo moja Yamaha a-720 pewnie nie pociągnie ich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mattej8 przemyśl jeszcze malowanie frontów. Rozumiem, że mogą mieć jakieś ubytki czy ryski, ale oryginalny lakier i idealnie zachowane tabliczki znamionowe dodają wartości i kolekcjonerskiego uroku tym paczkom. Powinno się je kochać takimi jakie są. Do jaguara e-type nie zakłada się murzyńskiego chromu 22"... Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że pastelowy niebieski RAL5007 nie jest szczytem marzeń estetycznych ale no właśnie. Przyciemnianie forniru również odradzam z tych samych powodów. To świetna metoda na obniżenie wartości rynkowej, nic poza tym.

 

Co do wzmacniacza - niestety nie ma on szans z tymi kolumnami. Na początek poszukaj jakiejś w miare młodej i mocnej końcówki estradowej, na pewno zagra lepiej niż hifi stworzone do 22cm pierdziawków.

 

Jeżeli jeszcze nie zacząłeś robić zawieszeń mogę Ci polecić uznane źródło. Bezwzględnie pilnuj, żeby zostały przyklejone od tyłu membrany. Zdejmowanie kopułki przeciwpyłowej nie jest wtedy potrzebne. Sam robiłem swoje le-14A, mogę dać wskazówki co i jak. W sumie ogólnie już mam mały dział encyklopedyczny w zasobach swojej głowy dotyczący JBL'a także polecam się jako źródło nienajgorszej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki naprawiałem w znanej firmie z Gdańska (jutro do mnie wracają). Myślałem nad Wzmacniaczem estradowym Yamaha P2500S 2x275W 8Ohm - Co o tym sądzicie?. Co do wyglądu to wahałem się czy właśnie zostawiać w oryginale ale myślę, że te kolumny zostaną u mnie na dłużej więc postanowiłem je zrobić po swojemu. Wymieniam też wytłumienie w środku z wełny szklanej na watolinę. Brakuje mi tylko do nich rozpraszaczy 2308 oraz plakietek z logiem na maskownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2308 oraz plakietki na maskownice (reprodukcje) są do kupienia w Japonii. Tu link na ebay: http://cgi.ebay.pl/JBL-2308-L91-Style-KENRICK-SOUND-brand-new-Lenses-/250874065745?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a69427351

 

Co do plakietek będziesz musiał się zapytać o dostępność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niespokojna dusza i dokładnych planów nie miałem albo nie pamiętam. Jedno co wiem, że szedłbym w biamping aktywny, który jest bardzo polecany u wujka sama. W końcu co może być lepszego od woofera podłączonego jedynie kablem do pieca. W sprawie konkretów jak zawsze trzeba eksperymentować mając na uwadze, że watów nigdy za mało.

 

Miejmy nadzieję, że zawieszenia przykleili z tyłu;).

Edytowane przez Amnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mattej8 przemyśl jeszcze malowanie frontów. Rozumiem, że mogą mieć jakieś ubytki czy ryski, ale oryginalny lakier i idealnie zachowane tabliczki znamionowe dodają wartości i kolekcjonerskiego uroku tym paczkom. Powinno się je kochać takimi jakie są. Do jaguara e-type nie zakłada się murzyńskiego chromu 22"... Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że pastelowy niebieski RAL5007 nie jest szczytem marzeń estetycznych ale no właśnie. Przyciemnianie forniru również odradzam z tych samych powodów. To świetna metoda na obniżenie wartości rynkowej, nic poza tym.

 

Co do wzmacniacza - niestety nie ma on szans z tymi kolumnami. Na początek poszukaj jakiejś w miare młodej i mocnej końcówki estradowej, na pewno zagra lepiej niż hifi stworzone do 22cm pierdziawków.

 

Jeżeli jeszcze nie zacząłeś robić zawieszeń mogę Ci polecić uznane źródło. Bezwzględnie pilnuj, żeby zostały przyklejone od tyłu membrany. Zdejmowanie kopułki przeciwpyłowej nie jest wtedy potrzebne. Sam robiłem swoje le-14A, mogę dać wskazówki co i jak. W sumie ogólnie już mam mały dział encyklopedyczny w zasobach swojej głowy dotyczący JBL'a także polecam się jako źródło nienajgorszej wiedzy.

 

Kolega Amnes dobrze radzi - nie ingeruj w zmiany koloru frontów (dla mnie ten niebieski jest kultowy i ultra charakterystyczny dla tych głośników) oraz forniru. Jeśli szukasz dobrej końcówki za małe pieniądze to polecam Ci JBL/Urei 6230, wygląda mało zachęcająco ale jest to naprawdę świetny piec. Powodzenia i gratuluję świetnego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany sprawą rzekomej wyprzedaży niektóryc modeli JBL, w tym 4312 zainteresowałem się sprawą lokalnie, a że mieszkam w stanach informacje mam z pierwszej ręki. I tak np. model 4312E jest zapowiadany na zimę tego roku o wyprzedaży więc mowy być nie może bo tego modelu w ogóle na rynku amerykańskim jeszcze nie było. MSRP ma być $3300 za parę. Po drugie, próbowałem zdobyc informację na temat kiedy konkretnie będa dostępne ale nikt z JBL US nie jest w stanie mi nic powiedzieć. Produkt po prostu nie istnieje w lokalnym katalogu i panowie na infolinii produktów konsumenckich rozkładają ręce, natomiast panie z infolinii produktów profesjonalnych lokalizują produkt w firmowym katalogu ale zaraz mówią że to produkt konsumencki i że trzeba tam dzwonić i koło sie zamyka. Nie mogąc zdobyć żadnych informacji po pary tygodniach wkurzyłem się i po prostu zamówiłem zestaw w jednym z polskich sklepów, wyszło znacznie taniej wliczając transport za morze.

 

Będzie to moja druga para monitorów 4312, pierwsza to model C z ponad 10 letnią historią, brzmią wspaniale. Nie mogę się doczekać porównania wprost kiedy "E" wreszcie przypłynie pod moje drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał okazje posłuchać nowych 4312?

Dziś wprosiłem się na odsłuch JBL 4312E.

Fabrycznie nowe, odpalone tuż po wyjęciu z pudła zagrały dziwnie. Tak jakby połączyć brzmienie głośników Goodmans z głośnikami Visaton Solo 50 (na głośnikach B200).

Początkowo podłączono je do Lebena 300 i CD Bryston. Szybko jednak zmieniono wzmacniacz na Naim XS. Rzeczywiście było lepiej. Dźwięk jednak się nie otworzył, sprawiał wrażenie "telefonicznego".

Wielokrotnie sam miałem takie przygody z surowymi kolumnami i nie dziwi mnie mój dzisiejszy minorowy nastrój po szybkim odsłuchu "surówek". Kilkakrotnie dało się zauważyć, że drzemie w nich ogromny potencjał. Dlatego jestem umówiony na odsłuch za tydzień, kiedy już się "obudzą" po wstępnym wygrzewaniu.

Ale jedno czuję przez skórę. Warto zaczekać :)

post-17911-0-55452300-1316719534_thumb.jpg

post-17911-0-04778900-1316719562_thumb.jpg

post-17911-0-47718700-1316719593_thumb.jpg

post-17911-0-40498900-1316719617_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę całe zamieszanie wokół wyprzedaży w USA stworzyłem ja. Zdaje się, że z mojej wypowiedzi wynikło iż model 4312E był na wyprzedaży. Nie to było moim celem. Chodziło mi o model/modele z serii 43XX na 10" wooferze bardzo podobne do tych z powyższego posta. Wnioskuję, że był to poprzedni model czy coś takiego. W kwestiach obecnej produkcji JBL z wooferami mniejszymi niż 14" jestem cienki jak sznurówka bo mnie ona nie interesuje stąd zamieszanie i nieświadome wprowadzenie w błąd wynikające z niewiedzy dotyczącej nazewnictwa gamy modelowej za których wszystkich zainteresowanych przepraszam. Nie było to moim celem.

 

eskwadrat - z tego co kojarzę z opowieści na Lansing Heritage to callcenter JBL'a jest zlokalizowane w... Indiach. Dlatego nic nie wiedzą. Ogólnie kabaret.

Edytowane przez Amnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie JBL E30. Postanowiłem je kupić ze względu na straszne opinie o całej serii E oraz to, żę kiedyś ich słuchałem i wtedy wydawały mi się dość fajne-tyle zapamiętałem. No cóż: podłączyłem, odpaliłem. Musiało trochę czasu minąć bo się lekko zdziwiłem. Tyle się można naczytać jak one walą górą, basem, a tu po prostu świetne monitory. I tyle w temacie pytania forumowiczów o prady odnośnie kupna sprzętu. Niemniej zapisuję się do klubu JBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wprosiłem się na odsłuch JBL 4312E.

Fabrycznie nowe, odpalone tuż po wyjęciu z pudła zagrały dziwnie. Tak jakby połączyć brzmienie głośników Goodmans z głośnikami Visaton Solo 50 (na głośnikach B200).

Początkowo podłączono je do Lebena 300 i CD Bryston. Szybko jednak zmieniono wzmacniacz na Naim XS. Rzeczywiście było lepiej. Dźwięk jednak się nie otworzył, sprawiał wrażenie "telefonicznego".

Wielokrotnie sam miałem takie przygody z surowymi kolumnami i nie dziwi mnie mój dzisiejszy minorowy nastrój po szybkim odsłuchu "surówek". Kilkakrotnie dało się zauważyć, że drzemie w nich ogromny potencjał. Dlatego jestem umówiony na odsłuch za tydzień, kiedy już się "obudzą" po wstępnym wygrzewaniu.

Ale jedno czuję przez skórę. Warto zaczekać :)

 

 

ciekaw jestem recenzji szczególnie jeżeli chodzi o lebena cs 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena detaliczna: 4399/szt

 

Za swoja parke 4312E dalem z vat i wysylka lacznie 5850. Owszem byl tez diler ktory proponowal cene detaliczna minus 50 pln. To bylo nawet zabawne :-)

 

> Cena detaliczna: 4399/szt

 

Za swoja parke 4312E dalem z vat i wysylka lacznie 5850. Owszem byl tez diler ktory proponowal cene detaliczna minus 50 pln. To bylo nawet zabawne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie coś więcej n.t. tych miniaturek 4312M ? Mozna je kupic na eBay ale transport jest z Japonii. Są strasznie małe... i maja mylący numer modelu. Kilka danych na temat tych czterokilogramowych liliputów:

 

3 way, 3 loudspeaker bass-reflex scheme, and a bookshelf type

Magnetic-shield design

For low-pass: 13.3cm cone type

For mid ranges: 5cm cone type

For high regions: 1.9cm dome shape

Frequency characteristic 60Hz - 40kHz

Output sound pressure level 89dB/2.83V/m

Impedance 4ohms

Allowable input 75W(RMS)

Cross over frequency 5000Hz, 10000Hz

Dimensions Width 181x height 300x depth of 180mm

Weight 4.0kg

post-891-0-22394300-1317344708_thumb.jpg

post-891-0-29757600-1317344715_thumb.jpg

post-891-0-21750400-1317344723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.