Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Test JBL Studio Monitor 4312M II znalazłem dzisiaj w irlandzkim empiku czyli easonsie, chyba w hi-fi news.

Gość podaje przepis jak sprzedać te kolumny w 41s. "zapuść klientowi "Notbush City Limits" Tiny Turner - jest na każdej jej składance. Odczekaj do wejścia basu w 40 sekundzie. Wtedy powiedz: "kosztują 900 funtów". Zapakuj, idź do magazynu po następną parę." :)

Ogółem recenzja bardzo dobra, kolumny dostały 85/100 co jest świetnym wynikiem jak na monitorki tej wielkości.

Recenzent praktycznie nie doszukał się wad, podkreśla wielką szczegółowość a jednocześnie gładkość, brak agresji na wysokich, doszukuje się podobieństw do monitorów w stylu typowo brytyjskim. Ale najważniejsze: bas! Bas jest poza zasięgiem małych Brytyjczyków.

Podsumowanie jest takie, że w końcu doczekaliśmy się ls3/5a z normalnym basem. :)

Kurka, gdybym miał gdzie, to chętnie bym posłuchał tych mikrusów...

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Marktplaats NL jest parka L150-tek za 350 euro i nikt nie chce... Trzeba przykleić z powrotem loga, wyciągnąć kopułki średniotonowców: http://link.marktplaats.nl/580063499

Obudowy już odpicowane, refoam zrobiony (z tego co jest napisane w ogłoszeniu)

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się śmieje jak czytam o "oryginalnych zamiennikach" zawieszeń w używanych kolumnach JBL. Nie ma czegoś takiego, nigdy nie było i nie będzie. Nie znaczy to jednak, że montaż takowych zamienników wpływa negatywnie na pracę głośników. Mimo tego w mojej opinii pisanie o jakiejkolwiek oryginalności przez sprzedających jak mniemam pasjonatów JBL jest co najmniej nie na miejscu i nieuczciwe mówiąc najdelikatniej.

 

Tymczasem gram na swoich klonikach 4344 i muszę powiedzieć, że warto było je zbudować. Poziom satysfakcji z ich dźwięku jest na równi z oczekiwaniami w nich pokładanymi, a te muszę powiedzieć do najniższych nie należały. Jak ktoś z Was maniaków ma chęć "rzucić uchem", to system z nimi na czele jest zestrojony wystarczająco dobrze, by poddać je krytycznej ewaluacji.

Edytowane przez Amnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem zapytać, czy w tych Urei 813 B, są basy oryginalne, z tego co wiem, nie stosowano na zawieszeniu gumowym, tylko piankowym , no i cena fajna, a obudowę można zrobić nową;0)

Ostatni model ,,C,, który słuchałem, bardzo mi się podobał.

http://www.ebay.com/itm/UREI-STUDIO-MONITORS-MODEL-813-PAIR-L-R-/180941516744?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a20f46fc8

 

K...nie w tym wątku napisałem;0)

Edytowane przez Azus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co to jest, na jednym zdjęciu wygląda jak błyszcząca pianka, coś jak w Tannoyach.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcje słuchałem ,...w którymś wątku opisywałem brzmienie, ale to był model,,C,,

 

Wyglądają na oryginalne, na Lansing Heritage są zdjęcia modelu B z identycznymi basami. Nie ma się co oszukiwać, u nas tylko garstka osób miała kontat z Urei 813.

Natomiast najbardziej martwi mnie: Ships to: Local pick-up only

Marek,.. brać, najwyżej może ktoś odkupi, na,...jako dawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcje słuchałem ,...w którymś wątku opisywałem brzmienie, ale to był model,,C,,

 

 

Marek,.. brać, najwyżej może ktoś odkupi, na,...jako dawca.

Bierz te z Londynu, blizej i autem mozna podjechać, moge pojechać na drugiego kierowce :-) Lipy nie będzie, przecież wiesz że Urei to jest top! Jeśli ma sie warunki to jest to koniec poszukiwań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz te z Londynu, blizej i autem mozna podjechać, moge pojechać na drugiego kierowce :-) Lipy nie będzie, przecież wiesz że Urei to jest top! Jeśli ma sie warunki to jest to koniec poszukiwań...

Ale,... z USA mam przesyłkę darmową;0)

Na PW, mam zlikwidowane nasze rozmowy, i nie mam do Ciebie nr.tel., większość numerów utraciłem z powodu zniszczenia aparatu.

Edytowane przez Azus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj cieszy, cieszy.

Jak je zobaczyłem przy tym Lebenie to pomyślałem, że to najbardziej "cukierkowy" zestaw jaki widziałem.

A że jakiś młodzian z obsługi robił sesję zdjęciową profesjonalną "armatą" to i ja wyciągnąłem swoją "Zorkę 5" w telefonie, a co!

Pewnie myśleli, że jaja sobie robię jak po zrobieniu fotek poprosiłem o zapakowanie.

Co prawda zaprzyjaźniony sklep ale miny panów - "bezcenne". :)

post-17911-0-68551900-1343851144_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Na razie pierwszą, historyczną integrą NAIMa.

Nie planowałem takiej "zdobyczy", to i napęd jaki był w domku.

Może doczekają się gustownej lampki.

Ich cena detaliczna 4998 zł.

Korekta!

Źle wklepałem cenę.

Cena to 3998 zł.

Wszystkich przepraszam.

Na osłodę i przeprosiny jeszcze jedna fotka:

post-17911-0-67533300-1351771842_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ktoś posiadający JBL-e serii Ti to mam pytanie o wysokie tony kopułek Titanium, jestem posiadaczem Ti 600 i brakuje wysokim tonom dżwięczności - trochę jakby przygaszone, wycofane.

Czy one takie są, czy też to kwestia zwrotnicy ?

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już możecie kasztanić w majciochy:

http://vernieuwd.marktplaats.nl/a/muziek-en-instrumenten/speakers/m618050387-jbl-4435-studio-monitors.html

:-))

Ze studia w którym kupiłem 4311A. Gdybym tylko miał luźne 3000-3500 euro już bym siedział w samochodzie po nie.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.