Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to nie dobrze bo styki we glowie jeszcze bardziej Ci sie zagrzeja.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do sklepu RMS. Oni już je wystawili do sprzedaży.

Nie wiem czy przedpłaty zbierają czy kandydatów do komitetu kolejkowego. :)

 

Chyba tak zrobię, bo cena już ustalona. Ciekawe czego można się po nich spodziewać? Liczę na wiele :)

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię, bo cena już ustalona. Ciekawe czego można się po nich spodziewać? Liczę na wiele :)

Tylko nie zapomnij napisać co z tego wyszło.

Ciekaw jestem Twoich wrażeń co do brzmiena tych kolumn, ich dostępności, terminu wprowadzenia na rynek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajac zycie duzo nie wyjdzie. Ostatnio nad wyrobami JBLa za mocno cos siedzi ksiegowy, pewnie jakis oszolom z Azji, ktory w powazaniu ma dziedzictwo marki. Tanie podzespoly, tanie przetworniki, okablowanie w kolumnach jak 'od latarki', zwrotnice w wiekszosci na elektrolitach, badziewne zaciski glosnikowe - nawet w serii array te same jak w taniej E-serii. I nie pomaga im tona marketingowego belkotu o uzytych technologiach.Te paczki nie graja i nie pomaga im nawet hi-endowa elektronika. JBL powinien wziac się w garsc, wycofac produkcje z Chin, zmienic polityke oszczednosci na wyrobach, wykopac moze nawet chyba już gluchych inzynierow inaczej 'fajny' w tej firmie pozostanie tylko znaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są przynajmniej mosiężne. A co powiedzieć o przyłączach w driverach tubowych? tam króluje stal ocynkowana/niklowana utleniona na zielono. Mierzyłem opór cewki na zaciskach 2405 i wyszedł 26r. Zdziwiony rozdłubałem driver aż dostałem się do cewki, pomiar wyszedł już normalnie. Chyba najwyższa pora wymyślić jakieś audiofilskie rozwiązanie na te stalowe zaciski. Tylko jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL 4312 i 4319 w jednym stali domu, czyli audiofile wszystkich krajów wyłączcie się...

 

 

To nie są kolumny, których dźwięk można odnieść do typowych audiofilskich schematów brzmienia.

Grają tak bezpośrednim i surowym dźwiękiem, że nie sposób doszukać się w nich jakichkolwiek upiększeń stosowanych w konstrukcjach innych producentów popularnych kolumn. Np. takich jak Dynaudio, Monitor Audio czy Dali.

 

To są kolumny starające się przekazać to co mamy w muzyce "na żywo". Nie dosłuchałem się w nich "perlistości", "gładkości", "porażającej głębi", "hektarów przestrzeni", "basu trzęsącego trzewiami","furkoczących nogawek" i innych cudności pozwalających złotoustym recenzentom na rozwinięcie nadnaturalnych umiejętności opisywania rzeczy, których nie ma.

 

Fenomenalne oddanie rytmu, wykop, ekspresja i wierność naturalnej scenie - to są priorytety, które mogą ułatwić przyswojenie mojej nieudolnej próby opisu "jak grają". Od początku "chodziło za mną" przekonanie, że ja to już słyszałem. Elektryczne gitary, perkusja i organy Hammonda słuchane z tych kolumn spowodowały, że wierciłem się nerwowo na kanapie i kombinowałem, skąd ja to znam... Eureka! Zdarza mi się od czasu do czasu chadzać na próby kolegów, którzy łoją rockowe kawałki. Ta żywość, agresywność i emocje temu towarzyszące odnalazłem właśnie w brzmieniu tych JBL-i. Żadnych wydłużonych wybrzmień, umiejętność natychmiastowego wygaszania i natychmiastowego uderzenia krótkim basem a wszystko to zgodne z rzeczywistym czasem trwania takich zjawisk, jak na próbie zespołu. Ostre i szorstkie blachy i drażniące czasem wycie gitar bez cywilizowanej propozycji oszczędzenia uszu - to jest to brzmienie.

 

A czym się różnią? Tym, że 4319 robią wszystko to samo co 4312, tylko lepiej. Potrafią przekazać więcej informacji w zakresie średnio-wysokotonowym i niżej "zejść" basem. 4312 chodzi w rozchełstanej koszuli a 4319 w zapiętej na ostatni guzik. 4319 "podaje" również więcej mikroinformacji ułatwiającej jednoznaczne umiejscowienie muzyków na scenie i prawidłowe odczytanie warunków akustycznych jakie towarzyszyły nagraniu.

 

Wzmacniacze użyte do odsłuchu: Leben 300, NAIM XS-2, Bryston 4BSST2. Odtwarzacz Bryston BCD1.

Pomieszczenie mocno wytłumione ok. 60 m kw. Płyty - tylko rock.

 

P.S.

Dla kolegi spodaddy:

Leben poradził. Ale trzeba było zrobić jeden klik przełącznikiem od basu.

Sprawdzając możliwości i zachowanie kolumn przy mniejszych poziomach głośności Leben spisał się wybornie. Grał okrąglej i mniej szorstko ale i tak pięknie :)

post-17911-0-20478800-1318791361_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut przepraszam za brak info o monitorach studyjnych nie zaglądałem tutaj, ale mogłeś atakować śmiało na maila.

 

Co do brzmienia to potwierdza się to o czym piszesz wymagają wygrzania i grają nie upiększanym dźwiękiem a wiele informacji dostajemy na tacy wręcz przed sobą. Słuchaliśmy ich zaraz po nowych podłogówkach z serii Studio 5 i różnica w otwartości kolosalna. Bas krótki i wykop...co tu powtarzać po koledze.

 

Ktoś pytał o Studio 5, pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu!

 

Wstępne ceny w euro.

 

Studio 590............1099e

Studio 580.............899e

Studio 530.............749e

Studio 520c............499e

Studio 550P............699e

Edytowane przez blackninja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. może ktoś pomoże mi w tym wątku,...bo nie chce już zakładać nowych,... chodzi mi o skrzynie do JBL 2225H, czy jest możliwe, aby skrzynia miała takie wymiary, w przybliżeniu h90cm,a60cm,b60cm. co sugerują konstruktorzy z JBL,a.Proszę o pomoc w dobraniu.Jaki bas reflex. Tutaj jest coś podobnego.

 

a tu moje.

http://www.audiostereo.pl/dobry-przedwzmacniacz-lampowy_79020.html/page__st__150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że nieśmiało spytam, jak wypadła scena, głebia, dalsze plany na tych JBL-ach studyjnch? Było wrazenie dzwieku 3D, czy dzwiek podany po monitorowemu na twarz?

Nie było wrażena 3D.

Zwłaszcza w głąb sceny, za linią kolumn.

Bardziej na twarz i do przodu w stosunku do bazy i to z fenomenalną precyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Słucham ich w 25m2, mam małe porównanie bo niedawno zacząłem przygodę z audio, moje pierwsze kolumny to STX fx-300. Dźwięk jest bardzo szczegółowy, naturalny, dobry wokal, scena również, bas szybki i głęboki na początku wydaje się słabszy od reszty zestawu jednak po ściszeniu wysokich i średniaka - zaskakuje siłą. Ogólnie jestem zauroczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedostatkom basu winne jest przede wszystkim zawieszenie górne głośników. Miałem kiedyś parę L36 z gumowymi zamiast piankowych. Zupełnie źle grały, brak niskiego basu podbity wyższy. Takie samo spustoszenie i nierównowagę z pewnością wprowadzają te harmonijki estradowe u Ciebie. Naprawdę warto się nimi zająć prędzej niż później, bo się przyzwyczaisz do niepoprawnego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.