Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj drogo, ale w bardzo dobrym stanie:

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=1545776642&

 

znam ten japonski sklep kenrick od dawna, znam goscia , ktory kupil od nich trzy pary kolumn, nie wychodzi to najtaniej , do 25tysiecy sie u nich kolumny latwo sprzedaja tak jak w zyciu, te drozsze gorzej, tzreba jeszcze clo zabulic od calosci, bo przesylka ubezpieczona na calosc i nic sie nie ukryje

 

tutaj tez sie zajmuja renowacja i odpada przynajmniej clo , czasami cos maja ciekawego :http://rev-jbl.com/

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz na bialo fajnie zrobione jako inspiracje:

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=9435570901&

pomysl zrobienia jest jak najbardziej dobry, ja chetnie bym wszedl , ale nie mam na to czasu zeby dochodzic co i jak itd., mysle raczej o kupnie nowych, lekko uzywanych 4348

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny link, dzięki! Japońce jednak wiedzą jakie sprzęty są dobre!!! Tak na marginesie zwróćcie uwagę, ze stoliki na sprzęt są zawsze z drewna - zero metalu i granitu...

 

Nie widac tez zadnych kolcow pod kolumnami, o ustrojach akustycznych typu gabki piramidki i inne upiekszacze pomieszczen - nie pomne.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

pomysł budowy to naprawę ekstycująca sprawa i nie chciałbym studzić niczyjich zapałów, jednakże wydanie 13k na konstrukcje DIY mija się z celem gdy "prawie" za te same pieniądze można mieć oryginał ;)

JBL4343

 

na tej stronce można znaleźć jakże kultowe 4343B za 18.800, myślę że cena i tak podlega negocjacji.

osobiście byłem u tego Pan na odsłuchu 4333A i powiem szczerze, że konstrukcja mnie powaliła, mało się nie popłakałem... a do tego wszytkiego był potrzebny równie wiekowy amp Revox'a i jeszcze starszy CD Phillipsa, no i kable, które wyglądały jakby jeszcze nie dawano znajdowały się pod tynkiem na ścianach mieszczania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by udało się wynegocjować ponad 6 tysięcy to po pierwsze. Po drugie w założonych ramach kwotowych będę miał głośniki niskotonowe z nowymi fabrycznymi recone'ami. Obudowy będą pieczołowicie wykończone a te z ogłoszenia wymagają już solidnej renowacji. Nie wiem dlaczego są ocenione 4/5 pod względem wizualnym. Ja bym dał maksimum 3-. Nie wspominam już o tym, że są w mniej pożądanym od forniru lakierze. Stan techniczny oceniony na 5/5. No tu już padam ze śmiechu, bo widać, że niskotonowce są już nieźle zmolestowane. Jeden z 2121 miał coś majstrowane przy pokrywce przeciwpyłowej. Zatem już na dobry początek 4 głośniki potrzebują recone'ów czyli ok 4000zł. Można śmiało więc założyć iż horn jak i wysokotonowy również będą potrzebować nowych kopułek. Zwrotnica również będzie wymagać odświeżenia. Czyli kupię kolumny za 15000, dołożę kolejne 6 i mam już okrągłe 21000 debetu. Ładna kwota nie powiem. Wolę jednak pozostać przy diy. Może nie udać się zdobyć tabliczek znamionowych na grille i obudowy i nie będzie to owiany legendą oryginał. Na pewno trzeba będzie zaadaptować nieco zwrotnicę do dostępnych głośników ale to samo zresztą trzeba zrobić w tych z ogłoszenia, bo recone do 2231 nie jest już produkowany i dostępny. Robiąc wszystko od podstaw na oryginalnych częściach będę miał pewność, że zagrają jak należy, nie gorzej od oryginału dzięki pewnym modyfikacją i adaptacją nawet lepiej. A grzebać w kolumnach za 15000 jakoś nie specjalnie miałbym chęć. Koniec końców w moim rachunku kosztów klon wychodzi taniej i lepiej. A jak się uda zdobyć drivery basowe to i na 4345 z czasem będę mógł przerobić. W tej chwili już namierzyłem wszystkie głośniki potrzebne do zbudowania hybrydy 4344 i 4344 mk2 i z odrobiną szczęścia nie zapłacę za nie więcej niż 5000! (oczywiście wraz z pełną restauracją do fabrycznych specyfikacji) co znacząco obniża moje wcześniejsze szacunkowe koszta produkcji klona.

 

Z dwóch opcji:

15000 + 6000 + kupa odnawiania do stanu mniej więcej fabrycznego

8-9000 + kupa roboty stan techniczny jak nowe

 

wybieram tę drugą. Zaczynam w tym tygodniu kompletowanie głośników. Miałem się trochę wstrzymać, ale akurat takie rarytasy są do wzięcia, że głupotą byłoby nie zainwestować.

 

 

Aha tu jest jedna z ciekawych ofert na które się szykowałem, jednak skoro zaczynam projekt 4344 to L 212 byłby zbędny. Jak ktoś z południa to kupujcie! Taka okazja się może nie powtórzyć: http://cgi.ebay.de/JBL-L212-Lautsprecher-212-/220716144389?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3363b51705#ht_804wt_1139

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

pomysł budowy to naprawę ekstycująca sprawa i nie chciałbym studzić niczyjich zapałów, jednakże wydanie 13k na konstrukcje DIY mija się z celem gdy "prawie" za te same pieniądze można mieć oryginał ;)

JBL4343

 

na tej stronce można znaleźć jakże kultowe 4343B za 18.800, myślę że cena i tak podlega negocjacji.

osobiście byłem u tego Pan na odsłuchu 4333A i powiem szczerze, że konstrukcja mnie powaliła, mało się nie popłakałem... a do tego wszytkiego był potrzebny równie wiekowy amp Revox'a i jeszcze starszy CD Phillipsa, no i kable, które wyglądały jakby jeszcze nie dawano znajdowały się pod tynkiem na ścianach mieszczania :)

 

 

A jak owe 4333A miły sie do Twoich urei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak owe 4333A miły sie do Twoich urei?

 

mówiąc kolokwialnie są mniejsze i mają mniej tego i owego, co nie zmienia faktu, że do b.udana konstrukcja (moim zdaniem) i pewnie gdyby nie to,że urei trafiłem w b.dobrej cenie to stałyby u mnie i byłbym szczęśliwy.

z tego co się orientuję Pan z audioclassic.eu ma teraz na zbyciu 4331 to dwudrożny monitor, taki młodszy brat (lub siostra, jak kto woli) 4333a.

 

jakby ktoś był zainteresowany:

L150A

 

4311b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Straszna bieda u nas w klubie. Chłopcy od Infinity z kolei dają czadu. Żeby temat trochę rozruszać napiszę, iż zacząłem zbiórkę driverów na 4345. Tweetery 2405 i 18" woofery 2245 już są w drodze. Jak skończę powinienem móc się pochwalić czymś bardzo podobnym do tego:

JBL%204345.jpg

Po zastanowieniu powierzchnia czołowa kolumny jest wielkości stołu u mnie w kuchni. Będzie dobrze, będzie bardzo dobrze. Ti 250 mogą zacząć się obawiać o miano najlepszych kolumn w budynku. Na szczęście nie muszą się obawiać o swoje miejsce w nim, gdyż są niezastąpione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam spawarkę odrazu. Myślę, że będą potrzebne co najmniej dwie! Od strony technicznej, czyli zwrotnic i głośników już wiem co i jak będę do nich pakował na średnicę, bo woofery oraz tweetery są oczywistością i nawet nie mam żadnego wyboru. Sprawa przetworników średnich rejestrów jest o tyle skomplikowana, że oryginalne 10" woofery są nieosiągalne. Oczywiście jakbym chciał, mógłbym je zorganizować, natomiast koszt byłby na poziomie równym tym dużym wooferom, a tego nie planowałem. Dlatego uzbroję się w 2123h stosowane we wciąż produkowanych na rynek japoński 4344 mkII. Drivery wyższej średnicy będą adekwatne do zwrotnicy również z 4344 mkII i z pewnością będę montował w nich nówki sztuki cewki czy jak to się tam po polsku nazywa. A dlaczego dwa piece? Zwrotnica pasywna będzie stosowana jedynie dla górnej części 3-drożnej. Z basem połączenie będzie aktywne ponieważ ponoć elementy bierne zabijają możliwości jednego z najlepszych wooferów na świecie. Do wydechu samochodu też szmat bym nie wpychał ;). A wzmacniacze wcale zresztą nie będą musiały być jakimiś spawarkami, bo takie JBL'e są stosunkowo łatwe do wysterowania. Do tego ja słucham na bardzo umiarkowanych poziomach głośności i między innymi właśnie dlatego buduję te kolumny. Nie mniej jednak chciałbym sprawdzić o co chodzi z tymi lampami ;) Może wreszcie zacznę słuchać normalnej muzyki zamiaste techno/trance. mam jednak cichą nadzieję, że dobre techno też będzie brzmieć solidnie na takich paczkach. W końcu nie samym jazzem człowiek żyje.

 

Skrzynki nie wiem czy mówiłem ale raczej nie ja będę budował. Zapał i zdolności mam, nie mniej jednak nie widzę sensu grzebać się pół roku w temacie na którym się nie znam by osiągnąć efekt na poziomie jedynie zadowalającym za niezłą kupkę pieniędzy, gdy szybciej, lepiej i taniej zrobi to za mnie wykwalifikowany znajomy stolarz, który zbudował wszystkie meble u mnie w domu. Ceny ma jak za chińszczysnę z marketu a wykończenie po prostu perfekcyjne.

 

Myślałem na początku, żeby robić wizualnie również klona (chodzi o wykończenie skrzynek, bo wymiary oczywiście będą jak w oryginale) ale teraz stwierdziłem, że nie ma to sensu z kilku powodów:

 

1. Klon zawsze będzie tylko klonem choćbym wszystkie folijki i pierdołki pokupował i pomontował.

2. Nie cierpię maskownic i nie widzę sensu budować takowych dla czystej próżności ich posiadania.

3. Znalazłem wzór piekielnie pięknego wykończenia obudów: http://jbl43.com/?pid=23429468

 

Zamiast lakieru fortepianowego walnie się znany i lubiany poczerniony fornir dębowy lakierowany na połysk/satynę. A na front coś jasnego z ładnym słojem (może lustrzane odbicie jak układ głośników) pokryte jedynie olejkiem/woskiem bezbarwnym. Myślę, że takie wykończenie będzie o lata świetlne lepsze niż paskudny niebieski, który jeszcze do wczoraj był dla mnie piękny na swój sposób oczywiście. Przy okazji niesamowicie podobają mi się tunele BR pomalowane wewnątrz na czarno. Gość który robił te kolumny wiedział co robi a cena za jaką poszły dosadnie o tym świadczt (24000PLN). Od Kenrick Sound zresztą pewnie będę zamawiał klony rozpraszacza, bo robią idealne kopie oryginału w tej samej cenie co mógłbym dostać jakiś syf z aukcji.

 

Także moje powiedzenie na najbliższe miesiące to: Klonować, nie umierać.

 

Swoją drogą zakładany wcześniej budżet zostanie niechybnie przekroczony, co mnie trochę martwi, ale jak się powiedziało A trzeba powiedzieć B. Jeżeli ktoś z Was również ma ochotę poklonować to powiem tak: w kupie raźniej. Możnaby zaoszczędzić na wysyłkach. A jeżeli ktoś się choćby zastanawia to na ebay jest właśnie para idealnych nówek 18" 2245. Można kupić choćby do szuflady w celach inwestycyjnych. Sam wolałbym mieć parę takich głośników zamiast pieniędzy, pewnie zresztą dlatego zacząłem budowę tych kolumn, bo tylko patrzeć jak waluty pieniężne padają. A cena może być naprawdę atrakcyjna, zainteresowanym mogę powiedzieć więcej na PW. http://cgi.ebay.de/2x-JBL-2245H-18-600W-Baslautsprecher-Woofer-Subbas-/320651858343?pt=Lautsprecher_Selbstbau&hash=item4aa85711a7#ht_500wt_1156

 

Pozdrawiam, Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery mam już w ręku. Powiem jedno - są ogromne i ciężkie, aż strach się bać tych wooferów po weekendzie przyjdą. A tweetery mają najbardziej pożądane oryginalne niebieskie cewki wewnątrz. '76 rocznik. Wykonanie zapiera dech w piersiach, amerykańska solidniść.

 

Fortepian to ja już mam, dlatego drugi mi niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery mam już w ręku. Powiem jedno - są ogromne i ciężkie, aż strach się bać tych wooferów po weekendzie przyjdą. A tweetery mają najbardziej pożądane oryginalne niebieskie cewki wewnątrz. '76 rocznik. Wykonanie zapiera dech w piersiach, amerykańska solidniść.

 

Fortepian to ja już mam, dlatego drugi mi niepotrzebny.

 

 

 

poprosimy fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma czego fotek robić. Jak zbiorę wszystkie drivery i inne potrzebne graty do kupy to wkleję foto. Zresztą, nie ma sensu dalej śmiecić w temacie klubowym o perypetiach z budowy kolumn od podstaw. Jak się zdecyduję to ewentualnie w diy zrobię temat, ale z moich doświadczeń w przeszłości z robienia projektów i fotografowania oraz umieszczania tego w sieci wynika, że zabiera to strasznie dużo czasu. Póki co dodam tylko, że nabyłem horny do wysokotonówek, a samych driverów nie udało się jeszcze. także jeszcze dwie pary głośników i można jechać z tematem obudów i zwrotnic, oby jak najszybciej. P.S. zwrotnice są piekielnie drogie... jak wszystko w tym projekcie. Proszę zobaczyć za ile poszły woofery na ebay: http://cgi.ebay.de/2x-JBL-2245H-18-600W-Baslautsprecher-Woofer-Subbas-/320651858343?pt=Lautsprecher_Selbstbau&hash=item4aa85711a7#ht_500wt_1156 Mi się udało na szczęście kupić trochę taniej. Po namyśle założyłem temat w diy, bo już chyba od strony wstecz rozwodzę się nad dużymi jbl'ami w klubie, a projekt się zaczyna powoli materializować.

 

Dalsze rozmowy na ten temat idą tu: http://www.audiostereo.pl/klony-monitorkow-studyjnych-jbl-4345_78652.html

 

Maciek.

Edytowane przez Amnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze moze nie ma sie czym 'namacalnie' pochwalic, ale jednak kupilem JBL'e L100, na razie kombinuje z ich transportem. Kurierzy odpadaja bo strach... Chcialem miec drugi zestaw grajacy starego rocka duuza sciana dzwieku, tak 'od serca', bez zbytniego silenia sie na audio-smaczki, bo to nie wychodzilo mu na dobre ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze nie ma sie czym 'namacalnie' pochwalic, ale jednak kupilem JBL'e L100, na razie kombinuje z ich transportem. Kurierzy odpadaja bo strach... Chcialem miec drugi zestaw grajacy starego rocka duuza sciana dzwieku, tak 'od serca', bez zbytniego silenia sie na audio-smaczki, bo to nie wychodzilo mu na dobre ;-)

 

Hmm, trzeba było zapolować na Pioneera HPM 100, ogólnie dźwięk tej samej sygnatury ale głośnik basowy na prawdę lepszy.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.