Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam serwisówki TiK-ów, które wyjaśniają dokładnie, jakie głośniki zostały użyte w jakiej kolumnie.

post-2580-100000087 1278189929_thumb.gif

post-2580-100000088 1278189929_thumb.gif

post-2580-100000089 1278189928_thumb.gif

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

masterofdeath6, 4 Sie 2010, 16:53

 

>może to ktoś zna? :

>

>http://cgi.ebay.de/JBL-UREI-815-TIME-ALIGN-STUDIO-MONITOR-103-dB-SPL-150-W-/320570448444?cmd=ViewItem&pt=Studioequipment&hash=item4aa37cda3c

 

Miałem kiedyś przyjemność obcować z zestawem UREI ale model 813 (z jednym dodatkowym basem - patrz foto). Niesamowite brzmienie, ogromna dynamika, cały pokój był wypełniony dźwiękiem, bas referencyjny. Pamiętam pokaz Cabasse La Sphere na zeszłorocznym Audio Show - powiedzmy że to są podobne rejony. Kolumny są bardzo duże i raczej nie nadają się na nowoczesne salony. Natomiast drobna uwaga, ten dźwięk nie był audiofilski - dla audiofilów okazał by się zbyt prawdziwy :-) Na mnie ten zestaw zrobił niesamowite wrażenie - nic lepszego nie słyszałem.

post-6793-100000015 1281480880_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

mała klita:) na te moje niecałe 30m2 może by i dały radę :)

jednak ten wygląd i gabaryty to jak mówisz - ... :/

z innej strony czy rzeczywiście obecnie nie robi się kolumn grających na takim poziomie?

lepsze materiały,pomiary itp itd... ciekaw jestem jak te stare JBL by wypadły przy np. moich 936 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->masterofdeath6, 11 Sie 2010, 18:08

 

W 30 metrach pewnie było by prawie dobrze :-)

Jestem pewien ze żadna Babka by tych paczek nie zaakceptowała - jedyne wyjście to swój prywatny adio room.

Dlaczego teraz nie robi się juz takich sprzętów a no dlatego że mozna zrobić cos tańszego a sprzedać bardzo dorgo, bo współczesne słupki maja wyglądac a nie grać no i dźwięk ma nikomu nie przeszkadzać...

Co do konfrontacji z Twoimi paczkami to może być cięzko gdyż pewnie nie wiele jest u nas w kraju egzemplarzy Urei.

Pozdrawiam JBL maniaków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do UREI i JBL'a. Tak jak któryś z kolegów to nazwał - grają prawdziwym dźwiękiem. Kolumny by grały "prawdziwym dźwiękiem" muszą spełniać kilka podstawowych warunków:

 

#1 Wysoka skuteczność

#2 Odpowiednia aplikacja

 

Do tego dodać ciekawą i tanią obudowę i jest legendarny, nieprodukowany już sprzęt JBL.

 

Nie miałem okazji słuchać UREI ale koledzy z audioheritage potwierdzają opinię że to NAJLEPSZE kolumny w historii.

 

Powtarzam to w kółko wszystkim co rozmawiają ze mną o muzyce i audio:

Liczą się emocje. JBL przekazuje emocje w muzyce i o to chodzi.

 

Niedługo będę słuchał muzyki na kwartecie L36, zobaczymy co z tego wyniknie. Następnym krokiem będzie postawienie paczek z 15" wooferem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
CIEKAWOSTKA NA EBAY: pojawiły się na sprzedaż ponoć nigdy nieużywane JBL Ti6K w cenie 1.450,00€. U kogoś nieźle przeleżakowały ;)

post-2580-079109900 1284560234_thumb.jpg

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWOSTKA NA EBAY: pojawiły się na sprzedaż ponoć nigdy nieużywane JBL Ti6K w cenie 1.450,00€. U kogoś nieźle przeleżakowały ;)

 

A skąd wiadomo że nie używane? (zresztą jakie to ma znaczenie - to nawet gorzej bo nie wygrzane :)). Ja swoje już kilku letnie paczki też tak mogę zapakować do zdjęcia :) kartony mam kompletne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wynika z opisu dodanego przez sprzedającego. A nie ma powodu, żeby mu nie wierzyć:

 

1 Paar JBL Ti6K High-End Lautsprecher NEU OVP

 

Mit 12 Monate Garantie da Auslaufmodell.

 

Die Lautsprecher wurden einmal ausgepackt um Fotos zu machen.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nic? Nawet bez standardowego "poka foty"? Zawiodłem się. Sam wkleję więc foty i teraz ktoś musi odpowiedzieć, bo za chwilę będę wklejał fotki z procesu odnawiania JBL L36 które są równie niesamowite i przeszła mi ochota na ich sprzedaż. Powiem więcej, będę odnawiał kolejną parkę, a może nawet którejś w przyszłości zafunduję upgrade zwrotnicy. Póki co czyszczenie potków było wystarczające.

 

Wie ktoś czy w TI 250 są baterie 9V w zwrotnicy?

 

DSCN1219.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic? Nawet bez standardowego "poka foty"? Zawiodłem się. Sam wkleję więc foty i teraz ktoś musi odpowiedzieć, bo za chwilę będę wklejał fotki z procesu odnawiania JBL L36 które są równie niesamowite i przeszła mi ochota na ich sprzedaż. Powiem więcej, będę odnawiał kolejną parkę, a może nawet którejś w przyszłości zafunduję upgrade zwrotnicy. Póki co czyszczenie potków było wystarczające.

 

Wie ktoś czy w TI 250 są baterie 9V w zwrotnicy?

 

DSCN1219.jpg

 

 

Daj namiary na materiały o przerabianiu zwrotnicy w L36, może się skuszę na poprawę moich paczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Amnes

 

Gratuluje paczek, zawsze mi się marzyły Ti 250, chociaż nigdy nie miałem okazji posłuchać :( Na pocieszenie kupiłem sobie TL 260, które są kolejną wersją Ti 250(jedną z wielu kolejnych) i dźwiękowo idealnie trafiają w moje gusta, ale nie są tak wymagające co do elektroniki (4Ohm/92dB) oraz pomieszczenia - ciekawe jakby wypadły przy Ti 250 w tym samym zestawie. Opisz jak Ci to gra mniej więcej. Pokój masz dość pusty, bas nie szaleje zbytnio? :) Aaaa polecam granity i kolce pod te Ti, u mnie TL całym stropem miotały, stojąc na podłodze bezpośrednio :/ No i ten telewizor i szafka miedzy kolumnami... fatalnie z punktu widzenia akustyki. Tak czy siak pozazdrościć :) Jakbyś był z okolic Warszawy lub Wrocławia to wprosiłbym się kiedyś na odsłuch :D (i z wzajemnością).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto kolumny stoją w wersji "wyrzucone z bagażnika na podłogę" Audiofilskie gazety pod nimi spełniały rolę nierysowacza parkietu. W tej chwili te śmiszne nóżki pokryte zostały dobrze znanym naszym dziadkom filcem samoprzylepnym. Szafka jak szafka, gdzieś trzeba trzymać CD/DVD, najlepiej gdzieś blisko napędów. Trzeba było obniżyć nieco półkę i już się elektronika mieści w przewidzianym miejscu. Pokój nie jest może najbardziej zagracony, ale wielu rzeczy na zdjęciu nie widać, nie widać też jego rozmiarów. Jako że osobiście jestem słuchaczem muzyki Techno/Trance/Mocna łupiąca elektronika zarzuciłem już jej słuchania z powodu nadmiaru basu. To jest wina nie kolumn a artystów którzy robią muzykę na monitorach z 13cm wooferami i nie mają pojęcia jak grają kolumny ze spadkiem rzędu 3db @ 30hz. Dla tego też chętnie wrzucam w napęd płyty zgoła inne. Dodam tu, że nikt u mnie w domu nie gustuje w głośnym słuchaniu, powiedziałbym że słuchamy wyjątkowo cicho. Dlaczego nie będzie granitów? Tweetery i ogólnie pojęta scena jest już dostatecznie wysoko. Odsłuchy odbywają się z miejsca znajdującego się za trójkątem równobocznym wyznaczonym przez kolumny. Niezależnie więc od punktu siedzenia na półokrągłej kanapie jest podobnie. Tak lubię. Dźwięk? taki śnił mi się po nocach. Prawdziwe Hi-Fi. Perkusista siedzi za ścianą, wokalista/stka wygina się przy mikrofonie a gitarzyści szukają właściwych progów na gryfie. Ogólnie zakup sprzętu odbył się na przestrzeni 3 dni. Jako poszukujący w kwestiach audio od półtorej roku przewaliłem ponad 15 wzmacniaczy. W między czasie wstawiłem rozsądny, dwudziestoletni zestaw Marantza tacie do salonu miast 20-stoletniego ampli technicsa. Kolumny 15 letnie amerykańce DCM odzyskały tu drugą młodość, ale tata postanowił że chce coś nowego. Kiedyś był na forum temat pt. Czy da się złapać króliczka za pierwszym razem. Tak, da. Kolumny JBL Ti 250 zostają aż do skończenia świata. Nic lepszego do kwoty 3-krotnie większej się nie kupi. Będą zresztą już tylko drożeć. A elektronika? Kto wie. Mam nadzieję że tego posta przeczyta jak najmniej osób, w końcu po co windować ceny? Sam kupiłbym parkę gdyby było gdzie postawić. 40 metrów jednak musi być do tych kolumn. O dźwięku stricte napiszę więcej jak trochę więcej je osłucham i dobiorę kabelki. Za tydzień będą IC nordosta solar wind. Głośnikowe zapewne ustrzelę grube pyty monstera.

 

 

L36 też całkiem nieźle dają radę, nie mam już zamiaru sprzedawać, chyba że za chorą cenę. Wszystkim którzy je posiadają polecam postawić je na podłodze. Próbowałem wcześniej tylko na 60cm podstawkach i to jest nieporozumienie.

 

JBL żondźi! Na odsłuchy zapraszam jak już wszystko będzie ogarnięte. (Warszawa) Tymczasem czekam aż wróci mi słuch po młocie udarowym a raczej ich duecie w małym pomieszczeniu. Pewnie pół roku poczekam. Szkoda, lepiej było odwiedzić jakąś imprezę. Na szczęście weekend wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto kolumny stoją w wersji "wyrzucone z bagażnika na podłogę" Audiofilskie gazety pod nimi spełniały rolę nierysowacza parkietu. W tej chwili te śmiszne nóżki pokryte zostały dobrze znanym naszym dziadkom filcem samoprzylepnym. Szafka jak szafka, gdzieś trzeba trzymać CD/DVD, najlepiej gdzieś blisko napędów. Trzeba było obniżyć nieco półkę i już się elektronika mieści w przewidzianym miejscu. Pokój nie jest może najbardziej zagracony, ale wielu rzeczy na zdjęciu nie widać, nie widać też jego rozmiarów. Jako że osobiście jestem słuchaczem muzyki Techno/Trance/Mocna łupiąca elektronika zarzuciłem już jej słuchania z powodu nadmiaru basu. To jest wina nie kolumn a artystów którzy robią muzykę na monitorach z 13cm wooferami i nie mają pojęcia jak grają kolumny ze spadkiem rzędu 3db @ 30hz. Dla tego też chętnie wrzucam w napęd płyty zgoła inne. Dodam tu, że nikt u mnie w domu nie gustuje w głośnym słuchaniu, powiedziałbym że słuchamy wyjątkowo cicho. Dlaczego nie będzie granitów? Tweetery i ogólnie pojęta scena jest już dostatecznie wysoko. Odsłuchy odbywają się z miejsca znajdującego się za trójkątem równobocznym wyznaczonym przez kolumny. Niezależnie więc od punktu siedzenia na półokrągłej kanapie jest podobnie. Tak lubię. Dźwięk? taki śnił mi się po nocach. Prawdziwe Hi-Fi. Perkusista siedzi za ścianą, wokalista/stka wygina się przy mikrofonie a gitarzyści szukają właściwych progów na gryfie. Ogólnie zakup sprzętu odbył się na przestrzeni 3 dni. Jako poszukujący w kwestiach audio od półtorej roku przewaliłem ponad 15 wzmacniaczy. W między czasie wstawiłem rozsądny, dwudziestoletni zestaw Marantza tacie do salonu miast 20-stoletniego ampli technicsa. Kolumny 15 letnie amerykańce DCM odzyskały tu drugą młodość, ale tata postanowił że chce coś nowego. Kiedyś był na forum temat pt. Czy da się złapać króliczka za pierwszym razem. Tak, da. Kolumny JBL Ti 250 zostają aż do skończenia świata. Nic lepszego do kwoty 3-krotnie większej się nie kupi. Będą zresztą już tylko drożeć. A elektronika? Kto wie. Mam nadzieję że tego posta przeczyta jak najmniej osób, w końcu po co windować ceny? Sam kupiłbym parkę gdyby było gdzie postawić. 40 metrów jednak musi być do tych kolumn. O dźwięku stricte napiszę więcej jak trochę więcej je osłucham i dobiorę kabelki. Za tydzień będą IC nordosta solar wind. Głośnikowe zapewne ustrzelę grube pyty monstera.

 

 

L36 też całkiem nieźle dają radę, nie mam już zamiaru sprzedawać, chyba że za chorą cenę. Wszystkim którzy je posiadają polecam postawić je na podłodze. Próbowałem wcześniej tylko na 60cm podstawkach i to jest nieporozumienie.

 

JBL żondźi! Na odsłuchy zapraszam jak już wszystko będzie ogarnięte. (Warszawa) Tymczasem czekam aż wróci mi słuch po młocie udarowym a raczej ich duecie w małym pomieszczeniu. Pewnie pół roku poczekam. Szkoda, lepiej było odwiedzić jakąś imprezę. Na szczęście weekend wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Amnes

 

Prawdopodobnie w obecnym setupie (akustyka pomieszczenia, elektronika) nie wykorzystujesz nawet ćwiartki soundu, który możesz wydobyć z tych przezacnych paczek :) Wiec jeszcze dużo dobrego przed Tobą, o ile zechcesz dalej bawić się w te klocki i przeznaczyć na to jeszcze więcej funduszy ;)

Takie paczki potrzebują podobnej klasy elektorniki co same sobą reprezentują, a Ti pochodzą jeszcze z czasów gdzie nie było cięć kosztów. A wzmaki w tamtych latach to były potężne, mocarne końcówy mocy/monobloki, z trafami wielkimi jak garnki, krelle, levinsony itp... Zresztą teraz już nikt nie robi takich kolumn...36cm basowiec? 20cm mid bas - zaraz, czym to napędzić? Pierwszą lepszą integrą? Nie ma opcji :) Podobno ten model to najbardziej udany model JBL-a :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L36 też całkiem nieźle dają radę, nie mam już zamiaru sprzedawać, chyba że za chorą cenę. Wszystkim którzy je posiadają polecam postawić je na podłodze. Próbowałem wcześniej tylko na 60cm podstawkach i to jest nieporozumienie.

 

 

Święta racja - niedawno u znajomego słuchaliśmy L-36 i najlepiej grają na dedykowanych podstawkach do nich - wtedy są kilka centymetrów nad ziemią i lekko odchylone do tyłu (coś w stylu jak na zdjęciu). Postawione na wysokich podstawkach jest zaburzona proporcja basowa w stosunku do reszty pasma.

post-6793-088548700 1286098622_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stones_fan

 

Jeżeli będziesz miał okazję to wrzuc zdjęcie i wymiary dedykowanych podstawek pod L-36. Nie mogę nic namierzyc w sieci.

Teraz mam L36 na 40 cm standach i nie słyszę zaburzenia ruwnowagi pewnie dzięki regulacji potkami, ale warto posłuchac na dedykowanych przez producenta.

Edytowane przez tymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stones_fan

 

Jeżeli będziesz miał okazję to wrzuc zdjęcie i wymiary dedykowanych podstawek pod L-36. Nie mogę nic namierzyc w sieci.

Teraz mam L36 na 40 cm standach i nie słyszę zaburzenia ruwnowagi pewnie dzięki regulacji potkami, ale warto posłuchac na dedykowanych przez producenta.

 

 

O.K. przy okazji zrobię zdjęcia lub zwymiaruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.