Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Paździerze niestety. Trzeba wyłożyć co najmniej 500 żeby zaczęło to wyglądać. Ale jak ktoś ma pod domem to za 350 można już brać.

 

Renowacja moich paczek praktycznie dobiegła końca. Na fornirze jest olej naturalny, a fronty po wyszlifowaniu i poszpachlowaniu pokryłem nowym czarnym matem. Brakuje mi jeszcze dwóch bolców do montażu maskownicy na które szukam właśnie chętnych do podziału wysyłki. http://cgi.ebay.pl/JBL-Grill-Pegs-for-mounting-Grills-on-Vintage-Speakers-/250639002997?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item3a5b3fad75#ht_500wt_1156 Są jacyś?

 

DSCN1423.jpg

 

DSCN1426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifierką taśmową i oscylacyjną. Fornir ma 3mm grubości, dlatego mogłem sobie na to pozwolić. A te filmy mnie po prostu powalają. Gdzie takie L36 choćby pięknie odnowione przy tych wielkoludach. U nas praktycznie nie do dostania. Obiecuję sobie, że następne vintage JBL jakie kupie będą miały basowce conajmniej 12". W końcu trzeba iść do przodu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifierką taśmową i oscylacyjną. Fornir ma 3mm grubości, dlatego mogłem sobie na to pozwolić. A te filmy mnie po prostu powalają. Gdzie takie L36 choćby pięknie odnowione przy tych wielkoludach. U nas praktycznie nie do dostania. Obiecuję sobie, że następne vintage JBL jakie kupie będą miały basowce conajmniej 12". W końcu trzeba iść do przodu ;).

 

Amnes, jeśli masz w planach zakup vintage JBL z 12' basem powinieneś zainteresować się modelem L150A (literka A jest ważna!) kolumna ta ma dwa 12'basy i prezentuje starą, dobrą szkołę amerykańskiego JBLa. Miałem przyjemność ich słuchać i zrobiły na mnie duże i pozytywne wrażenie. Nie jest łatwo je kupić ale pojawiają się na niemieckim ebay a raz nawet widziałem na giełdzie hifi.pl. Ich cena za komplet w bardzo dobrym stanie to około 3,5tys w górę. Poniżej dwie poglądowe fotki z sieci.

post-6793-031729100 1288557228_thumb.jpg

post-6793-096927000 1288557241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amnes ;

...znowu się powtórzę -piękna robota.Też myślę nad swoimi L50 aby je odnowić zwłaszcza że jeden front mam po przejściach później źle go pomalowałem,na to wszystko nakleiłem alkantare-ale to nie bardzo wyglada;(.

Moje stoją na granitach specjalnie pod nie zrobione przez po-po-przedniego właściciela audiofila z Krakowa który sprowadził je z Francji ten sprzedał je następnemu z Nysy a ja kupiłem od niego...pięć lat temu szukałem jakiś kolumn do 1800zł odsłuchałem wiele i nic,więc gdy te zobaczyłem na allego za 800zł pojechałem odsłuchałem i nie żałuję !! im lepszy wzmak się pod nie podepnie tym grają lepiej...na razie z yamahą ale myślę aby zmienić na Rotela.Z czym Twoje eLki grały i jak?

Pozdro

 

...a ta to lepsza sztuka bez dziwnych oklein ;)

post-8077-046814300 1288966854_thumb.jpg

Edytowane przez SamoBiBo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grały z prawie każdym piecem Marantza, ale w tej chwili są podłączone do sony TaFa5es którego bardzo cenię. L50 to kontynuacja L36 trochę biedniejsza już. Fornir cienki. Twoje na fotkach wyglądają na zmęczone. Wydaje mi się, że zawieszenie w basowcu masz gumowe (jeżeli tak to proponuję ci wymienić na piankę choć pewnie będzie ciężko) a średniotonowce jak widzę mają chyba wklęsłe kopułki a z tego co pamiętam L50 powinny mieć wypukłe, więc albo masz niefabryczne choć oryginalne głośniki albo ktoś paluchem wcisnął. Co najmniej dziwne są też kalki przy potkach. No ale wszystko jest do pokonania, JBL jak raz człowieka złapie to nie odpuści, następne pewnie kupisz lepsze :D.

 

A takie L150A rzeczywiście piękne i niesamowicie mi się podobają jak trafią się kiedyś w odpowiedniej cenie to kupię na pewno. Zresztą kupię każde interesujące JBL'e przy odpowiedniej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Amnes, jeśli masz w planach zakup vintage JBL z 12' basem powinieneś zainteresować się modelem L150A (literka A jest ważna!) kolumna ta ma dwa 12'basy i prezentuje starą, dobrą szkołę amerykańskiego JBL

nie 2 basy tylko jeden + bierna membrana a literka A - dla tych, którzy kochają tytan na górze; ja wolę swoje starsze L150 Milenium z klasycznym 033

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Postanowiłem przeprowadzić jeden eksperyment zanim kolumny znikną:

 

DSCN1847.jpg

 

Scena jaką uzyskałem jest naprawdę świetna. Po co komu 12" jak można mieć 2x10"? Nie wiem, ale się dowiem i będę o tę wiedzę bogatszy.

 

Pozdrawiam słuchając Organic (Original Mix) od Sander'a van Doorn'a i Marco V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NOS daca premium na wszelakich BG itd. Podpinałem w głównym systemie do Ti 250, i yamaszek serii 1000. Z dobrą płytą w napędzie różnica dla mnie była na granicy percepcji, do dziś nie wiem czy słyszałem coś czy może mi się zdawało. Ze squeezeboxem też próbowałem i tu z kolei byłem przekonany, że różnic brak. Odsłuchiwałem oczywiście mniej gęsty materiał. Sqeeze ma solidnego daca i tyle. A do systemu sypialnianego na którym najczęściej gra internetowe radio bądź mp3 montowanie daca za 600zł zupełnie mija się z celem. Zobaczę, może uda mi się wstawić nieco większe i cięższe paczuszki do sypialni :D to będzie można znowu potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem cenę do poziomu roboczogodziny w serwisie opla i znalazły nabywcę. Widocznie cena nie była aż tak wyśniona. Nie wiem zresztą po co cały ten offtopic, ale wywołany do tablicy muszę odpowiedzieć i przy okazji przepraszam forumowiczów za całą aferę jaką wywołałem na forum sprzedając kolumny. Nie było to moim zamiarem.

 

Wracając na właściwe tory dyskusji powiem tylko, że wraz z przypływem gotówki przybliża się moment kupna kolejnych JBL'i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem, tylko cena za jaką wystawiłeśc L36 jest wyśniona.

Rozumiem, że twoja roboczogodzina jest jak w serwisie TOYOTY I podobna jakość

 

 

W takim stanie jak były L36 Amnesa, nie łatwo upolować w związku z czym uważam że cena nie była aż tak wyśniona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kurde, takie sprzęty JBL'a są do kupienia tu i ówdzie, (nie pytajcie mnie, bo nie powiem dopóki nie kupię), że bez problemu w ciągu 2 tygodni byłbym w stanie wydać 12k+. Matko, miałem nie wydawać kupy pieniędzy na kolumny z nowym rokiem, ale chyba tym razem oferty są zbyt kuszące. Nie mają żadnych skrupułów ci sprzedający, kto to widział, żeby tak wszyscy na raz rarytasy z piwnic wyciągali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podwójne posty ale nie mogę się powstrzymać i muszę się podzielić tymże linkiem: http://blog.jbl43.com/?cid=18824

 

Mam naprawdę wielki ból głowy w związku z pomysłami zw. z JBL'ami. Okazuje się, że JBL ma świetne przetworniki średnioniskotonowe w rozmiarze 12" i jako woofer 15" bądź 18" wg. uznania. Nie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podwójne posty ale nie mogę się powstrzymać i muszę się podzielić tymże linkiem: http://blog.jbl43.com/?cid=18824

 

Mam naprawdę wielki ból głowy w związku z pomysłami zw. z JBL'ami. Okazuje się, że JBL ma świetne przetworniki średnioniskotonowe w rozmiarze 12" i jako woofer 15" bądź 18" wg. uznania. Nie odpuszczę.

 

 

Świetny link, dzięki! Japońce jednak wiedzą jakie sprzęty są dobre!!! Tak na marginesie zwróćcie uwagę, ze stoliki na sprzęt są zawsze z drewna - zero metalu i granitu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was ma chęć sklonować 4344 bądź 4350? Ja już ogarniam temat i wkrótce (oby) zaczynam inwestować w przetworniki. W kupie raźniej. Powinno dać się zamknąć w 9-16k PLN i myślę, że za takie pieniądze wiele lepiej zagrać nie idzie. A szczególnie śmiesznie wypadną "Hi-endy" za jakieś chore sumy w porównaniu z paczkami opartymi o 30 letnie głośniki i obudowę ze sklejki (w skrócie).

 

Przekopałem solidnie zagadnienie takich kolumienek i już tłumaczę skąd wziąłem swoje typy.

 

4344

 

mi-sama.jpg

 

Wysokotonowy, średniowysokotonowy i horn są stosunkowo łatwo dostępne. Dyfyzor można zrobić samemu. Średnioniskotonowy nieco trudniejszy a nawet trudny do dostania, ale jednak możliwy. Do niskotonowca łatwo znaleźć kosz z magnesem, i trzeba zainwestować w recone oczywiście oryginalny JBL. Przetworniki ok. 7k. Pozostaje zwrotnica ok. 2k no i obudowy. W kwestiach obróbki drewna specem nie jestem, więc najwyższa pora się wziąć do nauki. Ładne paczki szacuję (mocno na oko) będą kosztować 2k. Pędzić można biampingiem, po zwrotnicy aktywnej, pasywnej jednym wzmacniaczem czy też dla prawdziwych wyjadaczy aktywnie 4-way. Ważą ok. 90kg i są nieco bardziej ustawne od 4350. Myślę, że za 13 tysięcy można będzie je naprawdę odstawić. Dostępna jest też mega dokumentacja techniczna na cele klonowania co jest piekielnie ważne.

 

4350

 

jbl4350studiomonitors.jpg

 

Góra ta sama co w 4344. Średnioniskotonowy łatwiejszy do dostania. Basy te same co w 4344 tylko podwójna ilość. Same głośniki będą kosztować ok. 9-10k. Zwrotnica i budy kolejne 5-6k. Duża masa (120kg) duże gabaryty, wyższa skuteczność. Napędzamy jedynie bi-ampingiem.

 

Obie konstrukcje będą mieć to coś co kochamy. Skłaniałbym się ku 4344 z powodu ceny i istniejącej dokumentacji technicznej w sieci. Rok czasu powinien wystarczyć na zbudowanie. Czas jest dobry na kupowanie przetworników bo Amerykanie klepią biedę i drożeją podzespoły małych i tanich JBL'i a duże i części do nich stają się zbyt luksusowe na ich kieszeń dzięki czemu ceny ulegają korekcie. Efekt soniczny powinien być taki, że każdy będzie chciał je nabyć i używać a nie będzie mógł. Ceny jakie płacą nasi zachodni sąsiedzi za takie kolumny są astronomiczne i w razie odsprzedaży wszelkie koszta będą pokryte łącznie z roboczogodzinami.

 

Najbardziej mi się podobają 4345, ale dostanie subbasów 18" w Europie jest praktycznie niemożliwe, a nawet jeśli uda się zdobyć kosze to recone kosztuje 270USD w USA.

 

Czy są jacyś chętni? Chłopaki na diy klonują Accuphase czemuby więc nie zrobić pierwszych Polskich klonów JBL Studio Monitors? Ja już postanowiłem, że je będę robił. Nie mówię, że już loguję się na ebay i wydaję bez pojęcia pieniądze, ale w ciągu półrocza mam zamiar zacząć zabawę.

 

Tymczasem muszę jeszcze zainwestować we własną działalność zarobkową. Jak wszystko będzie szło pomyślnie to nie widzę przeszkód by zbudować młodszych-starszych braci Ti dwieście-pięćdziesiątką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.