Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  171 członków

JBL Klub
IGNORED

Klub zwolenników JBL


Joku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Również interesuje się Studio 280. Nie ukrywam, że zaintrygowały mnie entuzjastyczne recenzje w prasie Audio. Zaniepokojony jestem jednak anatemą ze strony Naszego forum. Pamiętam czasy, kiedy na temat ciekawych konstrukcji prowadziło się tutaj ożywione, merytoryczne dysputy. Teraz ,co najwyżej ktoś charknie jadem, albo cię zbanuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również interesuje się Studio 280. Nie ukrywam, że zaintrygowały mnie entuzjastyczne recenzje w prasie Audio. Zaniepokojony jestem jednak anatemą ze strony Naszego forum. Pamiętam czasy, kiedy na temat ciekawych konstrukcji prowadziło się tutaj ożywione, merytoryczne dysputy. Teraz ,co najwyżej ktoś charknie jadem, albo cię zbanuje.

 

Jakiej muzyki słuchasz i jaką masz pozostałą elektronikę ?

 

Muzyki jakiej słucham to głównie rock słucham raczej cicho ale chciałbym aby dzwięk miał swobodę. Elektronikę posiadam dwa zestawy Yamaha AS500 a drugi to DENON 1510AE Byłem na odsłuchu JBL studio 280 dla porównania podłączyliśmy JBL ES 90 Lepiej wypadły studio 280 ale bas swobodniejszy i głębszy miały ES90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 580 z Yamahą r-s300 lub ax-700. W klasyce i jazz jest rewelacyjnie. W rocku, metalu wydaje mi się że mogłoby być lepiej z 280 lub es90. Choć jeżeli nagranie jest dobrze zrealizowane jak przy Pink Floyd, Watersie, Rammstein to jest wtedy bardzo bardzo dobrze na 580. Zachwyca mnie w nich dynamika, swoboda, przejrzystość i kultura w wysokich tonach. Szukam teraz dla nich lepszego wzmacniacza bo czuję, że w tej chwili grają na pół gwizdka. Cały czas słucham innych zestawów kolumn i w salonach i na AS ale jak na razie nie znalazłem innych kolumn do 10 kpln które by zagrały dla mnie lepiej, co najwyżej troszkę inaczej. To utwierdza mnie w trafności wyboru kolumn jakiego dokonałem. Będę szukał niedługo monitorów do sypialni 12m2 i nie wiem czy nie skończy się na Studio 530 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 580 z Yamahą r-s300 lub ax-700. W klasyce i jazz jest rewelacyjnie. W rocku, metalu wydaje mi się że mogłoby być lepiej z 280 lub es90. Choć jeżeli nagranie jest dobrze zrealizowane jak przy Pink Floyd, Watersie, Rammstein to jest wtedy bardzo bardzo dobrze na 580. Zachwyca mnie w nich dynamika, swoboda, przejrzystość i kultura w wysokich tonach. Szukam teraz dla nich lepszego wzmacniacza bo czuję, że w tej chwili grają na pół gwizdka. Cały czas słucham innych zestawów kolumn i w salonach i na AS ale jak na razie nie znalazłem innych kolumn do 10 kpln które by zagrały dla mnie lepiej, co najwyżej troszkę inaczej. To utwierdza mnie w trafności wyboru kolumn jakiego dokonałem. Będę szukał niedługo monitorów do sypialni 12m2 i nie wiem czy nie skończy się na Studio 530 :-)

 

Cena jest obecnie atrakcyjna na studio 580 więc może się skusze szkoda że nie mogę posłuchać A jak ze średnimi tonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwam jakoś specjalnie braku średnicy.Nie mogę się tego w nich doszukać :-) Nie jest tak podgrzana i pulchna jak np.w Dynaudio dm2/7 ale moim zdaniem za to jest w jbl lepsza przejrzystość Niskie są lekko podbite i miękkie co dodaje całości brzmienia pewnej miękkości, nawet z Yamahą. Generalnie wydaje mi się że grają naturalną barwą, są łatwe do wysterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwam jakoś specjalnie braku średnicy.Nie mogę się tego w nich doszukać :-) Nie jest tak podgrzana i pulchna jak np.w Dynaudio dm2/7 ale moim zdaniem za to jest w jbl lepsza przejrzystość Niskie są lekko podbite i miękkie co dodaje całości brzmienia pewnej miękkości, nawet z Yamahą. Generalnie wydaje mi się że grają naturalną barwą, są łatwe do wysterowania.

 

A ten głośnik wysokotonowy to przetwornik tubowy czy kopułka w tubie bo Klipsch w tańszych seriach tak robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprawdziwsza tuba zwana głośnikiem kompresyjnym. Przetwarza w nich pasmo od 1,5 khz w górę.

 

O to właśnie chodzi jeszcze nie miałem kolumn z takim przetwornikiem 1,5 khz to dość nisko ale Klipsch w RF7 tez ma takie pasmo podziału albo jeszcze niżej. No cóż tera mam kolumny KODA model CV20F naprawdę fajnie grają trochę mnie ostrzegają przed zamianą na JBL studio 280 żeby nie było gorzej Teraz JBL 580 mozna kupic za 3500 za parę a w teście w Audio widziałem 7400 bodajże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich cena faktycznie bardzo spadła. Ale to chyba taka strategia JBL często mająca miejsce. Nie kupowałbym ich na Twoim miejscu "w ciemno". Koniecznie posłuchaj wcześniej bo nie każdemu podchodzi ten dźwięk.

 

Najlepiej odsłuchać ale nie zawsze jest możliwość.JBL studio podobały mi się ale na pewno nie jest to przepaść pomiędzy moimi Kodami a chciałbym aby była różnica chociaż klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim wzmacniaczem słuchałeś 280 ? Zastanawiam się obecnie na co zmienić Yamahę. Na razie moim faworytem jest Atoll in100 choć będę go musiał wypożyczyć i posłuchać u siebie.

 

SŁUCHAŁEM Z ZESTAWEM DENON 1510 i jakimś amplitunerem stereo HK z najnowszej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te paczki to rasowy hi-end, przetworniki najwyższej klasy, o jakości i dynamice nie dostępnej dla klasycznych przetworników. Ja bym je łączył głównie z mocnymi tranzystorami. Oczywiście wszystko zależy od końcowych upodobań ;) Krell jak najbardziej - powinno grac pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jest to mój pierwszy wpis tutaj więc proszę o wyrozumiałość dotyczącą niecałkowitej znajomości zagadnień związanych z głośnikami lub zespołami głośnikowymi JBL.

Mam pytanie do szacownego grona. Chciałbym zbudować kolumny (horny) już z tematem walczę troszkę czasu , pytanie dotyczy głośników mam mętlik w głowie odnośnie doboru odpowiednich (zbyt duża liczba dostępnych przetworników na rynku ). W planie są zespoły 2 drożne , wiec jaki waszym zdaniem można by zastosować głośnik niskotonowy z palety JBL chodzi o modele 38 cm, i do tego jaki driver dobrać żeby był odpowiedni biorąc pod uwagę że bas na pewno obetniemy w okolicach 800-1khz (tak sądzę ).

Proszę o wszelakie spostrzeżenia i rady od czego zacząć .

Pozdrawiam serdecznie Wojtek

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Mam nadzieję, że na forum JBL, wśród znawców materii znajdę odpowiedź na moje pytanie.

Wiąże się ono ze zmianą kolumn,której chce dokonać niebawem.

Szukam czegoś o zrównoważonej barwie z dobrze kontrolowanym dołem, niewycofanym środkiem i wybrzmiewającą górą, co jednocześnie zbuduje wyraźną i głęboką scenę. Miałoby to grać w ok. 20 m2 głównie przy rocku.

Natrafiłem niedawno na JBL xti 80.

Trudno znaleźć jednak opinie o tych kolumnach, nie mówiąc już o odsłuchu.

Może więc ktoś z forumowiczów pomoże i napisze jak zachowują się xti 80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Zapisuję się do klubu z kolumnami Jbl Hp430. Bardzo dobrze neutralnie grające kolumny o pięknym wyglądzie z czysto grającą górą i dobrze kontrolowanym basie, który mógłby schodzić niżej ale nie jest zle. Głośniki i obudowy w idealnym stanie. W basowcach wymienione pianki w serwisie. Technicznie nie ma się do czego przyczepić. Potrafią zagrać bardzo głośno i czysto, nic nie haraczy, buczy itp. Jedynie w przyszłości można by je podłączyć pod cieplejszy wzmacniacz albo preamp lampowy, moje onkyo jest neutralne i trochę za jasno brzmi. Na pewno ich nie sprzedam. Mam nadzieję, ze forum jeszcze żyje i ktoś jeszcze napisze o swoich kolumnach JBL

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jesli kos z klubowiczow bylby zainteresowany to mam do sprzedania swoje studio 580 w stanie sklepowym. Mam przed soba remont mieszknia wiec the kolumny jak I wiele innych "klockow" powedruje na sprzedaz :(

 

P's kolor czarny

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.