Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub Miłośników CD Pioneer Reference


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

PD 8700 jest sporo lepszy od 7700. Kolega mial 7700 i kupil ode mnie 11 lat temu 8700. Odczul wrecz przepastna roznice. Ja kupilem wtedy drugiego 8700 a potem zamienilem go na 9300. Tutaj skok jakosciowy byl ogromny bo 9300 to PD 71. Obecnie mam ten sam model ale egzemplarz z 1993 roku z dwuletnim laserem po sporych modyfikacjach. Nie ma potownania do zadnego cdeka z serii Reference w wersji firmowej moze poza PD 93 i 95. Jednak nieco zmienil sie charakter dzwieku. Jest bardziej przezroczysty w stosunku do brzmienia serii Reference to raz a dwa ma lepszy bardziej punktowy bas z niezla konreola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,bardzo dziękuje za życzliwe i profesjonalne ;porady i wskazówki odnośnie sprzętu... ,apropo ,dodam ,że jest na Allegro wystawiony ;do licytacji pioneer Pd-91 Referenc,aktualna cena to 600zł,ale myśle że dojdzie dużo wyżej,....szkoda że obecnie nie mam odpowiednich funduszy;na taki sprzęt,...gdybym miał ,..to bym powalczył....na aukcji...,.Pozdrawiam forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

stalem sie posiadaczem pd-8500 reference takze dołączam do klubu pioneer CD:)

co mi sie podoba w tym pionku to bardzo muzykalne i zblizone do analogu brzmienie

i co jeszcze to nie sypie piaskiem po kopułkach co tez lubie czyli wydaje z siebie cieplutkie brzmienie tak ja moge po krotce opisać tego pionka naprawde fajny klocek

 

DISCOMANIAC71 gratuluje pd75 napewno kawał maszyny

niedawno ktos sprzedawal taki egzemplarz na allegro jednak nie na moją kieszeń

:) puki co to zadowalam sie 670es i pionkiem 8500 ale fundusze powoli odkladam na 770 bądz 870 es apetyt rosnie :) wraz z nowymi zakupami

 

jednak stare klocki mają to coś w sobie tą magie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jorkers dobre zestawienie. Topowe Pioneery swietnie sie zgrywaja z ESami. Bardzo dawno temu sprzedalem bartasowixxx PD-S 901 i TA-F 670 ES zapewniajac ze to ze soba gra. Uwierzyl mi w ciemno i na slowo. Jakis czas pozniej mial 870 ES i PD 75. Teraz dokupil PD 93. Warunkiem sa jasne kolumny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Panowie zglaszam pewna watpliwosc... Otoz chodzi o informacje na stronie thevintagneknob.org o tym ze PD 73/PD 2000 i PD 2000 LTD to jeden cdek. Otoz nie... Oto link do informacji: http://www.thevintageknob.org/PIONEER/PD2000/PD2000.html PD 73 i PD 2000 LTD - moge sie zgodzic... Tutaj PD 2000 LTD: http://www.hifido.co.jp/KWPD-2000/G1/E/0-10/C04-21076-43142-00/ Oryginalny PD 2000 to raczej PD 9300: http://audio-heritage.jp/PIONEER-EXCLUSIVE/player/pd-2000.html Mam nadzieje ze ktos z Was pomoze mi rozmawiac te watpliwosci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dołaczył do mojej "kolekcji" Pioneer PD-65 ELITE . Jak wiadomo jest to to samo co PD-S901 tylko w innej obudowie lakier drewno miedź etc...Zakupiony przez ebaya w USA zasilanie 110v potrzebny był konwerter na 220 i wszystko gra i buczy .

Ciekawostka wyświetlacz w kolorze bursztynowym i diabeł wie czy to było w standarcie na USA? nie wiem , aczkolwiek ciekawie to wygląda.

Jeżeli chodzi o dźwięk to prezentuje zupełnie inaczej dźwięk niż PD-75 i z tym drugim go ostatnio cały czas porównywałem bezpośrednio na wzmacniaczu słuchawkowym Forum608 II i senkach HD600 oraz IC nameless black.

 

W porównaniu do PD-75 góra jest wyostrzona scena rozchodzi się bardzo szeroko i nie idzie wgłąb- słychać nasycenie mikro detali,a wysokie nie są zaokrąglone. Bas ma dobrą kontrolę aczkolwiek jego najniższy zakres jest słabiej zaznaczony. Przestrzeń jest inna niż w PD-75 i na pewno nie taka głęboka , ale idzie bardziej w szerokość . PD-65 jest również mniej analogowy od PD-75 jest bardziej detaliczny i góra jest mocniej zaznaczona. Również bas jest bardziej "konturowy punktowy niż misiowaty i mięsisty" W PD-75 bas jest bardziej "poluzowany". Ogólnie PD-65 inaczej prezentuje dźwięk nie tak ciepło jak w PD-75 ale bardziej "ostro" aczkolwiek są to różnice nieznaczne ale w bezpośrednim porównaniu słyszalne. Również średnica jest inna bardziej jakby przebarwiona oczywiście jak napisałem wcześniej są to porównania vis a vis PD-65 a PD-75. Ogólnie np PD-75 jest bardziej słodki i muzykalny a PD-65 jest troszkę bardziej przejaskrawiony , ale i tak jest to bardzo wysoki poziom dźwięku w żaden sposób nie gorszy tylko po prostu inny i bardzo ciekawy.

Nomen omen troszkę muszę się przyzwyczaić do niego.

Zostanie do "kolekcji" i tak już chyba zostanę zbieraczem referencyjnych klocków Pioneera ponieważ jak znajdę PD-71 w bdb stanie to chyba również sobie takiego sprawię :)

Jest to egzemplarz z roku 1995 w bardzo dobrym stanie

post-9428-100009392 1248635266_thumb.jpg

post-9428-100009393 1248635266_thumb.jpg

post-9428-100009394 1248635266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Podejdzie kazdy jeden z funkcja TIME poniewaz PD 9700 nie ma takiej funkcji na panelu (podobnie jak modele Reference). Tak nawiasem mowiac PD 9700 to tez nie jest "najwyzszy czarny model" jak pisal o nim kaviter. Dokladnym odpowiednikiem na rynek amerykanski jest PD 41. Historia podobna jak PD 9300 i PD 71 oraz PD-S 901 i PD 65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj pilotów

CU-PD036

CU-PD37

CU-PD046 ten najczęściej sie pokazuje na aukcjach , z tym ,że z niego nie masz funkcji open/close a reszta jest

 

 

 

a faktycznie potwierdzam to co Rafał pisze i dot. Pioneera PD-65/PD-S901 mam obecnie PD-65 miałem swojego czasu PD-S901 i oba brzmią identycznie jak przystało na Referencyjne modele oraz oba są tymi samymi cd-kami w troszkę innych obudowach i nic innego je nie różni aczkolwiek kolega kaviter twierdzi, że są to dwa inne cd-ki i brzmią zupełnie inaczej !!!! nie słuchając ich stwierdził to po wyglądzie. Zresztą kolega kaviter chyba zwariował i ostatni nie ma co brać go poważnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam szanownych kolegów ;-)

 

Czy przyjmiecie zmieniarkę do klubu ;-) ??

 

Jeśli tak to zgłaszam swojego PD-M750

 

Moim zdaniem bardzo ciekawy model, co prawda w medzi to mam tylko śrubki ale za to:

 

- osobne 2 trafa dla DACa i reszty układu

- rozbudowany układ DAC, 2x PD2028A, konstrukcyjnie bliźniaczo podobny jak w PD65

- laser na "poduszce magnetycznej"

- złocone wyjścia RCA

- cyfrowe optyczne

- obudowa plaster miodu

 

Dźwięk bardzo miły dla ucha, plastyczny, gramofonowy, dużo basu (nie umiem pisać takich górnolotnych opisów)

 

Niestety brak mi dokładnych danych na temat tego modelu, jest bardzo rzadki występuje w wersji amerykańskiej jako ELITE o symbolu PDM51

post-22704-100003465 1255364214_thumb.jpg

post-22704-100003466 1255364214_thumb.jpg

post-22704-100003467 1255364214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na pierwszym zdjęciu widać napis

Reference Multiplay CD Player.

Ostatnie zdjęcie jest znalezione w necie i przedstawia bliźniaczy model z serii Elite PD-M51 (czyli amerykańskiej) mój tak jak napisałem i co prezentują pozostałe zdjęcia to PD-M750, do tego wydaje mi się że była też wersja japońska o nazwie PD-M760, pewnie wszystkie te 3 modele różniły sie tylko obudową.

 

Po za tym w tej zmieniarce jest więcej elektroniki niż w niejednym Pionku ze "stable plater"

Niektórzy z góry zakładają że jak zmieniarka to gorsza.

 

Do tego ostatnio doszukałem się w necie informacji, że Pioneer opatentował wynalazek, który nazywa się "Single Disc Loader" alternatywny magazynek który "zamienia" zmieniarkę na 6Cd w "normalny" pojedynczy odtwarzacz CD, zobaczcie załączone foto... Może ktos ma coś takiego chętnie odkupie.

post-22704-100003142 1255710231_thumb.jpg

post-22704-100003143 1255710231_thumb.jpg

post-22704-100003144 1255710231_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich poświątecznie.

Zapewne atmosfera świąteczna i okres kupowania prezentów wpłynął na wystawienie tego odtwarzacza cd na aukcję : http://www.allegro.pl/item857641630_pioneer_pd_91_hi_end.html.

Ale czy ci ludzie już nie mają żadnych ograniczeń?

Cena 10 000zł byłaby bardziej okrągła ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

nie wykrecaj sie - napsiz lepiej ze wszystkei pinoki ktore masz brzmią tak jak sprawnośc administracji panstwowej. Nie doczytales - ze po przyjrzeniu sie na mojego wiekowego złoma to był inny model - co napisalem w ktorejs wymianie zdan z discomaniacem. Swoją droga to dowód jak wciągajacy to był player ze 10 lat przeleżał na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.