Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub Miłośników CD Pioneer Reference


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bartasxx, 25 Kwi 2008, 06:23

 

>coś w tym jest Rafał ponieważ jak patrzę w necie to w USA większość produktów Pioneera nazywa się

>ELITE również tzw budżetowy

>pozdrawiam B

 

no tak co dla Amerykanów jest ELITE i wiąże sie ze sporym wydatkiem, dla nas Polaków jest tanią budżetówą...

post-17470-100009263 1216593576_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik Twoje wklejanie fotek nowości z wystaw ido każdego wątku gdzie tylko popadnie jest już nudne kiedys ktoś zadał Tobie pytanie dla kogo pracujesz i jaki masz w tym cel? czy jesteś przedstawicielem Victora lub Pioneera? i ja również zapytam Ciebie o to.

Jeżeli chodzi o ELITE kiedyś nazwa zarezerwowana dla produktów z najwyzszej półki a obecnie chyba wszystkie produkty Pioneera w USA to ELITE , ale to zapewne wiesz doskonale .

Faktycznie dla amerykanina wydatek np 3 tyś $ za nowego old skoolowego CT-93 który obecnie jest wystawiony na ebay com będzie wydatkiem za takie same pieniądze można kupić u nich obecnie Pioneer PD-D9-J + SX-A9 i jeszcze znalazłbym TV plazmowy 42 cale pioneer ELITE oczywiście nowy , który nie wiadomo ile u nas kosztuje i wszystko w cenie 3 tyś $. Przy obecnym kursie dolara ceny w USA są naprawdę śmiesznie niskie do tego co było i nadal jest w Polsce .

ELITE obecnie to tylko nazwa marketingowa a nie znak jakości wiem ,że jesteś orędownikiem nowego i ok , ale to jest wątek CD Pioneer Reference a takich nowych obecnie nie ma.

 

a to że nazwa ELITE jest dodawana gdzie popadnie od jakiegoś czasu to proszę PIONEER PD-59

 

i audioholik proszę nie dawaj jakichkolwiek fotek w tym wątku z targów wystaw czy nowinek technicznych akurat tu nikogo to nie interesuje ( w tym wątku oczywiście)

pozdrawiam

post-9428-100009259 1216628602_thumb.jpg

post-9428-100009260 1216628602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartasxx

 

ELITE to taniocha i marketing? może dla Ciebie tak, ale dla wielu wciąż oznacza wysoką jakość. Pamiętam że w na jakiejś amerykańskiej stronie w recenzji PD-D9 zwrócono uwagę na wysoką cenę tego odtwarzacza (są inne tańsze, które czytają większą ilość formatów itd) i cd player ten skierowany jest do osób które chcą zainwestować więcej $ w wyższą jakość samego audio, i żeby nie było że tylko o Pioneerze (chociaż mówienie o nim w tym wątku nie uważam za coś dziwnego) ta sama kwestia tyczy się np. Yamahy CD-S2000, ludzie w USA dziwili się kto jest w stanie przeznaczyć tyle kasy na samo CD. W USA np. najdroższy topowy model Macbook Pro kosztuje 2000$ a urządzenia Apple uważane są drogie...hmm widać coś się poprzewracało i teraz w USA zachwycają się tanią tandetą Pioneer Elite PD-D9 i Macbook Pro...a w Polsce urządzenia w tej cenie uchodzą za budżetowe, prosperity tej nie potwierdzają tylko co raz pojawiające się na forum wątki "cd player do 400zł"

 

PS nie pracuję w branży audio, audio to tylko hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

audioholik ale bartasxx ma sporo racji. Nie ukrywam ze to ja po czesci odpowiadam za jego zainteresowanie Pioneerem - kiedys kupil ode mnie PD-S 901 i wzmak Sony z serii ES. Powiedzialem mu ze to zestawienie bedzie dobrze gralo i chlopak sie wciagnal:) A ze mowi czesto wprost co mysli to inna sprawa. Ja za to bardzo go cenie:) Ale do rzeczy: Bartka mozna juz uznawac za fachowca od spraw Pioneera. Seria Elite rzeczywiscie bardzo stracila na jakosci ale nie stalo sie to teraz lecz dawno temu. Mysle ze gdzies w 1992 roku. Modele sygnowane na rynek europejski jak np PD-S 901 mialy w w USA swoje odpowiedniki Elite(PD 65). Faktem jest ze za 800 USD ktore wowczas kosztowal PD 65 (1600DM) to byl znakomity cdek i sprzedawal sie jak cieple buleczki do roku 2001. Tak tak mimo ze ktos napisze ze miedzy cdekami z lat 90-tych a tymi z XXI wieku jest przepasc spowodowana postepem technologicznym. Bzdura. Inaczej jest z moim PD 71/9300. Pod wzgledem wykonania oba modele nie roznia sie niczym w przeciwinstwie do 901/65. Oba sa w miedzi oba maja identyczna budowe. Roznia sie tylko nazwa i drewnianymi boczkami. Prawda jest taka ze na rynek amerykanski w zasadzie wszystkie modele Pioneera byly Elite dlatego jak dla mnie ta seria nie ma zadnego prestizu. Inaczej bylo w Europie. Tutaj jak widac firma bardzo sie szanowala. Dam Ci pare przykladow. Deck CT 959 uznany za najlepsza lub jedna z najlepszych konstrukcji Pioneera w historii nie mial nigdy drewnianych boczkow choc Pioneer napisal wyraznie ze jest to seria Reference. Model nizej CT 757 ktorego mam i bardzo chwale nie mial nawet oznaczenia Reference choc parametry i mechanizm z CT 959 sa identyczne. Roznice byly dosc drobne i wynikaly glownie z prestizu. CT 757 kosztowal wowczas 500 USD 959 850 o ile dobrze pamietam. 959 byl drugim w kolejnosci w katalogu po CT 93 a CT 757 trzecim deckiem. Kolejny przyklad: PD 8500. Seria Reference i naprawde bardzo dobry dzwiek. Tez nie mial nigdy drewnianych boczkow. Obecnie Pioneer ma dwa modele odtwarzaczy i jak dla mnie zaden nie jest Reference choc z pewnoscia PD-D9 jest Elite. Chwalisz nowe konstrukcje firmy ale prosze zadaj sobie trud i posluchaj serii krolewskiej. Broni sie znakomicie w starciu z dobrymi wspolczesnymi konstrukcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś z was może mi podpowiedzieć co to takiego i z jakiej to półki, a chodzi mi o CD Pioniera model pd 7050, na necie o nim niewiele a i na tym forum zero. Niedawno to zakupiłem za parę zł. Wszystko super w nim działa, dźwięk rewelacja lecz żonka stwierdziła że jej się nie podoba i mam sprzedać. Napiszcie mi co to jest warte. Z góry dzięki.

post-18928-100008036 1218754916_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszytkich. Czestą przglądam forum (szczególnie wpisy dotyczace Pioneer Reference), ale mało się udzielam. Pytanie trochę na obrzeżach tematu, może ktoś z Was wie gdzie w naszym pięknym kraju można kupić okleinę używaną przez Pioneera do wykończenia drewnianych boków w sprzęcie Elite/Reference? Prawdopodobnie jest to płyta melaminowa oczywiście w kolorze (i rysunku) drzewa różanego. Mam trochę klocków, ale nie wszytkie elementy drewniane są w dobrym stanie a chciałbym je odrestaurować. Grzebałe w sieci ale bez rezultatu. Wszelka pomoc i wskazówki mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Szanowni Koledzy!

Niedawno stałem się posiadaczem PD-91, z którego zresztą jestem dość zadowolony. Niestety, nie mam do niego pilota. Czy ktoś z Was jest może w posiadaniu informacji jaki model pilota występował w parze z tym odtwarzaczem – liczę, że uda mi się gdzieś taki wyszperać na e-bay lub może u Pioneera, w częściach zamiennych. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle na każde pytanie zero odpowiedzi . Na 95 % zadanych pytań i po długich czasach oczekiwania na chociażby jedną konkretną odpowiedź - marzenie. Więc pytam się czy za trudne pytania zadaje czy z kosmosu ? Bo przez 5 lat nikt nie odpisał na pytanie jaki laser siedzi w CD PIONEER PD-4100 ani nic na temat CD PIONEER'a PD-107, ani na cała resztę innych konkretnie zadanych pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sao

jakbyś dał wpis w zakładce w Stereo zapewne więcej osób by ją odwiedziło niż w zakładce CD Pioneer Reference" tutaj mało osób zagląda ponieważ dotyczy Reference , ale jak już jesteś to w PD-4100 masz laser PWY1009 a o do brzmienia PD-107 nie mam pojęcia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Stało się miałem sprzedać PD-75 z czego ufff zrezygnowałem ,a zakupiłem i czekam na przyjazd następnego źródełka -jest nim PD-65 ELITE powinien być na miejscu u mnie za ok 5 tyg generalnie wiadomo ,że jest to pd-s-901 tylko troszkę inaczej wygląda było nie było będą ciekawe i bezpośrednie porównania , które na pewno opiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym poprosić o porade,posiadam cd-ka pionieera Pd-7700,mam okazje zakupić Pd-8700 ,za ok 400 zł,czy jest sens ?,czy poczuje jakąś różnice między Pd-7700 a Pd-8700,oprócz ceny(za 7700-dałem 200zł-do Pd-8700 musze dołożyć drugie tyle,...warte świeczki ?,.pozdrawiam miłośników pioneera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko zależy od kasy ile możesz wydać i za jaka cenę możesz coś kupić 7700 nie miałem okazji słyszeć , ale słuchałem PD-8700 , którego ma mój brat i nie byłem zachwycony na pewno warto by Tobie było dokonać zmiany na PD-9700/PD-S901 wtedy różnica będzie na pewno wyraźna czasami można je upolować za 600-1000 zł i są to już dobrej klasy źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,koledzy....,teraz to mam troche "mętlik" w głowie,w pierwszej chwili pomyślałem że odpuszcze te 8700,..i dozbieram troche funduszy do pd-9700,lub S-900,i poszukam,ale teraz to już nie wiem...wydawało mi się (jestem dosyć świeżym "amatorem"dobrego dzwięku i "jeszcze troche "raczkuje" w tych tematach,),myślałem że im wyższy model (cyfra) to sprzęt jest "bardziej ambitny",a tu po opinii jednego z kolegów przeczytałem że pd-7300-brzmi lepiej niz pd-8700,....nic z tego nie rozumiem ?, ...czy może chodzi o lata produkcji "producenta" -że w różnych latach... "miewał ;upadki i wzloty",cięcie kosztów-itp. (co się tyczy jakości sprzętu ?)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.