Skocz do zawartości
IGNORED

McIntosh MA6900 ...


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Z 408 to może być problem, jako że teraz w ofercie jest tylko 450-tka. Nie wiem, na ile jest ona lepsza od 350, której dwa razy sobie posłuchałem. Pytanie też, czy 350 jest lepsza od Krella 400-setki. Bo to, co usłyszałem, pasuje mi do tego, co czytałem o tym krellu - precyzjny, dynamiczny dźwięk. Czy to nie będzie zmiana trochę na siłę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w Krakowie jest Gryphon Callisto 2200 do kupienia, z tego, co wiem wstępnie za 15000, po małej negocjacji będzie pewnie ciekawiej, a wtedy... po Macu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull>>> Czym to jest uwarunkowane?

 

Najczesciej odpowiedzialny jest za to potencjometr (dlawik) im lepszy tym dzwiek z pierwszego wata lepszy jesli jest kiepski wtedy jest wrazenie obcinania pasma i dynamiki na malej mocy najlepiej z tym radza sobie ,,drabinki rezystorowe,, zazwyczaj drogie i zajmuja duzo miejsca wewnatrz wzmaka i z tych powodow wystepuja rzadziej (ksiegowi tna koszty).

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdańsk,

 

te zmiany, które dopuszczasz to będą raczej zmiany natury estetycznej, to nie będzie jakiś zasadniczy przeskok w górę, ale raczej w bok.

Jeśli podobał ci się twój Krell, to E550 może cię nie usatysfakcjonować. Będą cechy, które będą lepsze, ale na innych polach będzie niedosyt.

Jak już pisał gutekbull (a jak by nie było miał i integrę i końcówkę - Mac`a), jeśli Mc to faktycznie chyba końcówka i tak od 402 w górę?

Jeśli Acu to może posłuchaj nowej 450-ki?, po niej E550.

Jak podpowiadają koledzy, jeśli lubisz Krell`a to może faktycznie posłuchaj teraz Calisto 2200, bo w końcu chcesz lepiej, czy tylko inaczej?

 

Prawdę mówiąc by było zasadniczo lepiej to teraz musisz wydać sporo $, by odczuć uzasadnioną poprawę (w stosunku do poniesionych kosztów). Dobrym strzałem mogło by być przejście na monobloki Cary CAD 500MB, od niemieckiego dystrybutora do wyrwania za ok 18kzł, teraz nawet mniej bo kurs korzystny. Ktoś oferował jakiś czas temu monobloki Maca 501 za ok 50% ceny, 402-ka była wystawiona za coś ok 16k zł?, Było z 2 razy powtarzane ogłoszenie z monoblokami Krella FPB 350Mcx za ok 30 kzł. Jeśli miałbym coś zmieniać to myślałbym o tego typu ruchu, by to faktycznie była zasadnicza zmiana, o ile finanse ci pozwalają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adamgdansk

w dobrej cenie masz koncowke mc252 na gwarancji, ktora gra bardzo blisko jak 402. Accu tez bedzie dobry i mozesz zapomniec o problemie z wysterowaniem glosnikow, mam a20v i te 20watow w klasie A moze zawstydzic inne piece, ktore maja napisane 200wat, do tego dochodzi to ze kocowka jest stablina i ciagnie rowno impedancje ktora spada do 2ohmow, nie jest to wprawdzie zamordyzm i dynamit koncowek Krella, ale jak nie slysze zadnych problemow z tym zwiazanych. Wybierajac Accu warto zwrocic uwage na literke V w nazwie..., jak bedziesz w stanie to poszukaj A50V, mialbys temat zamkniety, a tak? zamienil stryjek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę cieplej, bardziej trójwymiarowo, intymniej, z emocjami - ale nie z flashem świateł w oczy... raczej ciepło świecy albo kominka w przytulnym pokoju niż feerie świateł i błysków hali koncertowej... raczej intymne sam na sam i spijanie słów i dźwięków... nie wiem czy się jasno wyraziłem - ale chyba czujecie w jakim kierunku chciałbym pójść? ;)))

 

biorąc pod uwagę informacje nt Gryphona - spodziewałbym się raczej przeciwieństwa...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dlatego też rozważam po prostu pre lampowy wysokiej klasy - a Klimo to chyba jakośc sama w sobie? generalnie od kilku miesięcy i tak tylko winylku słucham, dźwięk z CD (nawet z tak dobrego jak Meridian) zaczął mnie drażnić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"raczej intymne sam na sam i spijanie słów i dźwięków... nie wiem czy się jasno wyraziłem - ale chyba czujecie w jakim kierunku chciałbym pójść? ;)))"

 

to po co kolega gitarke zawraca, na dodatek z tymi B&W, sprzedac kolumny, kupic 300B albo 2A3 i kolumny do tego i bedzie czarowalo, tylko prosze w przyszlym roku nie zaczac marudzenia od nowa ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam

 

Kup sobie z Allegro tego Pliniusa SA-102 do tego pre CDlab tegoz Pliniusa z Ebaya.de. i tyle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym Pliniusem bardzo dobry pomysl, nawet mozna sobie przelacznikiem pstrykac "cieplej intymnie" lub "zimniej, szybciej z wykopem", do tego ten Klimo no i Beemwóchy wtedy moga zostac, niestety o czarach jak z lampy SE mozna zapomniec.

a moze zbuduj sobie drugi system typowo pod analog z lampa? jak kasa potrzebna to sprzedaj to co masz teraz, a do zabawy i sieczki kup cos porzadnego za 10tys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dlatego też rozważam po prostu pre lampowy wysokiej klasy - a Klimo to chyba jakośc sama w

>sobie? generalnie od kilku miesięcy i tak tylko winylku słucham, dźwięk z CD (nawet z tak dobrego

>jak Meridian) zaczął mnie drażnić...

 

adamgdansk spróbuj dotrzeć do wyrobów CAT. Będąc w USA ich odsłuchiwałem. Są lampiakami jednymi z najuniwersalniejszych.Świetnie grają każdy rodzaj muzyki i nie są wybredne co do kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cary CAD 500MB + pre SLP98.

Jak ma być taniej to jakaś integra Cary, lub Pathosa (Twin Towers albo Logos), lub (do sprawdzenia) wychwalana przez Pacułę Audia Fligh 100 ale do tego zaś trzeba pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kilka dni temu właśnie tego Pliniusa wzmacniacz pokazał wysoką klasę dźwięku ,ale najbardziej zafascynowała mnie jego przestrzenność (lepszą jak dla mnie miał tylko Jeff Rowland Concentra )i ogłada która powodowała że można długo słuchać bez oznak zmęczenia/znudzenia .Nie ma dużej różnicy czy słuchamy w klasie A czy A/B .Już prawie go kupiłem ale ma jeden mankament (może tylko ten model to posiadał) przy cichym słuchaniu a ja tak lubię słuchać było słyszalne buczenie co mi niestety przeszkadza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plinius to dobra koncepcja. Myślę, że najlepsza ze wszystkich tu wymienionych. U siebie również miałem przydźwięk sieciowy z SA-102, ale udało mi sie go usunąć po podłączeniu kablami XLR. Jest tam również z tyłu taki hebelek do odłączania masy, ale u mnie nie likwidowało to brumienia w 100%. Pomogło dopiero przejście na połączenia zbalansowane.

 

Jedyny minus to cena. Jak by nie patrzeć to na końcówkę, zbalansowane pre, dodatkowy wysokiej klasy IC po połaczenia pre+pwr, dodatkową sieciówkę, trzeba będzie wydać 16-17k zł :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy na monet do Pliniusa i jego buczeniu , zostały sprawdzone wszystko i hebelek i połączenie było przez XLR z Audio Aero CAPITOLE MK II i to nie było przyczyną nawet zostało wszystko wyłączone porucz SA-102 a i tak buczał .Ja czekam na nowy model SA-103 zobaczymy czy z tym sobie firma poradziła a niedługo ma być nowy dystrybutor więc to sprawdzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje kilka razy posłuchać SA-100 mkIII i nie słyszałem buczenia - ciekawe moze tylko 102 -ka ma taką przypadłośc. Świetnie Pliniu sprawuje sie z pre Passa z seri X.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

408ka w domu.. o kurcze - ale ten klocek wygląda na żywo zabójczo ;-)).. póki co sie grzeje - po 3-4 godinach jednak uważam, że Krell 400xi odstaje od Accu, choć np. precyzja i wyrazistość jednak u Krella lepsze (np. teraz mam wrażenie, że wielu wykonawców się "ślini", a z Krellem słyszałem jak diury w zębach im świszczą ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem kilkukrotnie SA 102 i nigdy nie było problemów z przydźwiękiem.

 

SA-102 to IMO jedyna konstrukcja, wśród przywołanych tu, która może stawać w szranki z Callisto 2200 (zmilczę doskonałe CARY CAD 500, które są droższe).

 

SA-102 zasługuje IMO na lepszy pre niż CD-LAD Pliniusa. W zależności od głośników i źródła pasowałby tutaj lampowy pre, ale raczej przejrzysty niż (czaso)umilacz, jakiś BAT albo audio Research LS-25mkII, można spróbować Cary SLP-05 na dobrych lampach. Niższe Cary raczej nie, bo to czasoumilaczo-zamulacze :-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.