Skocz do zawartości
IGNORED

McIntosh MA6900 ...


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Pre Cary SLP-98L to straszny czasoumilacz-zamulacz :-)

 

Do Pliniusa to było by już za dużo dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega właśnie chciał mieć milusińsko, stąd moja propozycja setu Cary. SLP98 do Pliniusa to już masochizm, to jak centymetrowa warstwa lukru na pączku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell: precyzja, powietrze, przestrzeń, ciut "chłodniej"

Accu: dżwięk bardziej "zwarty", "gęsty", gorsza precyzja i konturowość, mocniejsza średnica, przyjemniejszy bas (chyba bardziej/inaczej kontrolowany w sumie)

 

przesiadka na E408 to jednak nie byłoby to - jest lepiej/inaczej ale nie uzasadnia extra 8-9tysięcy złotych...

 

wciąż zastanawiam się jak zagrałby 6900, ponadto kusi mnie e550 jako cholera - ale jak sobie pomyślę, że kosztuje ponad 20tysięcy i za tę kwotę miałbym np. Manleya Stingraya+kolumienki do moejgo pomieszczenia (18m2) to się zastanawiam.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ciągnie Cię do lampowego brzmienia, to 6900 raczej na pewno Cię nie zawiedzie, do tego ma wszelkie zalety mocnego tranzystora. Znajomy słuchał też w salonie nowego maca 7000 na drogich Thielach i twierdzi, że było po prostu genialnie. Co do 550 to moim zdaniem nie jest brzmienie ala lampa. Trochę za mało ciała i poczucia namacalności wokali. Oczywiście nie wykluczam, że w jakimś konkretnym zestawieniu zagra świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manley to na pewno bardzo ciekawa propozycja, dla kogoś kto lubi klasyczne lampowe brzmienie. Barwne wokale, płynność i naturalnośc. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że w takich dziedzinach jak kontrola dźwięku, rozdzielczość, precyzja itd, Stingray będzie dwa kroki z tyłu nie tylko za 408, ale również 400xi.

 

Aby mieć cistko i zjeść ciastko, trzeba niestety zainwestować w drogą lampę. Tania lampa, tak samo jak tani tranzystor, to niestety zawsze jest spory kompromis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sam raz do Klimo ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu nie pasuje do lampowych pre ze względu na bardzo niską imp wejściową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb >>> Z calym szacunkiem czy dla Ciebie gra tylko cena ?

 

Manley Stingray jesli chodzi o rozdzielczosc nie ma zadnych kompleksow przed 408 a Krella zjada na sniadanie przynajmniej tak bylo z 300i.

 

PS. A tanie lampy to sa chinole.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że w takich dziedzinach

>jak kontrola dźwięku, rozdzielczość, precyzja itd, Stingray będzie dwa kroki z tyłu nie tylko za

>408, ale również 400xi.

 

 

Elberoth Ty na pewno słuchałes Manleya?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że odezwali się urażeni właściciele Stingraya. Zupełnie niepotrzebnie. To bardzo dobry wzmacniacz - w swojej cenie. Ważne jednak aby obok zachwytów nad tym co ten wzmacniacz potrafi, zdawać sobie sprawę z jego ograniczeń.

 

Bądżmy rzetelni w naszych opisach. Nie czarujmy.

 

Ja na ten przykład, jestem w stanie przyznać, że nawet najtańszy Krell 400xi bije mojego lampowego smoka kosztującego niebagatelne 80k zł pod względem kontroli basu. Z większymi Krellami czy Gryphonem Callisto 2200 było by pewnie jeszcze lepiej !

 

Cóż, inna technologia, inne zestawy wad i zalet. Trzeba byc tego świadomym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat trochę skręcił w stronę accuphase..

 

Pisałem wyżej o porównaniu Krella i Accu. Hmm. Po wczorajszym ponownym podpięciu Krella lekko się zdziwiłem. Różnice są dużo mniejsze niż by wynikało z mojego powyższego wpisu. W gruncie rzeczy... jedyna różnica słyszalna przy "uważnym" nasłuchiwaniu to trochę lepiej nasycona średnica.

 

Hmm. Jaka to byla reklama? "Nie widać różnicy - to po co przepłacać?" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gram na SA102 i sama z siebie ta koncówka nie buczy."

>co znaczy że sama z siebie nie buczy?

 

To znaczy że brak przydzwięku sieciowego.

Cicho jak w grobie.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb>> E tam zaraz urazeni poprostu nie dajacy sie wymanipulowac.

 

Podales 3 aspekty w ktorych Manley ma byc niby 2 kroki za 408 i Krylem 400 no ja moge zgodzic sie z jednym -kontrola basu (ale dodam ze 300i w tych samych warunkach i kolumnach pompowal jednostajny bas kompletnie go nie roznicujac).

 

annawroc>>>> Twoje ,,ciete,,wypowiedzi prosza sie czasami o riposte w zwiazku z tym pytanie:

 

Czy na Twoim wzkaku i kolumnach masz taka srednice i gore pasma jaka dane bylo Ci sluchac w Olawie na prezentacji Robtango (ja odpowiedz znam).

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robix, skąd znasz odpowiedź? Nie przypominam sobie, żebys u mnie słuchał. Co do dźwięku w Oławie, to ten u mnie w domu bije go pod każdym względem, albo po prostu odpowiada moim preferencjom dźwiękowym. Tak więc wg mnie dźwięk z prezentacji w Oławie nawet się nie zbliżył do tego, co mam w domu. Ale ktoś inny może oczywiscie uważać inaczej, z tym, że dobrze by było, żeby najpierw posłuchał jednego i drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Manley ma być alternatywą do 400xi ? Nie. Ma być alternatywą dla wzmacniacza tranzystorowego który ma zastapić 400xi - padły tu typy MA6900, Accu E550.

 

Jaki więc cel mają porównania do Krella, i to nawet nie rzeczonego 400xi, tylko modelu o 10 lat starszego, który ze swoim następcą ma wspólne chyba tylko logo na obudowie ?

 

Panowie - bądźmy poważni. Jeżeli mamy dyskutować to rzetelnie. Bo na razie widzę że uprawiacie politykę udowadniania pewnej tezy, przez selektywne dobieranie faktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do Albatrosa w Gdańsku, dystrybutor wyprzedał Luxmany, brak szans na odsłuch w domu, ale otrzymałem info, że "warto poczekać", jeśli porównuję z E550... dystrybutorem Luxmana jest poprzedni dystrybutor Accu - gierki, giereczki czy też rzeczywiście coś jest na rzeczy i Luxman może mnie zaaaskoczyć? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby E550 miał ten drive i życie 400xi to byłby to strzał w 10, ideał. Tyle że tak nie jest. Zapewne będzie lepszy na środku, romantyczniejszy od 400xi i Acu 408, ale słąbiej w makrodynamice, szybkosci, tak więce zapewne podobnie jak w przypadku 408 nie będziesz ostatecznie usatysfakcjonowany, aksy dodać trzeba sporo. Posłuchaj wreszcie tej 450-ki, która podobnoż łączy te cechy. Przy cenie ok 20k zł za nowy egzemplaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

408 podobno niewiele gorsza, a wg innych lepsza.. nawet tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) można wyczytać, że drastycznych różnic nie ma..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sam widzisz :)

 

tak dochodzimy, że nie da się trochę dopłacić i otrzymać zasadniczo więcej :(

Przeskok z tej 400-ki mna coś naprawdę lepszego niestety będzie kosztowła :(

Zastanopwiłbym się ewentulanie nad inną koncepcją. 400-ka zostaje, a za te 6-8k zł kupujesz używaną integrę lampową i słuchasz zamiennie zależnie od nastroju, coś by się już dało upolować. Pathos, Jolida, może coś z oferty Lacrimosy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak całkiem z boku w 400xi nigdy nie było muzyki. moje zdanie na temat Maca jest takie że gra bardzo przyzwoicie natomiast jakością wykonania daleko mu do Accu.Te pokrętła i luźno spasowana obudowa jakoś odstrasza. Ale generalnie brzmienie Maca mi sie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamgdansk,

 

To czego szukasz nie znajdziesz w integrach do 20 kzł, a na pewno nie będzie to skok w nadprzestrzeń. Wspomniany przez Ciebie Accuphase E-408 (z odtwarzaczem DP-500) porównywałem z Naim Supernait (i odtwarzaczem CD X2) i miałem problem określić, które brzmienie było dla mnie bardziej akceptowalne. Każdemu czegoś brakowało, Naim czarował gęstym i bardzo rytmicznym dźwiękiem, ale za bardzo rzucającym w twarz, Accuphase z kolei pokazał klasę na górze. W każdym razie najlepszy efekt osiągnąłem podpinając cd Naima do wzmacniacza Accuphase. Wtedy okazało się, że odtwarzacz Accuphase DP-500 zwyczajnie ogranicza możliwości wzmacniacza i nie pozwala rozwinąć mu skrzydeł, Naim zagrał bowiem bardzo poukładanym (wszystkie instrumenty na swoim miejscu), świetnie kontrolowanym dźwiękiem, znakomicie zgrał się z E-408, poprawiła się również średnica (wcześniej w zestawie firmowym Accu, dźwięk w muzyce rockowej momentami się „zlewał”).

 

Ja dość długo szukałem wzmacniacza lampowego, który potrafiłby zagrać dynamicznym dźwiękiem, z mocnym i szybkim basem. Niestety takiej lampy nie znalazłem. Wspomniany Manley Stingray jak dla mnie jest tylko co najwyżej dobrym urządzeniem, przynajmniej w prezentowaniu muzyki rockowej. Jeśli ktoś słucha np. Dream Theater, Porcupine Tree to na pewno nie jest to wzmacniacz dla niego. W ogóle wzmacniacza lampowego (integry) do tego typu muzyki nie ma w cenie do 20 kzł. Pozostają chyba tylko dzielone konstrukcje, chyba, że się mylę…

 

Klimo Merlin z Accuphase A30 i kolumnami Jean Marrie Offrande słuchałem w Nautilusie w Krakowie. Wtedy (w zeszłym roku) ten dźwięk bardzo mi się podobał, ale pod ręką miałem tylko płyty Stockfisch Records.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"natomiast jakością wykonania daleko mu do Accu.Te pokrętła i luźno spasowana obudowa jakoś odstrasza. Ale generalnie brzmienie Maca mi sie podoba."

 

 

Już myślałem ,ze mnie nic nie zdziwi ,a jednak ;-)

Mam od wielu lat w domu różne klocki Accu i Maca.

Zestawiam je razem bo dobrze im razem jest.

Wygląd, rzecz gustu ,ale wykonanie zarówno jednych i drugich perfekcyjne.

Zdecydowanie bliższa jest mi stylistyka Maca, może jestem trochę sentymentalny ;-)

Accu tak trochę bezpłciowo - jak wszystkie Japończyki.

Wygląd w tym przypadku to jak napisałem, rzecz gustu, ale wykonanie zapewniam perfekcyjne obu marek choć inaczej podane.

I przez te wszystkie lata zdarzyły mi sie choć marginalne ,ale problemy z Accuphase ,a z McIntoshem NIGDY !!!

 

thommy7=>

dlatego nigdy nie zestawiałem Accu z Accu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.