Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, don111 napisał:

Wgnieciona kopułka nie musi oznaczać że coś w dźwięku jest nie tak. A już na pewno nie takie drobne wgniecenie. Zazwyczaj cena takich egzemplarzy jest niższa o wartość całego nowego głośnika, ale i tak ludzie się boją że wtopią. 

W tym przypadku tak nie było Sprzedawca stwierdził, że zaczyna się wyszukiwanie mankamentów, by zbić z ceny, jak bywa przy zakupie auta i on nie będzie jej z tego powodu obniżał. A ja nie chciałem zbijać ceny, tylko zastanawiałem się, czy w ogóle chcę takie kolumny. No i zrezygnowałem. Dodam, że jechałem po kolumny ponad 300km i sprzedawca umawiając się nie wspomniał słowem o uszkodzonym głośniku, a na zdjęciach, które podesłał nie było widać uszkodzenia.

 

5 godzin temu, moreno1973 napisał:

Bardzo fajne są te podkładki pod kolce w kwestii poprawy dźwięku monitorów gdy się je zastosuje. 

Może dziecko narozrabiało;-)?

Niestety aby trafić ideał trzeba się trochę naszukać. Powodzenia.

Dzięki 🙂 Nie ma czego żałować, bo (niemalże) ideał w klonowym fornirze już gra u mnie i cieszy ucho i oko. 

Podsumowując zapisuję się do klubu z Contourami S3.4 , które wysłały na zasłużoną emeryturę po 10 latach grania Spendory SP2/3 🙂

 

PS.

Plotki o trudnych do napędzenia i okiełznania na basie Dynaudio są przesadzone. Ustawione 95cm od ściany tylnej w pomieszczeniu 30m, napędzane lampą sprawują się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, artekk napisał:

 

 

Dzięki 🙂 Nie ma czego żałować, bo (niemalże) ideał w klonowym fornirze już gra u mnie i cieszy ucho i oko. 

Podsumowując zapisuję się do klubu z Contourami S3.4 , które wysłały na zasłużoną emeryturę po 10 latach grania Spendory SP2/3 🙂

Gratulaję koledze nowych kolumn. Te Contoury piękne są. Proszę o fotki jeśli to nie problem. Każdy wątek ożywa kiedy są zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, moreno1973 napisał:

Bardzo fajne są te podkładki pod kolce w kwestii poprawy dźwięku monitorów gdy się je zastosuje. 

Może dziecko narozrabiało;-)?

Niestety aby trafić ideał trzeba się trochę naszukać. Powodzenia.

Trochę zabawy było, bo głośniki ze standami, ustawione bezpośrednio na podłodze za chorobę nie grały (oryginalna podłoga z płytek, a na nich po remoncie położone panele). Dźwięk był głuchy, płaski i dudniący. Dostałem wpierw podkładki od dystrybutora, trochę pomogły i wbrew jego opinii kupiłem jeszcze granity, wtedy dopiero udało się otworzyć dźwięk 🙂

8579BCB5-983B-4F0E-8D82-EB6D3ED28008.jpeg

14 godzin temu, artekk napisał:

W tym przypadku tak nie było Sprzedawca stwierdził, że zaczyna się wyszukiwanie mankamentów, by zbić z ceny, jak bywa przy zakupie auta i on nie będzie jej z tego powodu obniżał. A ja nie chciałem zbijać ceny, tylko zastanawiałem się, czy w ogóle chcę takie kolumny. No i zrezygnowałem. Dodam, że jechałem po kolumny ponad 300km i sprzedawca umawiając się nie wspomniał słowem o uszkodzonym głośniku, a na zdjęciach, które podesłał nie było widać uszkodzenia.

 

Dzięki 🙂 Nie ma czego żałować, bo (niemalże) ideał w klonowym fornirze już gra u mnie i cieszy ucho i oko. 

Podsumowując zapisuję się do klubu z Contourami S3.4 , które wysłały na zasłużoną emeryturę po 10 latach grania Spendory SP2/3 🙂

 

PS.

Plotki o trudnych do napędzenia i okiełznania na basie Dynaudio są przesadzone. Ustawione 95cm od ściany tylnej w pomieszczeniu 30m, napędzane lampą sprawują się znakomicie.

To piękne kolumny, gratulacje 🙂 Też bym takie kolumny z chęcią „zaprosił” do siebie 🙂, ale salon jest u mnie w domu opanowany przez „frakcję kinomaniaków” i muszę cieszyć się z 15m2 i monitorów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Manic69 Jeśli to pokój tylko dla Ciebie to zaryzykuj i ustaw jak u mnie, tzn. wkręć kolce w blaty stendów, kierując stożki w stronę kolumn. Do kolumn przyklej podkładki na taśmie dwustronnej co by nie kaleczyć spodów kolumn. Zalety to jeszcze większą czytelność basu a wady to można zrzucić na podłogę kolumnę gdyby się oprzeć. Ale i na to jest rozwiązanie.

P.s. te gąbki-piramidki nic nie dają.

Edytowane przez sidru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sidru napisał:

@Manic69 Jeśli to pokój tylko dla Ciebie to zaryzykuj i ustaw jak u mnie, tzn. wkręć kolce w blaty stendów, kierując stożki w stronę kolumn. Do kolumn przyklej podkładki na taśmie dwustronnej co by nie kaleczyć spodów kolumn. Zalety to jeszcze większą czytelność basu a wady to można zrzucić na podłogę kolumnę gdyby się oprzeć. Ale i na to jest rozwiązanie.

P.s. te gąbki-piramidki nic nie dają.

Tak, to teraz moja jaskinia, kotów nie mam, a dzieciaki już dorosłe więc można ryzykować 🙂 Blaty moich standów mają silikonowe podkładki, nie wiem czy pod nimi są jakieś wgłębienia/otwory, a jeżeli tak, czy są gwintowane. Czy Twoje blaty miały tak przygotowane otwory, czy musiałeś je gwintować ?

Co do gąbek, to u mnie jednak poprawiło precyzję i głębię sceny, minimalnym kosztem szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Manic69 Stand 6 od Dynaudio mają na wyposażeniu gwintowane miejsca w podstawach i kolce : długie i krótkie. Ja własnie użyłem tych krótszych wkręcając w podstawę. Polecam zasypać standy jakimś piaskiem kwarcowym z Obi. Zamiast gąbki na ściane panele z wełny.

@Manic69 stand_6_half_profine_hg_black.thumb.jpeg.bed1ad7c336b3c63f02c1c296aa04acb.jpeg

Edytowane przez sidru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, sidru napisał:

@Manic69 Stand 6 od Dynaudio mają na wyposażeniu gwintowane miejsca w podstawach i kolce : długie i krótkie. Ja własnie użyłem tych krótszych wkręcając w podstawę. Polecam zasypać standy jakimś piaskiem kwarcowym z Obi. Zamiast gąbki na ściane panele z wełny.

@Manic69 stand_6_half_profine_hg_black.thumb.jpeg.bed1ad7c336b3c63f02c1c296aa04acb.jpeg

No tak, mam stare standy, ale ten temat odłożę bo i tak umawiam się na odsłuchy SP40 więc być może za kilka tygodni dużo się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowy  tweeter już mam a w zasadzie 2 kupiłem 😀tak na wszelki wypadek. Teraz jakaś amplifikacja do S40 co możecie z własnych doświadczeń polecić. Oprócz Luxman (już miałem A klasę). Naim XS2/XS3 (znam bardzo dobrze oba modele), Copland (mój ulubieniec ale nie do Dynek), Octave (podziękował za lampę). Wiem, że każdy ma inne upodobania dźwiękowe ale szukam jeszcze coś co dobrze zgrywa się z S40. 
Pozdr.

PS. 
Cena do 30K nowy, żadne second hand.

W dniu 16.04.2023 o 15:45, sidru napisał:

@Manic69 Stand 6 od Dynaudio mają na wyposażeniu gwintowane miejsca w podstawach i kolce : długie i krótkie. Ja własnie użyłem tych krótszych wkręcając w podstawę. Polecam zasypać standy jakimś piaskiem kwarcowym z Obi. Zamiast gąbki na ściane panele z wełny.

@Manic69 stand_6_half_profine_hg_black.thumb.jpeg.bed1ad7c336b3c63f02c1c296aa04acb.jpeg

Ja używam jednych stojaków Solid Tech. Wyglądają mega. Anodowany na czarno aluminium. Stoją na nich S40 i pasują świetnie ale miałem większe monitory Zavian Ambra i też było ok. Kolce od spodu. Jedyne co mogli zmienić to stopa z MDF. Może lepiej kakby była metalowa lub żeliwna. Ale wygląd w realu bije inne.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z S40 gra hegel h190 i jak dla mnie jest b.dobrze, jakiś czas temu podłączyłem kolegi Naima xs2 , obaj stwierdziliśmy że Naim raczej do tych dynek nie pasuje. Było za dużo basu i jak to kolega określił zbyt ,,skocznie".

Myślę że hegel to dobry kierunek, a z h390 powinno być świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Artistplant napisał:

Leema Tucana lub Hegel H390

Hegel mi nie pasuje. Miałem H360 co prawda nie miałem wtedy S40 tylko inne kolumny ale w nim nie spodobało mi się że grał tylko przy głośnym odsłuchu, przy cichym i umiarkowanym słuchaniu było słabo. Nie wiem jak gra H390 ale w poprzednim modelu jakoś bez życia wszystko wyglądało tzn. nie było jic angażującego w mtej muzyce.

40 minut temu, art72 napisał:

U mnie z S40 gra hegel h190 i jak dla mnie jest b.dobrze, jakiś czas temu podłączyłem kolegi Naima xs2 , obaj stwierdziliśmy że Naim raczej do tych dynek nie pasuje. Było za dużo basu i jak to kolega określił zbyt ,,skocznie".

Myślę że hegel to dobry kierunek, a z h390 powinno być świetnie.

Naima wypożyczyłem do domu i podobał mi się. Faktycznie miałem wrażenie że czasem troche tak jakby nerwowo grał ale dynamika kopniak na basie fajny był. Dobrze przy Rocku czy szybszej muzyce było. Natomiast jest jedna rzecz która mnie zniechęca to jest brak stand by ale da sie przeżyć tylko włącznik jest z tyłu w niewygodnym miejscu dla mnie i brak miękkiego startu. Mogli umieścić ten przycisk w innym miejscu…

Myślisz że H190 lepiej wypadnie od h360? To nowszy model ale obawiam sie troche Hegla.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Artistplant napisał:

Ja mam teraz Tucane na testach i w tych pieniądzach piękne granie, poprzednio miałem właśnie H390

Też masz takie odczucia co do Hegla jak ja?  Jeszcze na liście mam Gato Amp 150 do którego przymierzam się długo. Copland CSA150 mi się podoba ale z S40 nie zagrał tak dobrze jak z Gato FM8. Ao co chodzi w tej Tucanie bo jest wersja anniversary?

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marek K. napisał:

Panowie nowy  tweeter już mam a w zasadzie 2 kupiłem 😀tak na wszelki wypadek. Teraz jakaś amplifikacja do S40 co możecie z własnych doświadczeń polecić. Oprócz Luxman (już miałem A klasę). Naim XS2/XS3 (znam bardzo dobrze oba modele), Copland (mój ulubieniec ale nie do Dynek), Octave (podziękował za lampę). Wiem, że każdy ma inne upodobania dźwiękowe ale szukam jeszcze coś co dobrze zgrywa się z S40. 
Pozdr.

PS. 
Cena do 30K nowy, żadne second hand.

Ja używam jednych stojaków Solid Tech. Wyglądają mega. Anodowany na czarno aluminium. Stoją na nich S40 i pasują świetnie ale miałem większe monitory Zavian Ambra i też było ok. Kolce od spodu. Jedyne co mogli zmienić to stopa z MDF. Może lepiej kakby była metalowa lub żeliwna. Ale wygląd w realu bije inne.

Gryphon albo Pass . Jak będę zmieniał wzmacniacz do swoich Heritage , to właśnie na któryś z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, izapat napisał:

Gryphon albo Pass . Jak będę zmieniał wzmacniacz do swoich Heritage , to właśnie na któryś z nich.

Gryphon za drogi. Pass gra podobnie jak luxman l590AXII z tego co userzy piszą.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marek K. napisał:

Gryphon za drogi. Pass gra podobnie jak luxman l590AXII z tego co userzy piszą.

I właśnie dochodzimy do subiektywnych upodobań. Teraz mam Accu 380 i jest bardzo dobrze , ale wiadomo .... zmiany. A może Rotel michi ?

S 40 miałem i chyba najlepiej było z Audia fls3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek K. napisał:

Hegel mi nie pasuje. Miałem H360 co prawda nie miałem wtedy S40 tylko inne kolumny ale w nim nie spodobało mi się że grał tylko przy głośnym odsłuchu, przy cichym i umiarkowanym słuchaniu było słabo. Nie wiem jak gra H390 ale w poprzednim modelu jakoś bez życia wszystko wyglądało tzn. nie było jic angażującego w mtej muzyce.

Naima wypożyczyłem do domu i podobał mi się. Faktycznie miałem wrażenie że czasem troche tak jakby nerwowo grał ale dynamika kopniak na basie fajny był. Dobrze przy Rocku czy szybszej muzyce było. Natomiast jest jedna rzecz która mnie zniechęca to jest brak stand by ale da sie przeżyć tylko włącznik jest z tyłu w niewygodnym miejscu dla mnie i brak miękkiego startu. Mogli umieścić ten przycisk w innym miejscu…

Myślisz że H190 lepiej wypadnie od h360? To nowszy model ale obawiam sie troche Hegla.

Jeżeli szukasz średnicy z Luxmana kl.A to pewnie będzie Ci trudno dobrać tranzystor w kl. AB. W Coplandzie csa150 wymieniłem standardową lampę przedwzmacniacza Harmonix, wartą jakieś 80zł na Siemensa za 150€ i to był duży krok do przodu, a można jeszcze lepiej… Z mocnych hybryd możesz jeszcze sprawdzić Unison Research Unico 90 lub 150 ewentualnie Rogue Audio   Sphinx v3 lub Pharoah (z końcówkami w kl. D). Można też sprawdzić jakiś zestaw dzielony, lampowy przedwzmacniacz i mocną końcówkę, i tak wciąż gonić tego króliczka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce gonić króliczka. Teraz jak coś kupię to już zostanie 😀

6 minut temu, Manic69 napisał:

Jeżeli szukasz średnicy z Luxmana kl.A to pewnie będzie Ci trudno dobrać tranzystor w kl. AB. W Coplandzie csa150 wymieniłem standardową lampę przedwzmacniacza Harmonix, wartą jakieś 80zł na Siemensa za 150€ i to był duży krok do przodu, a można jeszcze lepiej… Z mocnych hybryd możesz jeszcze sprawdzić Unison Research Unico 90 lub 150 ewentualnie Rogue Audio   Sphinx v3 lub Pharoah (z końcówkami w kl. D). Można też sprawdzić jakiś zestaw dzielony, lampowy przedwzmacniacz i mocną końcówkę, i tak wciąż gonić tego króliczka 😉

Ja zapomniałem przecież ze jest jeszcze Rogue audio. dzięki robię na nowo listę.jeszcze pamietam jakaś hybrydę włoská ale co to był za producent nie mogę przypomnieć sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Marek K. napisał:

Nie chce gonić króliczka. Teraz jak coś kupię to już zostanie 😀

Ja zapomniałem przecież ze jest jeszcze Rogue audio. dzięki robię na nowo listę.jeszcze pamietam jakaś hybrydę włoská ale co to był za producent nie mogę przypomnieć sobie.

Myślisz o Pathos? Z hybryd są jeszcze Primaluna, McIntosh i Vincent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie że Gato gra cieplej Tucana jakies  techniczne granie. Mam Leeme Pulse miałem nadzieje ze Tucana będzie rozwinięciem Pulse ale się zawiodłem.

Rouge Sphinx dobrze napędza moje podlogowe Dynki ale choć Leema Pulse nie gorzej. 

Unico 150 miał znajomy niby mocny piec dual mono itp ale wyłożył się na Dynkach a co najdziwniejsze na poległ z monitorami które mają zmierzone 88db obaj byliśmy w szoku po tym eksperymencie wzmacniacz zmienił właściciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.