Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do RemikS

Dziękuję ale mam bdb przewody, tak sądzę,  więc nie wysyłaj ale dzięki za chęć pomocy.

Do Sidru

Masz całkowita rację.  Utwory z mi ionej epoki posiadają, gospodarują zupełnie inaczej basem. W moim odczucie lepiej. Dzisiejszy trend w tej materi jakoś mi nie leży. 

 

 

No to więc......które dynaudio maj tego basu mniej heritage czy C20? please

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mundi21 napisał:

Fajnie się to czyta. Tylko jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie. Kable? Man dobre moim zdaniem , szybki wzmak? No mam . Pytanie brzmi które glosniki mają mniej badu haritage c,y c20

W c20 będziesz miał nizszy bas, musisz posłuchać co Ci najbardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
28 minut temu, mundi21 napisał:

 

 

 

No to więc......które dynaudio maj tego basu mniej heritage czy C20? please

Nie słuchałem obu. Jednak wydaje się że c20 będzie miał bas bardziej zwarty dzięki metalowej płycie czołowej. Jednak najważniejsze w tym porównaniu to wielkość głośnika więc nie oczekiwałbym dużych różnic.

42 minuty temu, Artistplant napisał:

Pożycz gdzies Evoke 30 i sprawdz, dużo lepsza-łatwiejsza kontrola basuIMG_2023-5-13-122422.thumb.jpg.312d89c1e9c068bf26728b1035e80961.jpg

IMG_2023-5-13-122317.jpg

Myślałem że minimalna odległoś od ściany tylniej to ok. 1 metra a tu na zdjęciu tak blisko 🙀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sidru napisał:

Nie słuchałem obu. Jednak wydaje się że c20 będzie miał bas bardziej zwarty dzięki metalowej płycie czołowej. Jednak najważniejsze w tym porównaniu to wielkość głośnika więc nie oczekiwałbym dużych różnic.

Myślałem że minimalna odległoś od ściany tylniej to ok. 1 metra a tu na zdjęciu tak blisko 🙀

Dokładnie, do sciany ok 25cm, Evoke 30 dużo lepiej kontrolował bas niż S40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Artistplant napisał:

Oczywiście, chodzi mi o porównanie basu, te malutkie podłogówki bez problemu sobie radzą w tym miejscu a S40 muszą „odjechać” ten metr

Chodziło mi o ilość kreowanej przestrzeni w nagraniach. Im mniejsza odległość od ściany tym nagrania robią się bardziej płaskie. Na każdych kolumnach, nie tylko Dynaudio. U mnie musiałem pójść na kompromis pomiędzy przestrzenią a reprodukcją basu w poszczególnych częstotliwościach. Po prostu dosuwałem do ściany do momentu w którym przestrzeń ulegała pogorszeniu. Jest to dla mnie nie akceptowalne. (Btw. dobry przykład to Maroned Pink Floyd). Z tego co pamiętam to 80 cm to apsolutne minimum.

4 minuty temu, sidru napisał:

Chodziło mi o ilość kreowanej przestrzeni w nagraniach. Im mniejsza odległość od ściany tym nagrania robią się bardziej płaskie. Na każdych kolumnach, nie tylko Dynaudio. U mnie musiałem pójść na kompromis pomiędzy przestrzenią a reprodukcją basu w poszczególnych częstotliwościach. Po prostu dosuwałem do ściany do momentu w którym przestrzeń ulegała pogorszeniu. Jest to dla mnie nie akceptowalne. (Btw. dobry przykład to Maroned Pink Floyd). Z tego co pamiętam to 80 cm to apsolutne minimum a ideał to ustawienie Cardasa...w którym nie mam basu 🤢

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sidru napisał:

Nie słuchałem obu. Jednak wydaje się że c20 będzie miał bas bardziej zwarty dzięki metalowej płycie czołowej.

Jeśli piszesz o aktualnych Dynaudio Confidence to raczej nie mają one METALOWEJ płyty czołowej, przynajmniej żaden sprzedawca na którego trafiłem nie potrafił tego stwierdzić. Najłatwiej organoleptycznie, metal przeważnie jest chłodniejszy w dotyku od obudowy. Terminale są chłodniejsze (bo metalowe) od obudowy. Płyta czołowa w Dynaudio najprawdopodobniej jest jakaś formą kompozytu. 
  Chyba wypożyczę Confidence 30..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sidru napisał:

38Hz to słaby wynik

Ale warto przeczytać - nisko strojony BR (na plus) i pomieszczenie też swoje doda... 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3464-confidence-30

Znajomy ma Focale które grają od 40 paru, a główny mod pomieszczenia chyba 35 i tam jest plus 12 czy 15dB... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2023 o 20:13, sidru napisał:

Niebagatelne znaczenie ma również fakt że aluminium nie ma właściwości magnetycznych

Aluminium jest paramagnetykiem, poczytaj sobie co to

w szczelinie magnetycznej działa jak hamulec to tak co byś wiedział o co chodzi

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, ASURA napisał:

Aluminium jest paramagnetykiem, poczytaj sobie co to

w szczelinie magnetycznej działa jak hamulec to tak co byś wiedział o co chodzi

To chyba dobrze że działa jak hamulec ?

12 godzin temu, EMiL napisał:

Błędnie to interpretujesz:) a ten wynik i tak jest lepszy od special 40.

Sp40 to nie podłogówki.

Za 80k zł chciałbym kolumny pelnozakresowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sidru napisał:

To chyba dobrze że działa jak hamulec ?

Dla takiej tylko odpowiedzi impulsowej to nie koniecznie, artykulacja jest gorsza i takie tam "pierdoły"

14 godzin temu, Niepokorny napisał:

Chyba wypożyczę Confidence 30..

Bież coś z konstrukcji Dynaudio z przed trzech lat, na Confidence szkoda czasu... cenowo upgrade a jakościowo downgrade

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio Evoke 20 do 20 metrów. 

Dynaudio Evoke 30 do 30 metrów.

Dynaudio specjal 40 do 40 merów. 

I już nie masz problemu z basem. 

A jak ktoś ma za dużo basu to polecam harbeth PS3 do 15 merów lub zabawa filtrami dsp żeby uciąć pasmo -2dB 40kHz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Artistplant napisał:

U mnie Evoke 30 spokojnie zagrał na 16mkw

u mnie Evoke 30 z powodzeniem zastępił monitory, ma szybszy i lepiej kontrolowany bas niż mniejsi bracia, poza tym ładniej się prezentuje.. chyba, że ktoś lubi patrzeć na stalowe standy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, shiver07 napisał:

Dynaudio Evoke 20 do 20 metrów. 

Dynaudio Evoke 30 do 30 metrów.

Dynaudio specjal 40 do 40 merów. 

I już nie masz problemu z basem. 

A jak ktoś ma za dużo basu to polecam harbeth PS3 do 15 merów lub zabawa filtrami dsp żeby uciąć pasmo -2dB 40kHz. 

 

Bzdury wypisujesz, chyba że to żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół żartem pół serio no ale jak się tak głębiej zastanowić coś w tym musi być prawdy. Jak wiemy dynki są prądożerne potrzebują mocy ,żeby je napędzić i lubią waty. Nie lubią cicho grać. Dopiero podkręcone zaczynają grać. Dynaudio nie grają cicho lubią kopa a wtedy duża przestrzeń dookoła. Im większa przestrzeń tym lepiej. Testowałem swoje Evoke 20 na 40 metrach i zagrały poprawnie. W 15 metrach było dla nich za ciasno. Zastanawiam się nad heritage jak w nich bass gra. Pewnie jest go mniej ale jest lepszej jakości,lepsza kontrola i schodzi pewnie niżej,ale podobno grają już od samego dołu i można ich słuchać po cichu. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądu potrzebują, dużej mocy niekoniecznie. Słuchałem słabego Rotela 921 (niecałe 30W na kanał) z Audience 50 i wymiatały aż miło. Rzeczywiście Rotel + stare Dynki to synergiczne połączenie, góra także była fajnie doświetlona i przy tym gładka, krystaliczna. 

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, shiver07 napisał:

Pół żartem pół serio no ale jak się tak głębiej zastanowić coś w tym musi być prawdy. Jak wiemy dynki są prądożerne potrzebują mocy ,żeby je napędzić i lubią waty. Nie lubią cicho grać. Dopiero podkręcone zaczynają grać. Dynaudio nie grają cicho lubią kopa a wtedy duża przestrzeń dookoła. Im większa przestrzeń tym lepiej. Testowałem swoje Evoke 20 na 40 metrach i zagrały poprawnie. W 15 metrach było dla nich za ciasno. Zastanawiam się nad heritage jak w nich bass gra. Pewnie jest go mniej ale jest lepszej jakości,lepsza kontrola i schodzi pewnie niżej,ale podobno grają już od samego dołu i można ich słuchać po cichu. 

 

 

 

 

Heritage to inna bajka. Glosniki najlepiej graja w 22mk2 i więcej. W pomieszczeniach poniżej 25mk2 trzeba zatykać bass refleks ( przynajmniej przy niektórych nagraniach bo co niektórzy basu nie żałują). Mimo wszystko bas jest oniebo lepszy od tego co niosą z sobą w tej materii Sp40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2008 o 14:48, wube napisał:

no to jeszcze jeden klub, tak ponad podziałami, a że jest o czym pisać to każdy kto miał do czynienia z tym sprzętem wie doskonale,

pozdrawiam wszystkich i zapraszam do wpisów

"Zapisuję się"...Dynaudio Contour 1.8

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem heritage są bardzo zawyżone cenowo pewnie ze względu na limitowaną edycję.Nie ma w nich nic specjalnego. To nic innego jak odświeżona wersja contour 1.3SE sprzed lat które kosztowały 3razy mniej. Dźwiękowo też nie grają 3 razy lepiej. 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mundi21 napisał:

Heritage to inna bajka. Glosniki najlepiej graja w 22mk2 i więcej. W pomieszczeniach poniżej 25mk2 trzeba zatykać bass refleks ( przynajmniej przy niektórych nagraniach bo co niektórzy basu nie żałują). Mimo wszystko bas jest oniebo lepszy od tego co niosą z sobą w tej materii Sp40

U mnie Heritage grają w 12m i niczego nie zatykam , ale też nie słucham zbyt głośno. Jak już trzeba , to potencjometr basu odrobinę w lewo. Oczywiście lepiej będą się czuły w większym pokoju , ale trzymam je za ich piękną barwę i to , że można ich słuchać bardzo cicho i niczego nie maskują. Rozmiarem lepsze by były S40 , ale bas jak dla mnie jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, shiver07 napisał:

Moim zdaniem heritage są bardzo zawyżone cenowo pewnie ze względu na limitowaną edycję.Nie ma w nich nic specjalnego. To nic innego jak odświeżona wersja contour 1.3SE sprzed lat które kosztowały 3razy mniej. Dźwiękowo też nie grają 3 razy lepiej. 

HS dostały najlepszy wysokotonowiec - coś co dostajemy normalnie dopiero w Confidence. Mają też całą zwrotnice na Mundorfie. 

Nie dostały natomiast kompozytowej obudowy - coś co ma C1Platinum ale nie ma Esotara3. Duńczycy są mistrzami pozycjonowania swoich produktów. Chcesz mieć wszystko - płać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sidru napisał:

HS dostały najlepszy wysokotonowiec - coś co dostajemy normalnie dopiero w Confidence. Mają też całą zwrotnice na Mundorfie. 

Nie dostały natomiast kompozytowej obudowy - coś co ma C1Platinum ale nie ma Esotara3. Duńczycy są mistrzami pozycjonowania swoich produktów. Chcesz mieć wszystko - płać!

Dokładnie. Piękna stolarka , znakomite głośniki , zwrotnica z porządnych elementów, gniazda WBT.

Niektóre kolumny po 50tyś nie mają takich zwrotnic , tylko na BENNICACH , albo jeszcze gorzej.

Niestety dystrybutorzy za dużo chcą zarobić na produkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2023 o 10:52, shiver07 napisał:

Moim zdaniem heritage są bardzo zawyżone cenowo pewnie ze względu na limitowaną edycję.Nie ma w nich nic specjalnego. To nic innego jak odświeżona wersja contour 1.3SE sprzed lat które kosztowały 3razy mniej. Dźwiękowo też nie grają 3 razy lepiej. 

Trzeba posłuchać i można wtedy się wypowiadać. Codziennie odkrywam coś nowego. Miałem contour 1.3mk2 i 1.3 Se. HS to zupełnie inne granie bardzo wyrafinowane. Średnica przepiękna i przejrzysta .....no oderwać się nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.