Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, DJ LUCAS napisał:

Nie kusi zmiana na Ethosy od s16 lub Confidency 30?

Były takie plany ale jakoś ciśnienie zeszło. Z drugiej strony to by były za duże kolumny do mojej klitki.

Jeszcze myślałem o confidence 20 ale drogie są i praktycznie niedostępne jako używane. To takie szukanie dziury, na siłę, żeby tylko znowu zacząć wahlowac klockami😄

Po co? Skoro jest dobrze teraz...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

Confidence 20 za 28 tysi ktoś ogłasza na hifi giełdzie

To najniższa cena jaką spotkałem

Też chodziły mi po głowie C20 ale od kiedy upolowałem naprawdę rzadkie i wyjątkowo brzmiące Sonus Faber Guarneri Evo to mam spokój na kilka lat.. 

Widzialem ogłoszenie, nie mieszkam w Pl i raczej ciężko było by kupić je totalnie w ciemno, zwlaszcza że mam już fajnie grajace kolumny😄

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mamy powiedzieć? Kowalski powie że gra to super a Nowak, że raczej przeciętnie. Przecież każdy ma inne preferencje, pomieszczenie i jeszcze wiele innych x... ów. 

Audiofile czasami z nudów szukają czegoś, czego nie ma. No ale takie hobby😄. Bez urazy i to do nikogo personalnie. 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marcinoss26 napisał:

A co Panowie sądzicie o M6si do Dynaudio? 

Miałem go. Ale chyba z Kefami R3 i Dynaudio s40. Jak dla mnie za gęsto , mało oddechu.

No i ten potencjometr trzeba rozkręcić na 11-tą , żeby zagrało a wtedy robiło się trochę lepiej. Niby mocny wzmak a nie czuć tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, izapat napisał:

Miałem go. Ale chyba z Kefami R3 i Dynaudio s40. Jak dla mnie za gęsto , mało oddechu.

No i ten potencjometr trzeba rozkręcić na 11-tą , żeby zagrało a wtedy robiło się trochę lepiej. Niby mocny wzmak a nie czuć tego

 

To ciekawe spostrzeżenia. 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, izapat napisał:

No i ten potencjometr trzeba rozkręcić na 11-tą , żeby zagrało a wtedy robiło się trochę lepiej.

Objawy w sumie wskazują na zbyt małe napięcie na CD/źródle do czułości wzmacniacza... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Objawy w sumie wskazują na zbyt małe napięcie na CD/źródle do czułości wzmacniacza... 

Każdy z  Musicali  od 3 do(5) 6 si ma podobnie (3si miałem) przy potencjometrze wyżej położonym i głośności ciekawie grają -lekko po cieplejszej stronie  warto sprawdzić ...6si ma już moc i dobrą różnorodność basową w stosunku do mojego byłego 3 si

Ps Miałem podłączony do swego M3scd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, marcinmarcin napisał:

W specyfikacji ma 2,1V czyli standard, może się to wszystko po prostu nie zgrało. 

Pewnie tak. Teraz napędzam Dynie Accuphasem i jest super. Od bardzo cichego słuchania do średniego poziomu jest bardzo dobrze. Głośniej się nie da , bo sąsiedzi... Szukam tylko jakiegoś CD do szczęścia. Na Accu. na razie mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2023 o 10:26, Niepokorny napisał:

Confidence 20 za 28 tysi ktoś ogłasza na hifi giełdzie

To najniższa cena jaką spotkałem

Też chodziły mi po głowie C20 ale od kiedy upolowałem naprawdę rzadkie i wyjątkowo brzmiące Sonus Faber Guarneri Evo to mam spokój na kilka lat.. 

Cześć zamieniłeś Olympici na Guarneri? czy to inny system? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2023 o 13:10, marcinoss26 napisał:

A co Panowie sądzicie o M6si do Dynaudio? 

mi bardziej podobał się M5si, szóstka była już trochę zbyt jasna i detaliczna jak na moje gusta, a szukam wzmacniacza który zagra również gorsze nagrania.... niektórzy twierdzą że MF z dynkami jest zbyt gęsto, 

 

a co sądzicie Panowie o Gato Audio 150 z dynkami? ma bardzo dobre recenzje, i na filmiku z yt porównującego do Gato w klasie D słychać że gra to po prostu spokojniej i przyjemniej, wiem wiem to tylko filmik 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jestem po odsłuchu M6si i stwierdzam że to nie wzmacniacz do moich Focus 260.

Gato Audio miałem w domu na odsłuchu około tygodnia grał trochę napompowanym dziwakiem z wyżej wymienionymi kolumnami. 

Miałem też Leeme Tucane dla mnie zero muzyki tylko nap. 

Miałem też Roksana Blaka do posłuchania to też nie tędy droga. Najlepiej zagrał H190 ale tak jak napisali później w teście w AV miał zbyt chudy bas w pewnym zakerie i kontrabas był o połowę mniejszy reszta rewelacja. 

Takie moje doświadczenia że wzmacniaczami od 10 do 20tys. 

A był po drodze jeszcze Schanling ktroy też nie przypadł mi do gustu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, marcinoss26 napisał:

Hej Jestem po odsłuchu M6si i stwierdzam że to nie wzmacniacz do moich Focus 260.

jaki metraż i ile od ścian stoją te focusy? Co Ci nie pasowało w M6si? Jestem ciekawy ponieważ słuchałem go i M5si się trochę różnił...

może to kwestia kolumn a może reszty toru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Svawo napisał:

jaki metraż i ile od ścian stoją te focusy? Co Ci nie pasowało w M6si? Jestem ciekawy ponieważ słuchałem go i M5si się trochę różnił...

może to kwestia kolumn a może reszty toru...

Metraż 22 mkw od tylnej 80 cm licząc od tyłu kolumn i 150 cm od bocznych. 

Baza jakieś 270cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcinoss26 napisał:

Panowie a co sądzicie o wzmacniaczach Atoll w połączeniu z Dynaudio nigdy nie słyszałem takiego połączenia. 

Macie jakieś doświadczenia jeśli chodzi o integry i końcówki mocy tej marki? 

Miałem jakiś czas temu Atoll IN100 w połączeniu z Dynaudio focus 220 i było to fajne granie tylko nie pasował mi dół w Atollu,po jakimś czasie kupiłem Copland 29 i było duużo lepiej,pokazała się szeroka scena,bas bardziej poukładany,uśmiech na twarzy🙂- setkę sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.