Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam ostatni raz propozycję oddania za FREE maskownic do Excite X 18.

Jedna ramka ma pęknięcie, w drugiej delikatnie poluzowana tkanina, może komuś przyda się jako zapas do naprawy, oddam w cenie przesyłki

Jeśli nie będzie zainteresowanych trafią za kilka dni do utylizacji.

Albo jeszcze lepiej - na aukcję od 1 zł 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, misiek x napisał:

Panowie czy cena 4500 zł za Dynaudio contour S1.4 jest dobra? Stan bardzo dobry, kartony. 

Bardzo dobra aż podejrzana. Sprawdź ich stan bo wartość rynkowa u nas w kraju to od 5500 do 6500zł

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo pewnie będę zmieniał Contoury 20 na jakieś podłogówki. Chciałem chwilę pożyć z setupem monitor + sub ale jednak chyba zostanę przy podłogówkach. Niedługo będą na olx, ktoś szuka? 

 

Ktoś może robił podobny upgrade? Generalnie to jak grają 20 mi się podoba, przestrzeń itp itd ale z racji teog ze sporo słucham elektroniki ostatnio to brakuje troche dynamiki na dole, ten sub jakoś mi się nie widzi. Myślałem nad contourami 30/60, focal kanta 2, albo moze jakis uzywane dali,monitor audio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, audiofil2137 napisał:

Niedługo pewnie będę zmieniał Contoury 20 na jakieś podłogówki. Chciałem chwilę pożyć z setupem monitor + sub ale jednak chyba zostanę przy podłogówkach. Niedługo będą na olx, ktoś szuka? 

 

Ktoś może robił podobny upgrade? Generalnie to jak grają 20 mi się podoba, przestrzeń itp itd ale z racji teog ze sporo słucham elektroniki ostatnio to brakuje troche dynamiki na dole, ten sub jakoś mi się nie widzi. Myślałem nad contourami 30/60, focal kanta 2, albo moze jakis uzywane dali,monitor audio? 

Contour 30 maja tyle basu ze sub nie będzie potrzebny😄 

Tylko teraz pytanie, jaki bas lubisz? Szybki, konturowy czy raczej wolniejszy, tłusty i nisko schodzacy?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2023 o 08:15, stecko napisał:

Contour 30 maja tyle basu ze sub nie będzie potrzebny😄 

Tylko teraz pytanie, jaki bas lubisz? Szybki, konturowy czy raczej wolniejszy, tłusty i nisko schodzacy?

wcześniej miałem focale arie 948, tam ta dolna partia była fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2023 o 13:48, marcinoss26 napisał:

No tak najlepiej to prawda. 

Ewentualnie jeszcze Primare końcówkę 30.2 i pre. 

Tylko nie wiem czy Primare zgrywa się z Dynaudio

Rewelacyjnie. Primare I21 z X18 , a także z Focus 260. Dobre granie za dobre pieniądze. Jak dla mnie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ze względu na rozstanie z Contour 30 miałem okazję na poważnie zająć się moimi Emit 10. Trzeba przyznać, że nie ma z nimi łatwo. Po ustawieniu "zgodnie" z prawidłami ostre, chude i ogólnie nieprzyjemne. Pamiętam, że ktoś tutaj wspomniał, że emit 30 właśnie grają ostro. W przypadku emit 10 problem znika jeśli na wysokości ucha jest basowiec (a w zasadzie trochę wyżej nawet), ale to by oznaczało ponad 1.2m standy 😄

Udało mi się wycisnąć z nich zaskakująco dużo. Taktyka jaką obrałem, to wstawienie je w zasadzie w kąt (0.5m z od tylnej ściany, bocznej ściany i podobnie od podłogi). To dało mi dobre +10dB na 50Hz, co oznacza, że można je ściąć o szczędzić trochę tego basowca. Następnie próbowałem zrobić coś, żeby "nie darły tak ryja" i żeby góra była bardziej cywilizowana (by default brzmi jakby coś było zaraz przed głośnikiem wysokotonowym). Ścięcie okolic 500-1.5kHz i wyrównanie dołków zaraz przed 2Khz i w okolicach 5kHz mocno poprawiło jakość wysokich, ale kolumny dalej były zbyt jasne. Ostre podbicie na 100-200Hz (u mnie w pokoju kolumny mają ch-kę smutnej buźki, co brzmi fatalnie) i opadająca ch-ka od 2Khz przyniosła kolejną poprawę. Oczywiście na wszystko nałożone suby, żeby było mięsiście. Cięcie na 75Hz, żeby maksymalnie odciążyć basowca.

Tak przygotowana ch-ka nawet da się słuchać. Kolumny są gładkie, pełne na średnicy i delikatne u góry (dla niektórych może być to zbyt delikatne). Niestety są wady, których nie dam rady obejść:

- bałagan na wysokich (tzn. w zasadzie niewiele tam słychać, wejdą dwa instrumenty i ciężko powiedzieć, który jest który)

- zero dynamiki. Liczyłem, że odcięcie na 75Hz pomoże, ale nie pomogło. Kolumny bardzo szybko zaczynają hałasować

 

Na plus:

- gładkość brzmienia, myślę, że tutaj nawet pobiły contour

- mięsistość średnicy - i to nie przez suby...

 

Ogólnie jeśli ktoś nie boi się DSP i ma mikrofon, to zdecydowanie polecam te kolumny. Przy odrobinie wysiłku można poczuć "prawdziwe dynaudio, tylko po cichu" 😉

image.thumb.png.bbbcca81bce2d99ebf0ec7fa226357f7.png

Powyżej zmierzone vs equalizacja (oczywiście w pokoju nie będzie tak idealnie). Daje to dobry pogląd gdzie walczyłem, żeby dało się słuchać 🙂 

 

Może się przyda komuś, kto posiada nowe Emit-y i zastanawia się co zrobić, żeby dało się słuchać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proac D20R znalazły szczęśliwego nabywcę, podpiąłem więc w końcu  Evoki 30 do mojego Hegla i już wiem, że Dynaudio żeby pokazać pełnię możliwości naprawdę potrzebuje prądu a wydawało mi się, że z Atomem grają poprawnie:), Hegel i Dynaudio to świetna synergia, teraz jest zagwozdka czy się ich za pół darmo pozbywać… 

Jakimi kablami łączyć Hegla z Dynaudio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Albedo Monolith Monocrystal. To była jak dla mnie najlepsza synergia Hegel z Dynaudio. Miałem H160, H360 i H390 z Dynaudio Focus 260 oraz Contour 20 oraz 20i. Albedo są już u mnie około 4 lat i nie myślę o zmianie. Próbowałem międzyczasie Tellurium Q, Audioquest czy Nordost i zawsze potem wracałem do Monolith Monocrystal. Teraz mam je z Naim i też jestem zadowolony. Nie znam serii Evoke, ale warto spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.10.2023 o 16:59, Artistplant napisał:

Proac D20R znalazły szczęśliwego nabywcę, podpiąłem więc w końcu  Evoki 30 do mojego Hegla i już wiem, że Dynaudio żeby pokazać pełnię możliwości naprawdę potrzebuje prądu a wydawało mi się, że z Atomem grają poprawnie:), Hegel i Dynaudio to świetna synergia, teraz jest zagwozdka czy się ich za pół darmo pozbywać… 

Jakimi kablami łączyć Hegla z Dynaudio?

Taka synergia,że się ich pozbyłem bo się nie dało tego słuchać. I raczej nie zamierzam wracać do dynaudio. Dźwięk papka mydliny nawet na H590 zbytnio nie było różnicy po zmianie kabli i na Hegel H95. Mowa tu o Evoke 20. Myślałem,że dźwięk się otworzy pojawi się detal nic z tego. Harbeth je miażdży i robi z nich marmoladę. Może się komuś takie granie przypadnie do gustu szczerze polecam. Żeby te kolumny ogarnąć tak już kiedyś pisałem najlepiej 40 metrów minimum. 

Proszę tego nie brać do siebie to są jedynie moje doświadczenia każdy słyszy inaczej. Jak wiadomo każdy ma inne preferencje 😉 i to jest właśnie audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2023 o 20:09, baran napisał:

Ze względu na rozstanie z Contour 30 miałem okazję na poważnie zająć się moimi Emit 10. Trzeba przyznać, że nie ma z nimi łatwo. Po ustawieniu "zgodnie" z prawidłami ostre, chude i ogólnie nieprzyjemne. Pamiętam, że ktoś tutaj wspomniał, że emit 30 właśnie grają ostro. W przypadku emit 10 problem znika jeśli na wysokości ucha jest basowiec (a w zasadzie trochę wyżej nawet), ale to by oznaczało ponad 1.2m standy 😄

To bardzo ciekawe co piszesz, z jaką elektroniką to zestawiłeś? Ja mam Emit 30 zestawione z Rotelem RB 1582+RC 1590 w 12M2 i ostatnie co bym powiedział o nich to to, że grają ostro. Mi nawet brakuje wysokich tonów, średnica nie jest wcale chuda ani zadziorna, gładkie dynamiczne brzmienie. Tego zestawu używam do słuchania metalu. W drugim pomieszczeniu 18M2 stoi Rotel ze starszej  serii 10. Też dzielonka RB 1080 + RC 1082 i mam docelowo w tej chwili podłączone właśnie Emit 10. Piszę docelowo bo do 18M2 chcę zmienić już na kolumny podłogowe. Rotele ze starszych serii grają ostrzej, ale nie z Dynaudio Emit. Góra w sam raz, średnica ciepła zero ostrości, z DAC na lampach brzmi bardzo plastycznie i gęsto. Gramofon Thorens td 403 dd z wkładką ortofona 2M Blue też nie brzmi ostro a nawet czasami tych wysokich mogło by być więcej. Ogólnie ciepły, dynamiczny i nie męczący przekaz. 

Nie wiem o jakiej serii Emit piszesz, bo jeśli o tych nowych czyli serii New to jestem bardzo zaskoczony tym wpisem.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Satori,

Grają z Anthem STR. Tak, to są nowe Emity. Na jakiej wysokości względem ucha słuchasz? W moim przypadku (pokoju) problem ostrości ustępuje jak postawię je wyżej lub... wysokotonówką w dół 😄

To jest zawsze kwestia preferencji, ja przesiadłem się z Contour i może dlatego mnie tak Emity szarpią w ucho. Niemniej z pomiaru wychodzi dokładnie to, czego się spodziewałem po odsłuchu. Przyciąłem tu i tam i nagle dźwięk zaczął mieć ręce i nogi.  Nie brzmiał dziwnie. Na standardzie dla mnie brzmią dziwnie o tyle, że niektóre utwory grały super fajnie, a w innych było dziwnie ostro. Przy ustawieniu bliżej ściany było trochę lepiej, ale wciąż niewystarczająco spójnie na moje ucho. No i z tą górą mam problem - są tam dwa dziwne dołki, które sprawiają, że góra brzmi nienaturalnie. Tego efektu inaczej niż equalizacją nie umiałem się pozbyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, baran napisał:

Na jakiej wysokości względem ucha słuchasz? W moim przypadku (pokoju) problem ostrości ustępuje jak postawię je wyżej lub... wysokotonówką w dół 😄

w Emitach 10 postawionych na standach mam wysokotonówkę jak siedzę trochę poniżej ucha, w Emit 30 w drugim pomieszczeniu mniej więcej tak samo. Ale nie ma to wpływu na ostrość przekazu, czy stoję czy siedzę nie wyczuwam jakiś drastycznych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić pomiar ch-ki w Twoim pokoju?(tylko nie bezechowy) Mam podejrzenia, że będzie wyglądało inaczej niż u mnie i prawdopodobnie stąd ten efekt. Jak dodamy do tego preferencje no to da się to wyjaśnić prosto 🙂

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, shiver07 napisał:

Taka synergia,że się ich pozbyłem bo się nie dało tego słuchać. I raczej nie zamierzam wracać do dynaudio. Dźwięk papka mydliny nawet na H590 zbytnio nie było różnicy po zmianie kabli i na Hegel H95. Mowa tu o Evoke 20. Myślałem,że dźwięk się otworzy pojawi się detal nic z tego. Harbeth je miażdży i robi z nich marmoladę. Może się komuś takie granie przypadnie do gustu szczerze polecam. Żeby te kolumny ogarnąć tak już kiedyś pisałem najlepiej 40 metrów minimum. 

Proszę tego nie brać do siebie to są jedynie moje doświadczenia każdy słyszy inaczej. Jak wiadomo każdy ma inne preferencje 😉 i to jest właśnie audio.

Kwestia gustu, u mnie gra tak jak lubię czyli ocieplonym, wypełnionym dźwiękiem bez wyostrzeń na górze. Pewnie można  lepiej/inaczej, trzeba słuchać najlepiej we własnych warunkach. Przed Evoke miałem S40 i tam góra była podobna, dół był za to bardziej rozlany i trudny do opanowania. Może problemem jest upakowanie 18cm głośników w małych obudowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to,że wkładają do środka marnej jakości elementy zwrotnicy. Gdyby było inaczej brzmienie było by inne bo ogólnie jakość wykonania jest dobra jak i samych driverów. Taką technologie mają a na elementach zwrotnicy oszczędzają gdzie to ma kluczowe znaczenie. Wkurza taka polityka pozostaje zabawa samemu w modernizację układu tylko nie każdy ma na to ochotę i czas. Z Heglem H95 zero synergii i nie ma tu sensu iść w droższe modele raczej w niższe ma większy sens gdzie można podbić pasmo+-6dB wtedy to ma sens żeby usunąć górki pasma. Do Hegla nic nie mam akurat lubię Hegla nie mam nic do zarzucenia gra tak jak powinien ale te głośniki bleee....

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, shiver07 napisał:

Problemem jest to,że wkładają do środka marnej jakości elementy zwrotnicy. Gdyby było inaczej brzmienie było by inne bo ogólnie jakość wykonania jest dobra jak i samych driverów. Taką technologie mają a na elementach zwrotnicy oszczędzają gdzie to ma kluczowe znaczenie. Wkurza taka polityka pozostaje zabawa samemu w modernizację układu tylko nie każdy ma na to ochotę i czas. Z Heglem H95 zero synergii i nie ma tu sensu iść w droższe modele raczej w niższe ma większy sens gdzie można podbić pasmo+-6dB wtedy to ma sens żeby usunąć górki pasma. Do Hegla nic nie mam akurat lubię Hegla nie mam nic do zarzucenia gra tak jak powinien ale te głośniki bleee....

Specjalnie dają słabsze elementy żebyś nie miał za pół ceny jakości droższych serii, opartej na podobnych przetwornikach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, don111 napisał:

Specjalnie dają słabsze elementy żebyś nie miał za pół ceny jakości droższych serii, opartej na podobnych przetwornikach.   

No i to jest niestety smutna prawda. Wiadomo nie ale gdyby tak było to te tańsze goniły by te droższe muszą na czymś kasę robić nabijać w butelkę. Bo ten basowy co w Evoke 20 jest serii confidence tylko esotar 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, shiver07 napisał:

No i to jest niestety smutna prawda. Wiadomo nie ale gdyby tak było to te tańsze goniły by te droższe muszą na czymś kasę robić nabijać w butelkę. Bo ten basowy co w Evoke 20 jest serii confidence tylko esotar 3.

Nie jest to prawda.  W Confidence jest zupełnie inny basowiec. Nie wiem czy membrana jest ta sama.  Głowy bym nie dał za to, bo Dynaudio chwali się zmienną grubością membran w droższych modelach. Napęd jest na pewno zupełnie inny. 

Evoke 50 mają ten sam średniotonowiec co contour 60. To tyle ze wspólnych głośników. Jak popatrzy się na budowę Emit i Evoke to też widać, że basowe są zupełnie inne. Niby wysokotonówka ta sama, ale i tutaj mam wątpliwości, głównie ze względu na to, że nawet profil frontu potrafi dużo zmienić, a nie miałem okazji porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo SP40 mają głośnik unikalny. Tzn. zaprojektowany do tej kolumny. Chwalą się chyba, że jest 'derived from evidence series'. Niemniej, tam(w evidence) jest to głośnik basowy (np. Ciężkie miedziane cewki), a w SP40 midwoofer, czyli prawdopodobnie cewka aluminiowa. Prawdopodobnie też inny układ szczeliny magnetycznej, ale to trzebaby rozebrać na części. 

 

Dynaudio ma chyba milion wariantów każdego rozmiaru głośnika. Nawet gdzieś na ich kanale tłumaczyli, że mają dużą swobodę, bo są producentem głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.