Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam jeśli pytam o odpowiedzi, które mogę znaleźć na jednej z 638 stron tego wątku, ale przemęczony jestem ostatnio – więc pozwolę sobie zapytać – a archiwum przeczytać bardziej wypoczęty.

Mam w pracowni (ok. 12-15m2) wzmacniacz Yamaha A-S1100 (z Eversolo A6) z KEF R3 Meta.

Generalnie lubię nieco ciemniejsze brzemienie, przez lata miałem tylko Bowers & Wilkins i nie wiedziałem, że można inaczej. Ale chciałbym czegoś bliżej środka spektrum spróbować. I myślałem o Dynaudio. Słuchałem ostatnio EMIT50 i bardzo było spoko (Contour 30 już mniej). Podobały mi się Contour i20. Evoke 20 trochę za jasne na górze mi się wydawały. Ale wszystkie je miałem gdy jeszcze nie kupiłem KEF R3 Meta.

Dlatego chcę potestować coś ze starszych Dynaudio (kusi cena), pewnie później Amphiony, bo też wydawały mi się b. ciekawe w Q21.

Które z tych kolumn bardziej polecacie:
Dynaudio Emit 20 (nowe)
Dynaudio Excite 18
Dynaudio Focus 160

Które z nim najciemniejsze, które mają nieco jaśniejszą i detaliczniejszą górę, jak ze środkiem.

BARDZO DZIĘKUJĘ.

PS. Mam do tego zestawu KEF Kube 8b, udało mi się nowy za 1900 zł kupić, choć KEF R3 Meta, jak to KEFy serii R basu mają dość sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piopio napisał:

Wszystkie są gorsze od KEF R3 Meta. 

Po co robić downgrade ?

A nie mają któreś z nich bardziej klarownej góry czy wyższej średnicy i nie są cieplejsze? Mam miejsce na dwa zestawy kolumn podstawkowych i być coś potestował nieco innego niż KEF R3 Meta. Najchętniej Contour i20, ale na razie nie pozwalają finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Songs for Pilots napisał:

A nie mają któreś z nich bardziej klarownej góry

Dobry żart 😉 Tylko berylowe lub diamentowe wysokotonowce będą miały lepszą górę. Ale to są już inne ceny. 

Jak sobie wyobrażasz ciepłe kolumny z klarowną górą ? To się wyklucza. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Cameyo napisał:

Mam do sprzedania młode Dyńki Contour 20 w pięknym białym dębie - pierwszy właściciel.

https://www.olx.pl/d/oferta/dynaudio-contour-20-CID99-IDXAwgA.html

A czemu sprzedajesz? Miałem na testach i spodobały mi się, jaśniejsza niż w KEF R3 góra, dobra średnica i muskularny bas.
Jedynie nie pasuje mi ten kolor – ja albo czarne albo czarno-szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana, bo zachciało mi się wskoczyć na półkę wyżej. 

Odsłuch np. Focal Sopra 1 upewnił mnie, że te Dynaudio to naprawdę wspaniałe kolumny z gęstym graniem, świetnym i zróżnicowanym basem. Focale były krystalicznie szczegółówy, co momentami mi się podobało, ale miały tekturowy, mało zróżnicowany bas oraz wyłożyły się na orkiestrze czy metalu. 

ATC SCM50 też nie skłoniłyby mnie do zmiany Contourów. 

Dopiero Fyne Audio F1.8 zrobiły robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2023 o 09:46, Cameyo napisał:

Zmiana, bo zachciało mi się wskoczyć na półkę wyżej. 

Odsłuch np. Focal Sopra 1 upewnił mnie, że te Dynaudio to naprawdę wspaniałe kolumny z gęstym graniem, świetnym i zróżnicowanym basem. Focale były krystalicznie szczegółówy, co momentami mi się podobało, ale miały tekturowy, mało zróżnicowany bas oraz wyłożyły się na orkiestrze czy metalu. 

ATC SCM50 też nie skłoniłyby mnie do zmiany Contourów. 

Dopiero Fyne Audio F1.8 zrobiły robotę.

Trzy lata wstecz stałem przed wyborem monitorów. Przesłuchalem m.in. Contoury20 i też wybrałem F1.8. Zdecydowanie półka wyżej, choć do nowoczesnych wnętrz wygląd nieco kontrowersyjny i bardziej pasują Contoury.  Pozostalo przekonać kobietę. Sama zrozumiała gdy ich posluchała. Gratuluję wyboru.

Edytowane przez japs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RCD napisał:

Contour 20 nie można porównywać do Fyne 1.8, a do Confidence 20, czy C1

porównywać można, zwłaszcza jak Contour 20 jest punktem odniesienia 🙂 Natomiast masz rację, że odpowiednikiem ze stajni Dynaudio jest seria Confidence. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie zrobiłem jakiegoś dużego błędu – ale kupiłem Dynaudio Evoke 50. Słuchałem Contourów 30i i jednak bardzo brakowało mi tam basów.

Mam Yamahę R-N2000A i Marantza 40n, dadzą sobie radę z nimi? KEF R7 i B&W 703 spokojnie napędzają. Ale też myślę o ewentualnej wymianie Marantza na coś innego (mam z CD60) – co polecacie pod te głośniki?

evoke_50_08.jpg

2 minuty temu, RCD napisał:

Confidence 20 to cena już ponad 50tyś, kto to kupuje, mamy aż tyle milionerów w kraju.

No polska jest w czołówce jeśli chodzi o niskie zarobki w Europie, więc na pewno ktoś na tym musi zarabiać skoro gospodarka dobrze się trzyma, a na to wskazują wszystkie ratingi.

PS. Dopiero rozpocząłem czytać wątek na forum, ma 639 stron, a jestem na 7-tej, 2009-2010 rok 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że nie zrobiłem jakiegoś dużego błędu – ale kupiłem Dynaudio Evoke 50. Słuchałem Contourów 30i i jednak bardzo brakowało mi tam basów.
Mam Yamahę R-N2000A i Marantza 40n, dadzą sobie radę z nimi? KEF R7 i B&W 703 spokojnie napędzają. Ale też myślę o ewentualnej wymianie Marantza na coś innego (mam z CD60) – co polecacie pod te głośniki?
evoke_50_08.thumb.jpg.1e065254ed6210c6baaa1f74a96834ef.jpg
No polska jest w czołówce jeśli chodzi o niskie zarobki w Europie, więc na pewno ktoś na tym musi zarabiać skoro gospodarka dobrze się trzyma, a na to wskazują wszystkie ratingi.
PS. Dopiero rozpocząłem czytać wątek na forum, ma 639 stron, a jestem na 7-tej, 2009-2010 rok  
Jeżeli w Contourach brakowało basu, to chyba elektronika nie dawała rady. Bas w tej serii jest perfect :)

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Cameyo napisał:

Jeżeli w Contourach brakowało basu, to chyba elektronika nie dawała rady. Bas w tej serii jest perfect 🙂

No słuchałem na Marantzu 40n w Planecie Dźwięku. Ale z drugiej strony na OLX posiadacz tych samych Contourów 30i sprzedawał je także z powodu niskiego poziomu basu – zwłaszcza przy niższych głośnościach – a on tam miał w domu i Accuphase E-380 czy wyższy i McIntosha. Więc coś może być na rzeczy.
 

Edytowane przez Songs for Pilots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.to nie jest tak, że grały Ci za chudo? Tzn. Jesteś pewien, że to kwestia poziomu basu? <80Hz.

Jeśli spojrzeć na ch-ki obu kolumn to C30 mają istotnie mniej basu niż Evoke50, ale evoke mają go absurdalnie dużo 😀 

Chudość dźwięku to mogłaby być implikacja raczej dolnej średnicy niż basu, a C30 brzmią chudo jak na dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, JarlBjorn napisał:

To jest akurat ciekawe, że gdy w zestawieniu Accuphase + Dynaudio coś nie gra (nie dziwota), to zawsze winne jest Dynaudio.

A co byś polecał do Evoke 50? Czyli Accu średnie do Dynaudio? Z czego to może wynikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Songs for Pilots napisał:

A co byś polecał do Evoke 50? Czyli Accu średnie do Dynaudio? Z czego to może wynikać?

Wynika to z charakteru brzmienia obu i rodzaju techniki użytej-która to determinuje ów charakter.

Zestawie dwu elementów toru o przeciwnych charakterach będzie uzupełniać brzmienie zestawu w większym zakresie cech.

Zestawienie dwu o tych samych charakterach podkreśli ów charakter.

Osoby które interesują się audio wiedzą że Dyn i Accu z jednej stajni.

Btw. czasami to podkreślenie charakteru wypada fajnie bo przecież sprzętu będziemy słuchac tylko my i nasz specyficzny aparat słuchu, gust..itd.

Na jakiś konkurs czy wystawe to już trzeba celować w środek.

Więc co...a no lektura która podpowie co z jakiej stajni jest a później już tylko posłuchac i kupić lub dalej szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sidru napisał:

Wynika to z charakteru brzmienia obu i rodzaju techniki użytej-która to determinuje ów charakter.

Zestawie dwu elementów toru o przeciwnych charakterach będzie uzupełniać brzmienie zestawu w większym zakresie cech.

Zestawienie dwu o tych samych charakterach podkreśli ów charakter.

Osoby które interesują się audio wiedzą że Dyn i Accu z jednej stajni.

Btw. czasami to podkreślenie charakteru wypada fajnie bo przecież sprzętu będziemy słuchac tylko my i nasz specyficzny aparat słuchu, gust..itd.

Na jakiś konkurs czy wystawe to już trzeba celować w środek.

Więc co...a no lektura która podpowie co z jakiej stajni jest a później już tylko posłuchac i kupić lub dalej szukać.

 

Ja to raczej mało wiedzy – za to niestety brzydkiego sprzętu nie kupię za nic w świecie. Projektowanie przemysłowe bardzo lubię i nic z tym nie zrobię. Stąd...

nie jestem jakimś wielkim fanem wyglądu wzmacniaczy marki HEGEL. Strasznie toporone to. No ale abstrajując już od tego – jak one się mają do Yamahy A-S1200/3200 jeśli chodzi o brzmienie? Hegel to mała firma (tak sami o sobie opowiadali na AVS), jak z serwisowaniem tego w Polsce – bo opinie są różne z tego co czytałem?

Rozumiem, żeby ocieplonego wzmaka nie łączyć z ciemnymi kolumnami, bo może być za dużo dobrobytu. To kumam. Ostatnio testowałem na KEF R7 i B&W 703 moje dwa wzmaniacze i dzielonego Accuphase – P260/C200L. Różnica nie była dla mnie zbyt duża między Yamahą R-N2000A a tym P260/C200L poza górą (delikatniejsza w Accuphase, ale to już dyskusyjne czy to lepiej czy gorzej niż Yamaha), więc tym tropem Yamaha może nie pasować do Evoków 50. Z drugiej strony – chyba wzmacniacze Yamahy nie uchodzą za ocieplone, raczej chłodne.

Nie powiem, podoba mi się także dzielony zestaw YAMAHAC-5000/M-5000. Pojawia się coraz częściej w dobrym stanie używany. Co o tym sądzicie – to może zagrać dobrze z Evoke?

Pewnie więc lepiej omijać firmę DENON (pojawiają się ładne są starsze dzielone) – to chyba także nieco ocieplone rzeczy? MARANTZ 40n też trochę ocieplony, wolę KEF R7 z Yamahą, więc pewnie podobnie może być z Evoke 50.

A jakieś integry LUXMANA? Znam tylko LX 33, ale nie słyszałem niczego z tych współczesnych rzeczy z wycieraczkami.

Skoro już pytam – o to wszystko. A co sądzicie o Rotel MICHI X3 czy X5? Jaką ten sprzęt ma sygnaturę?

Jedyne co mogę powiedzieć, że chyba odpuszczę serię Cambridge Audio Edge (nic co słyszałem z CA mi nie podchodziło, CXA81, Evo – ale doceniam projekt integry) i NAD M33 (nie mam przekonania do klasy D i komórki z przodu, choć wygląda to dość zgrabnie.

Z góry dziękuję za sugestie i odpowiedzi!

 

 

yamaha-c-m-5000_oppslag_57155-scaled.jpg

Aha – nie słuchałem NAIMa nidy – jak te Unity Star czy podobne mogą wypaść z Dynaudio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.