Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast Focus 260 nowych możesz mieć w stanie idealnym używane Contour 20 od pierwszego właściciela.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk



Nie patrz na cyferki w parametrach .... miałeś kiedyś Naima ?
Emity na papierze mają 86dB ale nie potrzeba do nich elektrowni...
U mnie grają w ok. 35mk2


Miałem w głównym systemie wzmacniacz (wciąż go mam) 150W przy 4Ohm. Nazywano go Naim na sterydach i ludzie łączyli go np z B&W 803D Napędzał Contour 20 wydawalo się w sposób wspaniały i z łatwością.

Natomiast po podłączeniu Dyniek do MF8xi z 870w przy 4Ohm, usłyszałem przestrzeń, moc, kontrolę basu, wybrzmienia o jakich nie mogłem marzyć wcześniej.

Dynie lubią prąd i są w stanie rozwinąć skrzydła tym bardziej im mocniejsza i lepsza jest elektronika.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, baran napisał:

A jeśli mam zmierzony amplituner i rzeczywiście ma tyle watów? Np. Yamaha 803d, która pompuje więcej niż w specu?

A po co jest taka nauka jak elektrotechnika? Zapisz się na jakieś zajęcia, to coś się dowiesz więcej aniżeli tylko o suchym pojęciu pt: "WAT-y". 

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Cameyo napisał:

Zamiast Focus 260 nowych możesz mieć w stanie idealnym używane Contour 20 od pierwszego właściciela.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk
 


 

 


Miałem w głównym systemie wzmacniacz (wciąż go mam) 150W przy 4Ohm. Nazywano go Naim na sterydach i ludzie łączyli go np z B&W 803D emoji6.png Napędzał Contour 20 wydawalo się w sposób wspaniały i z łatwością.

Natomiast po podłączeniu Dyniek do MF8xi z 870w przy 4Ohm, usłyszałem przestrzeń, moc, kontrolę basu, wybrzmienia o jakich nie mogłem marzyć wcześniej.

Dynie lubią prąd i są w stanie rozwinąć skrzydła tym bardziej im mocniejsza i lepsza jest elektronika.

Sent from my Pixel 8 Pro using Tapatalk
 

 

Czyli na innym wzmacniaczu, przy tej samej głośności i tej samej muzyce i tych samych kolumnach popłyną inny prąd?

 

5 minut temu, AutoPirat napisał:

A po co jest taka nauka jak elektrotechnika? Zapisz się na jakieś zajęcia, to coś się dowiesz więcej aniżeli tylko o suchym pojęciu pt: "WAT-y". 

Ataki personalne? Szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, baran napisał:

Ataki personalne? Szybko...

Ależ skąd, potraktuj to jako dobrą poradę, bo 3 lat nauki pt. elektrotechnika nie da się streścić w 1 zdaniu.

Przy okazji dowiesz się o filtrach, sinusoidzie prądu i jego dynamice, jak i też przewodności w kablach, polach elektro i magnetycznych itp. itd. 

Po prostu za dużo tego jest, żeby wszystko zawrzeć w danych technicznych. A na końcu Twój słuch i tak prawdę Ci powie, ...Tobie tylko objawioną. I bez urazy 🙂 

49 minut temu, Cameyo napisał:

Natomiast po podłączeniu Dyniek do MF8xi z 870w przy 4Ohm, usłyszałem przestrzeń, moc, kontrolę basu, wybrzmienia o jakich nie mogłem marzyć wcześniej.

Podobne wrażenia miałem, po podłączeniu u znajomego Audiofila do mojego zestawu, jego HiEnd-owego CD. 

Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które kolumny nie lubią? Moje spendory niby z łagodnymi spadkami impedancji też dużo więcej pokazały z wydajnym wzmacniaczem, ale co z tego jak z UR Unico miały lepszy klimat. :P

Panowie, którymi Dyniami w używkach do 10 tys się zainteresować? Chyba podstawki, ewentualnie małe podlogowki (pokój 15m, ale kolumny mają u mnie czym oddychać).

Przede wszystkim preferuje nasycenie i wypełnienie. 

PS będzie napędzać je właśnie wspomniane unico.

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, AutoPirat napisał:

Ależ skąd, potraktuj to jako dobrą poradę, bo 3 lat nauki pt. elektrotechnika nie da się streścić w 1 zdaniu.

Przy okazji dowiesz się o filtrach, sinusoidzie prądu i jego dynamice, jak i też przewodności w kablach, polach elektro i magnetycznych itp. itd. 

Po prostu za dużo tego jest, żeby wszystko zawrzeć w danych technicznych. A na końcu Twój słuch i tak prawdę Ci powie, ...Tobie tylko objawioną. I bez urazy 🙂 

Podobne wrażenia miałem, po podłączeniu u znajomego Audiofila do mojego zestawu, jego HiEnd-owego CD. 

Możesz powiedzieć, w którym miejscu powiedziałem coś, co jest nieprawdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Manic69 napisał:

Zaczynałem od 40W, potem 100W, a teraz jest 150W i za każdym razem była poprawa

Gdyby kolega Ataszek podpiął 150 a najlepiej 200w pod te Dynki Emit 50 to wtedy zobaczyłby jakby się otwarły. Ja podpiąłem swego czasu pod Emit 30 Rotela dzielonego RB 1582 (200w) + RC 1590 to werbel walił jak karabin maszynowy😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mcemsi napisał:

Ale to jest amplituner stereo czyli zupełnie inna bajka niż te do KD. OK bo off-topujemy co nieco

Nie zgadzam się, że to offtop. Wręcz przeciwnie. Moc wzmacniacza przy kolumnach ma znaczenie tylko jeśli wychodzimy po za jego liniowy zakres pracy (np. Clipping). W innych przypadkach te rzeczy, które tutaj niektórzy piszą są wynikiem czegoś innego niż mocy. Często też wzmacniacze mają np. zupełnie inną ch-kę zniekształceń pomiędzy wartościami obciążeń - nieczęsto 8ohm vs 4ohm, ale już przy 2ohm niektóre wzmacniacze, nawet jeśli mogą dać tyle prądu, to podają go z kiepską jakością, bo rosną im zniekształcenia. Ale podanie 30W ze wzmacniacza 100W i 800W to jest to samo i niestety ten mit jest tutaj regularnie powielany i przypisuje się zmiany w dźwięku parametrom, które przy danych warunkach nie mają znaczenia.

 

Innymi słowy - twierdzenie, że Dynaudio są głodniejsze prądu niż inne kolumny w takim kontekście jest całkowicie nieuzasadnione i nieprawdziwe. To ile prądu potrzeba można bezpośrednio wyczytać z impedancji (moduł + faza). Główną wadą dynaudio jest bardzo niska efektywność (zwróć uwagę, że często podają 86dB/2.83v, co daje - jeśli dobrze liczę - 2W dla 4Ohm kolumn).

 

A to, że ktoś coś słyszał, to już trzecia sprawa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, baran napisał:

i niestety ten mit jest tutaj regularnie powielany i przypisuje się zmiany w dźwięku parametrom, które przy danych warunkach nie mają znaczenia.

Przy przejściu z 2x50, na model wyżej 2x70W (zasilacz już 580W) usłyszałem sporą zmianę. Moje monitory 200W, wymagają też odpowiedniej mocy, przede wszystkim przy cichym odsłuchu.

Trzeba by jakiś zlot zrobić, ale mogłoby to grozić ogólną bijatyką. Byłem tego świadkiem jak FUNi Technicsa i Onkyo chcieli się pobić, o to, który sprzęt lepiej gra. Na szczęście rozdzielił ich sprzedawca, mówiąc, że jeszcze zadzwoni po FUNa Pioneera 🙂

Wynika to pewnie z faktu, że "MOJE JEST NAJ", albo często ocenia się brzmienie wg wysokości ceny. Mój stary sprzęt złożony wówczas za 2,5k PLN , to obecnie zawstydził w bezpośrednim porównaniu inne. I widziałem, te niefrasobliwe miny osób, które miały pojęcie o brzmieniu i melodyjności. 

Aczkolwiek jak usłyszałem HiFi za 0,5mln PLN, zrobiło, to ogromne wrażenie, ale czy chciałbym to mieć? Raczej nie, bo póki mogę, to wolę wybrać dźwięki na żywo.

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Dynaudio są bardzo wymagające co do wzmacniacza, C1 łączyłem z A klasowym Sugen A21a, Karan KAI180mk2, Cary 302.D, Circle A200, BAT VK300 SE, najgorzej zagrało ze słabiutkim Sugdenem potem niezbyt mocnym circle, Cary to była moc, ale ostatecznie najlepiej C1 zgrały się z mocnym BAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AutoPirat napisał:

Przy przejściu z 2x50, na model wyżej 2x70W (zasilacz już 580W) usłyszałem sporą zmianę. Moje monitory 200W, wymagają też odpowiedniej mocy, przede wszystkim przy cichym odsłuchu.

Uzasadnij dlaczego moc jest wymagana przede wszystkim przy cichym słuchaniu. 

To jest absolutna bzdura. Można policzyć ile mocy jest wymagane dla osiągnięcia danego ciśnienia przy danym module impedancji i danej częstotliwości. Nie ma 'szczególnie' tam. Różnice pomiędzy wzmacniaczami są przede wszystkim w okolicy mocy maksymalnych. W przypadku bardzo niskich mocy na wyjściu zaczyna nam SNR spadać i to może być słyszalne. Z tego co pamiętam to budowniczy benchmarka mówił, że skrośne usłyszał i ja mu wierzę. Te zjawiska na niskich mocach nie są funkcją mocy maksymalnej. 

 

Zatem jednak poprosiłbym o uzasadnienie, bo mnie chyba na tej elektrotechnice uczyli innych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, baran napisał:

Uzasadnij dlaczego moc jest wymagana przede wszystkim przy cichym słuchaniu.

Nie wyjaśnię Ci tego dokładnie, ale tak jest. I wiele doświadczonych osób Ci tak powie.

 

Może jak masz auto 200KM, to zastosujesz inne opony, inny olej, inny przekładnie, inne mosty itp. itd., będzie więcej ważyć, to silnik 50KM, raczej słabo to uciągnie.

A przy wolnej jeździe jaka jest różnica? Dla kogoś może i żadna, bo też dojedzie do celu. I jemu to wystarczy?

 

Przy przejściu na mocniejszy wzmak była różnica na tyle duża, że "ignorantka" audio, moja żona, też tak stwierdziła. I raczej radyjko jej wystarcza do słuchania, bo jest przede wszystkim proste w obsłudze.

Natomiast w tworzeniu pokoju i kina domowego zgadza się na kompromisy. Nawet i wiercenie w skosach pod kable i Atmosy zaakceptowała. 

BTW...czy ktoś miał do czynienia z głośnikami instalacyjnymi S4-C80 i czy warto dopłacać w porównaniu do lini performance?

https://dynaudio.com/custom-install/studio-series/s4-c80

21 minut temu, stench napisał:

Panowie jak z niskimi tonami w Emit 50 ?

25m2 , rock, elektronika.

Właściwy kierunek czy szukać gdzie indziej ?

Osobiście Evoke 50 zamówiłem ze względu na estetykę, muzykę Rockową, wokale i perkusję. Elektroniczną, w porównaniu do rocka to wydaje się, że łatwiej odwzorować. Nie porównywałem w bezpośrednim odsłuchu - Emity ktoś wcześniej wspomniał, że grają podobnie (w danych mają nawet lepsze zejście o 2Hz niż Evoke). 

Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, AutoPirat napisał:

Nie wyjaśnię Ci tego dokładnie, ale tak jest. I wiele doświadczonych osób Ci tak powie.

 

Może jak masz auto 200KM, to zastosujesz inne opony, inny olej, inny przekładnie, inne mosty itp. itd.?

A przy wolnej jeździe jaka jest różnica? Dla kogoś może i żadna, bo też dojedzie do celu. I jemu to wystarczy?

 

Przy przejściu na mocniejszy wzmak była różnica na tyle duża, że "ignorantka" audio, moja żona, też tak stwierdziła. I raczej radyjko jej wystarcza do słuchania, bo jest przede wszystkim proste w obsłudze.

Natomiast w tworzeniu pokoju i kina domowego zgadza się na kompromisy. Nawet i wiercenie w skosach pod kable i Atmosy zaakceptowała. 

BTW...czy ktoś miał do czynienia z głośnikami instalacyjnymi S4-C80 i czy warto dopłacać w porównaniu do lini performance?

https://dynaudio.com/custom-install/studio-series/s4-c80

Pomijając weryfikowalność takich eksperymentów i  nieścisłości. Myślisz, że jest cień szansy, że to nie kwestia mocy, a innych parametrów wzmacniaczy, które przy okazji były lepsze? Np. Lepszy SNR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, baran napisał:

Pomijając weryfikowalność takich eksperymentów i  nieścisłości. Myślisz, że jest cień szansy, że to nie kwestia mocy, a innych parametrów wzmacniaczy, które przy okazji były lepsze? Np. Lepszy SNR?

Przyznaję, w moim przypadku możesz mieć rację...

Total harmonic distortion: 0.03% > Total harmonic distortion: 0.007%

Jedynie zmiana na jeszcze wyższe i mocniejsze modele mogłaby to zweryfikować, ponieważ mają to samo zniekształcenie.

Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Signal to noise ratio: 89dB (MM), 107dB (line) versus Signal to noise ratio: 76dB (MC), 94dB (MM), 110dB (line)

Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, baran napisał:

Pomijając weryfikowalność takich eksperymentów i  nieścisłości. Myślisz, że jest cień szansy, że to nie kwestia mocy, a innych parametrów wzmacniaczy, które przy okazji były lepsze? Np. Lepszy SNR?

I właśnie tu jest pies pogrzebany, owe inne parametry, które najczęściej we wzmacniaczu o wyższej mocy również są bardziej wyśrubowane - stąd potoczne stwierdzenie że "dopiero mocniejszy wzmacniacz poradzi sobie lepiej".

Edytowane przez grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, grzegorz napisał:

I właśnie tu jest pies pogrzebany, owe inne parametry, które najczęściej we wzmacniaczu o wyższej mocy również są bardziej wyśrubowane - stąd potoczne stwierdzenie że "dopiero mocniejszy wzmacniacz poradzi sobie lepiej".

Nie zawsze... I to jest bardzo ważne. Dodatkowo, nie takie twierdzenia są tutaj propagowane;-)

Godzinę temu, AutoPirat napisał:

Przyznaję, w moim przypadku możesz mieć rację...

Total harmonic distortion: 0.03% > Total harmonic distortion: 0.007%

Jedynie zmiana na jeszcze wyższe i mocniejsze modele mogłaby to zweryfikować, ponieważ mają to samo zniekształcenie.

Ja osobiście nie przywiązuję zbytnio wagi do THD. (Wolę niskie SNR dla niskich mocy). Raczej do impedancji (rezystancji) wyjściowej, czy jak kto woli współczynnika tłumienia. Ale i to nie za bardzo.

 

Dalej uważam, że im więcej watów.tym lepiej, bo zapotrzebowanie na moc rośnie szybko, i nie trzeba wcale głośno słuchać, żeby chwilowo wciągnąć 100W

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych złotouchych polecam:

https://www.klippel.de/listeningtest/

Ja zawsze ustawiam DUT: 6 inch driver, Music T. Chapman"(pierwszy od góry). Na moim Anthemie z Emit 10 udaje mi się spójnie dojść do -45dB. Co jest nienajgorszym wynikiem zwłaszcza jak na low-end dynaudio. (Emity to naprawdę dobre kolumny). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, baran napisał:

Emity to naprawdę dobre kolumny

Odnoszę wrażenie, że Dynaudio wiele razy robiło tak w swojej historii, że drozej wcale nie oznaczało lepiej. Gdzieś się spotkałem z tezą, że na wykończeniu oszczędzali itp.

Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.