Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.01.2024 o 02:53, Rysniety napisał:

Dzień dobry,

jestem nowy na forum ale nie nowy w świecie audio, zaczynałem od magnatów quantum 553 dalej eltax liberty 5+, magnat quantum 605 i w końcu Dynaudio, w których urzekła mnie ta słodkość, którą czytając nie rozumiałem o co chodzi, dopiero odsłuch wytłumaczył mi za co ludzie kochają Dynie.

Już dawno miałem się zapisać do klubu ale byłem tak zadowolony ze swojej konfiguracji, że nie szukałem zmian i nie czytałem żadnej prasy testów itp.

Od 3,5 roku posiadam model DM 7/2. Wcześniej grały u mnie z Rotel RA 06 i RCD 06. Już wtedy dźwięk był dla mnie czymś niesamowitym, ale jak czytałem, że Dyńki lubią prąd to przesiadłem sie na Rotel RA 1570 i RCD 1520. Wtedy DMy pokazały dopiero co potrafią, stały się bardziej przestrzenne i dużo bardziej kontrolowany bez dudnienia bas.

Przyszedł czas na zmiany. Czy warto przesiadać się z DM 2/7 na Focus 160? Będzie słyszalna różnica? Focusów nie słyszałem, ale po przeczytaniu recenzji, dużo miłych słów o nich jest wyrażane. Jeśli warto to jestem zainteresowany F160 jakby ktos miał z forumowiczów, kolor najlepiej orzech albo czarne.

Pokój 18m, muzyka którą słucham to Dead Can Dance, Massive Attack, The Dumplings, Enigma, The Chemical Brothers, Rebeka, czasem raggae i elektronika, muzyka relaksacyjna. Generalnie w odsłuchu lubie przetrzeń, stereofonie, "znikające kolumny"

Pozdrawiam

Krzysztof

Focusy 160 grały u mnie 10 lat. To była „miłość” od pierwszego odsłuchu 😀 Pojechałem do salonu po odtwarzacz CD pewnej marki, a wyjechałem z systemem kompletnie innej marki (CD, wzmacniacz) i focusy… Mam tylko 15m2 i Focusy robiły fantastyczną robotę. Zestawiałem je na próbę z różnymi wzmacniaczami i im silniejszy tym lepiej grały, na koniec z hybrydą Copland csa 150, prawie 250 V/4 ohm i było rewelacyjnie. W ostatnich trzech latach, testowałem kilkanaście marek monitorów do kwoty 10 tys. zł (jeszcze przed inflacją) i nie znalazłem niczego co by sprawiło, że bez wahania kupiłbym i zastąpił tym Focusy. Oczywiście są tacy, co twierdzą, że to plastikowy, cukierkowy dźwięk, ale nikt tu nie powiedział, że to najlepszy dźwięk na naszej planecie, a z gustami się nie dyskutuje.

Od 4 miesięcy mam SP40, to nadal Dynaudio, ale zdecydowanie inne od Focusów, które mają cieplejszą średnicę i bardziej wybaczają źle nagranej muzyce. Dlatego warto je łączyć z mocnym, neutralnym tranzystorem, a w przypadku hybrydy jeszcze bardziej istotne będzie dobrze dobrane okablowanie. To co u mnie dobrze grało z Focusami, kompletnie nie sprawdziło się z SP40 i dużo się „natestowałem” zanim znalazłem rozwiązanie.

Edytowane przez Manic69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rafikdm napisał:

C1 czyli Dynaudio Confidence C1?

Tak, lepsze od S25, tylko rzadko dostępne i droższe 

Ale S25 bym szukał dla ciebie, bas mają potężny, góra rewelacyjna, średnica trochę odstaje vs C1 ale i tak jest bdb

Jak chcesz podłogowo do contour 3.4, ewentualnie Focus 260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiły się u mnie w pokoju F160:)

Porównując DM 2/7 i Focus 160 to dwie różne kolumny. Generalnie w Focusie słychać więcej dźwięku,  wiecej szczegółów. Najbardziej to słychać w utworach gdzie dużo się dzieje. Bas w DM jest bardziej rozlazły, w F160 bardziej konturowy. Ilość basu jest podobna mimo, że głośnik w F160 jest mniejszy. Wokale w jazowych utworach bardziej wyeksponowane, tak jakby były na pierwszym planie. w jednym utworze usłyszałem nawet śpiew na dwa głosy, wcześniej słuchając byłm przekonany, że tam śpiewa tylko jeden artysta. Generalnie mam wrażenie jakby w DM wycięto część pasma - wyższego środka. Jeśli chodzi o samą górę - jest trochę detaliczniej, więcej słychać w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że są w jakimś stopniu męczące, można słuchać i słuchać, nie to co w BW że po chwili zachwytu kłują w uszy i drażnią. Scena w F160 jest trochę szersza, ale nie ma aż tak dużej różnicy, natomiast głębia wyraźniej słyszalna.

Nie mogę powiedzieć, ze DM to złe kolumny, ale w Focusach słychać więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 Chciałem zapytać, czy dysponuje ktoś zdjeciem, lub schematem zwrotnicy do Dynaudio Contour 1 ? Za jakiś miesiąc będę ich szczęśliwym posiadaczem, ale nie mogę się doczekać.

Będzie je napędzał serwisowany Audiolab 8000a i mam nadzieję, że będzie cacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Po 10 latach z Dynaudio DM 2/10 czuję, że pora na zmiany.

Wcześniej głośników używałem w bloku z wielkiej płyty, w pokoju o powierzchni ok. 17m2, a napędzał to NAD C356Bee. Basisko było takie, że głowa pękała na niektórych płytach. Później przesiadłem się na Rotela A14 i tutaj już było super - dużo lepsza kontrola na basie, więcej szczegółów. Dwa lata temu przeprowadziłem się do innego mieszkania o konstrukcji szkieletowej - drewno, wełna i płyty GK. Pokój 18m2 jednak bardziej w kwadracie w porównaniu do poprzedniego - i  tutaj wszystko się zmieniło. Jest o wiele mniej basu niż w starym mieszkaniu. Basu niskiego jest sporo, ale już średniego ni w ząb. Dlatego realizacje elektroniki czy pop z lat 80-90 brzmią za lekko. Głośniki dosłownie mogą leżeć na ścianie i niczego to nie zmienia. Jedynie głębia stereo trochę siada.

Z testów jakie znalazłem wynika, że kolumny są strojone dość równo, bez typowej górki na basie charakterystycznej dla konstrukcji bass-reflex. Może właśnie zmiana na jakieś inne monitory Dynaudio zmieniła by ten stan? Tylko na jakie? Co byście doradzili aby iść do przodu?

To co lubię w tych głośnikach to łatwość ich napędzenia - skuteczność prawie 90db oraz to, że zapuszczają się łatwo w okolice 30Hz. Z drugiej strony brzmienie ich jest dość konturowe, z wycofaną średnicą. No ale taki urok łączenia 24cm midbasu z kopułką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2024 o 12:23, boro53 napisał:

Cześć!

Po 10 latach z Dynaudio DM 2/10 czuję, że pora na zmiany.

Wcześniej głośników używałem w bloku z wielkiej płyty, w pokoju o powierzchni ok. 17m2, a napędzał to NAD C356Bee. Basisko było takie, że głowa pękała na niektórych płytach. Później przesiadłem się na Rotela A14 i tutaj już było super - dużo lepsza kontrola na basie, więcej szczegółów. Dwa lata temu przeprowadziłem się do innego mieszkania o konstrukcji szkieletowej - drewno, wełna i płyty GK. Pokój 18m2 jednak bardziej w kwadracie w porównaniu do poprzedniego - i  tutaj wszystko się zmieniło. Jest o wiele mniej basu niż w starym mieszkaniu. Basu niskiego jest sporo, ale już średniego ni w ząb. Dlatego realizacje elektroniki czy pop z lat 80-90 brzmią za lekko. Głośniki dosłownie mogą leżeć na ścianie i niczego to nie zmienia. Jedynie głębia stereo trochę siada.

Z testów jakie znalazłem wynika, że kolumny są strojone dość równo, bez typowej górki na basie charakterystycznej dla konstrukcji bass-reflex. Może właśnie zmiana na jakieś inne monitory Dynaudio zmieniła by ten stan? Tylko na jakie? Co byście doradzili aby iść do przodu?

To co lubię w tych głośnikach to łatwość ich napędzenia - skuteczność prawie 90db oraz to, że zapuszczają się łatwo w okolice 30Hz. Z drugiej strony brzmienie ich jest dość konturowe, z wycofaną średnicą. No ale taki urok łączenia 24cm midbasu z kopułką.

Będę sprzedawał X18. Super stan, komplet jak ze sklepu z paragonem zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
11 minut temu, Songs for Pilots napisał:

Świetne kolumny, słuchałem w Planecie Dźwięku. Sam mam Evoke 50, sądzę, że one dość podobnie grają.

Evoke są na pewno ładniejsze , lepsze wykonanie i więcej wybarwień no i duuużo droższe 😉. Co do dźwięku Emit-ów jestem zaskoczony jak grają nowe kolumny w tym budżecie 💪Nie wiem jak Evoke ale Emity to dość ciemne granie z dużą ilością powietrza i detalu - lubią się na pewno z jaśniejszymi i szybki wzmcniaczami. Takie bardzo przyjemne , nie męczące , muzykalne granie ze świetną stereofonią.

4 minuty temu, Cameyo napisał:

70W @8ohm takie duże kolumny ze skutecznością 86db? Jak duże pomieszczenie?

Nie patrz na cyferki w parametrach .... miałeś kiedyś Naima ?

Emity na papierze mają 86dB ale nie potrzeba do nich elektrowni...

U mnie grają w ok. 35mk2

Edytowane przez Ataszek

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Ataszek napisał:

Nie patrz na cyferki w parametrach

Dokładnie. Moje Dynki od 20 lat grają z Pioneer 2x70W i nic im nie trzeba było więcej. Po podłączeniu do ARCAM AVR5 (zasilacz 1,5kW) to coś zdechło.

Obecnie czekam na komplet Evoke do kina. I w sumie nie porównałem do Emitów, ale Dynaudio, to marka, na którą chyba najmniej się narzeka (w brzmieniu i melodyjności).

I w ogóle, to Dynki rozwalają większość cyferek 🙂

Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, AutoPirat napisał:

Dokładnie. Moje Dynki od 20 lat grają z Pioneer 2x70W i nic im nie trzeba było więcej. Po podłączeniu do ARCAM AVR5 (zasilacz 1,5kW) to coś zdechło.

Obecnie czekam na komplet Evoke do kina. I w sumie nie porównałem do Emitów, ale Dynaudio, to marka, na którą chyba najmniej się narzeka (w brzmieniu i melodyjności).

I w ogóle, to Dynki rozwalają większość cyferek 🙂

Nie wiem jak ten Pioneer ale Naimy mają bardzo dobre zasilanie.... miałem wcześniej Uniti Atom który ma 40W na kanał i napędzał ze spokojem 3 drożne Gato Audio FM-30 💪

Emity to mój pierwszy kontakt z Dynaudio ale jestem mile zaskoczony 👍 

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Ataszek napisał:

Emity to mój pierwszy kontakt z Dynaudio ale jestem mile zaskoczony 👍 

Po ponad 20 latach dowiedziałem się, że mam monitory marki "legenda". Teraz miałem DUUUŻY problem z wyborem nowych, bo chciałem zmienić, ...może na jakąś "ładniejszą", ..."atrakcyjniejszą", "bardziej sexy". Ale po pierwszym wrażeniu, to wszędzie, tam w środku jakoś pustawo było. Albo nie chcieli wypożyczyć na domową "randkę", albo coś innego. I po usłyszeniu Evoke 10, stwierdziłem, że to identyczne brzmienie w nowej odsłonie. Od razu napaliłem się jak młody chłopak i... Ehhh, raz się żyje, zamówiłem od razu komplet 50, 10, centralny oraz coś czuję, że dobiorę jeszcze instalacyjne do atmosów. Jak widzę Twoje zadowolenie i "banana" na twarzy, to już mnie zniecierpliwienie ogarnia. 🙂

A amp wziąłem jakiś budżetowy i do tego używane stereo Onkyo A-1VL na końcówkę, bo straciłem cierpliwość do tego co w sklepach oferują.

 

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ataszek napisał:

Nie wiem jak ten Pioneer ale Naimy mają bardzo dobre zasilanie.... miałem wcześniej Uniti Atom który ma 40W na kanał i napędzał ze spokojem 3 drożne Gato Audio FM-30 💪

Emity to mój pierwszy kontakt z Dynaudio ale jestem mile zaskoczony 👍 

A cóż to za Naim - Star, czy Nova?

Edytowane przez jznwq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ataszek napisał:

Evoke są na pewno ładniejsze , lepsze wykonanie i więcej wybarwień no i duuużo droższe 😉. Co do dźwięku Emit-ów jestem zaskoczony jak grają nowe kolumny w tym budżecie 💪Nie wiem jak Evoke ale Emity to dość ciemne granie z dużą ilością powietrza i detalu - lubią się na pewno z jaśniejszymi i szybki wzmcniaczami. Takie bardzo przyjemne , nie męczące , muzykalne granie ze świetną stereofonią.

Nie patrz na cyferki w parametrach .... miałeś kiedyś Naima ?

Emity na papierze mają 86dB ale nie potrzeba do nich elektrowni...

U mnie grają w ok. 35mk2

Zgadzam się, że cyferki nie grają, ale w przypadku Dynaudio warto wypróbować ich możliwości. Jak kupowałem swoje pierwsze Dynki, dystrybutor powiedział mi jedną rzecz, którą dobrze zapamiętałem, że jest to marka z dużym potencjałem na lepsze granie wraz ze zmianą na lepszy wzmacniacz. Wiele innych marek co najwyżej zagra tak samo i sens inwestycji w droższy wzmacniacz upada. Muszę przyznać, że u mnie wszystko to się sprawdza. Zaczynałem od 40W, potem 100W, a teraz jest 150W i za każdym razem była poprawa. Oczywiście upraszczam, bo nie chodzi wyłącznie o moc, która była jednym z kilku aspektów zmiany wzmacniacza. Mam pomieszczenie 15m2 i też myślałem, że taka elektrownia to przesada, ale okazuje się, że mam sporo możliwości. Mogę słuchać bardzo cicho i wszystko bardzo dobrze słyszeć, a mogę również słuchać bardzo głośno przez długi czas i nie męczyć się, w przeciwieństwie do efektu po kilku, raczej krótkich odsłuchach w niektórych salonach audio. Tak więc warto sprawdzić co drzemie w naszych Dynaudio 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pędzę Special 25 A-klasowymi 30W i mam wrażenie że poprzedni wzmak (AB 120W) nie dawał takiego wolumenu dźwięku i panowania nad głośnikiem no ale jak widać ta oklepana  wydajność prądowa robi jednak swoje. Waty jak juz wiele razy zostało powiedziane to nie wszystko , często widać to np. w amplitunerach KD , które w stereo bywają rozczarowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mcemsi napisał:

Ja pędzę Special 25 A-klasowymi 30W i mam wrażenie że poprzedni wzmak (AB 120W) nie dawał takiego wolumenu dźwięku i panowania nad głośnikiem no ale jak widać ta oklepana  wydajność prądowa robi jednak swoje. Waty jak juz wiele razy zostało powiedziane to nie wszystko , często widać to np. w amplitunerach KD , które w stereo bywają rozczarowaniem.

A możesz mi jeszcze powiedzieć czym są waty i jak się mają do prądu? 

Zakładając, że mamy amplituner, który daje 100W przy napięciu 10V i Krella, który daje 100W przy 10V. Jak różni się prąd, który popłynie? (Wzmacniacz jest wymuszeniem napięciowym)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.