Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

choć w takim metrażu zagra też 25SE. Jest jedno ale, kosztem funkcjonalności pomieszczenia, bo trzeba je odsunąć od ściany minimum metr.

Pozwolę sobie nie zgodzić z tą opinią. Nieprzypadkowa reszta toru, w tym kable zasilające i dosuwamy na odległość 60cm (bok i tył) ciesząc się zwartym i głęboookim zejściem basu. Wzmacniacz i źródło nie muszą być bardzo drogie, choć ta kolumna pokaże każdą zmianę dokonaną w torze. Zdaje się, że jej możliwości są nieograniczone.

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ty żyjemy w Polsce i się nam nie przelewa ale jeśli nie ma NIC w USA za 5000 USD to chętnie wyślę do Chicago stare koce aby pomóc w Waszym ciężkim losie;-)

 

 

Dawaj te koce! Od przybytku głowa nie boli. Ile ich masz? Jesteście moreno1973 z przesyłką ok, czy mam wam podesłać parę groszy?

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić z tą opinią. Nieprzypadkowa reszta toru, w tym kable zasilające i dosuwamy na odległość 60cm (bok i tył) ciesząc się zwartym i głęboookim zejściem basu

Ja w tym przypadku poprę PS39. Moim zdaniem w takim ustawieniu zagrają na pół gwizdka. Jeśli mamy uzyskać oprócz zejścia na basie głębię i trójwymiarowość to większe odległości są niezbędne. U mnie 65 cm od boku i... 140 od tyłu nie pozwalało rozwinąć skrzydeł. Przeniesione do pokoju 24.5m2 i odstawione po bokach na metr od ściany pokazywały znacznie więcej.

C1 w tej materii są znacznie mniej wymagające niż 25SE

Edytowane przez albertini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty Moreno zawsze za innych się wypowiadasz?

A Ty co taki spięty? Gorączka przedświąteczna daje się we znaki?

To była wypowiedź żartobliwa...sądziłem, że czytający ją zorientują się co i jak...no cóż pomyliłem się w jednym przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem prosty człowiek i na głupich żartach się nie znam.Ale na marginesie powiem ci,że bajer i żart masz znakomity i na twoim miejscu świrował bym......niemowę.Gorączka przedświąteczna dotyczy katolików ja nim nie jestem.

 

C1 w tej materii są znacznie mniej wymagające niż 25SE

No i masz rację C-1 są dużo łatwiejsze od S25.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na parametry, pomiary i chrakterystyki C1 i Special 25. Ta sama impedancja, ale już czułość C1 jest o 2dB niższa niż w Special 25. Do tego C1 ma bardziej liniową charakterystykę częstotliwościową, co się potwierdza w ich dżwęku - odtwarzają bardziej liniowo niż Special 25. Nie powiedziałbym, że C1 są dużo łatwiejsze niż 25. Chyba odwrotnie, ale te różnice i tak nie są jakieś kolosalne. Ja wybrałem C1, ale żałuję teraz, że nie zatrzymałem również i kultowych Special 25 Signature pierwszego rzutu - obydwie pary to świetne monitory, choć inne. W Special 25 podział występuje przy 2.4kHz, natomiast w C1 dzieje się to przy 1.8kHz. Zresztą wszystko jest jak na dłoni w Stereophile z pomiarami i oceną J.Atkinsona i w polskiej edycji Audio z pomiarami i oceną A.Kisiela, choć jak wiadomo, zawsze jednak warto samemu wysłuchać co mają te monitory do zaoferowania.

 

http://www.stereophile.com/content/dynaudio-confidence-c1-loudspeaker-measurements

http://www.stereophile.com/content/dynaudio-special-twenty-five-loudspeaker-measurements

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić z tą opinią. Nieprzypadkowa reszta toru, w tym kable zasilające i dosuwamy na odległość 60cm (bok i tył) ciesząc się zwartym i głęboookim zejściem basu.

I tu wchodzimy w temat akustyki konkretnego pomieszczenia. U mnie z dobrą elektroniką, chwilami było tego basu zbyt dużo. Odległość ok. 80 cm. To był dłuższy epizod, grały prawie dwa tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o budowanie sceny i jej czytelność to Shl5 nie mają podejścia do S 25.

 

mam do przeznaczenia 10-11 k więc w grę wchodzi pierwsze wydanie c 1 jak i zwykła wersja 3.4 no i jeszcze powrót do S25 biorę pod uwagę

Tutaj bardzo zależy od akustyki pokoju w dużej mierze ale wierze ci ze mogą mieć lepsza scenę chyba sam miałeś 5 albo słuchałeś ich

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nigdy nie zastąpi odsłuchów nauszych...w swoim pomieszczeniu.

 

Pozwolę sobie nie zgodzić z tą opinią. Nieprzypadkowa reszta toru, w tym kable zasilające i dosuwamy na odległość 60cm (bok i tył) ciesząc się zwartym i głęboookim zejściem basu. Wzmacniacz i źródło nie muszą być bardzo drogie, choć ta kolumna pokaże każdą zmianę dokonaną w torze. Zdaje się, że jej możliwości są nieograniczone.

 

Może opisz dokładniej ten cudowny zestaw z jakim 25 potrafią nie buczeć na basie ustawione w rogach pomieszczenia...

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam shl5 od ponad roku . Jak wspomniałem fajne kolumny, ale mistrzami precyzji to nie są. Zresztą wiedziałem o tym kupując je . Chciało mi się wtedy zmiany i w sumie nie żałuję, spędziliśmy wspólnie wspaniałe chwilę;) lecz nastal kolejny czas na zmianę.

Mistrzami precyzji oczywiscie nie sa i nie bedą -tutaj bardziej jest postawione ma muzykalność , świetne wokale , świetna ciepła średnica

Ale po nich mam zboczenie -ostatnio byłem na odsłuchach rożnych proackow i wszystkie brzmiały za jasno i za ostro -krzykliwie nawet z ciepłym wzmakiem w klasie a , wcześniej nawet wysokie modele kef-ów i tez im brakowało wypełnienia i muzykalności

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nigdy nie zastąpi odsłuchów nauszych...w swoim pomieszczeniu.

 

 

 

Może opisz dokładniej ten cudowny zestaw z jakim 25 potrafią nie buczeć na basie ustawione w rogach pomieszczenia...

Wyczuwam sarkazm, zupełnie niepotrzebny. Bez napinania się, proszę.

Wszystko o moim zestawie jest w "o mnie". To czego tam nie ma, to: pełna symetria kolumn względem ścian bocznych i tylnej, własnego pomysłu panele absorbcyjne: 1 w tyle pomiędzy kolumnami, dwa w narożnikach. Zasłony/kurtyny za kolumnami. Dwie kanapy, sześć poduszek, dywan a pod nim miękka pianka. Całość, w mojej ocenie, wzbogaca estetykę salonu - tak to pomyślane było. Salon ogółem ma 32m2 i jest w połowie dość szeroko otwarty.

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie S25 i przychylę się do opinii, że nie są tak równe jak C1 (nie ważne jaka wersja). S25 mają lekka górkę na midbasie podczas gdy C1 mają lekki rozjazd na samym dole, nie jest to podbicie, ale raczej lekkie poluzowanie, zapewne będące konsekwencją, w sumie niewielkiego przetwornika w niedużej skrzynce. Ponadto w S25 drazniło mnie nie do końca dobre zszycie Esotara z basem. Ten drogi jest imho nieco za duży a i wyższe cięcie może powodować takie efekty. Dobrze to słychać na wokalach, w C1 jest absolutnie gładko a w S25 mamy pewną nierówność.

 

Mysle, że S25 to trochę lepszy głósnik pod rozrywkę podczas gdy C1 lepiej się sprawdzą w bardziej wysublimowanym repertuarze. Oba są fajne, ale inne, ze wskazaniem jednak dla C1. Oba potrzebują również dużo miejsca dookoła inaczej jest bida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam sarkazm, zupełnie niepotrzebny. Bez napinania się, proszę.

Wszystko o moim zestawie jest w "o mnie". To czego tam nie ma, to: pełna symetria kolumn względem ścian bocznych i tylnej, własnego pomysłu panele absorbcyjne: 1 w tyle pomiędzy kolumnami, dwa w narożnikach. Zasłony/kurtyny za kolumnami. Dwie kanapy, sześć poduszek, dywan a pod nim miękka pianka. Całość, w mojej ocenie, wzbogaca estetykę salonu - tak to pomyślane było. Salon ogółem ma 32m2 i jest w połowie dość szeroko otwarty.

Sarkazmu nie ma a pytanie było konkretne jak i odpowiedź jest kompletna...

Na takiej powierzchni jaką masz 25 mogą rozwinąć skrzydła a do tego różne Twoje rozwiązania pochłaniające ,,dmuchanie z bass refleksu" 20 cm woofera zapewne dobrze się sprawdzają...

 

Miałem u siebie S25 i przychylę się do opinii, że nie są tak równe jak C1 (nie ważne jaka wersja).

 

Sprawa jest prosta. Implementacja 20 cm woofera w niedużej skrzynce w połączeniu z 1 calową kopułką jedwabną jest o wiele trudniejsza niż połączenie woofera 17 cm z tą samą kopułką.

 

Konstruktorzy Dynaudio przez wiele lat stosowali kanonicznie komplet 17 cm + 2,5 cm w dwudrożnych monitorach i z takim zestawieniem osiągnęli spektakularne wyniki.

 

25 to miał być taki hajend w kompaktowej formie, woofer z topowych kolumn i tweeter - legenda...ludziska się rzucili na to jak na ciepłe bułeczki...bo i cena była w Polsce znośna i recenzje w Polsce rewelacyjne... jednym się to bardzo spodobało i zostali a inni władowali masę kasy w sprzęt towarzyszący a i tak potem się poddawali...

 

Ciekawi mnie tylko fakt, że recenzji tych nowych 25 poza Polską dużo się nie spotykało...właściwie na żadną się nie natknąłem...pamiętam recenzje w niemieckiej prasie poprzedniej serii 25 w jasnej okleinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie demonizował problemów z S25. Nie jest to głośnik idealny (ale który jest?), ma swoje zalety i wady. W końcowym rozrachunku to bardzo dobre zestawy, ot tyle. Nie przesadzałbym też z tymi problemami z napędzeniem, u mnie grały z 30W końcówki sterowanej ze źródła, słyszałem je także z mocniejszymi lampami i tranzystorami i czasem było lepiej, czasem troche gorzej, ale dramatu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Czytam ten wątek, ponieważ myślałem o zakupie Dynadudio 25 ale z tego co tutaj napisaliście potrzebują dużo miejsca a ja mam pomieszczenie 18m2 chociaż przystosowane akustycznie. Więc nie ma szans?

ja miałem w 18m2 na szerzej ścianie i był git , bł to pokój tylko do odsłuchu więc dobrze przygotowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Czytam ten wątek, ponieważ myślałem o zakupie Dynadudio 25 ale z tego co tutaj napisaliście potrzebują dużo miejsca a ja mam pomieszczenie 18m2 chociaż przystosowane akustycznie. Więc nie ma szans?

To jednak myślami przesiadka z podłogówek na monitory??

Odkąd pamiętam to kolega cały czas coś zmienia i wciąż szuka :-) ?

Edytowane przez Yeung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo znalazłem,zadzwoń i pogadaj.

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/12/219217.php

 

To ogłoszenie to jakaś niezła mina i polowanie na napalonego jelonka...

Cena od czapy. Fornir z rysami...

 

Jedynie warto się zainteresować jeśli wypożyczą na odsłuch a potem grzecznie oddać i szukać tych kolumn z drugiej ręki w normalnej cenie...czyli jakieś 11 tyś PLN za wersję bez połysku i 13 tyś z połyskiem i to jest MAX jaki można zapłacić za te kolumny w IDEALNYM stanie...C1 ludzie sprzedają za 10 tyś PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ogłoszenie to jakaś niezła mina i polowanie na napalonego jelonka...

Cena od czapy. Fornir z rysami...

 

Jedynie warto się zainteresować jeśli wypożyczą na odsłuch a potem grzecznie oddać i szukać tych kolumn z drugiej ręki w normalnej cenie...czyli jakieś 11 tyś PLN za wersję bez połysku i 13 tyś z połyskiem i to jest MAX jaki można zapłacić za te kolumny w IDEALNYM stanie...C1 ludzie sprzedają za 10 tyś PLN.

 

Też tak myślę, 15900 to przegięcie. Może ta cena jest jeszcze do negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.